Artykuł sponsorowany

Armatury bezdotykowe nowym standardem w przestrzeniach publicznych

Mycie rąk nadal pozostaje jednym z podstawowych  środków zapobiegających zakażeniu. Na zdjęciu  bateria elektroniczna SCHELL CELIS E.
Mycie rąk nadal pozostaje jednym z podstawowych środków zapobiegających zakażeniu. Na zdjęciu bateria elektroniczna SCHELL CELIS E.

Od momentu wybuchu pandemii znacznie wzrosła potrzeba zachowania higieny w miejscach publicznych. Newralgiczną przestrzenią są zwłaszcza toalety. Podczas korzystania z nich częściej niż kiedykolwiek wcześniej zwracamy uwagę na standard ich wyposażenia, które powinno zapewniać maksymalną ochronę przez drobnoustrojami i zapobiegać ich przenoszeniu się. Dlatego obowiązującym standardem stały się bezdotykowe baterie.

Elektroniczna armatura umywalkowa serii XERIS, PURIS i CELIS firmy SCHELL łączy w sobie trwałość, zapewnienie wzorowej higieny i inteligentne funkcje na miarę obecnych czasów.

Już od ponad roku funkcjonujemy w podwyższonym rygorze higienicznym. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zwracamy uwagę na dystans w kontaktach międzyludzkich i dokładną higienę rąk po wizycie w miejscach publicznych. Szczególnie ten drugi obowiązek głęboko zakorzenił się już w naszych przyzwyczajeniach i prawdopodobnie pozostanie z nami na dłużej.

Nawyk długiego mycia rąk z zastosowaniem odpowiednich preparatów dezynfekujących z pewnością przyniesie pozytywne efekty także na przyszłość, gdyż pozwala on zapobiec przenoszeniu nie tylko wirusa SARS-CoV2, lecz także wszelkich innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Dziś firmy i instytucje wyraźnie dostrzegają konieczność wyposażania pomieszczeń sanitarnych w nowoczesne baterie bezdotykowe, które nie tylko gwarantują najwyższy poziom higieny, lecz również jej racjonalne zużycie.

Z drugiej strony także sami użytkownicy budynków wymagają tego, aby ogólnodostępne łazienki i toalety były wyposażone w armaturę, którą można obsługiwać bezdotykowo, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko ewentualnego skażenia rąk. Dowiedz się więcej >>

Uniknąć niewidocznego zagrożenia

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w naszych dotychczasowych przyzwyczajeniach, szczególnie tych higienicznych. Wirus przenosi się bowiem nie tylko drogą kropelkową, ale także, w zależności od warunków otoczenia, może bardzo długo przetrwać na różnego rodzaju powierzchniach. Dlatego tak ważna jest bieżąca dezynfekcja – zarówno rąk, jak i często dotykanych powierzchni. Zwłaszcza łazienka, ze względu na panującą w niej temperaturę i wilgotność, dostarcza idealnych warunków do rozwoju drobnoustrojów.

Bateria umywalkowa SCHELL XERIS E na podczerwień
Bateria umywalkowa SCHELL XERIS E na podczerwień

Pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami może jednak upłynąć sporo czasu, a mycie rąk jest nieskuteczne, jeśli po ich spłukaniu i wysuszeniu dotkniemy np. skażonej obudowy armatury sanitarnej. Dlatego standardem w miejscach publicznych stają się bezdotykowe rozwiązania uruchamiane na podczerwień, które mogą oferować także dodatkowe funkcje higienizacji.

Firma SCHELL oferuje kompletne portfolio elektronicznych armatur do różnego rodzaju budynków. Rozwiązania z inteligentnymi programami, jak np. automatyczne płukanie antystagnacyjne czy dezynfekcja termiczna doskonale sprawdzą się w designerskich łazienkach w hotelach, biurach, restauracjach i salonach SPA, ale też w newralgicznych pod względem higieny pomieszczeniach sanitarnych w szpitalach, przychodniach czy na dużych obiektach sportowych.  

Bezpieczeństwo, higiena i oszczędność w jednym

Rozwiązania sterowane na podczerwień uruchamiają wypływ wody w momencie pojawienia się rąk w zasięgu sensora, a zamykają po ich odsunięciu. Dzięki temu łączą w sobie maksymalną higienę i oszczędność nawet do 60% w porównaniu z tradycyjnymi modelami jednouchwytowymi. Dodatkowo charakteryzują się niskim przepływem wody, co ma spore znaczenie zwłaszcza w często użytkowanych obiektach. W ofercie firmy SCHELL można znaleźć wybór aż pięciu modeli elektronicznych baterii umywalkowych, które różnią się między sobą designem, rozmiarami czy dodatkowymi funkcjami, jak np. wbudowany termostat.

Bateria SCHELL PURIS E
Bateria SCHELL PURIS E
Fot. SCHELL

W ergonomicznych modelach SCHELL PURIS E starannie zrównoważono kwestie komfortu użytkowania i oszczędności. Cechują się niskim przepływem na poziomie zaledwie 5 litrów na minutę, co gwarantuje rozsądne gospodarowanie wodą. Na szczególną uwagę zasługuje armatura XERIS E, która jest dostępna w różnych wymiarach od S do L, dzięki czemu można ją łatwo dobrać do rozmiarów umywalki. Bateria o eleganckim wzornictwie sprawdzi się w salonach SPA czy prywatnych gabinetach. Model z wbudowanym termostatem w wersji XERIS E-T zapewnia dodatkową ochronę przed poparzeniem, dzięki ograniczeniu temperatury wypływającej wody do 38°C, dlatego może być stosowany także np. w szkołach czy domach opieki. Dobrym rozwiązaniem do często użytkowanych łazienek będzie również bateria SCHELL CELIS E o masywnej, ergonomicznej budowie odpornej na wszelkie uszkodzenia. Co ważne, instalacja wszystkich tych rozwiązań nie wymaga kosztownych przeróbek i prowadzenia dodatkowych przewodów elektrycznych, gdyż są one dostępne także w wykonaniach zasilanych na baterię alkaliczną.

Inteligentne rozwiązania z przyszłością

Nowoczesne baterie elektroniczne w efektywny sposób łączą komfort i pełne bezpieczeństwo użytkowania z racjonalnym gospodarowaniem wodą. Armatura elektroniczna SCHELL kryje w sobie jednak jeszcze więcej funkcji – można nią sterować za pośrednictwem inteligentnego systemu zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS. Rozwiązanie to umożliwia łączenie w sieć, programowanie i monitorowanie pracy wszystkich elementów armatury elektronicznej za pośrednictwem centralnego serwera.

Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth®
Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth®

Dzięki możliwości ustawienia płukania antystagnacyjnego instalacji w regularnych interwałach czasowych czy przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej zapewnia maksymalną higienę w łazienkach publicznych. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy są one okresowo nieużywane podczas przestojów. Ciekawym uzupełnieniem systemu zarządzania wodą SWS jest usługa chmury – SMART.SWS. Dzięki niej pracownicy obsługi mogą z dowolnego miejsca i o każdej porze dokonywać przeglądu parametrów pracy armatury nawet w wielu budynkach. Inteligentną armaturę elektroniczną SCHELL można także programować za pomocą telefonu, dzięki bezpłatnej aplikacji i inteligentnemu modułowi SCHELL SSC Bluetooth®, który może być podłączany do baterii elektronicznych SCHELL na stałe lub na czas programowania.SCHELL

SCHELL

(schell, armatury bezdotykowe, nowoczesna łazienka, inteligentne rozwiązania łazienkowe, system zarządzania wodą SWS, nowoczesne baterie elektroniczne)

   19.05.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl