Katalog firm

Alfa Laval Polska Sp. z o.o.
Wyświetleń: 83041
Województwo: mazowieckie
Adres: Marynarska 15
  02-674 Warszawa
Telefon: 22 336-64-64
Faks: 22 336-64-60
Strona WWW: www.alfalaval.com
E-mail:
Alfa Laval Polska Sp. z o.o.

Nowoczesne technologie u podstaw rozwoju Alfa Laval

Alfa Laval jest światowym dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich. Dostarczane komponenty, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają Klientom optymalne i bezawaryjne prowadzenie procesów. Nowatorskie rozwiązania umożliwiają przetwarzanie i obróbkę większości mediów, produktów i półproduktów, takich jak oleje, roztwory wodne, różnego rodzaju chemikalia, płynne lub półpłynne produkty spożywcze.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że Alfa Laval jest do dyspozycji swoich Klientów praktycznie na całym świecie.

W Polsce Alfa Laval jest obecna od 1924 roku, kiedy to zostało założone pierwsze przedstawicielstwo firmy w Poznaniu. Od tego czasu na polski rynek zostają wprowadzane innowacyjne produkty i opatentowane rozwiązania, oparte na trzech kluczowych operacjach jednostkowych, stanowiących podstawę prawie wszystkich procesów przetwórczych. Należą do nich operacje: oddzielania (separacji i filtracji), wymiany ciepła, pompowania i sterowania przepływami.

Separacja i filtracja

Gustaf de Laval w roku 1878, jako pierwszy na świecie, wynalazł i opatentował działająca w sposób ciągły wirówkę, przyczyniając się w znacznym stopni do rozwoju technologii separacji. Do dnia dzisiejszego Alfa Laval zajmuje pozycję lidera w zakresie technologii oddzielania, oferując szeroki zakres wirówek talerzowych, dekantacyjnych i filtrów. Urządzenia te są dostosowane do wykorzystania zarówno w procesach wymagających zachowania wysokiego poziomu higieny jak i w procesach przemysłowych.

Wymiana ciepła

Ogrzewanie i chłodzenie jest podstawą wielu procesów przemysłowych. Ważne jest, aby wymiana ciepła występująca w tych procesach wykorzystywała najbardziej efektywne urządzenia, jakimi są wymienniki ciepła. Dla potrzeb swoich Klientów w zakresie ogrzewania, chłodzenia, odparowania i skraplania Alfa Laval dostarcza ogromny asortyment wymienników ciepła o nowoczesnej konstrukcji.

Prawie dla każdego przypadku wymiany ciecz/ciecz, gaz/ciecz, w szczególności para/ciecz Alfa Laval może zaproponować optymalne rozwiązanie. W ofercie znajdują się wymienniki płytowe, rurowe, spiralne, płytowe całkowicie spawane typu compabloc, chłodnice powietrzne.

Pompowanie i sterowanie przepływami

Alfa Laval może się poszczycić ogromnym doświadczeniem oraz szeroką gamą urządzeń do pompowania i sterowania strumieniami różnych mediów, szczególnie w procesach przetwórczych wymagających najwyższego poziomu higieny. Oferowane pompy zapewniają pompowanie cieczy o podwyższonej lepkości, nierzadko zawierających cząstki stałe.

Zawory i armatura kwasoodporna spełniają najwyższe wymagania higieniczne, również w odniesieniu do chropowatości powierzchni. Zawory zaopatrzone w siłowniki, zbudowane w postaci matryc zaworowych, umożliwiają pełną automatyzację procesów, przy zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa nie wymieszania się przepływających cieczy.

Alfa Laval oferuje szeroki zakres wymienników uszczelkowych różnych wielkości, które są dostosowane do wymagań aplikacji ciepłowniczych.

  1. Uszczelkowe płytowe wymienniki ciepła
  2. Płytowe lutowane miedzią wymienniki ciepła CB i DOC (dedicated oil cooler)
  3. Wymienniki AlfaNova wykonane ze stali kwasoodpornej
  4. MiniCity – informacje z przeglądu węzłów
  5. MiniEco - informacje z przeglądu węzłów
  6. Micro - informacje z przeglądu węzłów
  7. Skraplacze chłodzone powietrzem i chłodnice cieczy
Pliki do pobrania
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl