1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
RynekInstalacyjny.pl>Przeglądarka>Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Producenci systemów fotowoltaicznychSortuj wg:
Porównaj
Produkt

Panele polikrystaliczne Amerisolar AS-6P30 260W i inne moce

  • zastosowanie: dachy budynków mieszkalnych, instalacje komercyjne i przemysłowe, farmy fotowoltaiczne, instalacje naziemne, solarne systemy zasilające, stacje UPS, latarnie, stacje ładowania akumulatorów;
  • moc maksymalna (Pmax) (tolerancja): 260 W;
  • napięcie stanu jałowego (otwarty obwód) (Voc): 38,2 V;
Alter Power Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie

Moduł fotowoltaiczny TEGREON 260 P

  • zastosowanie: produkcja energii elektrycznej
  • moc maksymalna (Pmax) (tolerancja): 260 W (3%)
  • napięcie znamionowe przy Pmax (Vmpp): 30,90 V
STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.

zaślepka


Panele fotowoltaiczne - wady i zalety technologii PV

 

Baterie fotowoltaiczne są przetwornikami energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych do zasilania budynków sprowadza się do zainstalowania na budynku elektrowni słonecznej.
Wytwarzanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu fotowoltaiki nie obciąża środowiska, tak jak technologie korzystające z paliw kopalnych. Nieskomplikowana instalacja i możliwość kierowania nadwyżek energii elektrycznej do sieci energetycznej decydują o coraz większym zainteresowaniu tą technologią w kontekście zasilania budynków.

Panele fotowoltaiczne produkowane są przy wykorzystaniu dwóch technologii:
» krzemowej – I generacja
» cienkowarstwowej – II i III generacja.

W zależności od wyboru technologii osiągnąć można różne poziomy sprawności modułów. Sprawnością określa się ilość energii elektrycznej [Wp], jaka może zostać wyprodukowana z 1 m2 ogniwa fotowoltaicznego. Jest ona określana w znormalizowanych warunkach STC (Standard Testing Conditions): przy temperaturze modułu 25°C, natężeniu promieniowania 1000 W/m2 i widmie promieniowania 1,5.

Wady i zalety technologii PV

Wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą modułów fotowoltaicznych niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów. Systemy te są całkowicie przyjazne dla środowiska w trakcie eksploatacji i nie emitują żadnych szkodliwych związków chemicznych. Pracują w kompletnej ciszy, nie przeszkadzając ludziom i zwierzętom, ich konstrukcja jest zwarta i prosta, żywotność wynosi co najmniej 25 lat i podlegają one całkowitemu recyklingowi.

Konstrukcja modułów pozwala na ich zintegrowanie z konstrukcją budynku lub otoczeniem. W typowych instalacjach domowych montowane są na dachach domów w formie prostokątnych pakietów lub komponują się z fasadą budynku, a w nowoczesnych rozwiązaniach montuje się je w otworach okiennych.

Jednak ze względu na stosunkowo małą sprawność konwersji energii znaczna musi być powierzchnia terenu, na którym mają one zostać zainstalowane – 1 MW instalacji PV zajmuje ok. 2 ha brutto terenu płaskiego. Innym minusem są wciąż stosunkowo wysokie koszty zakupu. Jednak tendencja ta z roku na rok ulega spadkowi, a ponadto uruchomione zostały programy dotujące przedsięwzięcia związane z fotowoltaiką.

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl