Artykuł sponsorowany

Komfortowa i trwała armatura natryskowa

 jak.waw.pl    |  1
Sito STERN SH9000
Sito STERN SH9000
fot. STERN

Natrysk to miejsce, w którym komfort ma szczególne znaczenie. Woda zbyt zimna, nagle zmieniająca temperaturę czy pryskająca tam, gdzie nie trzeba, może odebrać całą przyjemność z brania prysznica, a do tego przyczynia się do nadmiernego zużycia. By prysznic był czasem relaksu, a nie przyczyną irytacji, konieczny jest staranny wybór odpowiedniej armatury natryskowej - takiej, która wykorzystuje nowoczesne rozwiązania.

 

Dlatego armatura natryskowa powinna odznaczać się następującymi cechami:

 • mechanizm otwierania i zamykania wypływu zapewniający łatwe i jednoznaczne sterowanie wypływem, dzięki czemu woda nie zaczyna płynąć w nieodpowiednim momencie,
 • zapewnienie bezpiecznej i komfortowej temperatury wody,
 • wyraźne granice strumienia wody wypływającego z sita natryskowego, dzięki czemu woda trafia dokładnie tam, gdzie powinna, a nie na miejsca, które użytkownik chce pozostawić suche.

Wszystkie te kryteria spełnia armatura natryskowa STERN, przeznaczona do zastosowań w budynkach użyteczności publicznej, takich jak hotele, baseny, stadiony czy szpitale. Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu 22 621 10 45.

Rozwiązania natryskowe STERN

STERN w armaturze natryskowej stosuje dwa rodzaje czujników:

 • bezdotykowy czujnik typu WAVE, który działa w trybie START / STOP  i wymaga zbliżenia do niego dłoni na odległość ok. 5 cm,
 • piezoelektryczny czujnik o takim samym działaniu, który wymaga lekkiego dotknięcia.

Oba czujniki mają ustawiony fabrycznie czas pracy, dzięki czemu natrysk wyłączy się automatycznie, gdy użytkownik o tym zapomni. Ten czas to 120 sekund, ale można go zmienić na bardziej dopasowany do potrzeb za pomocą pilota (czujnik WAVE) lub specjalnej procedury dostępnej jedynie właścicielowi obiektu (czujnik piezo).

STERN produkuje do natrysku dwie rodziny produktów:

 • zawory do wody zimnej lub centralnie zmieszanej, idealne do zastosowania na plaży lub do natrysków sportowych / basenowych,
 • zawory z regulacją temperatury, w których za temperaturę odpowiada termostatyczny mieszacz wody klasy TMV3, z blokadą górnej temperatury na poziomie 38 st. C.

Sito natryskowe STERN

Ważnym elementem natrysku, zapewniającym komfort korzystania z prysznica, jest wylewka zwana też sitem lub deszczownicą. STERN proponuje jedno dopracowane i sprawdzone sito natryskowe: model SH9000. Wylewka ta daje stabilny, komfortowy, deszczowy strumień, a do tego pracuje cicho i nie syczy. Model ten ma wbudowany ogranicznik przepływu, którego wielkość można dostosować do potrzeb: od 5 do 9 l/min. Wyposażony jest w dysze z miękkiego silikonu, które łatwo oczyścić z kamienia i osadów. Co ważne, wylewka jest trwała dzięki zwartej i mocnej budowie o kącie nachylenia korpusu uniemożliwiającym zaczepianie rąk, dzięki czemu jest odporna na wandalizm.

Wylewka SH9000

Wylewka SH9000

Produkty natryskowe marki STERN pozwalają na różne możliwości montażu i mogą mieć postać:

 • baterii lub zaworów natynkowych,
 • baterii lub zaworów podtynkowych,
 • paneli natryskowych.

 Baterie natryskowe STERN

Wszystkie zawory z regulacją temperatury marki STERN są wyposażone w precyzyjny mechanizm termostatyczny. Sprawdz >>

Bateria natryskowa z termostatem do montażu podtynkowego to NEPTUNE 1042T. Do montażu natynkowego przeznaczony jest model NEPTUNE MEDICAL 1000T. Ta bateria produkowana jest z wyjściem dolnym (do natrysków ręcznych z wężem) i wyjściem górnym (do natrysków sztywnych, górnych). Bateria ta jest sterowana czujnikiem zbliżeniowym typu WAVE. Zasilanie elektryczne zapewnia własny zasilacz klasy IP68 (230/9 V) lub ogniwo 6LR61 o napięciu 9 V. Masz pytania? Zadzwoń pod numer telefonu 22 621 10 45.

NEPTUNE 1042T

NEPTUNE 1042T

NEPTUNE MEDICAL 1000T

NEPTUNE MEDICAL 1000T

Bateria termostatyczna z czujnikiem piezo (pozwalająca na sterowanie dotykiem) to model PERFECT TIME 1042T, natomiast natynkowa to TOUCH MEDICAL 1000T.

PERFECT TIME 1042T

PERFECT TIME 1042T

TOUCH MEDICAL 1000T

TOUCH MEDICAL 1000T

Zawory natryskowe do wody zmieszanej noszą również nazwy NEPTUNE (czujnik IR) i PERFECT TIME (czujnik piezo). Są to:

 • NEPTUNE 1032, przeznaczony do wody zmieszanej, podtynkowy, z czujnikiem WAVE, z możliwością zasilania bateryjnego lub przez zasilacz,
 • PERFECT TIME 1032, do wody zmieszanej, do montażu podtynkowego, z czujnik piezo, zasilany bateryjne lub z zasilacza,
 • NEPTUNE 1011, przeznaczony do wody zmieszanej, natynkowy, zasilany bateryjnie,
 • PERFECT TIME 1011, do wody zmieszanej, do montażu natynkowego, z zasilaniem bateryjnym.

NEPTUNE 1032

NEPTUNE 1032

PERFECT TIME 1032

PERFECT TIME 1032

NEPTUNE 1011

NEPTUNE 1011

PERFECT TIME 1011

PERFECT TIME 1011

Podobnie, jeśli chodzi o nazewnictwo i działanie, przedstawia się oferta paneli natryskowych STERN (zdjęcia w galerii). Są one przeznaczone do wody zmieszanej lub  mają własny mieszacz termostatyczny, mogą być wyposażone w czujnik bezdotykowy WAVE lub piezoelektryczny czujnik sterowany dotykiem. Panele natryskowe STERN mogą być zasilane bateryjnie lub z zasilacza, a woda do nich może być dostarczana od tyłu (od ściany) lub od góry (gdy cała instalacja jest natynkowa). Dowiedz się więcej >>

Zestawy do budowy stanowisk natryskowych STERN

Wydawać by się mogło, że powyżej zaprezentowana gama produktów firmy STERN spełnia wszelkie potrzeby klientów i pokazuje wszystkie możliwości firmy STERN, ale producent ten ma w swojej ofercie jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie. Są to zestawy do budowy stanowisk natryskowych do wbudowania w ścianę, panel, ekran. Zestawy opierają się na sensorach WAVE lub piezo:

 Sensor WAVE i elektrozawór

Sensor WAVE i elektrozawór

Sensor piezo

Sensor piezo

Płytka z aluminium z wbudowanym sensorem piezo

Płytka z aluminium z wbudowanym sensorem piezo

Sensor Wave (lub piezo) wystarczy połączyć z zasilaniem elektrycznym 9 V DC (z firmowego zasilacza lub z baterii) oraz z elektrozaworem i uzupełnić sitem natryskowym SH9000, aby uzyskać kompletne stanowisko do natrysku, do wody zmieszanej.

Ten układ można zasilać wodą zmieszaną z termostatycznego zaworu mieszającego potrzebnej wielkości (wybór mieszaczy wysokiej precyzji, klasy TMV2 znajduje się na stronie: www.ultramix.pl) lub dodać indywidualny mieszacz mechaniczny albo termostatyczny małej średnicy (DN15) na jedno lub dwa stanowiska. Więcej informacji uzyskasz pod numerem telefonu 22 621 10 45.

Sensory można zasilać z następujących źródeł:

 • bateryjnie: albo z baterii 6LR61 o napięciu 9 V, albo z 6 baterii  AA. Oczywiście należy zastosować baterie wyłącznie alkaliczne albo litowe,
 • z zasilacza IP68 23 V AC / 9 V DC, który ma 5 mb kabla niskonapięciowego,
 • z zasilacza zbiorczego JUNCTION BOX, do zasilania dziesięciu sensorów, zasilanego napięciem 230 V.

Zasilanie z baterii 6LR61

Zasilanie z baterii 6LR61

Zasilanie z 6 baterii AA

Zasilanie z 6 baterii  AA

Zasilacz IP68

Zasilacz IP68

Zasilacz zbiorczy JUNCTION BOX

Zasilacz zbiorczy JUNCTION BOX

Z tych prostych elementów można budować dowolnie duże układy natryskowe, które będą komfortowe i przyjazne w obsłudze, bo bezdotykowe, a także proste w serwisie, bo każde stanowisko natryskowe to autonomiczny, nieskomplikowany układ łatwy do diagnozy i naprawy. Dowiedz się więcej >>

W galerii zdjęcia jednego z projektów zrealizowanych w oparciu o zestawy z sensorem WAVE i sitem SH9000 >>

Agencja Handlowa JAK

AGENCJA HANDLOWA JAK
ul. Wolność 3a,
01-018 Warszawa,
woj. mazowieckie
jarek@jak.waw.pl
https://jak.waw.pl/baterie-stern/armatura-natryskowa-stern/

 

[armatura sanitarna,armatura natryskowa,stern,armatura stern,agencja handlowa jak]

   10.09.2021

Komentarze

(1)
mike | 01.12.2021, 15:54
Zażyczę sobie taką w nowej łazience
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Smart City – utopia czy konieczność?
 • - Zmiany w systemach różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl