Artykuł sponsorowany

Systemy sterujące do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego – przegląd rozwiązań od Uponor

Systemy sterujące do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego – przegląd rozwiązań od Uponor
Systemy sterujące do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego – przegląd rozwiązań od Uponor
Uponor Sp. z o.o.

Płaszczyznowe ogrzewanie i chłodzenie to rozwiązanie cieszące się niesłabnącą popularnością. Instalowane jest zarówno w nowych budynkach, jak i w ramach modernizacji już istniejących obiektów. By w pełni wykorzystać potencjał tych instalacji, ważny jest wybór odpowiedniego systemu sterującego. Na jaki warto postawić?

Swój przegląd automatyki sterującej przedstawia firma Uponor – jeden z międzynarodowych liderów w zakresie systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Systemy przewodowego oraz bezprzewodowego sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym Uponor to m.in. możliwość dostosowania temperatury w pomieszczeniu do preferencji użytkownika oraz wygodna i kompleksowa kontrola urządzeń za pośrednictwem dedykowanego oprogramowania. W ofercie firmy znajdują się rozwiązania przeznaczone zarówno do obiektów mieszkalnych, jak i dużych przestrzeni komercyjnych. Dostępnych systemów jest wiele, dlatego warto przyjrzeć się rożnym możliwościom, aby wybrać tę, która najbardziej odpowiada na naszym potrzebom.

Przegląd rozwiązań:

Uponor Smatrix Pulse

Rozwiązanie do inteligentnego sterowania temperaturą do ogrzewania/chłodzenia, zaprojektowane z myślą o budynkach mieszkalnych – mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i tradycyjnej umożliwia zdalną i kompleksową kontrolę za pośrednictwem aplikacji kompatybilnej z takimi programami jak Alexa Voice Control czy też Google Voice Assistant. Udostępnione funkcje to m.in. przełączanie ogrzewania w tryb „ECO” podczas długich nieobecności w domu, dostosowanie temperatury do aktualnie panującej pogody lub też zmierzenie wilgotności w pomieszczeniu. Choć system nastawiony jest na wykorzystywanie Internetu, to do instalacji oraz konfiguracji nie wymaga połączenia z siecią, dzięki czemu montaż możliwy jest na każdym etapie budowy lub remontu.

Uponor Smatrix PRO 

Zaawansowany system przewodowy, zaprojektowany z myślą o nowoczesnych i dużych obiektach komercyjnych. Dlatego też umożliwia połączenie do 16 sterowników w kompletny układ i kontrolę temperatury nawet w 192 pomieszczeniach! Co więcej, w zarządzaniu ogrzewaniem/chłodzeniem w wyposażonych w Uponor Smatrix PRO obiektach pomaga zainstalowany algorytm, potrafiący uczyć się samodzielnie.

Termostaty Uponor Smatrix Style 

Linia termostatów Uponor przeznaczona jest do budynków mieszkalnych i stanowi połączenie stylowego wyglądu z zaawansowanymi technologiami pomiarowymi. Ich zastosowanie oznacza dla użytkowników wygodną obsługę i oszczędność energii nawet do 20%, dzięki systemowi autoregulacji, który stale monitoruje temperaturę roboczą układu. Ponadto system jest łatwy zarówno w montażu, jak i konfiguracji.

Uponor Base 230V

Jest rozwiązaniem zalecanym do zastosowania w budownictwie mieszkalnym lub budownictwie jednorodzinnym, gdzie stawia się nacisk na proste w użyciu zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach. Sercem systemu jest jednostka sterująca, umożliwiająca wygodne i przejrzyste połączenie nawet 6 termostatów pokojowych i do 14 siłowników termicznych. System ten jest przystosowany do rozszerzenia go o moduł pompy.

Uponor Smatrix Move PLUS

To rozwiązanie do sterowania systemem ogrzewania i chłodzenia, wyposażone w regulator pogodowy z zewnętrzną anteną, czujnik zewnętrzny, czujnik temperatury wody zasilającej i bezprzewodowy termostat. Urządzenie może wykorzystywać termostaty różnego typu, z którymi łączy się drogą radiową. Dzięki dostosowywaniu temperatury wody zasilającej do warunków określanych przez regulator pogodowy, rozwiązanie wpływa znacząco na energooszczędność instalacji.

Więcej informacji o automatyce sterującej Uponor >>


 

UPONOR Uponor Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa
tel. +48 22 731 01 00
email: infra.pl@uponor.com

(uponor, ogrzewanie płaszczyznowe, chlodzenie płaszczyznowe, sterowanie ogrzewaniem, sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem, systemy sterujące, jak sterować ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym)

   26.09.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl