Prezentacja firmy

Grzejniki naścienne REGULUS®-system:
REGULLUS i SOLLARIUS

Grzejniki ścienne REGULLUS – obudowa górna perforowana, owalna,
powierzchnia czołowa pofalowana:

 • PLAN – powierzchnia czołowa grzejnika płaska
 • E-VENT – wodny grzejnik z wentylatorem (unikalne rozwiązanie)

Grzejniki ścienne SOLLARIUS – obudowa górna perforowana, płaska,
powierzchnia czołowa pofalowana:

 • PLAN – powierzchnia czołowa grzejnika płaska
 • DECOR – grzejnik dekoracyjny pionowy
 • E-VENT – wodny grzejnik z wentylatorem (unikalne rozwiązanie)
 • S-CORNER – grzejnik narożny, dwa grzejniki złączone pod kątem 90º
 • DUBEL – dwa korpusy grzejników we wspólnej obudowie (grubość: 18 cm)
ZASTOSOWANIE

Znajdują uniwersalne zastosowanie w pompowych instalacjach c.o. - systemach otwartych i zamkniętych, w instalacjach złożonych (kilka źródeł ciepła).

Dedykowane do kotłów stałopaliwowych, kondensacyjnych oraz stosowane we współpracy z pompami ciepła. Efektywnie współpracują również ze zbiornikami ciepła (ekonomiczna dystrybucja ciepła zmagazynowanego).

Doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkaniowym wszelkiego rodzaju, obiektach usługowych, hotelowo-gastronomicznych, sakralnych, zabytkowych i innych. Grzejniki z wyboru na baseny kąpielowe, myjnie samochodowe itp.

Zdają egzamin zarówno w obiektach ciepłych o dużej akumulacyjności, jak i w budownictwie szkieletowym.

Grzejniki REGULUS sprawiają pewien kłopot specjalistom z branży, gdyż nie mieszczą się w tradycyjnej nomenklaturze grzejników. Nie są one ani żeberkami, ani panelami, nie są też konwektorami z definicji. Co prawda w budowie zbliżone są do konwektorów, lecz już w sposobie pracy są zdecydowanie bliższe grzejnikom płytowym. Tak jednoznacznie wynika z badań przeprowadzonych przez ITGiS w Radomiu. Duża wytrzymałość regulusów na zmienne, wysokie ciśnienia oraz temperaturę sprawia, że mają one wyjątkowo szerokie, uniwersalne zastosowanie w ogrzewnictwie.

Inne cechy wyróżniające te grzejniki takie jak: mała masa całkowita (grzejnik wraz z wodą), duża powierzchnia całkowita kontaktu z ogrzewanym powietrzem, relatywnie duża wskutek pofalowania, powierzchnia czołowa zwrócona na pomieszczenie, sprawiają, że regulusy cechuje unikalnie wysoka dynamika pracy przy każdej temperaturze czynnika grzewczego. Radzą sobie bez problemu, zarówno w instalacji niskotemperaturowej jak i przy ogrzewaniu parowym.

Masa całkowita układu c.o.

Im mniejsza masa układu oddawania ciepła, tym układ szybciej osiągnie swoją pełną moc nominalną, szybciej też wypełni swoją funkcję grzewczą czyli jest układem bardziej dynamicznym. Układ grzewczy o małej masie całkowitej zdecydowanie mniejszym początkowym wydatkiem energii, znacznie szybciej osiągnie pożądaną temperaturę. Układ grzewczy o małej masie całkowitej umożliwia nie tylko szybki dostęp użytkownika do dynamicznie mu podanego ciepła lecz również uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Układ o małej masie służyć może praktycznie przez cały rok, gdyż użytkownik nie ma ekonomicznych, finansowych rozterek przy jego uruchomieniu na kilkanaście, kilkadziesiąt minut w celu korekty temperatury.

Powierzchnia wymiany ciepła

Im większa jest powierzchnia wymiany ciepła, w tym w niższych parametrach temperaturowych pracy instalacji c.o., tym skuteczniejsze jest osiągnięcie celu grzewczego. W czasach kotłów kondensacyjnych czy pomp ciepła w połączeniu z dobrym ociepleniem obiektów możliwość niskotemperaturowego ogrzewania ma znaczenie priorytetowe. Wśród grzejników to właśnie grzejniki REGULUS-system mają bezapelacyjnie największą efektywną powierzchnię wymiany ciepła.

DANE TECHNICZNE
 • grzejniki miedziano-aluminiowe
 • wersje: boczno- i dolnozasilane oraz dolnozasilane centralnie i przelotowe
 • mieszany sposób emisji ciepła: promieniowanie + konwekcja
 • duży wybór długości i wysokości
 • szeroki wybór kolorów (wszystkie kolory z palety RAL K7 bez dopłaty, w cenie grzejników białych)

Gwarancja jakości

Grzejniki REGULUS-system są wyjątkowo odporne na korozję, co znacząco wydłuża okres ich eksploatacji. Gwarancją ich wysokiej jakości jest produkcja w pełni oparta o normy europejskie. Objęte są unikalnym 25 letnim okresem gwarancji na szczelność przy ich zastosowaniu w budownictwie ogólnym oraz 10 letnim przy zastosowaniu w ogrzewaniu obiektów przemysłowych, usługowych oraz o podwyższonej wilgotności takich jak baseny, myjnie samochodowe, obiekty spa i inne.

Komentarze

(0)
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


Firma:
REGULUS®-system
Województwo:
śląskie
Adres:
Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
Telefon:
(033) 812 36 69
Telefon:
(033) 496 99 99
Faks:
(033) 812 36 69
Strona WWW:
E-mail:

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent 


Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,
a otrzymasz link do

e-book

" Kryteria dla oczyszczaczy
powietrza
do pyłów zawieszonych "

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl