Artykuł sponsorowany

REGULUSY – grzejniki o wszechstronnym zastosowaniu

Gdy w przeszłości zadano pytanie doradcom pracującym w firmie REGULUS®-system, co stanowiło największą przeszkodę w ich pracy, odpowiedź brzmiała: walka z mitami i przekłamaniami. Mitami były bezrefleksyjnie powtarzane opinie, mające swoje źródła w dawno nieistniejącej rzeczywistości, przekłamaniami stwierdzenia wynikające z niepełnej lub zbyt jednostronnej wiedzy.

Fake newsy oraz dezinformacja – broń konkurencji – rozpowszechniane przez „lubiących plotkować”. Upływ czasu weryfikuje, co jest prawdą, co mitem, a zmieniające się szybko realia w zakresie konfiguracji instalacji centralnego ogrzewania, będącej coraz częściej także instalacją centralnego chłodzenia, dezaktualizują problem manipulacji coraz bardziej skomplikowaną, nową informacją. Kierunek zmian wyznaczają kolejne dyrektywy unijne oraz szybko postępująca, powszechnie dostępna cenowo elektronizacja wszystkiego, co się tylko da...

W każdym przypadku czas gra na korzyść regulusów. Dlaczego? Gdyż są to grzejniki o wszechstronnym zastosowaniu, co wynika wprost z nich samych, z istoty ich konstrukcji: układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła do otoczenia z aluminium, bardzo mała masa własna, wyraźnie większa od innych grzejników powierzchnia wymiany. Nie ma innego grzejnika o takich walorach. Oponenci mówią z przekąsem: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego… A ktoś określany mianem „złota rączka” też jest do niczego? Sprawdź >>

 Grzejnik na nóżkach DUBEL
Grzejnik na nóżkach DUBEL

Dlaczego warto oprzeć emisję ciepła na dynamicznym układzie grzejnikowym:

 • instalacja grzejnikowa może pracować z bardzo zmienną dynamiką, jest modyfikowalna;
 • grzejniki niskotemperaturowe znakomicie współpracują z pompami ciepła oraz kotłami kondensacyjnymi;
 • posiadacz pompy ciepła i grzejników rewersyjnych może chłodzić pomieszczenia;
 • szeroki wybór opcji: grzejnik może być umieszczony na ścianie, w ścianie, w podłodze, jak również tysiące wariantów typów grzejników – wysokie, niskie, szerokie,
 • wąskie, dekoracyjne, kolorowe, odporne na korozję;
 • efektywna współpraca z każdym sterowalnym źródłem ciepła;                                  
 • grzanie dokładnie według potrzeb, z maksymalnym wykorzystaniem możliwości grzewczych posiadanego źródła ciepła;
 • gwarancja wysokiego bezpieczeństwa cieplnego domowników, możliwość szybszego podjęcia efektywnego grzania, chętnie korzystamy z długich przerw w grzaniu;
 • precyzją grzania otrzymujemy unikalnie wysoki komfort cieplny, bez względu na dynamikę pogodową, posiadacze pomp ciepła mają możliwość chłodzenia – całoroczny komfort cieplny.
 Grzejnik ścienny Regullus Metallic
Grzejnik ścienny Regulus Metallic

Hybrydowa dystrybucja ciepła (HDC)

Źródło ciepła możemy zmienić, natomiast instalacja rozprowadzająca ciepło zabudowana jest w ścianach na stałe, raz na zawsze. Jakie grzejniki wybrać – o masie znikomej czy gigantycznej? Modyfikowalne czy nie? 

 • Czy grzejnik podłogowy o dużej masie gwarantuje szybki dostęp do ciepła (np. w zimne dni lata)? Nie.
 • Czy możemy w każdej chwili przerwać grzanie (np. w gorący wiosenny dzień)? Nie.
 • Czy możemy korzystać z różnych źródeł ciepła oraz zmiany mocy grzewczej w szerokim zakresie temperatury? Nie. (Mamy do dyspozycji wyłącznie grzanie niskotemperaturowe w określonym, wąskim paśmie mocy).
 • Czy możemy stosować zmienne strategie grzania w zależności od sytuacji, stanu zdrowia, potrzeb grzewczych w konkretnym pomieszczeniu? Nie.
 • Czy możemy używać „podłogówki” do schładzania pomieszczeń? Nie.

W ciepłym, dobrze akumulującym ciepło domu, ogrzewanie podłogowe pracuje na minimum mocy i nie potrafi niczego z wyżej wymienionych… Dlaczego zatem niektórzy sami sobie fundują ogrzewanie podłogowe jako jedyną posiadaną opcję? Jak to się stało, że za własne pieniądze dokonali tak istotnego samoograniczenia? Moda? Wygoda projektantów i wykonawców instalacji? A gdzie wieloletni interes użytkownika? To on będzie ponosił skutki wad instalacji o dużej bezwładności cieplnej oraz braku możliwości jej modyfikacji.
Posiadanie w instalacji grzejników nie wyklucza jednoczesnego grzania podłogą pracującą w tej samej temperaturze zasilania. Zyskujemy wolność, modyfikowalność, elastyczność, ekonomikę, unikalny komfort cieplny. Dowiedz się więcej >>

 Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL VENT
Ogrzewanie podłogowe kanałowe CANAL VENT

Ogrzewanie, chłodzenie – całoroczny komfort cieplny a zdrowie, dobre samopoczucie, ochota na życie

Jakie ogrzewanie wybrać? Jak grzać? Czasem bardziej, czasem mniej… Wystarczy pamiętać o biologii i fizjologii naszego organizmu, a także o naszych zmiennych potrzebach. Nie bez znaczenia są pory roku oraz strefa klimatyczna, w jakiej przyszło nam żyć, pracować i odpoczywać. Im wyższy stopień synchronizacji parametrów naszego otoczenia z naszymi aktualnymi potrzebami, tym lepsze będzie nasze samopoczucie, zadowolenie, stan naszego zdrowia. Mamy zmienne potrzeby, z wybudowanego przez nas domu będą korzystać inni, mający inne potrzeby i priorytety, prowadzący odmienny tryb życia. Dajmy im szansę na wybór swojego modelu termiki domu. Zobacz >>

Taniej, szybciej, precyzyjniej oznacza zawsze wyższość technologiczną. System grzewczo-chłodzący jest na tyle sterowalny, elastyczny, ekonomiczny i komfortowy, na ile sterowalny jest jego najmniej elastyczny element składowy – najsłabsze ogniwo łańcucha determinuje jego wytrzymałość.     

 Ogrzewanie podłogowe kanałowe podest drewniany
Ogrzewanie podłogowe kanałowe, podest drewniany
KONTAKT

regulus-system

REGULUS-system Wójcik sp. j.
ul. Michała Grażyńskiego 51,
43-300 Bielsko-Biała
Telefon: 33 812 36 69

e-mail:
www.regulus.com.pl

(grzejniki, ogrzewanie domu, REGULUS-System, grzejniki Regulus, System grzewczo-chłodzący)

   27.07.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2021
W miesięczniku m.in.:
 • - Smart City – utopia czy konieczność?
 • - Zmiany w systemach różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl