RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Pompy ciepła – ekologiczny wymóg naszej ery

ELEKTRONIKA S.A. | 2020-10-23
Elektronika SA

Elektronika SA

Zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych i dbałość o środowisko naturalne to najważniejsze cele zmian w prawie budowlanym, które wchodzą w życie 31.12.2020 roku.

treść sponsorowana

Od roku 2021 ogrzewanie domów, biur i mieszkań stanie się wyzwaniem, ponieważ tradycyjne kotły zasilane drewnem lub węglem nie będą w stanie sprostać nowym normom WT2021. Oznacza to, że osoby rozpoczynające dziś budowę domu muszą wziąć pod uwagę wprowadzenie do projektu ogrzewania np. pompą ciepła powietrze-woda. Pompa taka jest idealnym sposobem na poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych, a także stanowi remedium na rosnące ceny paliw.

Dostępność nowoczesnych i ekologicznych pomp ciepła jest coraz większa także dzięki rządowym programom, takim jak Czyste Powietrze czy Ulga Termomodernizacyjna. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się obecnie także na termomodernizację budynków, mającą na celu zwiększenie ich  energooszczędności. Stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe wymieniane są na najbardziej ekonomiczne w eksploatacji urządzenia, korzystające z energii odnawialnej.

Jak wiadomo, istota działania pompy ciepła powietrze-woda polega na zamianie rozproszonej energii cieplnej pobieranej ze środowiska naturalnego w energię użyteczną, służącą do ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej w każdych warunkach pogodowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że pompy ciepła mogą zapewnić najwyższą - spośród wszystkich dostępnych źródeł ciepła - efektywność energetyczną i tym samym najniższe koszty eksploatacyjne.

Obecnie silnym trendem jest także budowa tzw. domów zeroenergetycznych, czyli samowystarczalnych pod względem energetycznym. W tym wypadku pompa ciepła o wysokiej efektywności energetycznej jest skutecznym środkiem, pozwalającym obniżać koszty eksploatacyjne. Warto także zwrócić uwagę na możliwość współpracy pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, dzięki której koszt energii cieplnej można zredukować niemalże do zera.

Aby pompa ciepła była w pełni ekologiczna, należy zwrócić także uwagę na zastosowany w niej czynnik chłodniczy. Czynniki stosowane w chłodnictwie i klimatyzacji poddawane są coraz to nowszym regulacjom prawnym. Wymogi Rozporządzenia F-gazowego nakazują producentom wycofywanie czynników chłodniczych wpływających na efekt cieplarniany. Elektronika SA oferuje szeroki zakres urządzeń, w tym pomp ciepła, dla syntetycznych i naturalnych czynników chłodniczych o niskim GWP jak CO2 (GWP=1) czy R32 (GWP=675), które stanowią przyszłość w branży HVACR.

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pompami ciepła z naszej oferty:

Hydrolution - pompa ciepła powietrze-woda dla domu

Pompa ciepła Hydrolution to kompleksowy, nowoczesny system do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej dla domów. Jego główne zalety to oszczędność energii elektrycznej i znaczna redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Pompa wykorzystuje „bezpłatne” ciepło z otoczenia do wytworzenia komfortowych warunków w obsługiwanych pomieszczeniach i ciepłej wody na potrzeby sanitarne i bytowe.

Wynikające z zastosowania pomp ciepła Hydrolution korzyści to: oszczędność energii, efektywność nawet w niskiej temperaturze otoczenia, zintegrowana konstrukcja oraz możliwość produkcji c.w.u. o temperaturze 58°C (z użyciem grzałki elektrycznej do 65°C).

Hydrolution oferuje dwa rozwiązania: system „all-in-one” oraz system „split”. Zakres wydajności grzewczej wynosi od 2,28 kW do 16,5 kW. Jednostka wewnętrzna HMK systemu „all-in-one” zawiera 180 litrowy zbiornik c.w.u., 10 l naczynie wzbiorcze, wbudowany sterownik oraz grzałkę elektryczną.

W systemie „split” do pracy z pompą został przewidziany hydrobox HSB oraz zbiornik o pojemności 300 l (modele 60, 71, 100) lub 500 l (model 140). Wyposażenie opcjonalne, dobierane w zależności od aplikacji i wymagań użytkownika, stanowią m.in.: grzałka przepływowa, pompa obiegowa, zawory rewersyjne (grzanie/chłodzenie) i przedłużające żywotność zasobnika anody tytanowe. System „split” współpracuje z jednostkami zewnętrznymi o wydajnościach od 6 kW (teraz także na ekologiczny czynnik chłodniczy R32) do 14 kW (dla R410A).

R32 to czynnik chłodniczy nowej generacji, który charakteryzuje się prawie 70% niższym współczynnikiem globalnego ocieplenia (GWP) niż czynnik R410A. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom R32 oferuje niezwykłe korzyści w zakresie efektywności energetycznej. Potencjalny efekt chłodzenia 1,5 razy większy niż czynnika R410 A oznacza, że potrzebuje mniej energii do osiągnięcia wymaganej temperatury i wymaga mniejszej ilości czynnika chłodniczego w instalacji.

Dzięki opcji podłączenia pompy ciepła do Internetu, użytkownik ma możliwość zdalnego sprawdzania statusu pracy urządzenia. Umożliwia to stałą, zdalną kontrolę produkcji ciepła/chłodu oraz ciepłej wody użytkowej.

Zalety:

  • COP do 5,32
  • możliwość sterowania przez Internet
  • wbudowana grzałka tacy ociekowej
  • antykorozyjna powłoka wymiennika ciepła
  • zakres temperatur pracy: -20°C do 43°C
  • najnowsza technologia sprężarek rotacyjnych z inverterem DC
  • zaawansowane technologicznie, przyjazne dla użytkownika
  • sterowniki z dużym, czytelnym wyświetlaczem
  • klasy energetycznej do A+++

Q-ton - modułowa pompa ciepła na ekologiczny czynnik CO2

Modułowe pompy ciepła Q-ton wykorzystujące CO2 jako czynnik chłodniczy, to wysokowydajne urządzenia do ogrzewania i produkcji c.w.u. w obiektach typu: hotele, apartamenty, restauracje, centra fitness, uczelnie, szpitale, domy opieki. Zakres wydajności od 30 do 480 kW (1-16 urządzeń wpiętych w jeden sterownik).

Sercem pompy ciepła Q-ton jest dwustopniowa sprężarka, łącząca w jednej obudowie technologie sprężarki rotacyjnej (niski stopień) oraz scroll (wysoki stopień). Kombinacja obu rozwiązań zapewnia najwyższą efektywność – zarówno w skrajnie niskiej, jak i wysokiej temperaturze otoczenia.

Urządzenie zapewnia ciągłą, nawet dla temperatury zewnętrznej wynoszącej -25°C, produkcję wody o temperaturze od 60 do 90°C oraz utrzymanie nominalnej wydajności do temperatury zewnętrznej -7°C,  bez użycia dodatkowej grzałki elektrycznej. Współczynnik COP dla okresu przejściowego (temp. powietrza 16°C, woda na wejściu +17°C, na wyjściu +65°C) wynosi 4,3.

Q-ton, to nie tylko produkcja c.w.u. w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nadwyżkę ciepła można wykorzystać do ogrzewania budynku, projektując odpowiednio instalację grzewczą (grzejniki, ogrzewanie podłogowe  nagrzewnica centrali wentylacyjnej itp.).

Zalety:

  • naturalny, ekologiczny czynnik chłodniczy CO2 (R744)
  • zakres temperatur pracy pompy: od -25°C do +43°C
  • maksymalna temperatura ciepłej wody 90°C możliwa jest do uzyskania
  • nawet przy temperaturze zewnętrznej -25°C
  • zastosowanie pompy Q-ton obniża koszty roczne pozyskania c.w.u. o około:
  • 46% - w porównaniu do bojlera gazowego
  • 76% - w porównaniu do bojlera elektrycznego

Zastosowanie pompy ciepła Q-ton umożliwia wysoką punktację przy certyfikacji budynku BREEAM oraz pozyskanie dofinansowań z tytułu innowacji technologicznych.

Electa-ECO - kompaktowa pompa ciepła typu monoblok

Rewersyjna pompa ciepła powietrze-woda Electa-ECO to nowoczesny, monoblokowy system do ogrzewania i chłodzenia oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej (c.w.u. do 60°C) dla domów. Zakres wydajności grzewczej wynosi od 6.0 do 15.5 kW.

Electa-ECO oferuje efektywne oszczędzanie energii dla użytkownika, SEER do 5,05 (zgodny z ERP 2021 dla wszystkich modeli). Seria  pomp wyposażona jest w hermetyczne sprężarki rotacyjne typu DC Inverter na ekologiczny czynnik chłodniczy R32 o niskim GWP=675.

Pompy Electa-ECO wyposażone są w tacę ociekową oraz grzałkę przeciwzamrożeniową. Obudowa wykonana jest z blachy stalowej, ocynkowanej, malowanej proszkowo.

Sterownik elektroniczny pompy z panelem dotykowym i opcją zdalnego sterowania umożliwia m.in.: zintegrowane zarządzanie pompą ciepła i instalacją grzewczą, zarządzanie zaworem trójdrogowym do produkcji c.w.u., funkcją szybkiego podgrzewania c.w.u., funkcją ograniczenia zużycia energii oraz zarządzanie dodatkowym źródłem ciepła.

Zalety pompy ciepła Electa-ECO:

  • klasy energetyczne A+++ i A++
  • technologia Full Inverter:
  • podwójna rotacyjna sprężarka DC Inverter
  • pompa i wentylatory EC
  • produkcja wody do 60°C (bez dodatkowej grzałki)
  • c.w.u.  do +45°C przy temperaturze nawet -25°C
  • ekologiczny czynnik chłodniczy R32 (GWP=675)
  • system kontroli instalacji wbudowany w pompę ciepła
  • dotykowy panel  sterownika elektronicznego - w standardzie
  • darmowa aplikacja do zarządzania pompą za pomocą smartfona (iOS i Android)
  • bardzo cicha praca (funkcja trybu Silent)
  • skraplacz z powłoką antykorozyjną Golden Fin - bardzo wysoka odporność nawet na mgłę solną
  • certyfikacja Eurovent
  • wiele akcesoriów zamontowanych w standardzie: np. flow-switch, czujnik temperatury otoczenia, czujnik c.w.u, naczynie wzbiorcze, filtr wody i inne
Elektronika SA logo Elektronika S.A.

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

ELEKTRONIKA S.A. Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF

Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF Dołącz do sieci Autoryzowanych Instalatorów VRF

W programie szkolenia m.in.: Pomieszczenia techniczne – praca rotacyjna klimatyzatorów, backup, restart, monitorowanie stanu pracy (złącze CnT). Zasilanie central wentylacyjnych (AHU) – akcesoria, konfiguracja,...

W programie szkolenia m.in.: Pomieszczenia techniczne – praca rotacyjna klimatyzatorów, backup, restart, monitorowanie stanu pracy (złącze CnT). Zasilanie central wentylacyjnych (AHU) – akcesoria, konfiguracja, ograniczenia. System Niezależnej Dystrybucji Powietrza – możliwości i zastosowania. Instalacja i adresowanie jednostek. Diagnostyka.

Wybrane dla Ciebie

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła » Poznaj mechanizm, który gwarantuje cichą pracę pompy ciepła »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji » Zdradzamy skuteczne sposoby chłodzenia instalacji »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Dobierz odpowiedni zawór do instalacji » Dobierz odpowiedni zawór do instalacji »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Sposób na oszczędne ogrzewanie domu » Sposób na oszczędne ogrzewanie domu »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu » Firmy zdradzają sposób na inteligentne ogrzewanie domu »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki » Przeprowadź bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych » Poznaj metody na prawidłową wentylację pomieszczeń przemysłowych »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce » Zapoznaj się z tematem: przyszłość paliw gazowych w gospodarce »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS-system Wójcik s.j. Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem znaczne spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki Klimatyzacja Hisense RAC – nowe ulotki

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

Nowa odsłona ulotek klimatyzacji Hisense!

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź! Etapy budowy domu – o czym trzeba pamiętać? Sprawdź!

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru...

Budowa domu to złożony proces, który wymaga nie tylko zaangażowania finansowego, ale także dokładnego planowania i przestrzegania określonych etapów. Proces ten obejmuje szereg kroków, począwszy od wyboru terenu, poprzez projektowanie, realizację prac budowlanych, aż po prace wykończeniowe. W poniższym artykule przedstawimy kompleksowy przegląd poszczególnych etapów budowy domu, podkreślając ich znaczenie i wpływ na ostateczny kształt oraz funkcjonalność budynku. Zapraszamy do lektury!

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. news Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic Nowa generacja komercyjnych rozwiązań grzewczo-chłodzących firmy Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Panasonic Heating & Cooling Solutions jest zaangażowany w dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań grzewczych i chłodzących do zastosowań komercyjnych, zapewniających maksymalną wydajność.

Euroterm Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl Dodatkowe zyski od Euroterm24.pl

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców...

Każdy fachowiec, gdy myśli o hydraulice, kotłach i łazienkach, prawdopodobnie widzi rury, zawory i narzędzia – codziennie towarzyszące jego pracy. W tym gorącym sezonie Euroterm24.pl wspiera fachowców w tej rutynie, przygotowując specjalną ofertę handlową z rozgrzewającymi nagrodami za zakupy. To akcja, która sprawi, że praca każdego instalatora będzie prosta, łatwa i… przyniesie dodatkowe zyski.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór” Schiessl Polska rusza z kampanią video o klimatyzatorach i pompach ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów,...

Branża HVAC&R z pewnością nie widziała jeszcze takiego contentu! Schiessl Polska startuje z kampanią video, dotyczącą klimatyzatorów i pomp ciepła Hisense – „Hisense – Twój naturalny wybór”. Seria filmów, przybliżająca urządzenia, będzie cennym źródłem wiedzy zarówno dla instalatorów z branży HVAC&R, jak i użytkowników końcowych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.