Blogi // Na skróty

Kanalizacja: wersja pokazowa
 Szperacz  |  02.11.2015  |  5
Mówi się, że oliwa sprawiedliwa zawsze wypływa. Wyszperane zdjęcie świadczy jednak o tym, że w odpowiednich warunkach może nie tylko oliwa.
Japońskie innowacje
 Szperacz  |  27.10.2015
Jak widzicie, widoczna na zdjęciu bateria została zamontowana w odwrotnej pozycji. Ale absolutnie nie przeszkadza jej to w prawidłowym funkcjonowaniu.
Zdjęcie zostało wykonane w jednej z łazienek w budynku Telpodu przy ulicy Romanowicza 2 w Krakowie. Jest to misterne podłączenie podgrzewacza elektrycznego.
Wiaderko na ratunek
 Szperacz  |  25.09.2015
Czy tak ma wyglądać kotłownia olejowa? Sądząc po podstawionych pudełkach przeciek nie jest nowy.
Tagi: 
kotłownia
olej
wyciek
Nawet najdrobniejszy detal wpływa na efektywność i energooszczędność pracy instalacji. Wentylator jest jednym z głównych składowych wpływających na koszty eksploatacji wentylacji. Błąd w montażu może wpłynąć na znaczne pogłębienie tychże wydatków.
Nietrafione kanały
 Szperacz  |  11.09.2015
Szperacz kiedyś pisał, że bez projektowania przy wykorzystywaniu oprogramowania BIM to dobrze to nie będzie. Dziś kolejny dowód na to.
Tagi: 
kanał
wentylacja
rasiak
Pająk na WIŚ
 Szperacz  |  08.09.2015  |  1
Modernizacja instalacji w budynku jest trudniejsza niż wykonanie nowej - w obiekcie dopiero powstającym. Trzeba się czasem nieco nakombinować, by zminimalizować roboty budowlane ingerujące w konstrukcję. Dziś przykład z jednego z najlepszych miejsc do nauki instalacyjnego fachu - Wydział Inżynierii Środowiska PW.
Jak można szybko i sprawnie zniszczyć świeżo zakupiony grzejnik i się przy tym specjalnie nie narobić? A tak jak tu na zdjęciu. Wystarczy położyć paletę z grzejnikami na sobie i tym samym sprawdzić wytrzymałość tych na dole.
Dziennik budowy
 Szperacz  |  28.08.2015
Drodzy wykonawcy, czy zdarzyło wam się kiedykolwiek, aby projekt był idealny i na budowie można było go odwzorować 1:1? Kto nie, ręka w górę.
Pamiętacie serial "Miasteczko Twin Peaks"? Dziś Szperacz ma dla was kocioł oraz kotłownię, wpisujące się w bardzo charakterystyczny klimat kultowego thrillera.
Strona: 6 z 13

zaślepka


10/2021

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2021
W miesięczniku m.in.:
  • - Zmiany klimatyczne a ogrzewanie
  • - Rekomendacje dla central basenowych
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kotły na biomasę i biopaliwa "

Zapisuję się »

DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dołącz do społeczności Rynekinstalacyjny.pl
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl