Artykuł sponsorowany

Generatory jonów ujemnych w instalacjach wentylacyjnych

Generator jonów ujemnych
Generator jonów ujemnych
fot. Energoterm

Jesteśmy firmą zajmującą się prefabrykacją oraz montażem instalacji wentylacyjnych. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacjach wielu projektów skłania nas do szukania nowych rozwiązań w dziedzinie wentylacji. Wychodząc naprzeciw polepszaniu warunków bytowych ludzi przebywających w pomieszczeniach z wentylacją i rekuperacją, wprowadziliśmy w tych instalacjach montaż generatorów emitujących jony ujemne nazywane aerojonami.

Nasz produkt to puszka rozprężna pod anemostat o kształcie pozwalającym na efektywne rozprowadzenie jonów ujemnych wytwarzanych przez generator w niej zamontowany. W tym przypadku chodzi o umieszczenie źródła emisji jonów ujemnych na wylotach powietrza z ciągów wentylacyjnych, co powoduje ich dobre i precyzyjne rozprowadzenie w pomieszczeniach.

Wpływ jonów ujemnych na organizm

Opierając się na literaturze i pracach naukowych dotyczących wpływu jonów ujemnych na organizm ludzki, należy stwierdzić, że jonizacja powietrza to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń, ale oddychanie powietrzem bogatym w ujemne jony połączone z tlenem. Tak wzbogacony tlen rekompensuje ludziom ograniczony kontakt z przyrodą. Aerojony ujemne w powietrzu poprawiają wentylację płuc, usuwają zmęczenie, usprawniają pracę umysłową.

Montowanie anemostatów nawiewnych emitujących jony ujemne jest wskazane w pomieszczeniach, w których skoncentrowane są w dużych ilościach niekorzystne jony dodatnie. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości, że przewaga aerojonów ujemnych wpływa korzystnie na ludzki organizm, działa niemal uzdrawiająco. Duża przewaga aerojonów dodatnich działa wybitnie szkodliwie i może doprowadzić do wielu chorób.

Gdzie warto zainstalować generator jonów ujemnych?

 Centrale wentylacyjne z doskonałymi filtrami skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, patogenów i pyłów zawieszonych, ale przyczyniają się również w dużym stopniu do znacznego zmniejszenia ilości potrzebnych jonów ujemnych w powietrzu dostarczanym do pomieszczeń.

 Dzięki zamontowanym generatorom jonów ujemnych na wylotach powietrza z instalacji wentylacyjnej możemy skutecznie uzupełniać aerojony w miejscach najbardziej tego wymagających. Sugerowane miejsca to: serwerownie, pomieszczenia z żywnością, gabinety zabiegowe i stomatologiczne, sale fitness, sale konferencyjne, pomieszczenia do wypoczynku i inne temu podobne.

Do Państwa dyspozycji mamy skrzynki rozprężne pod anemostaty okrągłe i prostokątne, rozdzielacze o kształcie pozwalającym na równomierne rozprowadzenie powietrza, generatory do bezpośredniego zamontowania w przewodach wentylacyjnych.

skrzynka-rozprezna
 Skrzynka rozprężna Energoterm
skrzynka-rozprezna
 Skrzynka rozprężna Energoterm
Rozdzielacz-Energoterm
 Rozdzielacz Energoterm
Rozdzielacz-Energoterm
 Rozdzielacz Energoterm
Generator-jonow-ujemnych-Energoterm
 Generator jonów ujemnych Energoterm

 

Mamy nadzieję, że nasze produkty wzbudzą zainteresowanie i będą mogły być wdrażane w Waszych projektach.

Zapraszam do współpracy

Piotr Kaczmarkiewicz

Energoterm

ENERGOTERM SP. Z O.O.

ul. Klonowa 4, 95-054 Ksawerów
NIP 728-279-02-34
tel. 502 043 834
biuro@energoterm-lodz.pl
http://www.energoterm-lodz.pl/

 

(jony ujemne, jony dodatnie, generator jonów ujemnych, jonizator powietrza)

   09.09.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Instalacje PV z magazynami energii
  • - Wentylacja obiektów gastronomicznych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl