ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Autor: leszekkozan   |  19.11.2015, 09:28  |  12
Strona: 1 z 3
Autor:
leszekkozan
leszekkozan
Napisano w dniu:
19.11.2015, 09:28
Zainwestowałem w ogrzewanie podłogowe, co w stosunku do instalacji z grzejnikami podniosło koszt inwestycji o ok.25%.Nie żałuję wydanych pieniędzy.Zainstalowałem produkty- rury wielowarstwowe, złączki i rozdzielacze - firmy DURO, które polecił mi znajomy instalator.Instalacja działa bez zarzutów a 15 lat gwarancji daje mi poczucie komfortu, nie tylko cieplnegoWink))POLECAM!!!!

reipel
reipel
Napisano w dniu:
22.04.2016, 11:49
Można połączyć jedno z drugim. Panowie z http://www.vascoart.pl/ tłumaczyli mi ostatnio niuanse związane z temperaturą w domu. Powinna ona być w miarę stała i wahać sie miedzy 19-22 stopni. W przypadku występowania samego ogrzewania podłogowego, idealna temperatura to 19-20 stopni. Przy zwykłych grzejnikach - 21-22 stopnie. Na jakość powietrza wpływa też oczywiście wentylacja mechaniczna, dzięki której w domu nie ma wilgoci - ale to już temat na inną dyskusję. 

entan
entan
Napisano w dniu:
02.05.2016, 08:22
@leszekkozan No niby można połączyć, ale nie wiem czy jest sens, bo wtedy się wchodzi w dość poważne koszta, a profit z tego ni jak się ma z wydanymi pieniędzmi. Ja osobiście używam tylko ogrzewania podłogowego i jestem bardzo zadowolony. W zupełności wystarcza Wink

Zibi3
Zibi3
Napisano w dniu:
15.05.2016, 23:43
MAm podłogówkę w całym domu tylko w łazienkach sa drabinki, bo wjakim celu miałem podnoscić koszty inwestycji. Do tego mam kocioł na pellet, obecna cena to 500zł/t proponuje poczytać o takim ogrzewaniu http://eco-profi.pl/ Zawsze to więcej informacji

AirComfort
AirComfort
Napisano w dniu:
01.08.2016, 10:13
Dużym plusem ogrzewania podłoowego jest idealna współpraca z Pompą Ciepła jako żródłem dla Co i cwu. Co prawda z grzejnikami wysokotemperaturowymi też może pracować, ale już nei tak efektywnie.

http://aircomfort-krakow.pl/
http://www.sklep-klimatyzatory.com.pl/

Strona: 1 z 3
« Wróć do listy wątków

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

Jesteś instalatorem? Potrzebujesz pewnego transportu? Skorzystaj z oferty »

Nowy produkt na rynku instalacji! Pompa ciepła powietrze/woda »  Czym charakteryzują się energooszczędne silniki EC »
  Vampair służy zarówno do ogrzewania, jak i aktywnego chłodzenia latem (...) czytaj dalej » Sercem każdego urządzenia tłoczącego powietrze jest zespół wentylatorowy czyli wirnik napędzany silnikiem (...) czytaj dalej »

Jak działa ekologiczna pompa ciepła »

Pompy ciepła oparte o absorpcyjny układ chłodniczy, zasilane gazem i wykorzystujące energię (...) czytaj dalej »

Jak szybko i sprawnie przeprowadzić konserwację instalacji pożarowych » Jak szybko i sprawnie przeprowadzić konserwację instalacji pożarowych »
Do wszystkich rodzajów przewodów, bogaty system mostkowania (...)  czytaj dalej »

Rozpoczynaliśmy od konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego w
 (...)
czytaj dalej »

Czujniki ciśnienia - sprawdź nowości »

Rodzina czujników ciśnienia została znacząco powiększona i obecnie czujniki pokrywają zapotrzebowanie większości branż przemysłowych dzięki szerokiej gamie dostępnych wykonań (...) czytaj dalej »

Ciepło i zimno z sufitu? Jak to możliwe »
Czego nie może zabraknąć w wentylatorach przemysłowych »
Bezpośrednie promieniowanie generowane przez panele promiennikowe

(...)
czytaj dalej »
  (...) produkty niezbędne w instalacjach wentylacji i klimatyzacji (...) czytaj dalej »

Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Bez wysiłku, prosto na Twoją skrzynkę:
- nowości techniczne i wydarzenia branżowe
- praktyczne porady ekspertów.

Wyszukiwarka Forum

Tubes International Sp. z o.o. Tubes International Sp. z o.o.
Tubes International istnieje na rynku od 1993 roku. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło zdobyć pozycje lidera wśród dostawców węży i...
Dołącz do społeczności Rynekinstalacyjny.pl
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl