RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Kongres PORT PC 2021: „Pompy ciepła na fali renowacji”

Patronat medialny „Rynku Instalacyjnego”

Redakcja RI | 2021-04-26
VII Kongres PORT PC
fot. PORT PC

VII Kongres PORT PC


fot. PORT PC

17 czerwca 2021 r. odbędzie się IX Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w formie online. IX Kongres będzie szczególnie ważnym momentem w 10-letniej historii stowarzyszenia i historii pomp ciepła w Polsce.

Zobacz także

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290

Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290 Otwarte webinarium na temat chillerów z pompą ciepła na czynnik R290

Firma Panasonic wraca z dawką eksperckiej wiedzy w ramach cyklu „Webinarowa Środa”, który jest współorganizowany wraz z redakcją GlobEnergia. Najbliższe spotkanie na temat chillerów z pompą ciepła odbędzie...

Firma Panasonic wraca z dawką eksperckiej wiedzy w ramach cyklu „Webinarowa Środa”, który jest współorganizowany wraz z redakcją GlobEnergia. Najbliższe spotkanie na temat chillerów z pompą ciepła odbędzie się w środę, 17 kwietnia o godzinie 10:00.

NIBE-BIAWAR SP. Z O.O. news Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE

Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE Wiosenna edycja szkoleń technicznych z zakresu pomp ciepła marki NIBE

Szwedzki koncern NIBE to globalny gracz i lider rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii w Europie, produkujący wysokiej klasy pompy ciepła już od ponad 40 lat. Jednym z priorytetowych elementów...

Szwedzki koncern NIBE to globalny gracz i lider rynku rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii w Europie, produkujący wysokiej klasy pompy ciepła już od ponad 40 lat. Jednym z priorytetowych elementów jego działalności jest kształcenie specjalistów w zakresie projektowania i instalacji z wykorzystaniem pomp ciepła marki NIBE. Kompleksowe szkolenia techniczne, których organizatorem na polskim rynku jest NIBE-BIAWAR Sp. z o.o., służą poszerzeniu wiedzy, podniesieniu kwalifikacji oraz przygotowaniu...

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Darmowy webinar „Ogrzewanie za pomocą systemów VRF? Tak, to możliwe!”

Darmowy webinar „Ogrzewanie za pomocą systemów VRF? Tak, to możliwe!” Darmowy webinar „Ogrzewanie za pomocą systemów VRF? Tak, to możliwe!”

Panasonic Heating & Cooling Solutions zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Webinarowej Środy. Podczas jutrzejszego webinarium, które rozpocznie się o godzinie 10, ekspert Maciej Spychaj, opowie...

Panasonic Heating & Cooling Solutions zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Webinarowej Środy. Podczas jutrzejszego webinarium, które rozpocznie się o godzinie 10, ekspert Maciej Spychaj, opowie o zastosowaniu systemów VRF do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń, takich jak biura, hale produkcyjne czy magazyny.

Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, w każdym roku gromadzące kilkaset osób z branży techniki grzewczej i budynkowej. Warto wspomnieć, że w  2020 r. wydarzenie zgromadziło ponad 600 uczestników. Zdaniem zaproszonych gości zagranicznych była to największa impreza poświęcona promocji pomp ciepła w Europie oraz prawdopodobnie na świecie. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Wiodącym zagadnieniem IX Kongresu PORT PC będzie pokazanie znaczenia elektrycznych pomp ciepła w świetle unijnej strategii Fali Renowacji jako głównego kierunku prowadzącego do neutralności klimatycznej sektora ciepła i chłodu w Unii Europejskiej. Wynika on bezpośrednio z już opublikowanych dokumentów i strategii Europejskiego Zielonego Ładu i strategii UE dotyczącej sektora budynków Fali Renowacji.

Oprócz tego ważnymi tematami poruszanymi w trakcie wydarzenia będą taksonomia w efektywności energetycznej budynków ze szczególnym uwzględnieniem pomp ciepła, możliwość zastosowania pomp ciepła w istniejących budynkach i w nowych budynkach plus-energetycznych, oraz nowe standardy branżowe PORT PC dotyczące dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła.

Przedstawione zostaną też nowe prognozy PORT PC dotyczące rynku pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych w Polsce do 2040 roku.

Jak twierdzi mgr inż. Paweł Lachman – prezes zarządu PORT PC – „praktycznie wszystkie prognozy dotyczące przyszłości zastosowania pomp ciepła znalazły potwierdzenie w kluczowym znaczeniu w obecnej polityce klimatycznej Unii Europejskiej i Europejskim Zielonym Ładzie. Co jest też istotne, dotyczy to również niedawno opublikowanej Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku. Obecnie najważniejszym wyzwaniem jest szybki i możliwie harmonijny rozwój branży producentów pomp ciepła i osprzętu w Polsce. Będzie to jeden z najważniejszych tematów IX Kongresu PORT PC”W czasie IX kongresu PORTPC planowane cztery sesje tematyczne:

  • Europejski Zielony Ład i rola pomp ciepła w sektorze ciepła i chłodu w Polsce
  • Pompy ciepła w istniejących budynkach
  • Pompy ciepła w nowych budynkach plus-energetycznych
  • Dolne źródła dla pomp ciepła

Nowy Zielony Ład i taksonomia w efektywności energetycznej budynków

W pierwszej sesji Kongresu, którą poprowadzi dr inż. Małgorzata Smuczyńska – wiceprezes zarządu PORT PC, goście specjalni z Komisji Europejskiej, Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła EHPA, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawią znaczenie pomp ciepła w transformacji energetycznej budynków i Polityce Energetycznej Polski do 2050 roku. W trakcie tej sesji przedstawione zostaną zmiany w projektach głównych aktów prawnych Zielonego Ładu w tym dyrektywy RED III (OZE) i EED oraz taksonomii zrównoważonego finasowania.

Pompy ciepła w istniejących budynkach

Wiodącym tematem IX Kongresu PORT PC będzie zastosowanie pomp ciepła w budynkach istniejących. Sesję poświęconą temu tematowi poprowadzi dr Marek Miara z Instytutu Fraunhofera ISE. W ramach dyskusji  w tej części na temat istniejących budynków w Polsce głos zabiorą m.in. mgr Andrzej Guła – prezes Polskiego Alarmu Smogowego oraz mecenas dr Christian Schnell – ekspert Instytutu Jagiellońskiego – ds. integracji sektorów energetycznych.

Jak twierdzi Marek Miara – czołowy ekspert z Fraunhofer ISE, „Każde kolejne opracowanie, scenariusz czy prognoza na temat przyszłego systemu energetycznego w krajach Unii Europejskiej jasno mówi o bardzo ważnej, lub nawet decydującej roli pomp ciepła w dekarbonizacji systemów grzewczych. Aby osiągnąć tak konieczną dla przyszłości neutralność klimatyczną, kluczowe będzie stosowanie rozwiązań niepowodujących emisji dwutlenku węgla w ogrzewaniu budynków. Dotyczy to z w szczególności istniejących budynków. Systemy grzewcze nieoparte na paliwach kopalnych należą wciąż do zdecydowanej mniejszości. Ta sytuacja musi ulec w najbliższych dekadach diametralnej zmianie. Pompy ciepła, zarówno w rozwiązaniach indywidualnych, jak i w sieciach ciepłowniczych, są technologią kluczową dla spełnienia tego celu.”

Pompy ciepła w nowych budynkach

Sesję poświęconą temu tematowi poprowadzi Paweł Lachman – prezes PORT PC. W dyskusji  w tej części na temat nowych budynków plusenergetycznych w Polsce zabiorą m.in. dr hab. inż., prof. PW Anna Bogdan – prezes Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz mgr Paweł Wróbel – ekspert regulacyjny Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej.

Od 1 stycznia 2021 obowiązują wyższe wymogi Warunków Technicznych 2021. W tej części Kongresu porozmawiamy o zwiększeniu znaczenia budynków plus-energetycznych w świetle nowych wymogów budynków. Przedstawione zostaną też analizy ekonomiczne pokazujące opłacalność zastosowania budynków plusenergetycznych z zastosowaniem pomp ciepła i fotowoltaiki. Porozmawiamy też o tym jakie efekty przyniosła akcja społeczna „Dom bez rachunków” oraz jak powinien wyglądać optymalny program dofinasowania budynków plusenergetycznych w Polsce.

Płytka geotermia – nowe standardy branżowe oraz potencjał Polski na tle Europy

W trakcie kongresu mgr Jakub Koczorowski – przewodniczący komisji dolnych źródeł ciepła, członek zarządu PORT PC – przedstawi uaktualnione branżowe wytyczne PORT PC cz. 1, dotyczące dolnych źródeł do pomp ciepła. W tej sesji mgr inż. Grzegorz Ryżyński (Państwowy Instytut Geologiczny) przedstawi również analizę potencjału płytkiej geotermii w Polsce w zakresie zainstalowanej mocy grzewczej gruntowych pomp ciepła wg stanu na 2020 r. oraz w świetle prognozy rozwoju rynku do 2030 r. Ponadto mgr inż. Marek Hajto – wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego – omówi wyniki raportu EGEC (Europejskiego Stowarzyszenia Geotermalnego) oraz przedstawi możliwe synergie głębokiej i płytkiej geotermii.

Nowe poradniki i standardy branżowe PORT PC

W trakcie kongresu planowane jest wydanie zmienionych wytycznych pomp ciepła cz. 1 oraz trzech poradników na temat zastosowania pomp ciepła w istniejących budynkach jednorodzinnych oraz na temat taksonomii zrównoważonego finasowania, poradnika PORT PC dla certyfikatorów i audytorów energetycznych w kontekście nowych warunków technicznych budynków (WT 2021).

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na Kongres znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Do udziału w kongresie PORT PC gorąco zapraszamy instalatorów, projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych, przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów i innych przedstawicieli branży grzewczej, oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Wydarzenie odbędzie się online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniej rejestracji na wydarzenie.

źródło: PORT PC

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news Webinarium „Środowisko wewnętrzne w pomieszczeniach biurowych i obiektach mieszkalnych”

Webinarium „Środowisko wewnętrzne w pomieszczeniach biurowych i obiektach mieszkalnych” Webinarium „Środowisko wewnętrzne w pomieszczeniach biurowych i obiektach mieszkalnych”

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Inżynierii Atmosfery PZITS organizuje 15 i 16 grudnia 2022 r. o godzinie 11:00 webinarium na temat: „Środowisko wewnętrzne w pomieszczeniach biurowych i obiektach...

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Inżynierii Atmosfery PZITS organizuje 15 i 16 grudnia 2022 r. o godzinie 11:00 webinarium na temat: „Środowisko wewnętrzne w pomieszczeniach biurowych i obiektach mieszkalnych”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Joanna Ryńska news Stormwater Poland 2022

Stormwater Poland 2022 Stormwater Poland 2022

Katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościło 300 uczestników szóstej konferencji Stormwater Poland, którzy przez dwa dni obrad (28–29 września 2022) pod hasłem „Czas na deszczówkę” dyskutowali...

Katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościło 300 uczestników szóstej konferencji Stormwater Poland, którzy przez dwa dni obrad (28–29 września 2022) pod hasłem „Czas na deszczówkę” dyskutowali o retencji i zagospodarowaniu wody deszczowej w polskich i europejskich miastach.

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Webinar „Agregaty transkrytyczne z naturalnym czynnikiem chłodniczym CO2 do średniej wielkości obiektów komercyjnych”

Webinar „Agregaty transkrytyczne z naturalnym czynnikiem chłodniczym CO2 do średniej wielkości obiektów komercyjnych” Webinar „Agregaty transkrytyczne z naturalnym czynnikiem chłodniczym CO2 do średniej wielkości obiektów komercyjnych”

Panasonic zaprasza na webinar pt. „Agregaty transkrytyczne z naturalnym czynnikiem chłodniczym CO2 do średniej wielkości obiektów komercyjnych”. Wydarzenie online rozpocznie się już w najbliższy wtorek,...

Panasonic zaprasza na webinar pt. „Agregaty transkrytyczne z naturalnym czynnikiem chłodniczym CO2 do średniej wielkości obiektów komercyjnych”. Wydarzenie online rozpocznie się już w najbliższy wtorek, 13 grudnia 2022 r., o godz. 10:00.

Redakcja RI news Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian”

Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian” Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian”

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku w Zakopanem Izba Gospodarcza Gazownictwa organizuje cykliczne Sympozjum. Tematem przewodnim spotkania jest „Gazownictwo w dobie zmian”.

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku w Zakopanem Izba Gospodarcza Gazownictwa organizuje cykliczne Sympozjum. Tematem przewodnim spotkania jest „Gazownictwo w dobie zmian”.

dr inż. Adam Ujma news Relacja z konferencji „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

Relacja z konferencji „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” Relacja z konferencji „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”

W dniach 16–18 listopada 2022 r. odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”. Konferencję...

W dniach 16–18 listopada 2022 r. odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”. Konferencję zorganizowała Katedra Inżynierii Procesów Budowlanych na Wydziale Budownictwa PCz.

Redakcja RI news Ku neutralności klimatycznej

Ku neutralności klimatycznej Ku neutralności klimatycznej

„Ku neutralności klimatycznej – renowacja energetyczna budynków” to konferencja zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, podczas której dyskutowano, jak osiągnąć cele klimatyczne wyznaczone...

„Ku neutralności klimatycznej – renowacja energetyczna budynków” to konferencja zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, podczas której dyskutowano, jak osiągnąć cele klimatyczne wyznaczone na najbliższe trzy dekady, czyli do 2050 roku.

Waldemar Joniec news Trendy energetyczne i budowlane

Trendy energetyczne i budowlane Trendy energetyczne i budowlane

Podczas Kongresu V Trendów Energetycznych (Kraków, 15–16 listopada 2022) branża odnawialnych źródeł energii, w tym licznie reprezentowana branża fotowoltaiki, debatowała o bieżącej sytuacji i perspektywach...

Podczas Kongresu V Trendów Energetycznych (Kraków, 15–16 listopada 2022) branża odnawialnych źródeł energii, w tym licznie reprezentowana branża fotowoltaiki, debatowała o bieżącej sytuacji i perspektywach rozwoju. W tym roku Kongres wzbogacił się o Trendy Budowlane, czyli dyskusje nt. budownictwa i termomodernizacji.

Redakcja RI news „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

„Klimatyzacja obiektów szpitalnych” „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

III Konferencja Naukowo-Techniczna „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” odbędzie się 24 marca 2023 roku w formule online. Wydarzenie organizuje Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii...

III Konferencja Naukowo-Techniczna „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” odbędzie się 24 marca 2023 roku w formule online. Wydarzenie organizuje Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Redakcja RI news „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”

„Innowacje w odnawialnych źródłach energii” „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”

Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 marca 2023 r. w Krakowie. Wydarzenie organizuje Polska Izba Ekologii w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 marca 2023 r. w Krakowie. Wydarzenie organizuje Polska Izba Ekologii w partnerstwie z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Redakcja RI news Webinarium o zmianach w programie „Czyste Powietrze”

Webinarium o zmianach w programie „Czyste Powietrze” Webinarium o zmianach w programie „Czyste Powietrze”

W dniu 12 stycznia 2023 r. odbędzie się pierwsze webinarium traktujące o zmianach w programie „Czyste Powietrze”.

W dniu 12 stycznia 2023 r. odbędzie się pierwsze webinarium traktujące o zmianach w programie „Czyste Powietrze”.

Redakcja RI news Warsztaty PZITS „Certyfikacja energetyczna budynków“

Warsztaty PZITS „Certyfikacja energetyczna budynków“ Warsztaty PZITS „Certyfikacja energetyczna budynków“

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych zaprasza na bezpłatny warsztat organizowany 31 stycznia 2023 r. o godzinie 12:00 na temat: „Certyfikacja energetyczna budynków“.

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych zaprasza na bezpłatny warsztat organizowany 31 stycznia 2023 r. o godzinie 12:00 na temat: „Certyfikacja energetyczna budynków“.

Redakcja RI news Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian” za nami

Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian” za nami Sympozjum „Gazownictwo w dobie zmian” za nami

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku w Zakopanem odbyło się cykliczne sympozjum organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, tym razem pod hasłem „Gazownictwo w dobie zmian”. Wydarzenie poświęcone było...

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku w Zakopanem odbyło się cykliczne sympozjum organizowane przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa, tym razem pod hasłem „Gazownictwo w dobie zmian”. Wydarzenie poświęcone było zagadnieniom wieloaspektowych działań w nowych warunkach gospodarczych i przyszłości dla multienergetyki.

Redakcja RI news Webinarium „Aktualne źródła finansowania efektywności energetycznej”

Webinarium „Aktualne źródła finansowania efektywności energetycznej” Webinarium „Aktualne źródła finansowania efektywności energetycznej”

Wydarzenie z cyklu „Spotkanie z ekspertem KAPE” odbędzie się 1 lutego 2023 r.

Wydarzenie z cyklu „Spotkanie z ekspertem KAPE” odbędzie się 1 lutego 2023 r.

Redakcja RI news Webinarium „Analiza śladu węglowego w organizacji”

Webinarium „Analiza śladu węglowego w organizacji” Webinarium „Analiza śladu węglowego w organizacji”

Bezpłatne webinarium organizowane przez KAPE i GSS Cert odbędzie się 18 lutego 2023 r.

Bezpłatne webinarium organizowane przez KAPE i GSS Cert odbędzie się 18 lutego 2023 r.

Redakcja RI news 26. Konferencja Gazterm 2023

26. Konferencja Gazterm 2023 26. Konferencja Gazterm 2023

26. Konferencja GAZTERM odbędzie się niezmiennie w Międzyzdrojach w dniach 14-17 maja 2023 r. Trwający wciąż kryzys energetyczny ujawnił wiele słabości europejskich rynków gazu, szczególnie w konstrukcji...

26. Konferencja GAZTERM odbędzie się niezmiennie w Międzyzdrojach w dniach 14-17 maja 2023 r. Trwający wciąż kryzys energetyczny ujawnił wiele słabości europejskich rynków gazu, szczególnie w konstrukcji systemu ich zaopatrzenia i zabezpieczenia dostaw. Jednak podejmowane na szczeblu międzynarodowym i na poziomach krajowych decyzje i działania pozwalają sformułować tezę o zbliżających się jakościowych zmianach w funkcjonowaniu europejskiego gazownictwa. W tych okolicznościach tematem głównym GAZTERMU...

Redakcja RI WaterFolder Day 2023

WaterFolder Day 2023 WaterFolder Day 2023

Retencja.pl organizuje 28–29 marca 2023 drugie spotkanie pod szyldem „WaterFolder Day”. Są to dwudniowe warsztaty połączone z wizytą studyjną, skierowane przede wszystkim do projektantów (zarówno doświadczonych,...

Retencja.pl organizuje 28–29 marca 2023 drugie spotkanie pod szyldem „WaterFolder Day”. Są to dwudniowe warsztaty połączone z wizytą studyjną, skierowane przede wszystkim do projektantów (zarówno doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających karierę) sieci kanalizacyjnej ogólnospławnej i deszczowej, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań retencyjnych, ale także do eksploatatorów sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, z którymi często uzgadniane są projekty.

Redakcja RI news IX konferencja „Kliwent Event”

IX konferencja „Kliwent Event” IX konferencja „Kliwent Event”

W dniach 22-26 maja 2023 roku odbędzie się IX edycja konferencji „Kliwent Event”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami...

W dniach 22-26 maja 2023 roku odbędzie się IX edycja konferencji „Kliwent Event”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Redakcja RI news Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA

Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA

Najważniejszemu wydarzeniu budowlanemu w naszej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej,...

Najważniejszemu wydarzeniu budowlanemu w naszej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. Jednym z najważniejszych wydarzeń była dwudniowa (30-31 stycznia 2023 r.) konferencja budowlana – pierwszego dnia skupiona wokół spraw polskich (Forum BUILD4FUTURE), zaś drugiego...

Redakcja RI news Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water”

Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water”

Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. na platformie GROHE X. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane będzie w formie online. Każdy dzień konferencji GROHE...

Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. na platformie GROHE X. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane będzie w formie online. Każdy dzień konferencji GROHE X Summit poświęcony jest jednemu z makrotrendów: urbanizacji, zrównoważonemu rozwojowi oraz zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Redakcja RI news Konferencja „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska”

Konferencja „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska” Konferencja „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska”

XIV Konferencja Naukowa „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska” odbędzie się w dniach 21-24 czerwca 2023. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu osiągnięć w zakresie wykorzystania procesów...

XIV Konferencja Naukowa „Membrany i Procesy Membranowe w Ochronie Środowiska” odbędzie się w dniach 21-24 czerwca 2023. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu osiągnięć w zakresie wykorzystania procesów membranowych w ochronie środowiska i innych dziedzinach techniki.

Redakcja RI news Jak otrzymać dotację w ramach ścieżki SMART?

Jak otrzymać dotację w ramach ścieżki SMART? Jak otrzymać dotację w ramach ścieżki SMART?

Chcąc pomóc firmom w pozyskaniu funduszy europejskich, Polski Fundusz Rozwoju przygotował cykl spotkań online, który poświęcony jest wsparciu dla firmy w ramach Ścieżki SMART. Codziennie, w dniach 13-17...

Chcąc pomóc firmom w pozyskaniu funduszy europejskich, Polski Fundusz Rozwoju przygotował cykl spotkań online, który poświęcony jest wsparciu dla firmy w ramach Ścieżki SMART. Codziennie, w dniach 13-17 marca o godz. 12:00, odbywać się będą bezpłatne spotkania online, podczas których przedstawiciele m.in.: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Polskiego Funduszu Rozwoju dostarczą praktyczną wiedzę dot. programu FENG i Ścieżki SMART. Eksperci wskażą, jak dobierać...

Redakcja RI news Wiosenne Spotkanie Ciepłowników w Zakopanem

Wiosenne Spotkanie Ciepłowników w Zakopanem Wiosenne Spotkanie Ciepłowników w Zakopanem

W Zakopanem, w dniach 25-27 kwietnia 2023 r. odbędzie się jubileuszowe XXX Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. Tematem przewodnim wydarzenia są nowe wyzwania, strategie i rozwiązania...

W Zakopanem, w dniach 25-27 kwietnia 2023 r. odbędzie się jubileuszowe XXX Sympozjum Naukowo-Techniczne Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. Tematem przewodnim wydarzenia są nowe wyzwania, strategie i rozwiązania dla branży ciepłowniczej.

Joanna Ryńska news WaterFolder Day 2023

WaterFolder Day 2023 WaterFolder Day 2023

Blisko 750 fachowców spotkało się w Gdańsku w dniach 28-29 marca 2023 roku, wynosząc z WaterFolder Day wiedzę, inspiracje i cenne kontakty.

Blisko 750 fachowców spotkało się w Gdańsku w dniach 28-29 marca 2023 roku, wynosząc z WaterFolder Day wiedzę, inspiracje i cenne kontakty.

Waldemar Joniec news Konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”

Konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” Konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii”

Druga konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” zorganizowana przez Polską Izbę Ekologii oraz Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (30-31 marca 2023 r.) była platformą...

Druga konferencja „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” zorganizowana przez Polską Izbę Ekologii oraz Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie (30-31 marca 2023 r.) była platformą dialogu o innowacjach związanych z przejściem od energetyki konwencjonalnej w stronę nowych technologii i energii odnawialnej. Uczestniczyli w niej przedsiębiorcy związani z OZE, naukowcy, a także przedstawiciele jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych.

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety! Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni...

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni z komfortem i funkcjonalnością. Projekty domów piętrowych, skupiające się na optymalnym wykorzystaniu powierzchni budynku, oferują przemyślane układy przestrzenne.

ECO Comfort Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i...

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Promocja Cashback od Panasonic

Promocja Cashback od Panasonic Promocja Cashback od Panasonic

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024! Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki...

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Majówka z Hisense Easy Smart

Majówka z Hisense Easy Smart Majówka z Hisense Easy Smart

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.