zastosowanie: Maty grzejne ELEKTRA MG/MD stosowane są zarówno jako uzupełniające ogrzewanie – ciepła podłoga, jak i podstawowy system grzejny. Maty grzejne przeznaczone są także do samodzielnego montażu, układane są w warstwie elastycznego kleju lub wylewce samopoziomującej bezpośrednio pod posadzką, przed położeniem materiału wykończeniowego
wymiary (maty grzejne): ELEKTRA MG 500 x 3 mm ELEKTRA MD 500 x 3,9 mm
moc jednostkowa (ogrzewanie elektryczne): 100 lub 160 W/m²
zastosowanie: Maty grzejne ELEKTRA WoodTec1™, WoodTec2™ stosowane są głównie jako uzupełniające ogrzewanie, jednak w obiektach o bardzo dobrych parametrach cieplnych mogą pełnić rolę podstawowego systemu grzejnego. Maty grzejne WoodTec™ przeznaczone są do suchego montażu, układane są bezpośrednio na warstwie wyrównującej w podłogach wykonanych z paneli podłogowych lub desek warstwowych
wymiary (maty grzejne): ELEKTRA WoodTec1™ 500 x 1,9 mm ELEKTRA WoodTec2™ 500 x 2,8 mm
zastosowanie: Przewody grzejne ELEKTRA VCD/VC stosowane są głównie jako ogrzewanie podstawowe, stanowiące jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu. Układane są w wylewce betonowej i stosowane są na etapie budowy
wymiary (maty grzejne): ELEKTRA VCD ~ 5 x 7 mm ELEKTRA VC ~ 5 mm
moc jednostkowa (ogrzewanie elektryczne): ELEKTRA VCD - 10 lub 17 W/m ELEKTRA VC – 10, 15 lub 20 W/m
zastosowanie: Układane w warstwie elastycznego kleju lub wylewce samopoziomującej, bezpośrednio pod posadzką, na etapie wykończeniowym przed położeniem materiału końcowego – najczęściej posadzki kamiennej
wymiary (maty grzejne): DM ~4,3 mm UltraTec ~ 2x3 mm
charakterystyka: Swoją wyjątkowość X-PERT S5 + zawdzięcza metodzie wytwarzania, polegającej na jedno-czesnym wytłaczaniu wszystkich warstw rury (metoda koekstruzji). Ten sposób produkcji sprawia, iż w polietylenie zachodzi proces zagęszczania struktury molekularnej, przez co następuje polepszenie jakości otrzymanego tworzywa. Rura Roth X-PERT S5 + znajduje zastosowanie zarówno w montażu ogrzewania podłogo-wego, jak i instalacji grzejnikowych. Składa się z rury bazowej z PERT otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT. Pomiędzy poszczególnymi płaszczyznami występuje spoiwo dodatkowo wzmacniające konstrukcję rury.
charakterystyka: Roth Basicline – urządzenia w jakości ekonomicznej do regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. System zapewnia precyzyjne sterowanie i kontrolę temperatury ogrzewania płaszczyznowego. W systemie Roth Basicline można wybrać spośród dwóch modeli termostatów. Oferta zawiera termostat pokojowy Roth Basicline H 230 V lub 24 V z pokrętłem i skalą oraz programowalny zegarowy termostat tygodniowy z wyświetlaczem LCD Roth Basicline Touch 230 V.
sposób mocowania rur: Przewody powinny być prowadzone pomiędzy siłownikami, termostatami i ewentualnie modułem przyłączeniowym. W podłodze przewody elektryczne należy prowadzić w rurkach ochronnych, przymocowując je do izolacji cieplnej podobnie jak rury grzejne.
charakterystyka: System regulacji Touchline w jakości Premium - design i panel dotykowy wyznaczają nowe standardy jakości sterowania instalacją. Moduł przyłączeniowy i termostaty pokojowe Touchline są komponentami dwukierunkowego układu regulacji, przeznaczonego do sterowania systemami ogrzewania podłogowego, w tymi chłodzenia. Moduł przyłączeniowy i termostat pokojowy komunikują się ze sobą w niezawodny sposób, drogą radiową.
rodzaje sterowania: Urządzenia Touchline na miarę smartphonów – umożliwiają zdalne sterowanie temperaturą pomieszczenia
charakterystyka: System Roth Quick-Energy Tacker (QE) – prezentuje innowacyjną konstrukcję podłogi grzewczej z niewielką ilością jastrychu nad rurą, tj. min. 20 mm. Dzięki specyfice zastosowanych komponentów, system QE spełnia najwyższe wymagania stawiane instalacjom grzewczym zarówno w budynkach nowobudowanych, ale przede wszystkim w już istniejących, w których ogrzewanie podłogowe nie zostało uwzględnione w fazie projektowej.
rodzaje rur (symbol): System oparty jest na rurze 5-ciowarstwowej Roth X-Pert S5+ 14 mm
sposób mocowania rur: Montuje się w systemowej płycie izolacyjnej EPS 100 25 mm oraz mieszance jastrychu anhydrytowego Roth QE
charakterystyka: System zabudowy mokrej Rohrfix to alternatywny sposób mocowania rury do podłoża. Podstawą systemu Rohrfix jest tworzywowy element konstrukcyjny w postaci szyny montażowej, która obok spinek, zapewnia zamienny sposób mocowania rury w ogrzewaniu płaszczyznowym. System Rohrfix idealnie sprawdzi się zarówno w grzejniku podłogowym i jako grzejnik ścienny na pionowych przegrodach budowlanych. W zależności od rodzaju podłoża (posadzka betonowa, ściana, izolacja termiczna, siatka zbrojeniowa) szyna jest mocowana odpowiednio za pomocą wkrętów, kołków rozporowych, klipsów lub opasek.
charakterystyka: System zabudowy mokrej Tacker to innowacyjna technologia wykonania ogrzewania podłogowego w zabudowie mokrej. System można wykorzystać w budynkach mieszkalnych i nieruchomościach komercyjnych, administracji i użyteczności publicznej oraz w salonach samochodowych i wystawowych. System należy zamontować na podłodze, izolacja jest z nim zintegrowana.
rodzaje rur (symbol): Rury Roth X-Pert SS+ w zakresie 16, 17 i 20 mm oraz Roth DuoPex S5 17 i 20 mm, rura systemowa Roth X-Pert S5+ i Roth DuoPex S5
sposób mocowania rur: Rury grzewcze w systemie Tacker mocuje się do warstwy izolacji termicznej z systemowych płyt styropianowych EPS 100 za pomocą wbijanych w nią spinek U-kształtnych przy użyciu tzw. Tackera. Dużym ułatwieniem prac montażowych jest pasek samoprzylepny do łączenia kolejnych płyt w spójną całość oraz pokrywająca płyty izolacyjne tkanina z nadrukowaną siatką 10 x 10 cm, pozwalającą zachować zgodne z projektem odstępy między układanymi rurami.
charakterystyka: System Roth ClimaComfort Panel – lekka konstrukcja zapewni komfort cieplny zarówno w budynku nowym i modernizowanym. W zależności od zapotrzebowania na ciepło oraz koncepcji pomieszczenia, grzejnik może zostać zrealizowany na powierzchni podłogi lub ściany.
rodzaje rur (symbol): Konstrukcja podłogi grzewczej oparta jest na rurze Roth X-Pert S5+ 14 i 16 mm, natomiast konstrukcja ścienna wyłącznie na rurze 14 mm
sposób mocowania rur: Podstawę systemu buduje płyta izolacyjna ClimaComfort Panel (CC Panel) z EPS, która została na stałe połączona z przewodzącą ciepło lamelą z aluminium.
charakterystyka: Instalacje systemu suchego bazują na rurze o nazwie handlowej Roth AluLaserplus 14 i 16 mm. Są to rury wielowarstwowe, w których rura bazowa utworzona jest z polietylenu PE-RT, następnie materiał jest pokrywany powłoką aluminiową, a od zewnątrz ochronną warstwą również z polietylenu PE-RT.
sposób mocowania rur: Rura grzewcza poprzez lamele umieszczana jest w warstwie izolacji termicznej, którą stanowią płyty systemowe TBS. Są one wyposażone w specjalne wypustki odpowiednio dostosowane do meandrowych układów wężownic.