1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
RynekInstalacyjny.pl>Przeglądarka>Głowice termostatyczne zawory grzejnikowe
W chwili obecnej nie posiadamy żadnych informacji.

Głowice termostatyczne zawory grzejnikowe

zaślepka


Głowice termostatyczne zawory grzejnikowe

 

Zawory grzejnikowe z głowicą termostatyczną mają za zadanie zapewnić komfort cieplny w pomieszczeniu i obniżyć do minimum zapotrzebowanie na energię.

Urządzenia dzielą się na połączone z grzejnikiem (zintegrowane) i montowane poza grzejnikiem. Na rynku dostępne są zawory termostatyczne różnego typu i należy zawsze upewnić się, czy dana głowica będzie pasować do określonego zaworu.

Zawór z głowicą termostatyczną składa się z pokrętła nastawy, czujnika cieczowego, trzpienia bezpiecznika, złączki oraz dławika zaworu. W zaworze znajduje się również grzybek i sprężyna powrotna. 

Wzrost temperatury w pomieszczeniu sprawia, że czujnik cieczy poprzez trzpień działa na grzybek zaworu, zmniejszając przepływ czynnika roboczego i obniżając tym samym temperaturę w pomieszczeniu. Podobnie kiedy temperatura w pomieszczeniu spada, przepływ czynnika grzewczego zwiększa się, a użytkownik za pomocą pokrętła regulacyjnego ustawia ją według swoich preferencji. Numery na skali odpowiadają orientacyjnej wartości temperatury zadanej. Klasyczny zawór umożliwia regulowanie temperatury od 7 do 28°C.

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl