1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................

Przepompownie przydomowe

 

Na rynku wciąż pojawiają się modyfikacje sprawdzonych przepompowni przydomowych i sieciowych. Zmienia się w nich głównie automatyka i sterowanie, wzrasta też trwałość i niezawodność podzespołów i armatury.

Dostępne są obecnie kompletne przepompownie ścieków, które składają się z komory retencyjnej, pompy, układu hydraulicznego i układu sterowania. Zbiorniki coraz częściej wykonywane są z tworzyw lub polimerobetonu, a ich kształt zapobiega wypieraniu ścieków pomimo braku obciążenia. O niezawodności i efektywności przepompowni decydują pompy i zastosowane w nich wirniki, odpowiednie do zawartości ścieków – do wyboru jest kilka rodzajów. Nowoczesne sterowniki umożliwiają zdalną kontrolę pracy tych urządzeń oraz diagnostykę ewentualnych zakłóceń i stanów alarmowych.

Szeroka gama wymaga starannego doboru urządzenia, jego wielkości, przyłączy z instalacjami i siecią oraz rodzaju pomp i armatury adekwatnych do rodzaju i ilości ścieków.

Na rynku dostępne są urządzenia do swobodnego ustawienia w budynku w pomieszczeniach nieprzemarzających i podnoszenia dużej ilości ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów. Są one wyposażane w jedną lub dwie pompy.

Główne elementy składowe takich przepompowni to zbiornik z tworzywa o pojemności od 50 do kilkuset dm3, z pneumatyczną rejestracją poziomu i otworem rewizyjnym. Wyposażony jest on w króćce przyłączeniowe i odpowietrzania oraz w zasuwę odcinającą. Sterowanie pracą pomp jest automatyczne, a w celu zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym instalacje wyposaża się w lewar.

Przepompownie mogą być też montowane w specjalnych studzienkach na zewnątrz budynków. Stosowanie tych urządzeń zalecają warunki techniczne w § 124 oraz przywołane przez nie dwie normy: PN-EN 12056-4:2002 oraz PN-EN 13564-1:2004.

RynekInstalacyjny.pl>PRZEGLĄDARKA>Przepompownie

Przepompownie

Producenci przepompowni przydomowych i sieciowych

Kessel Wilo    
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Pomporozdrabniacz Minilift F

 • przeznaczenie: Odprowadzanie ścieków zawierających fekalia z jednej toalety, w budynkach prywatnych z mała liczbą użytkowników;
 • zbiornik: Zbiornik z pompą z zabezpieczeniem zwrotnym z poziomym dopływem do WC DN100, dwoma przyłączami DN 40 do podłączenia np. umywalki, bidetu, prysznica;
 • wydajność: Maks. 6,5 m3/h;
Kessel Sp. z o.o.

Przepompownia Aqualift F Compact do zabudowy w ziemi

 • przeznaczenie: odprowadzanie ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów z budynków mieszkalnych
 • zbiornik: zbiornik z tworzywa sztucznego, wymiary: Ø 400 mm, H = 490 do 600 mm, pojemność: 20 l
 • wydajność: 0,3 – 3,0 l/s
Kessel Sp. z o.o.

Przepompownia Aqualift F XL, wolnostojąca

 • przeznaczenie: odprowadzanie ścieków zawierających fekalia i bez fekaliów z budynków mieszkalnych
 • zbiornik: zbiornik: tworzywo sztuczne; wymiary: długość: 564 - 1260 mm, szerokość: 525 - 1089 mm, wysokość: 664 - 1027 mm; pojemność zbiornika:200, 300 i 450 l
 • wydajność: maks. 38 m³/h - max 60m³/h (w zależności od typu pompy)
Kessel Sp. z o.o.

Przepompownie przydomowe WS830E

 • przeznaczenie: odprowadzanie ścieków bytowo-gospodarczych z indywidualnych budynków mieszkalnych, gospodarczych, najczęściej w systemach kanalizacji ciśnieniowej, względnie małych wspólnot mieszkaniowych, lub podnoszenie ścieków na wyższe poziomy
 • zbiornik: monolityczny wykonany z PEHD metodą rotacyjną, średnica 830mm, wysokość od 1,8 do 2,5 m
 • wydajność: 0,8 - 3,6 l/s
WILO Polska Sp. z o.o.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl