1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
RynekInstalacyjny.pl>Przeglądarka>Systemy zdalnego odczytu

Systemy zdalnego odczytu

Producenci systemów zdalnego odczytu

Apator Diehl metering

Itron
Kamstrup
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Bezprzewodowy system zdalnego odczytu HYDROLINK

 • przeznaczenie: Zdalny odczyt wszystkich urządzeń Bmeters (wodomierze, ciepłomierze, podzielniki kosztów ogrzewania)
 • cechy szczególne: Częstotliwość pracy: 868 MHz
  - Zasilanie: bateria litowa, żywotność 10 lat + rok rezerwy w przypadku wodomierzy i ciepłomierzy, 15 lat w przypadku podzielników kosztów ogrzewania
  - Zasięg: maksymalnie 350 m w terenie otwartym bez przeszkód na drodze sygnału
  - W pełni kompatybilny ze standardem OMS
 • rodzaj odczytu i transmisji danych: Walk-by (odczyt inkasencki) - urządzenia wyposażone w moduły radiowe odczytywane bezpośrednio zestawem inkasenckim będącym w zasięgu transmisji radiowej tych urządzeń (np. sprzed budynku). Odczyt za pomocą netbooka, tabletu lub smartfonu z dedykowanym oprogramowaniem. - Walk-by z wykorzystaniem repeaterów – system typu walk-by, w którym sygnał radiowy z liczników przedłużany jest za pomocą urządzeń stacjonarnych na większe odległości. Połączenie repeaterów w grupy umożliwia stworzenie sieci i przekazanie sygnału na bardzo duże odległości. - System stacjonarny z odczytem przez Internet – system w pełni zdalny, oparty na współpracujących ze sobą koncentratorach, które odbierają, magazynują i transmitują dane z urządzeń końcowych przez Internet na dedykowany portal HYDROLINK-Online, wskazany serwer FTP lub wskazany adres e-mail. Koncentratory mogą działać w sieci LAN lub wykorzystując mobilną transmisję danych GPRS sieci komórkowych.
BMETERS POLSKA sp. z o.o.

System zdalnego odczytu IZAR PLUS R4 (jeżdżony/stacjonarny)

 • przeznaczenie: wodomierze, ciepłomierze, gazomierze
 • rodzaj odczytu i transmisji danych: jednokierunkowy radiowy o częstotliwości 868 MHz z emisją telegramu co 8 sekund (R3.5 – system jeżdżony) oraz co 15 minut (R4 – odczyt stacjonarny) w paśmie przeznaczonym dla telemetrii
 • elementy systemu: moduły radiowe IZAR RC 868 i R4 PL (montaż bezpośrednio na liczniku), IZAR PULSE i PL, IZAR RE 868 (problematyczne punkty) są odporne na działanie pola magnetycznego, mają klasę szczelności IP 68 i trwałość baterii wystarczającą na dwa okresy legalizacyjne, niezależnie od częstotliwości odczytu
Diehl Metering Sp. z o.o.

System zdalnego odczytu M-Bus

 • przeznaczenie: ciepłomierze i wodomierze montowane w mieszkaniach, biurach, centrach handlowych
 • rodzaj odczytu i transmisji danych: dwuprzewodowa, o dowolnej polaryzacji, dwukierunkowa kablowa magistrala w strukturze drzewa, zgodna z PN-EN 13757
 • elementy systemu: • moduły M-Bus z 2 wejściami impulsowymi do ciepłomierzy: CF 51/55
  • ciepłomierze CF UltraMax z wbudowaną komunikacją M-Bus i z 4 wejściami impulsowymi
  • moduły M-Bus i impulsujące do wodomierzy Unimag PE i Aquadis+PE
  • moduły Cyble M-Bus i Cyble Sensor do wodomierzy: Aquadis+, Flodis, Flostar, WoltexM, MSD, UNIMAG Cyble
  • konwerter: 2 wejścia impulsowe/M-Bus, konwertery typu PadPuls
  • konwerter Unigate RF 433MHz/M-Bus do odczytu maksymalnie 4 liczników wyposażonych w moduły radiowe EverBlu
  • centrale M-Bus z wyjściem RS232 do 32, 64, 128 lub 256 adresów, opcjonalnie wyposażone w modem internetowy TCP/IP lub modem GPRS
Itron Polska Sp. z o.o.

Systemy zdalnego odczytu radiowego AnyQuest (inkasencki) i EverBlu (stacjonarny)

 • przeznaczenie: wodomierze, ciepłomierze i gazomierze
 • rodzaj odczytu i transmisji danych: odczyt dwukierunkowy radiowy o częstotliwości 433 MHz (korzystna relacja propagacji do poboru energii) w paśmie niewymagającym specjalnego pozwolenia
 • elementy systemu: • moduły AnyQuest Cyble, AnyQuest/EverBlu Cyble Enhanced - sygnał z liczydła wodomierza (gazomierza) do modułu przekazywany jest za pomocą elektronicznego skanera, który nie posiada podatnych na zakłócenia elementów opartych o magnesy stałe takich jak np. nadajniki kontaktronowe. Dzięki trzypunktowemu skanowaniu moduły Cyble identyfikują przepływy wsteczne. Żywotność baterii do 15 lat, montaż bezpośrednio na liczydle, identyfikacja wycieków, klasa szczelności IP 68, odporność na oddziaływanie magnesów.
  • moduły EverBlu Pulse Enhanced – radiowy moduł z wejściem impulsowym, stosowany w połączeniu z modułem impulsującym Cyble Sensor 5-przewodowym w miejscach, gdzie sygnał radiowy z modułu zamontowanego bezpośrednio na liczydle nie jest w stanie pokonać przeszkód (np. głęboko pod wodą).
  • karty AnyQuest/EverBlu – montaż wewnątrz przelicznika ciepłomierza CF51/55, CF UltraMax z wbudowanym modułem radiowym
  • terminale AnyQuest, kolektory, akces pointy, akcesoria
Itron Polska Sp. z o.o.

System obchodowy/objazdowy Wireless M-Bus, system automatyczny Radio Link Network

 • przeznaczenie: radiowy odczyt ciepłomierzy, liczników chłodu i wodomierzy w standardzie Wireless M-Bus (EN 13757-4:2013)
 • rodzaj odczytu i transmisji danych: jednokierunkowa, szyfrowana transmisja radiowa
 • elementy systemu: • liczniki ciepła, chłodu, wody z modułami Wireless M-Bus
  • czytnik USB + bezpłatny program na PC/tablet lub w wersji automatycznej – liczniki, repetery, koncentratory, transmisja danych do PC przez GSM/GPRS lub IP
KAMSTRUP Sp. z o.o.

zaślepka


Systemy zdalnego odczytu mediów - jak obliczyć zużycie wody i ciepła

 

Rozwój technologiczny ostatnich lat pozwolił na szybki rozwój technologii zdalnego odczytu urządzeń pomiarowych. Opomiarowanie zużycia mediów komunalnych i monitorowanie pracy instalacji stało się standardem.

Systemy zdalnego odczytu mediów są stale doskonalone i wyposażane w nowe funkcje, zwłaszcza w zakresie monitorowania i zarządzania pracą instalacji oraz obróbki danych, zarówno na poziomie administratora budynków, jak i dostawcy mediów (zakładów wodociągowych, gazowni i elektrowni). Rynek czeka jednak jeszcze wiele zmian, m.in. wdrożenie inteligentnego opomiarowania energii elektrycznej – nie tylko jej zużycia, ale też produkcji rozproszonej mikroenergetyki.

Technologie zdalnego odczytu różnią się też metodą zbierania danych. W systemie inkasenckim wskazania urządzeń pomiarowych odczytywane są przez inkasenta podchodzącego do budynku lub przechodzącego wzdłuż ulicy z przenośnym komputerem wysyłającym sygnał do modułów, a te w odpowiedzi przekazują pakiety danych.

Liczniki mogą być odczytywane sekwencyjnie, tj. jeden po drugim, lub grupowo – kilka jednocześnie. Odczyt trwa kilka sekund, po czym inkasent przechodzi do następnego punktu.

Na odczyt samochodowy składa się komputer zamontowany na pojeździe wyposażonym w zewnętrzne anteny radiowe. Samochód wolno porusza się po ulicy i zbiera dane.

Stacjonarne sposoby odczytu danych korzystają z połączeń przewodowych lub sieci telefonii komórkowej. Przewody łączą koncentratory danych bezpośrednio z dostawcą mediów lub korzystają z modemów komunikacyjnych.

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl