Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

dr inż.  Piotr Bartkiewicz dr inż.

Piotr Bartkiewicz

Adiunkt Zakładu Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Warszawskiej. Szczególnie mocno interesuje się szeroko rozumianą branżą wentylacyjną i klimatyzacyjną.
Zajmuje się także przygotowaniem oprogramowania inżynierskiego oraz wdrażaniem systemów komputerowego projektowania.

 • Od 2008 roku Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Inżynierii Środowiska PW
 • Od 2005 roku Pełnomocnik ds. promocji na Wydziale Inżynierii Środowiska PW
 • Opiekun Studenckiego „Koła Naukowego Wentylacji i Klimatyzacji”, Grupy Studentów przy Zakładzie Wentylacji i Klimatyzacji jako reprezentacji studenckiego ruchu naukowego, w ramach której kontynuował organizację wycieczek studentów i pracowników np. wizyty na targach Messe Frankfurt (2002), szkolenie w VTS (2002, 2001, 2000, 1999), współpracy z Hohere Technishe Lehr- und Versuchsanstalt Modling (2000), szkolenia w Viessmann (2000), Stifab Farex, PM Luft (1999), zakładów przemysłowych Polski północnej (1997, 1995), Kopenhagi (1998, 1996) oraz 19 wizyt technicznych w najciekawszych obiektach biurowych i przemysłowych (1996-2002).
 • Autor instytutowej strony www (2002).
 • Administrator sieci komputerowej i sieci Internet w Instytucie Ogrzewnictwa i Wentylacji (od 1994 do 2001). Wdrożenia i zarządzanie siecią ok. 50 komputerów pracowników Instytutu, serwerów pocztowych, serwerów www itp.

Działalność naukowa

 • Uczestnik projektu STEP "Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju”. Celem ogólnym Projektu jest wsparcie naukowo badawcze działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Polsce.
 • Autor i koordynator projektu Skanska Sustainable Building.
 • Reprezenant projektu w ramach 5-ramowego projektu Unii Europejskiej - EC 5’th Framework Thematic Network - PeBBu – Performance Base Building.
 • Uczestnik projektu TEMPUS S_JEP No 12140 „Development of curricula for two-stage degree system (CURTS)” w ramach projektu wizyta w Glasgow Caledonian University.
 • Współpracownik Normalizacyjnej Komisji Problemowej nr 161 ds. Jakości Powietrza Wnętrz. (od 1994) - delegat na spotkanie ISO TC 146 w Karlsruhe (1995).
 • Uczestnik wprowadzania systemu jakości w procesie akredytacji laboratorium badawczego Zakładu Wentylacji i Klimatyzacji w zakresie systemów komputerowych i pomiarowych (1994).

Pozostała działalność

 • Członek American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers ASHRAE (od 2003).
 • Członek ASHRAE Technical Committee TC 1.5 „Computer Applications”.
 • Reprezentant Polski i członek Federation of European Heating and Air-Conditioning Associations – REHVA (od 2003).
 • Sekretarz Sekcji Głównej Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS)
 • Wiceprezes ds. „Młodej Kadry” przy Oddziale Warszawskim PZITS w 1996.
 • Członek International Building Performance Simulation Association. IBPSA jest Międzynarodowym Stowarzyszeniem zrzeszającym środowisko naukowców, programistów oraz użytkowników programów do symulacji procesów fizycznych w budynkach.

Więcej: www.is.pw.edu.pl/bartek

Artykuły autora

> 1 - 2 z 2

Wdrożenia projektów zarządzania energią w budynkach

dr inż. Piotr Bartkiewicz  |  26.09.2011
Zużycie energii w budynkach stało się tematem ważnym i zawdzięczamy to m.in. dyrektywie w sprawie charakterystyki energetycznej budynków oraz coraz silniej odczuwalnym wzrostom kosztów eksploatacji...

Rozwiązania instalacyjne i architektoniczne a zapotrzebowanie na ciepło

W artykule omówiono podstawowe zagadnienia z zakresu architektury, fizyki budowli i inżynierii środowiska, a także ich wzajemne zależności pod kątem projektowania energetycznego budynków. Przeprowadzono...

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Regulacja odzysku ciepła
 • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl