Artykuł sponsorowany

Rooftop – profesjonalne rozwiązanie Systema Polska dla dużych kubatur

Zastosowanie aparatów grzewczo-wentylacyjnych typu Rooftop do ogrzewania i wentylacji średnich i wielkokubaturowych obiektów przemysłowych zapewnia komfort cieplny pracy ludzi oraz minimalizuje wysokie koszty utrzymania obiektu.

Modele

Rooftop, a właściwie cała rodzina tego typu produktów, to modele o wydajności od kilkunastu kW do 400 kW. Są produkowane z wymiennikami bez odprowadzania kondensatu, jak również z odprowadzaniem kondensatu. Agregaty grzewczo-wentylacyjne typu rooftop mogą być wyposażone w wentylatory typu standard lub z silnikiem EC, który zdecydowanie wpływa na możliwość adaptacji urządzenia do aktualnej temperatury na zewnątrz obiektu oraz oszczędności w zużyciu gazu z tym związane. Modele zostały tak zaprojektowane, aby jak najbardziej dopasować się do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło oraz ilości wymian powietrza wentylowanego, dlatego też wyróżniono kilka wielkości sprężu dla danego typu urządzenia: 200 PA, 400 PA, 600 PA. W przypadku zastosowania wentylatora z silnikiem EC, urządzenie może pracować na zmiennym sprężu (w danym zakresie).

wykres

Jest klika czynników, które determinują zakres modulacji urządzenia typu rooftop. Jednym z nich jest wymiennik. Wymienniki z odprowadzaniem kondensatu mogą uzyskiwać modulację w zakresie od 30% do 100% ich wydajności. W przypadku wymienników bez odprowadzania kondensatu tez zakres modulacji jest zdecydowanie mniejszy – od 60% do 100% wydajności cieplnej nominalnej. Warto zauważyć, że rooftop z wymiennikiem z odprowadzeniem kondensatu może osiągać sprawność przy minimalnej wydajności nawet do 108%. Standardowe rozwiązanie gwarantuje sprawność do 95%. Ważnym czynnikiem, z punku widzenia inwestora, jest wyposażenie rooftopa z wymiennikiem z odprowadzeniem kondensatu w moduł komunikacyjny, wykorzystywany przy sterowaniu urządzenia.

ROOFTOP

Urządzenia rooftop są dostępne zarówno w wersji standardowej, jak również w postaci szerokiej gamy modyfikacji. Standardowo, każde tego typu urządzenie składa się z sekcji grzewczej oraz z sekcji wentylatorów. Moduły poboru i wyrzutu powietrza są dopasowywane do architektury budynków, ale w ramach przygotowanych standardowo możliwych rozwiązań.

Warto zaznaczyć, że firma Systema Polska wdrożyła wymagania Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/2281 z 30.11.2016 dotyczące min. sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń ≥ 72%  i emisji tlenku Azotu ≤ 100 mg/kWh. Wszystkie typy zarówno nagrzewnic, jak i rooftopów obecnie spełniają wymogi ekoprojektu 2018. Urządzenia zostały przebadane przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie i uzyskały Certyfikat Badania typu UE potwierdzający spełnienie wymagań w/w Rozporządzenia.

ROOFTOP

Kluczowym czynnikiem, umożliwiającym osiągnięcie sukcesu, jest prawidłowe i szybkie zwymiarowanie zapotrzebowania cieplnego danego obiektu. Systema Polska zdaje sobie sprawę, jak istotny jest to czynnik dla inwestorów czy generalnych wykonawców instalacji.

Dlatego też, specjalnie dla wszystkich zainteresowanych, przygotowaliśmy specjalny program do wymiarowania zapotrzebowanie ciepła. Podając podstawowe dane, tj. wymiary obiektu, jakości izolacji obiektu, można wstępnie zwymiarować wynik. Dokładny opis tego narzędzia znajduje się na http://www.systemapolska.pl/dobor-urzadzen/. Program jest przesyłany na życzenie klienta.

Kolejnym etapem jest prawidłowe rozmieszczenie rooftopów w obiekcie, a w przyszłości zainstalowanie ich, aby uzyskać temperaturę komfortu pracy. Firma Systema Polska dzieli się doświadczeniami swoich inżynierów, którzy wielokrotnie projektowali takie instalacje, organizując szkolenia w całej Polsce. Podczas szkoleń prezentujemy przykładowe rozwiązania, wraz z omówieniem typów urządzeń oraz wyjaśnieniem, co spowodowało wybór takiego, a nie innego produktu.

Więcej informacji na stronie www.systemapolska.pl

 Systema Polska Systema Polska Sp. z o.o.
ul. Długa 5
98-220 Zduńska Wola
(+48) 43 824 72 87
systema@systemapolska.pl
   13.07.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowe kotły gazowe
  • - Retencja wód opadowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl