Kolektory słoneczne, pompa ciepła czy kocioł kondensacyjny?

Autor: Aircomfort  |  19.09.2016, 09:28  |  9
Strona: 2 z 2
Autor:
AirComfort
AirComfort
Napisano w dniu:
19.09.2016, 09:28
Tylko np pompa ciepła może pracować praktycznie cały rok,  kotle nie wspminając. Kolektory są silnie uzależnionie od pogody

Ostatnia edycja: 10.07.2018, 14:55 przez magdasz. Ilość zmian: 1.
maciej85
maciej85
Napisano w dniu:
27.04.2017, 09:06
Ja swoje baterie słoneczne kupiłem na stronie sklepelektryka24  jak dotychczas jestem z nich bardzo zadowolony. Wszystko chodzi bardzo dobrze, widzę dużą oszczędność na energii, więc jeśli ktoś się jeszcze waha nad montażem, to zdecydowanie polecam to zrobić. Na początku jest to trochę inwestycja, ale później wszystko szybko się zwraca.

Ostatnia edycja: 10.07.2018, 14:55 przez magdasz. Ilość zmian: 2.
profesorratigan
profesorratigan
Napisano w dniu:
28.01.2019, 12:57
Według mnie panele fotowoltaiczne, są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, zobacz tutaj. Ewentualnie jeszcze pompa ciepła, ale to spory wydatek, chyba, że weźmiesz dotację.

Ostatnia edycja: 28.01.2019, 12:58 przez magdasz. Ilość zmian: 1.
arturo
arturo
Napisano w dniu:
06.08.2019, 15:22

Ja u siebie postawiłem na ekonomiczne rozwiązanie - mam pompe ciepła a do tego zamontowane panele fotowoltaiczne, namiarów na pompy nie pamiętam ale od montażu paneli byli pvprojekt.com

Ostatnia edycja: 07.08.2019, 06:59 przez magdasz. Ilość zmian: 1.
Strona: 2 z 2
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie

Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

zaślepka

Wyszukiwarka Forum

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl