Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Artykuł sponsorowany

Armatura Kraków SA rozszerza asortyment o zawory kulowe

Grupa Armatura
Grupa Armatura

Armatura Kraków po kilkunastu latach przerwy wraca na rynek z nową ofertą zaworów kulowych.

Historia produkcji sięga początków istnienia Fabryki. Od lat dwudziestych XX wieku, najpierw jako Łagiewnicka Fabryka Armatur Spółka Z o. o., następnie jako Krakowskie Zakłady Armatur, przedsiębiorstwo było liderem wśród producentów zasuw, zaworów do wody jak i kurków gazowych.

W 1974 roku dział produkcji zaworów zostaje przeniesiony do jordanowskiej filii nr 3. Lata osiemdziesiąte to okres wznowienia wytwarzania zaworów kulowych w zakładzie nr 2 w Krakowie, jednak nie na długo. Kilka lat później pion ten ponownie zostaje przeniesiony do Jordanowa. W latach dziewięćdziesiątych w ramach prywatyzacji jordanowski zakład zostaje wyłączony ze struktur organizacyjnych Armatury, powodując tym samym odejście krakowskiego zakładu od produkcji zaworów. Rok 2009 to powrót Armatury Kraków SA na rynek z bogatą i pełną ofertą zaworów kulowych.

Fot. Armatura Kraków Fot. Armatura Kraków

ZASTOSOWANIE Zawory kulowe stanowią integralną część każdej instalacji wodociągowej dlatego od ich niezawodność i szczelność zależy prawidłowe wykonanie wszelkich prac instalacyjnych i remontowych. Każdy zawór dzięki długotrwałej szczelności gwarantuje bezpieczeństwo. Jednak w awaryjnych sytuacjach umożliwia natychmiastowe odcięcie źródła wody, zapobiegając w ten sposób zagrożeniu jakim jest zalanie pomieszczenia.

Produkty Armatury charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną jak i chemiczną. Podczas całego procesu produkcji zawory poddawane są wszelkim próbom mającym na celu usuniecie wadliwych elementów. Każdy zawór posiada pięcioletnią gwarancję oraz Atest Higieniczny i Aprobatę Techniczną.

Fot. Armatura Kraków

Głównymi zaletami zaworów produkowanych przez Armaturę Kraków SA jest ich prosta obsługa i uniwersalność. Każdy zawór posiada ogranicznik położeń „otwarty”, „zamknięty”, co daje możliwość odczytania na podstawie położenia dźwigni lub pokrętła w jakiej fazie jest kurek. Należy pamiętać, aby nie pozostawiać zaworu w pozycji półotwartej/ półzamkniętej, gdyż grozi to uszkodzeniem kuli.

Montaż jest możliwy zarówno w pionie jak i w poziomie przez co wyeliminowane zostają ewentualne problemy podczas instalacji. Utrata ciśnienia staje się zminimalizowana dzięki zmniejszeniu przepływu wody przez zawór.

BUDOWA ZAWORU

Korpusy zaworów kulowych wykonane są z kutego mosiądzu CW617W wg PN – EN 12164, następnie zastają poddane obróbce śrutowania, gwintowania oraz zabezpieczania powłoką niklową. Niektóre elementy poprzez proces chromowania zyskują estetyczne wysokiej jakości powierzchnie. Poszczególne części zaworu łączone są ze sobą przy pomocy gwintu oraz uszczelniającego kleju.

Fot. Armaturas Kraków


Z myślą o swoich klientach Armatura Kraków SA, w swojej nowej ofercie zawarła szeroką gamę zaworów o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu istnieje możliwość precyzyjnego doboru produktów do różnych typów instalacji wodociągowych.

   20.08.2011

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Co Szperacz wyszperał ;-)

źle wykonana instalacja

Sztywniactwo i niechlujstwo - zobacz i skomentuj »

Dla tych, którzy szukają bardziej elektryzujących wrażeń Szperacz ma dziś coś specjalnego - rozdzielnia w toalecie.

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl