1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................

Kolektory płaskie, rurowe, kolektory próżniowe, systemy solarne

 

Na rynku dostępne są kolektory płaskie oraz próżniowe - z bezpośrednim przepływem czynnika lub działające na zasadzie rurki cieplnej.

Najczęściej stosowane są kolektory płaskie, które umieszcza się na połaci dachu lub stelażach. Woda, przepływając przez rurki, ogrzewa się, pobierając ciepło od absorbera, który pochłania energię słoneczną.

Z zewnątrz po stronie aktywnej, czyli tej wystawionej na działanie promieni, urządzenie pokryte jest transparentnym materiałem, którym najczęściej jest szkło hartowane. Boki oraz spód kolektora obudowane są izolacją, która ma chronić przed oddawaniem zaabsorbowanego ciepła na zewnątrz.

Kolektor próżniowy natomiast wyposażony jest w szklane rury o podwójnej ściance pełniące funkcję absorbera. Powstała pomiędzy ściankami próżnia pełni funkcję izolacji cieplnej. Jest to bardzo dobry izolator, ponieważ fale elektromagnetyczne nie rozchodzą się w próżni.

Kolektor z rurkami ciepła działa nieco inaczej. Czynnik grzejny opływa rurkę wypełnioną specjalną substancją, która pod wpływem działania promieniowania słonecznego ogrzewa się, paruje i skrapla na ściankach, oddając przy tym ciepło.

Przy wyborze rodzaju urządzenia należy zastanowić się, do jakich celów ma nam ono służyć. Najpopularniejsze kolektory płaskie są najtańsze i też bardziej niezawodne. Osiągają również wyższe moce grzejne w okresach największego promieniowania słonecznego. W związku z tym są rekomendowane jako wsparcie instalacji do podgrzewania c.w.u.

W układach kombinowanych, czyli takich, w których ciepło przeznaczane jest zarówno na cele c.w.u., jak i c.o. lepszym rozwiązaniem są kolektory próżniowe. Mają wyższą izolacyjność, dzięki czemu mogą pracować również w miesiącach zimowych.

RynekInstalacyjny.pl>Przeglądarka>Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne - producenci

Junkers EcoJura Galmet
Hartmann Hewalex Immergas
Junkers Euro-Baltic-Therm Stiebel Eltron
Kolektor płaski EPMA 2.0
Kolektor płaski EPMA 2.0
Kolektor płaski marki Immergas
Kolektor płaski EPM 2.6
Kolektor płaski EPM 2.6
Kolektor płaski marki Immergas
Kolektor płaski EP 2.0
Kolektor płaski EP 2.0
kolektor płaski marki Immergas
Kolektor płaski SOL 27 Basic
Kolektor płaski SOL 27 Basic
Nowy kolektor płaski SOL 27 basic jest urządzeniem o wysokiej sprawności dzięki nowoczesnej technologii wykonywania absorberów.
Kolektor płaski SOL 23 Premium S/W
Kolektor płaski SOL 23 Premium S/W
Kolektor SOL 23 Premium to urządzenie nowej generacji, które ze względu na budowę konstrukcyjną jest przeznaczone do nowobudowanych obiektów.
Kolektor próżniowy EV 4.9
Kolektor próżniowy EV 4.9
Kolektor rurowy, próżniowy marki Immergas
Kolektor próżniowy EV 3.6
Kolektor próżniowy EV 3.6
Kolektor rurowy, próżniowy marki Immergas
Kolektor próżniowy EV 3.0
Kolektor próżniowy EV 3.0
Kolektor rurowy próżniowy marki Immergas
Kolektor próżniowy VK 140-1
Kolektor próżniowy VK 140-1
Kolektor próżniowy VK 140-1 posiada koncentrator promieniowania słonecznego oraz wysoką próżnię 10-8 bar zapewniające maksymalne sprawności.
Kolektor próżniowy EV 3.6
Kolektor próżniowy EV 3.6
Kolektor próżniowy EV 3.6 wykonano w technologii heat-pipe. Cechuje go efektywna praca układu w ciągu całego roku. Posiada certyfikat Solar Keymark.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl