RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Zredukuj straty ciepła dzięki kurtynom powietrznym Alfa-Therm

Alfako Sp. z o.o. | 2022-10-11

Nasza firma od lat zajmuje się przygotowaniem rozwiązań mających na celu zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego magazynów, warsztatów, centrów logistycznych oraz hal produkcyjnych. Doświadczenie, jakie zbudowaliśmy przez ten czas, pozwala nam odpowiednio reagować na bieżącą sytuację i oczekiwania klientów.

treść sponsorowana

Wychodząc naprzeciw aktualnym warunkom, w jakich znaleźli się wszyscy przedsiębiorcy, którzy muszą mierzyć się z kilkuset procentowym wzrostem cen energii i szukającym w związku z tym oszczędności, przedstawiamy elektryczne kurtyny powietrzne serii IAC. Zostały one zaprojektowane i są produkowane w Polsce, co gwarantuje ich wysoką jakość i funkcjonalność.

Przemysłowe kurtyny powietrzne IAC są wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem pozwalającym stosunkowo szybko i w znacznym stopniu zredukować straty ciepła, a co za tym idzie zmniejszyć koszty energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń, w których odbywa się produkcja, lub magazynowanie różnego rodzaju dóbr.

Przemysłowe kurtyny powietrzne to urządzenia stosowane do zabezpieczania przede wszystkim bram i doków przed wnikaniem powietrza z zewnątrz i ucieczką ciepłego powietrza z wewnątrz, poprzez wytworzenie powietrznej bariery ochronnej. Urządzenie może zostać zamontowane nad lub z boku bramy – w zależności od możliwości technicznych. Wnętrze budynku zyskuję ochronę przed wnikaniem powietrza z zewnątrz, a co za tym idzie – samymi stratami ciepła. Kurtyny idealnie sprawdzają się w miejscach narażonych na częste otwieranie bram, a konieczne przy tym jest utrzymanie stałej, pożądanej temperatury. Dowiedz się więcej >>

1. Budowa i zasada działania

Kurtyna powietrzna wyróżnia się estetycznym wyglądem i atrakcyjnym designem. Po zamontowaniu stanowi integralną część bramy, nie rzucając się w oczy. Nie zajmuje ona dużo miejsca, nie wymaga również konieczności modyfikacji bramy, czy przestrzeni wokół niej.

Typoszereg IAC (Industrial Air Curtain) składa się z dwóch urządzeń różniących się wymiarami i wydajnością:

  • IAC 1.5 – o długości 1,5 m
  • IAC 2 – o długości 2 m

Kurtyna składa się z – obudowy (1), wentylatora (2), regulowanej dyszy wylotu powietrza (3) oraz uchwytu do zawieszania (4).

Powietrze zasysane przez wentylatory wylatuje dyszami, tworząc powietrzną barierę wzdłuż płaszczyzny otworu bramowego. Dzięki temu wnętrze budynku zabezpieczone jest przed wnikaniem powietrza z zewnątrz, a tym samym stratami ciepła. W momencie rozpoczęcia otwierania bramy następuje włączenie wentylatorów kurtyny (2), które zasysają powietrze z otoczenia (1). Wewnątrz obudowy (3) strumień zmienia swój profil oraz zmniejsza przekrój, w wyniku czego wzrasta jego prędkość. Powietrze przepływa przez regulowane dysze (4), które kierują strumień w ustawionym kierunku. Wylatujący z urządzenia spłaszczony strumień powietrza (5) tworzy barierę ochronną.

Ogromną zaletą jest fakt, że kurtyna powietrzna nie musi być włączona cały czas. Automatyczny włącznik uruchamia ją w momencie podnoszenia bramy, dzięki czemu zaoszczędzimy na energii elektrycznej. Kurtyny są odporne na warunki atmosferyczne, niskie  i wysokie temperatury, mają również odporną na zniszczenia konstrukcje, co jest szczególnie ważne w przypadku hal magazynowych. Sprawdź >>

2. Montaż

Kurtyny IAC są przystosowane do montażu w pionie i poziomie. Niezależnie od tego, czy posiadamy bramy podnoszone, rolowane, czy składane, kurtyny powietrzne elektryczne dostosowane są do każdego rodzaju bram. Kurtyny można ze sobą łączyć, dzięki czemu nawet w przypadku bardzo szerokich czy wysokich bram, będą miały swoje zastosowanie.

Przy wariancie poziomym, urządzenie podwiesza się poziomo, na uchwytach z wylotami powietrza skierowanymi w dół, możliwie najbliżej otworu bramy. Zaleca się podwieszanie na prętach gwintowanych do sufitu lub przygotowanych wsporników. W przypadku montażu kilku kurtyn obok siebie, zaleca się łączyć urządzenia dedykowanymi łącznikami.

Przy montażu pionowym – urządzenie montuje się pionowo uchwytami podłogowymi do posadzki możliwie najbliżej bramy. Możliwy jest montaż z prawej i/lub lewej strony bramy. Montaż obustronny znacznie zwiększa efektywność działania. W razie potrzeby możliwy jest montaż dwóch połączonych ze sobą kurtyn. W takim przypadku kurtyny należy połączyć łącznikami, które znajdują się w zestawie. Dodatkowo dla zwiększenia stabilności kurtynę umieszczoną wyżej, należy przymocować do ściany dedykowanymi kątownikami.

Po zamontowaniu kurtyn konieczne jest przeprowadzenie regulacji kierunku i prędkości powietrza przy otwartej bramie. W przypadku znacznej różnicy pomiędzy temperaturą wewnątrz budynku, a temperaturą zewnętrzną powstaje podciśnienie powodujące napływ powietrza do budynku. Skierowanie strumienia powietrza na zewnątrz umożliwia zwiększenie oporu stawianego strumieniowi powietrza z zewnątrz. Dla zwiększenia skuteczności działania kurtyny IAC mają regulowane dysze wylotowe, umożliwiające zmianę kierunku strumienia powietrza. Konstrukcja dysz umożliwia ich obrót w zakresie ±10˚. W celu przeprowadzenia regulacji należy poluzować śruby mocujące dysze, obrócić dysze w żądanym kierunku, dokręcić śruby.

Kurtyny IAC są przystosowane do pracy z regulatorami obniżającymi prędkości wentylatorów przez zmniejszanie napięcia zasilania. Kurtyny mogą być zasilane napięciem od 80 do 230 V. Zaleca się stosowanie dedykowanego regulatora, stanowiącego wyposażenie opcjonalne. Typ regulatora zależny jest od liczby oraz wielkości kurtyn, które ma zasilać. Oprócz samych kurtyn oferujemy kompleksową usługę wraz z montażem. Mamy za sobą wiele udanych realizacji w całej Polsce – w zakładach przemysłowych, ale również usługowych, kosmetycznych oraz mięsnych. W galerii zamieściliśmy wyłącznie część z nich. Istnieje również możliwość zobaczenia na żywo pracy kurtyn w naszym zakładzie w Wielkopolsce. 

3. Główne zalety

  • ochrona budynku przed utratą ciepła/zimna
  • ochrona przed niskimi temperaturami w zimie i wysokimi w lecie
  • ochrona przed zanieczyszczeniami, kurzem, spalinami, niepożądanymi zapachami i insektami
  • wysoka wydajność i zasięg (faktycznie przekraczający 8 m)
  • atrakcyjne koszty zakupu i eksploatacji
  • wysokiej jakości wentylatory
  • dedykowany system łączników i uchwytów
  • atrakcyjny design
  • możliwość łączenia urządzeń
  • możliwość stosowania regulatorów przepływu
  • możliwość zakupu wraz z montażem

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024 Pompy ciepła Hisense – mistrzowskie ceny na EURO 2024

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

Mistrzowskie ceny pomp ciepła Hisense w gorącym okresie EURO 2024!

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.