Artykuł sponsorowany

ADEY – optymalna ochrona systemu grzewczego

ADEY jest wiodącym producentem filtrów magnetycznych oraz środków chemicznych stosowanych w systemach grzewczych do ich ochrony i poprawy efektywności pracy. Produkty ADEY przyczyniają się jednocześnie do ochrony środowiska naturalnego, z dużym naciskiem na poprawę jakości powietrza (umożliwiają obniżenie emisji CO2 o ok. 250 kg rocznie z pojedynczego gospodarstwa domowego).

Magnetyt (czarny tlenek żelaza) jest główną przyczyną awarii układów grzewczych, a korozja należy do problemów codziennie występujących w układach ogrzewania. Jeśli nie podejmuje się odpowiednich działań,  dochodzi do gromadzenia magnetytu w instalacji, co skutkuje punktowym niedogrzaniem grzejników, spadkiem wydajności ogrzewania i niepotrzebnym obciążeniem kotła. Dzięki produktom i działaniom opracowanym przez firmę ADEY w celu wyeliminowania  korozji i magnetytu możliwe jest uratowanie każdego układu grzewczego. Korzystając z naszych filtrów, środków chemicznych i porad, użytkownik może obniżyć rachunki za energię oraz koszty serwisu, jak również zapewnić kotłom dłuższą żywotność.

Dlaczego warto zamontować filtr magnetyczny MagnaClean Professional2 firmy ADEY?

Flagowym produktem firmy ADEY jest filtr MagnaClean Professional2.

Maksymalizuje on przechwytywanie zanieczyszczeń już przy pierwszym przejściu. Filtr aktywnie wyłapują wszelkie krążące zanieczyszczenia magnetyczne oraz niemagnetyczne, zapewniając ciągłą ochronę całego systemu. Ma on unikalną konstrukcję umożliwiającą użytkownikowi kontrolę stanu zanieczyszczenia instalacji. Jest to element niewątpliwie wyróżniający go na tle konkurencji. Dzięki temu możemy zweryfikować stopień zanieczyszczenia naszej instalacji i ustalić optymalną częstotliwość czyszczenia naszego filtra, a dzięki temu zapewnić naszej instalacji optymalną ochronę. Dodatkowo, aby go wyczyścić, nie musimy wykorzystywać wody instalacyjnej, nie musimy jej spuszczać, a następnie uzupełniać. Dowiedz się więcej >>

Adey

Filtr realizuje trzy zadania:

 • wychwytywanie tlenków żelaza (magnetyt),
 • wychwytywanie zanieczyszczeń niemagnetycznych (na dolnym odstojniku),
 • separowanie powietrza (w górnym zawirowywaczu).

Dodatkowo jest on oferowany w komplecie z zaworami odcinającymi, które dzięki zastosowaniu systemu szybkozłączek są bardzo łatwo montowane i ułatwiają połączenie z kotłem oraz instalacją pod dowolnym kątem. Dla łatwiejszego dopasowania do systemu filtr można zamówić z przyłączem gwintowym lub złączkami zaciskowymi na miedź.

Korzyści dla użytkownika:

 • 6% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie;
 • natychmiastowa ciągła ochrona systemu;
 • wydłużona trwałość systemu o około 20%;
 • ograniczona emisja dwutlenku węgla;
 • brak bieżących kosztów utrzymania.

Korzyści dla instalatora:

 • instalacja może zostać wykonana w ciągu zaledwie kilku minut;
 • obrotowe zawory (360°) umożliwiają wiele opcji instalacji;
 • dwukierunkowy przepływ – każde z podłączeń może być wejściem lub wyjściem – dla większej elastyczności;
 • bardzo cienka osłona, która zwiększa wydajność;
 • niskoprofilowy zawór spustowy dla łatwiejszego serwisowania;
 • podwójny przepływ zwrotny, który maksymalizuje wychwytywanie zanieczyszczeń.

Sprawdź >>

Jeszcze lepsza ochrona instalacji w pakiecie

Filtr występuje również w pakiecie ze środkami chemicznymi: MC1+ oraz MC3+. Jest to idealny pakiet do domu jednorodzinnego, który sprawdza się w szczególności w przypadku wymiany starego kotła na nowy.

Ochrona systemu grzewczego

Dzięki Cleanerowi MC3+ możemy wyszyścić naszą instalację ze starych, zalegających złogów szlamu.

Dzięki temu możemy przywrócić instalacji pierwotną wydajność, poprawić jej efektywność, co wydatnie wpłynie na obniżenie kosztów ogrzewania. Szlam, który zalega w grzejnikach, rurach i wszystkich zakamarkach instalacji zostanie uwolniony i zacznie krążyć w instalacji w postaci zawiesiny, która trafia do filtra, gdzie jest wychwytywana.

Cleanaer może pracować w instalacji do 28 dni. Po tym czasie powinien zostać z niej usunięty, a instalacja powinna zostać napełniona świeżą wodą. Wówczas dodajemy do niej inhibitor korozji MC1+, który zabezpiecza instalację przed korozją oraz osadzaniem się kamienia.

Tak zabezpieczona instalacja będzie nam służyła przez wiele lat, gwarantując efektywną i ekonomiczną pracę.

adey ADEY Innovation SAS
tel. 518 240 897
www.adey.com/pl

 (adey,  ochrona systemu grzewczego, filtr MagnaClean Professional2. MagnaClean Professional2)

   17.05.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - OZE w budynkach wielorodzinnych
 • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl