Artykuł sponsorowany

NOWOŚĆ – Izolowany system rozprowadzania powietrza do rekuperacji HEATPEX ARIA ADURO

Przewaga dzięki mistrzowskiemu rozwiązaniu!

Szybki montaż, wysoka izolacyjność oraz szczelność systemu to tylko niektóre zalety naszego rozwiązania. Poznaj je wszystkie!

 

 

ARIA ADURO to system rozprowadzania powietrza do rekuperacji o średnicach: 125, 160, 200 mm. Służy do przesyłania dużych strumieni powietrza do i z rekuperatora. Został opracowany z myślą o rekuperacji w domach jednorodzinnych i wraz z systemem HEATPEX ARIA stanowi kompletny system rozprowadzania powietrza. Jest idealnie dopasowany do skrzynek rozdzielczych HEATPEX ARIA, ale dzięki temu, że jego średnice wewnętrzne są zgodne z normą PN-EN 1506:2007, odpowiadają średnicom typowych kształtek wentylacyjnych.

Wysoka izolacyjność oraz szczelność

ARIA ADURO wykonany jest z tworzywa o doskonałych właściwościach izolacyjnych – spieniony polistyren, który jest lekki i wytrzymały, a dodatek w postaci grafitu powoduje, że jest on także odporny biologicznie na grzyby, pleśń i bakterie. Dzięki zastosowaniu grafitu ciepło zostaje wielokrotnie odbite wewnątrz rury i transfer ciepła jest znacznie ograniczony.

W wyniku tego współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi zaledwie 0.029 W/mK. Odpowiada to ok. 30 mm izolacji z wełny mineralnej. Skraca to i upraszcza czas montażu w stosunku do metalowych rur spiro, gdyż nie wymaga dodatkowego zaizolowania. Dowiedz się więcej >>

ARIA ADURZastosowane materiały, opatentowany system połączeń OneClick oraz konstrukcja poszczególnych elementów pozwala na osiągnięcie najwyższej klasy szczelności – ATC1 wg normy PN-EN-17192, potwierdzonej badaniami wykonanymi przez niezależne laboratorium. Oznacza to trzykrotnie wyższą szczelność od systemów z klasą D.

Na wysoką szczelność ma również wpływ konstrukcja rury ADURO (monorura wykonana w całości z 1 elementu) oraz łącznika z uszczelką (niski profil, który nie powiększa średnicy instalacji).

Wytrzymały i ultra lekki – prosty i szybki montaż Heatpex

ARIA ADURO to alternatywa dla kanałów metalowych, zwanych SPIRO. Posiada jednak przewagę w postaci 2 razy szybszego montażu. Ponieważ system jest 9 razy lżejszy od tradycyjnych kanałów wentylacyjnych opartych o rury metalowe, mocowanie kanałów ARIA ADURO do ścian lub podwieszanie pod stropem jest zdecydowanie łatwiejsze.

Dodatkowo, na szybkość montażu wpływa dedykowany uchwyt montażowy, który wystarczy przymocować do ściany za pomocą dwóch kołków, przyłożyć rurę i zacisnąć opaskę. Uchwyt jest uniwersalny i pasuje do każdej ze średnic systemu.

Montaż systemu rekuperacji szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek – technologia OneClick

One click technologyDzięki przeniesieniu technologii OneClick znanej z systemu HEATPEX ARIA łączenie ze sobą kolejnych odcinków ARIA ADURO jest szybsze i prostsze niż kiedykolwiek. Poszczególne odcinki rury oraz pozostałe elementy łączymy systemowym łącznikiem, który wystarczy nasunąć na oba komponenty.

Dołączona uszczelka zapewnia szczelne połączenie, dzięki czemu nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych operacji uszczelniających. Dodatkowo materiał, z którego wykonane są elementy systemu, pomimo, że jest bardzo wytrzymały, to łatwo i szybko można go przyciąć do wymaganej długości za pomocą najprostszych narzędzi, nawet nożyka do tapet.

Na rurze natomiast umieszczone są znaczniki co 5 centymetrów, które pomagają przyciąć odcinek o właściwiej długości.

Bezpłatny program ARIA PLANNER zaprojektuje system rekuperacji dla Ciebie ARIA Planner

Dostępna na stronie www.heatpex.pl intuicyjna i darmowa aplikacja ARIA PLANNER w 3 prostych krokach zaprojektuje system rekuperacji dla Twojego domu.

Na podstawie wielkości pomieszczeń, kubatury oraz liczby osób ARIA PLANNER dobierze wydajność rekuperatora, obliczy strumienie powietrza dla każdego z pomieszczeń w domu, wygeneruje listę materiałową dopasowaną do konkretnego domu oraz przygotuje projekt wykonania instalacji rekuperacji w oparciu o wytyczne branżowe.  

WIĘCEJ https://heatpex.pl/kategoria-produktow/aduro/

 HEATPEX  Heatpex Sp. z o.o.
ul. Chrzanowskiego 11,
80-278 Gdańsk
www.heatpex.pl

(system rozprowadzania powietrza do rekuperacji, rekuperacja, HEATPEX ARIA ADURO, heatpex)

   25.10.2021

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - OZE w budynkach wielorodzinnych
  • - Klimat w pomieszczeniach szkolnych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl