Artykuł sponsorowany

Bezdotykowe spłuczki do toalet i pisuarów

Pisuar z PROX SENSOR KIT STERN
Pisuar z PROX SENSOR KIT STERN
fot. jak.waw.pl

Bezdotykowe spłukiwanie toalet i pisuarów to coraz bardziej popularne rozwiązanie w toaletach publicznych. Jest komfortowe i higieniczne dla użytkownika, który nie musi niczego dotykać po skorzystaniu z toalety, a także wygodne dla administratora, ponieważ daje pewność, że muszla zostanie spłukana po każdym użyciu.

Bezdotykowe spłuczki do pisuarów

Bezdotykowe spłukiwanie pisuarów to obecnie standardowe rozwiązanie stosowane w toaletach publicznych. Automaty spłukujące wykrywają obecność użytkownika przed urządzeniem sanitarnym, a następnie aktywują się po określonym czasie (zwykle jest to 10–15 sekund) i po odejściu korzystającego spłukują pisuar.

W związku ze swoim zadaniem, spłuczki pisuarowe STERN mają bardzo prostą budowę: składają się z czujnika podczerwieni, elektrozaworu i źródła zasilania. Źródłem zasilania może być bateria lub firmowy zasilacz 230 / 9 V. Dzięki energooszczędnej technologii zawory spłukujące STERN mogą pracować na zwykłej alkalicznej baterii o napięciu 9 V do 2 lat, a na baterii litowej jeszcze dłużej.

Zawory spłukujące STERN mogą przyjmować formę urządzeń do wbudowania w ścianę lub mogą być zaworami zewnętrznymi, montowanymi natynkowo.

Zawory spłukujące do pisuaru podtynkowe

Przykłady zaworów spłukujących:

 
NARA 2030, zawór podtynkowy do spłukiwania pisuaru. Płyta  czołowa – odlew metalowy, 170 x 170 mm, wykończenie: srebrzysty mat
JUPITER 2040, płyta ze stali nierdzewnej, 140 x 140 mm, matowa
JUPITER 2040, płyta ze stali nierdzewnej lakierowanej na czarno, 140 x 140 mm
JUPITER 1032

Zawory spłukujące do pisuaru natynkowe

Wszędzie tam, gdzie nie można zastosować zaworów wbudowanych w ścianę, sprawdzą się zawory spłukujące natynkowe.

Mają one identyczną budowę jak urządzenia podtynkowe, natomiast są zasilane wyłącznie przy pomocy baterii. Zobacz więcej>>

Oto przykłady takich zaworów:

FREE

JUPITER 1011

Zawory sterowane czujnikiem podczerwieni mają kilka ważnych zalet:

  • łatwość użytkowania,
  • prosta instalacja,
  • logiczna, modułowa budowa ułatwia utrzymanie w ruchu i serwis,
  • neutralne, minimalistyczne wzornictwo, dzięki czemu urządzenie nie rzuca się w oczy.

W przypadku, gdy potrzebne jest urządzenie o jak najbardziej dyskretnym wyglądzie, marka STERN proponuje zestawy PROX SENSOR KIT do pisuaru.

Pisuar z PROX SENSOR KIT

Powyższe zdjęcie przedstawia taki właśnie zestaw w konkretnym zastosowaniu. Nad pisuarem znajduje się mały okrągły czujnik sterujący całym procesem spłukiwania. Reszta urządzenia schowana jest za pisuarem lub ekranem. To rozwiązanie jest niezwykle oszczędne w formie, a charakteryzuje się dokładnie taką  samą funkcjonalnością jak wszystkie inne zawory spłukujące. Dodatkowo obramowanie fotokomórki dostępne jest nie tylko w wykończeniu chromowanym, ale także w każdym innym kolorze oferowanym przez STERN.

Bezdotykowe spłuczki do toalet

Bezdotykowe spłuczki do toalet to rozwiązanie, które równie szybko zdobywa popularność w nowoczesnych toaletach publicznych. To komfort dla klienta, który dzięki temu nie musi niczego dotykać, a także dla administratora, ponieważ ma on gwarancję, że płukanie zostanie wykonane po każdym użyciu, co pozwoli na dłużej zachować czystość i sprawność toalety.

Spłuczki do toalet dzielą się na spłuczki zbiornikowe i spłuczki z płukaniem bezpośrednim. Sprawdź>>

Spłuczki do toalet z płukaniem bezpośrednim

Płukanie bezpośrednie to płukanie szerokim strumieniem wody pod ciśnieniem. Tego rodzaju zawory spłukujące mają budowę analogiczną do zaworów pisuarowych, tylko elektrozawór ma średnicę 1” (DN25). Płukanie bezpośrednie jest możliwe w tych obiektach, gdzie jest możliwe doprowadzenie wody do płukania grubym przewodem (minimum 1”). W starszych obiektach, w których woda do toalet rozprowadzana jest cienkimi przewodami – płukanie bezpośrednie nie jest możliwe.
Spłuczki do płukania bezpośredniego marki STERN mogą mieć postać zaworów podtynkowych lub natynkowych. Te drugie są bardzo popularne w USA.

W ofercie STERN-a znajdują się zawory spłukujące do toalet w wersjach do wbudowania w ścianę oraz natynkowe, a także zawory do płukania bezpośredniego wbudowane w stelaż do instalacji toalet wiszących.

Przykłady:

NARA 2032
NOBLE  2032
VENUS 2032

Zawory te zapewniają płukanie po odejściu od urządzenia sanitarnego. Mogą one pracować w systemie DUAL FLUSH, tzn. płukać ilością 3 lub 6 litrów wody w zależności od potrzeby. System rozpoznaje potrzebną ilość wody po długości czasu spędzonego przed czujnikiem.

Zawory do płukania toalet oprócz fotokomórki wyposażone są w widoczny przycisk na płycie czołowej. Służy on do wymuszenia dodatkowego płukania, jeśli to podstawowe było niewystarczające lub gdy elektronika zawiodła (np. z powodu awarii zasilania).

Zawory do płukania bezpośredniego natynkowe to rozwiązanie popularne w Stanach. U nas jednak praktycznie niespotykane.

VENUS 3002, natynkowy zawór automatyczny do WC; zasilanie bateryjne w korpusie

Podobnie jak w przypadku rozwiązań pisuarowych – czujnik aktywujący płukanie może mieć minimalistyczną formę oczka. Układ płuczący do toalety ma wtedy postać zestawu PROX SENSOR KIT:

PROX SENSOR KIT

Spłuczki do toalet zbiornikowe

Obok rozwiązań ciśnieniowych STERN rozwija systemy spłukujące do toalet oparte na zbiorniku. Dostępne są zarówno zbiorniki z elektronicznym zaworem spustowym sterowanym czujnikiem WAVE (reagującym na zbliżenie dłoni), jak i samonośne stelaże ze zbiornikiem, uruchamiane na panelu przednim. Dostępne są panele przednie ze stali lub z tworzywa sztucznego.

Płukanie bezpośrednie jest niewątpliwie bardziej skuteczne w toaletach o bardzo dużym natężeniu ruchu. Zawory takie nie muszą czekać na napełnienie się zbiornika, mogą działać raz za razem. Jednak wszędzie tam, gdzie nie można zastosować zaworów do płukania bezpośredniego ze względu na zbyt cienkie rury bądź brak ciśnienia, znajdują zastosowanie spłuczki zbiornikowe. Dowiedz się więcej>>

Sterowanie pilotem parametrów pracy spłuczek

Wszystkie parametry pracy elektronicznych spłuczek STERN, zarówno tych do toalet, jak i tych do pisuaru, można indywidualnie ustawiać za pomocą pilota, jeśli ustawienia fabryczne są nieadekwatne. Tymi parametrami są:

  • czułość (zasięg) sensora,
  • czas aktywacji, czyli czas konieczny do uznania, że następuje korzystanie z urządzenia,
  • czas płukania, czyli ilość wody potrzebna do skutecznego spłukania,
  • czas „out”, czyli opóźnienie między odejściem od urządzenia a rozpoczęciem płukania.

AGENCJA HANDLOWA JAK

ul. Wolność 3a
01-018 Warszawa
+48 22 621 10 45
+48 22 622 23 28
+48 602 24 90 94
jak@jak.waw.pl
https://jak.waw.pl/

 

   10.09.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowe kotły gazowe
  • - Retencja wód opadowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl