Blogi // Na skróty

Tajemnicza dziura
 Szperacz  |  21.08.2015
Szperacz otrzymał zdjęcie od czytelnika, który w gratisie do swojego nowiutkiego mieszkania otrzymał piękną dziurę niewiadomego pochodzenia, tak na rozpoczęcie nowej drogi życiowej. Czytelnik nie za bardzo wiedział, co to takiego, dlatego zgłosił się do Szperacza.ziś pokazuje jak czasem postępują niektórzy fachowcy. Być może to wiele hałasu o nic, ale jednak lenistwo trzeba tępić.
Każdą instalację należy prowadzić możliwie jak najprościej . Jest to jedna z podstawowych zasad, inaczej przy takiej ilości rurek łatwo się pogubić i źle podłączyć. Nasz wizjoner jednak nie boi się niczego i odważnie brnie w dość karkołomną konstrukcję.
Tak wygląda kratka wentylacyjna w kotłowni, do której dobrali się monterzy internetu.
Wybuchowa kotłownia
 Szperacz  |  04.08.2015  |  2
Kotłownia - miejsce niemalże święte jeśli chodzi o spełnienie wszelkich norm, zaleceń i przepisów. Tutaj wszelkie błędy prędzej czy później wypłyną na wierzch - albo w postaci podejrzanie wysokich rachunków, albo nieco bardziej dynamicznie, żeby nie powiedzieć wybuchowo.
Mimo, że technologie OZE stają się coraz bardziej w Polsce popularne, nadal nasza gospodarka węglem stoi. A jak stoi nasza gospodarka to wiadomo - tak jak ten węgiel na zdjęciu.
Dzisiaj przykład z serii "weźmy sobie cokolwiek i zróbmy z tego instalację". Ale czy wykonawca zilustrowanej instalacji to McGyver, czy raczej bezmyślny niedouk?
Zadanie: zamontuj grzejnik dwupłytowy można wykonać na dwa sposoby. Wariant pierwszy, czyli dla nudziarzy - po prostu to zrobić, zaś drugi, dla tych ambitnych - pokombinować, pokręcić i zobaczyć co wyjdzie.
Sprawna instalacja czasem porównywana jest z dobrze funkcjonującym organizmem. W przypadku tej konkretnej zaprezentowanej na zdjęciu, instalator poszedł o krok dalej i postanowił sprawić, aby także wyglądała jak ludzkie narządy.
Tagi: 
instalacja
rury
instalator
Projektowanie kotłowni to zawsze trudne zadanie. Gabaryty urządzeń są duże, kotłownie zwykle do największych nie należą, a według wymagań należy umożliwić wygodny dostęp do nich, tak aby móc kontrolować i pracę i mieć możliwość wymiany poszczególnych elementów. Pomysł jest kluczem do sukcesu.
Po minionym sezonie grzewczym zostały nam takie pamiątki... Zajrzyjcie w galerię zdjęć.
Strona: 7 z 13

zaślepka


7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dołącz do społeczności Rynekinstalacyjny.pl
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl