RynekInstalacyjny.pl

Budowa ciepłowni geotermalnej w Kole z dofinansowaniem

Redakcja RI | 2022-09-16
Podpisanie umowy w siedzibie NFOŚiGW. Źródło: NFOŚiGW

Podpisanie umowy w siedzibie NFOŚiGW. Źródło: NFOŚiGW

Projekt pn. „Budowa ciepłowni geotermalnej w mieście Koło wraz z jej podłączeniem do istniejącego systemu ciepłowniczego MZEC Sp. z o.o.” uzyska dodatkowe wsparcie finansowe. Dofinansowanie umożliwi budowę i uruchomienie zakładu grzewczego wykorzystującego naturalne, podziemne OZE do produkcji energii cieplnej na poziomie 59 051,10 MWth/rok.

Zobacz także

Messe Frankfurt news Targi ISH 2023

Targi ISH 2023 Targi ISH 2023

W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędą się kolejne targi ISH – wiodące wydarzenie dla branży instalacyjno-sanitarnej.

W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędą się kolejne targi ISH – wiodące wydarzenie dla branży instalacyjno-sanitarnej.

ESBE news Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić

Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić

Odpowiednio dobrane i poprawnie działające zawory przełączające mają wpływ na wydajną pracę systemu grzewczego. Jeżeli zajdzie konieczność wymiany takiego zaworu, warto zwrócić uwagę na 5 podstawowych...

Odpowiednio dobrane i poprawnie działające zawory przełączające mają wpływ na wydajną pracę systemu grzewczego. Jeżeli zajdzie konieczność wymiany takiego zaworu, warto zwrócić uwagę na 5 podstawowych kwestii.

Aermec Polska Sp. z o.o. news Pompy ciepła Aermec HMI ze sterowaniem kaskadą urządzeń

Pompy ciepła Aermec HMI ze sterowaniem kaskadą urządzeń Pompy ciepła Aermec HMI ze sterowaniem kaskadą urządzeń

Aermec wprowadza nowe układy sterowania kaskadą pomp ciepła powietrze-woda serii HMI. System oparty jest o sterownik centralny z kolorowym wyświetlaczem dotykowym pozwalającym na połączenie do czterech...

Aermec wprowadza nowe układy sterowania kaskadą pomp ciepła powietrze-woda serii HMI. System oparty jest o sterownik centralny z kolorowym wyświetlaczem dotykowym pozwalającym na połączenie do czterech pomp ciepła typu HMI pracujących w jednym układzie hydraulicznym.

Na bazie podpisanych aneksów do umów zasadniczych z października 2020 r. dotacja ze środków POIiŚ sięgnie 28,4 mln zł (zwiększenie o 13,3 mln zł), a pożyczka z zasobów własnych NFOŚiGW 33,5 mln zł (zwiększenie o 18 mln zł). Udzielona dodatkowo dotacja (tak jak i wcześniejsza) będzie pochodzić z I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, w ramach Poddziałania 1.1.1. „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł  do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”. Pożyczka natomiast zostanie udzielona w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW „Wsparcie projektów realizowanych w ramach podziałania 1.1.1., działań 1.2, 1.5 i 1.6 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”.

Aneksy do umów podpisali w Warszawie Prezes Zarządu NFOŚiGW Przemysław Ligenza oraz Prezes Zarządu MPEC Sp. z o.o. z siedzibą w Kole Przemysław Stasiak. W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski oraz Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Artur Michalski.

Przeczytaj także: Krynica-Zdrój i Rabka-Zdrój zbadają możliwość wykorzystania geotermii

Ciepłownia geotermalna zacznie działać w czerwcu 2023 r.

Dzięki realizacji inwestycji szacowany roczny spadek emisji gazów cieplarnianych sięgnie 20 111,30 ton CO2/ rok.

Ciepłownia geotermalna będzie się opierać na pracy dubletu geotermalnego – dwóch otworów geotermalnych: istniejącego otworu eksploatacyjnego Koło GT-1 oraz projektowanego otworu zatłaczającego Koło GT-2. Odwiert GT-1 pozwoli wydobywać surowiec z głębokości 2 950 m. Temperatura wydobywanej wody na wypływie 84,3°C przy wydajności 257 m3/h i będzie wykorzystywana do pracy w siłowni.

Ciepłownia zostanie wyposażona w wymienniki ciepła, pompy obiegowe, rurociągi, zawory, filtry, układy automatyki, system stabilizacji, układ awaryjnego zaazotowania oraz wszelkie inne urządzenia regulacyjne, zabezpieczające, pomiarowe, itp. wymagane do poprawnej pracy instalacji. Zakład będzie mógł produkować energię cieplną niezależnie od pory roku i warunków meteorologicznych.

Całkowity koszt przedsięwzięcia kolskiego MZEC Sp. z o.o., sięgnie 76,2 mln zł, a jego oddanie do użytku planowane jest na koniec czerwca 2023 roku.

źródło: NFOŚiGW

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news Promocja Hisense Fresh Sound Master

Promocja Hisense Fresh Sound Master Promocja Hisense Fresh Sound Master

Przy zakupie klimatyzatora Fresh Master otrzymasz soundbar Hisense HS205 gratis!

Przy zakupie klimatyzatora Fresh Master otrzymasz soundbar Hisense HS205 gratis!

Redakcja RI news Największa systemowa pompa ciepła powstaje we Wrocławiu

Największa systemowa pompa ciepła powstaje we Wrocławiu Największa systemowa pompa ciepła powstaje we Wrocławiu

Największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków ma powstać we Wrocławiu. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element systemu ciepłowniczego we Wrocławiu, dostarczając...

Największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków ma powstać we Wrocławiu. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element systemu ciepłowniczego we Wrocławiu, dostarczając do 5 procent rocznego zapotrzebowania ciepła sieciowego w mieście.

Redakcja RI news Konkurs EKOinnowatorzy 2022

Konkurs EKOinnowatorzy 2022 Konkurs EKOinnowatorzy 2022

EKOinnowatorzy 2022 to już 4. edycja ogólnopolskiego konkursu kierowanego do środowiska akademickiego, którego celem jest wyłonienie kół naukowych, studentów oraz doktorantów wyróżniających się w działalności...

EKOinnowatorzy 2022 to już 4. edycja ogólnopolskiego konkursu kierowanego do środowiska akademickiego, którego celem jest wyłonienie kół naukowych, studentów oraz doktorantów wyróżniających się w działalności naukowej i organizacyjnej o charakterze proekologicznym. W tym roku po raz pierwszy, poza przedstawicielami studenckiego ruchu naukowego, do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają doktorantów (uczestników studium doktoranckiego).

Redakcja RI news Rzeszów przystąpił do programu „Stop Smog”

Rzeszów przystąpił do programu „Stop Smog” Rzeszów przystąpił do programu „Stop Smog”

Rzeszów podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumienie dotyczące programu „Stop Smog”. W jego ramach planowana jest wymiana 27 nieefektywnych źródeł ciepła, a także...

Rzeszów podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumienie dotyczące programu „Stop Smog”. W jego ramach planowana jest wymiana 27 nieefektywnych źródeł ciepła, a także poprawa efektywności energetycznej w 27 budynkach jednorodzinnych.

Redakcja RI news Dekarbonizacja sektora wod-kan

Dekarbonizacja sektora wod-kan Dekarbonizacja sektora wod-kan

Sektor wodno-kanalizacyjny odpowiada za ok. 2% światowej emisji dwutlenku węgla. To tyle samo, ile wynosi emisja całego przemysłu żeglugowego, i obliguje branżę do działań niwelujących wpływ na środowisko....

Sektor wodno-kanalizacyjny odpowiada za ok. 2% światowej emisji dwutlenku węgla. To tyle samo, ile wynosi emisja całego przemysłu żeglugowego, i obliguje branżę do działań niwelujących wpływ na środowisko. Inicjatywa „Race to Zero” Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz firmy Xylem przedstawia wyzwania sektora wod-kan i wskazuje kierunek, jaki firmy powinny obrać, by osiągnąć zeroemisyjność.

Janusz Starościk news Trzeci kwartał w branży instalacyjno-grzewczej w Polsce

Trzeci kwartał w branży instalacyjno-grzewczej w Polsce Trzeci kwartał w branży instalacyjno-grzewczej w Polsce

III kwartał 2022 już wyraźnie pokazał, że ogólny kryzys ekonomiczny i surowcowy przełożył się także na zjawiska, które były widoczne w branży instalacyjno-grzewczej. Wpływ wybuchu wojny w Ukrainie w dalszym...

III kwartał 2022 już wyraźnie pokazał, że ogólny kryzys ekonomiczny i surowcowy przełożył się także na zjawiska, które były widoczne w branży instalacyjno-grzewczej. Wpływ wybuchu wojny w Ukrainie w dalszym ciągu wyciska swoje piętno zarówno w gospodarce, jak i w ekonomii. Wciąż obecne są problemy z dostawami podzespołów z Dalekiego Wschodu i postępującym zubożeniem społeczeństwa, jak również utrzymującą się niestabilnością na rynku surowcowym.

Redakcja RI news Powstała Klimatyczna Baza Wiedzy

Powstała Klimatyczna Baza Wiedzy Powstała Klimatyczna Baza Wiedzy

Jak wynika z badania badania State of Science Index, 8% Polaków nie wierzy w zmianę klimatu. I chociaż są udowodnione naukowo, podważane są również antropogeniczne przyczyny tych zmian. W walce z dezinformacją...

Jak wynika z badania badania State of Science Index, 8% Polaków nie wierzy w zmianę klimatu. I chociaż są udowodnione naukowo, podważane są również antropogeniczne przyczyny tych zmian. W walce z dezinformacją w tym temacie powstała Klimatyczna Baza Wiedzy, ogólnodostępne, darmowe narzędzie online, zawierające aktualne i rzetelne źródła informacji na tematy związane ze zmianą klimatu.

Redakcja RI news Jak Polacy radzą sobie z kryzysem energetycznym?

Jak Polacy radzą sobie z kryzysem energetycznym? Jak Polacy radzą sobie z kryzysem energetycznym?

Od kilku miesięcy właściciele mieszkań i firm zmagają się z gwałtownymi wzrostami cen energii – zarówno prądu, jak i gazu. Według informacji z Urzędu Regulacji Energetyki [1] w nadchodzącym roku taryfy...

Od kilku miesięcy właściciele mieszkań i firm zmagają się z gwałtownymi wzrostami cen energii – zarówno prądu, jak i gazu. Według informacji z Urzędu Regulacji Energetyki [1] w nadchodzącym roku taryfy na energię mogą wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Badanie „Każdy kryzys potrzebuje bohatera” [2] ujawniło, że wzrosty kosztów energii stanowią dla Polaków realny problem, z którym często nie umiemy sobie poradzić. Aż 92% respondentów stwierdziło, że są „zaniepokojeni” lub „bardzo zaniepokojeni”...

Redakcja RI news Kampania GROHE „Make a Splash!”

Kampania GROHE „Make a Splash!” Kampania GROHE „Make a Splash!”

Marka GROHE przekazała 1,2 mln euro zebranych w ramach kampanii pod hasłem „Obudź swoją energię” na rzecz działań partnerskich LIXIL i UNICEF. W Nigerii wkład ten pomoże ponad 1,75 mln ludzi uzyskać dostęp...

Marka GROHE przekazała 1,2 mln euro zebranych w ramach kampanii pod hasłem „Obudź swoją energię” na rzecz działań partnerskich LIXIL i UNICEF. W Nigerii wkład ten pomoże ponad 1,75 mln ludzi uzyskać dostęp do lepszych urządzeń wodno-sanitarnych, a w Indonezji wzmocni rynek usług wodno-sanitarnych, aby zaoferować zwiększony dostęp do bezpiecznych urządzeń sanitarnych dla około 250 000 osób.

Redakcja RI news Spektakularny wzrost sprzedaży pomp ciepła

Spektakularny wzrost sprzedaży pomp ciepła Spektakularny wzrost sprzedaży pomp ciepła

W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce zwiększyła się aż o 140% w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r. Cały rynek pomp ciepła wzrósł w tym czasie...

W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce zwiększyła się aż o 140% w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 r. Cały rynek pomp ciepła wzrósł w tym czasie o 121%, a pomp ciepła do ogrzewania budynków o 133%. Według prognoz PORT PC w całym 2022 roku sprzedaż pomp ciepła ma wzrosnąć o 130%.

Waldemar Joniec news Nowy numer 11/2022 „Rynku Instalacyjnego”!

Nowy numer 11/2022 „Rynku Instalacyjnego”! Nowy numer 11/2022 „Rynku Instalacyjnego”!

Aby za kilka dekad był świat, w którym warto żyć, musimy działać ze świadomością, że dzisiaj chodzi o jutro ludzkości.

Aby za kilka dekad był świat, w którym warto żyć, musimy działać ze świadomością, że dzisiaj chodzi o jutro ludzkości.

Redakcja RI news Zmiany w programie „Mój Prąd”

Zmiany w programie „Mój Prąd” Zmiany w programie „Mój Prąd”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że od 15 grudnia 2022 r. zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”. Wyższą dotację będą mogły otrzymać także...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że od 15 grudnia 2022 r. zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”. Wyższą dotację będą mogły otrzymać także osoby, które już wcześniej złożyły wniosek o dofinansowanie. Dodatkowo nabór wniosków w czwartej edycji programu zostanie przedłużony.

Redakcja RI news Bez 500 metrów ustawa wiatrakowa będzie bublem

Bez 500 metrów ustawa wiatrakowa będzie bublem Bez 500 metrów ustawa wiatrakowa będzie bublem

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ostrzega, że każda ingerencja w szeroko konsultowane i zaakceptowane przez stronę rządową i samorządową 500 metrów w ustawie odległościowej będzie w praktyce...

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ostrzega, że każda ingerencja w szeroko konsultowane i zaakceptowane przez stronę rządową i samorządową 500 metrów w ustawie odległościowej będzie w praktyce oznaczać dalsze blokowanie energetyki wiatrowej na lądzie. Tylko zachowanie zasady 500 m zagwarantuje megawaty energii z wiatru już w ciągu 2 lat, a w kolejnych latach nawet do 22 GW z lądowej energetyki wiatrowej. Zmiana odległości na 1000 metrów będzie oznaczać nawet do pięciu razy mniej energii...

Redakcja RI news Eliminacje do SkillsPoland 2022

Eliminacje do SkillsPoland 2022 Eliminacje do SkillsPoland 2022

Trwają krajowe eliminacje do SkillsPoland 2022. W dniach 23-25 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku młodzi specjaliści rywalizują o możliwość reprezentacji Polski na międzynarodowym...

Trwają krajowe eliminacje do SkillsPoland 2022. W dniach 23-25 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku młodzi specjaliści rywalizują o możliwość reprezentacji Polski na międzynarodowym branżowym konkursie EuroSkills. Uczestnictwo w wydarzeniu to świetna okazja do wymiany doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w dziedzinach takich jak np. spawalnictwo, blacharstwo czy stolarstwo oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów.

Redakcja RI news Analiza rynku gazu w Polsce

Analiza rynku gazu w Polsce Analiza rynku gazu w Polsce

W związku z napiętą sytuacją geopolityczną i koniecznością uniezależnienia się od dostaw z Rosji, pojawiają się pytania, czy Polska będzie w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na gaz. Czy rzeczywiście...

W związku z napiętą sytuacją geopolityczną i koniecznością uniezależnienia się od dostaw z Rosji, pojawiają się pytania, czy Polska będzie w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie na gaz. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Jakie działania są podejmowane, by błękitnego paliwa nie zabrakło?

Redakcja RI news Wciąż niepewna sytuacja w branży budowlanej

Wciąż niepewna sytuacja w branży budowlanej Wciąż niepewna sytuacja w branży budowlanej

Spadają ceny styropianu, wełny mineralnej i – choć nieznacznie – stali. Rosną za to koszty cementu, chemii budowlanej, pianek, folii, taśm, narożników czy listew apu. Znacząco poprawia się za to dostępność...

Spadają ceny styropianu, wełny mineralnej i – choć nieznacznie – stali. Rosną za to koszty cementu, chemii budowlanej, pianek, folii, taśm, narożników czy listew apu. Znacząco poprawia się za to dostępność materiałów budowlanych. Problemem firm nie są jednak ceny, a stały niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku i gwałtownie rosnące koszty wynagrodzeń.

Redakcja RI news Vaillant dla SOS Wiosek Dziecięcych

Vaillant dla SOS Wiosek Dziecięcych Vaillant dla SOS Wiosek Dziecięcych

W wielu domach, w których mieszkają osoby objęte pomocą organizacji SOS Wioski Dziecięce, funkcjonują przestarzałe systemy grzewcze. Firma Vaillant oferuje swoją pomoc w ich modernizacji. Co roku kolejny...

W wielu domach, w których mieszkają osoby objęte pomocą organizacji SOS Wioski Dziecięce, funkcjonują przestarzałe systemy grzewcze. Firma Vaillant oferuje swoją pomoc w ich modernizacji. Co roku kolejny budynek zostaje wyposażony w nowy system grzewczy, a w wielu innych odbywają się darmowe przeglądy oraz naprawy serwisowe – i tak już od 2013 roku!

Waldemar Joniec news Jubileusz 15-lecia NCBR

Jubileusz 15-lecia NCBR Jubileusz 15-lecia NCBR

„Horyzont Innowacji” to konferencja towarzysząca obchodom 15-lecia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 27–28 października 2022 r. w Warszawie nie tylko podsumowano dokonania, ale i prezentowano kolejne...

„Horyzont Innowacji” to konferencja towarzysząca obchodom 15-lecia Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 27–28 października 2022 r. w Warszawie nie tylko podsumowano dokonania, ale i prezentowano kolejne działania.

Redakcja RI news Już tylko miesiąc na wymianę „kopciuchów” w Warszawie

Już tylko miesiąc na wymianę „kopciuchów” w Warszawie Już tylko miesiąc na wymianę „kopciuchów” w Warszawie

Zgodnie z uchwałą antysmogową dla Mazowsza, wszystkie pozaklasowe kotły na węgiel i drewno działające w województwie mazowieckim, muszą zostać zlikwidowane do końca 2022 roku. Tymczasem do wymiany na terenie...

Zgodnie z uchwałą antysmogową dla Mazowsza, wszystkie pozaklasowe kotły na węgiel i drewno działające w województwie mazowieckim, muszą zostać zlikwidowane do końca 2022 roku. Tymczasem do wymiany na terenie stolicy pozostało jeszcze 5852 nieekologicznych kotłów, wynika z danych Urzędu Miasta Warszawa. Już za miesiąc staną się one nielegalne.

Redakcja RI news Uwagi PIIB do projektu nowelizacji Prawa budowlanego

Uwagi PIIB do projektu nowelizacji Prawa budowlanego Uwagi PIIB do projektu nowelizacji Prawa budowlanego

Polska Izba Inżynierów Budownictwa przedstawiła uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów:...

Polska Izba Inżynierów Budownictwa przedstawiła uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów: UD427, sygn. pisma przekazującego DPR.023.272.2022), który został przekazany Izbie do zaopiniowania 3 października 2022 r.

Redakcja RI news Kryzys energetyczny przyczyną wzrostu popularności pomp ciepła

Kryzys energetyczny przyczyną wzrostu popularności pomp ciepła Kryzys energetyczny przyczyną wzrostu popularności pomp ciepła

30 listopada 2022 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna MAE (IEA) opublikowała specjalny raport pt. „The Future of Heat Pumps” omawiający przyszłość pomp ciepła. Według raportu, w obliczu kryzysu energetycznego...

30 listopada 2022 r. Międzynarodowa Agencja Energetyczna MAE (IEA) opublikowała specjalny raport pt. „The Future of Heat Pumps” omawiający przyszłość pomp ciepła. Według raportu, w obliczu kryzysu energetycznego sprzedaż pomp ciepła ma osiągnąć nowy rekord, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, istotne oszczędności energii i redukcję emisji CO2.

Redakcja RI news Zbiorniki retencyjne we Wrocławiu

Zbiorniki retencyjne we Wrocławiu Zbiorniki retencyjne we Wrocławiu

W Porcie Południe we Wrocławiu powstały cztery zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności powyżej 60 tysięcy m3. W Polsce podobny obiekt znajduje się tylko w Warszawie. Inwestycja MPWiK Wrocław za 80 mln...

W Porcie Południe we Wrocławiu powstały cztery zbiorniki retencyjne o łącznej pojemności powyżej 60 tysięcy m3. W Polsce podobny obiekt znajduje się tylko w Warszawie. Inwestycja MPWiK Wrocław za 80 mln zł ma pomóc w dostosowaniu miasta do zmiany klimatu.

Redakcja RI news Święto Politechniki Białostockiej 2022

Święto Politechniki Białostockiej 2022 Święto Politechniki Białostockiej 2022

1 grudnia Politechnika Białostocka obchodziła 73. rocznicę powstania. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu gratulacje odebrały osoby, które uzyskały tytuły profesora, stopnie doktora habilitowanego oraz...

1 grudnia Politechnika Białostocka obchodziła 73. rocznicę powstania. Podczas uroczystego posiedzenia Senatu gratulacje odebrały osoby, które uzyskały tytuły profesora, stopnie doktora habilitowanego oraz doktora. Uhonorowano najlepszych studentów, doktorantów, laureatów nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku. Studenci przedstawili wyniki plebiscytu na najlepszego dydaktyka, a Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej kolejnych Złotych Absolwentów Uczelni.

Redakcja RI news Światowy Dzień Wentylacji

Światowy Dzień Wentylacji Światowy Dzień Wentylacji

Obchody pierwszego dorocznego WorldVentil8Day – przypadającego 8 listopada – objęły wiele wydarzeń na całym świecie. Naukowcy i inżynierowie połączyli siły w celu promowania i doskonalenia wentylacji budynków.

Obchody pierwszego dorocznego WorldVentil8Day – przypadającego 8 listopada – objęły wiele wydarzeń na całym świecie. Naukowcy i inżynierowie połączyli siły w celu promowania i doskonalenia wentylacji budynków.

Wybrane dla Ciebie

Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie?

Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie? Czy wiesz, jakie urządzenie jest najbardziej efektywne energetycznie?

Dołącz do grona elektro - wykonawców

Dołącz do grona elektro - wykonawców Dołącz do grona elektro - wykonawców

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Jak uprościć pomiary stężenia spalin?

Jak uprościć pomiary stężenia spalin? Jak uprościć pomiary stężenia spalin?

Jak układać maty grzewcze pod panele

Jak układać maty grzewcze pod panele Jak układać maty grzewcze pod panele

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Co zrobić, by zatrzymać ciepło w domu

Co zrobić, by zatrzymać ciepło w domu Co zrobić, by zatrzymać ciepło w domu

Którą pompę wybrać i w jakiej cenie?

Którą pompę wybrać i w jakiej cenie? Którą pompę wybrać i w jakiej cenie?

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła?

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła? Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła?

Najnowsze produkty i technologie

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. Agregaty z naturalnym czynnikiem chłodniczym w sklepach spożywczych

Agregaty z naturalnym czynnikiem chłodniczym w sklepach spożywczych Agregaty z naturalnym czynnikiem chłodniczym w sklepach spożywczych

Dla każdego klienta sklepu spożywczego najważniejsze są świeżość produktów, ich wygląd i smak. Takie kwestie jak wyposażenie sklepu, wystrój czy profesjonalizm obsługi są dla niego ważne, ale nie priorytetowe....

Dla każdego klienta sklepu spożywczego najważniejsze są świeżość produktów, ich wygląd i smak. Takie kwestie jak wyposażenie sklepu, wystrój czy profesjonalizm obsługi są dla niego ważne, ale nie priorytetowe. Dlatego kwestia odpowiedniego chłodzenia jest w sklepach kluczowa, ponieważ niektóre produkty tracą przydatność do spożycia, jeśli nie są przechowywane w odpowiednio niskiej temperaturze. Do jej zapewnienia przeznaczone są między innymi agregaty wykorzystujące naturalny czynnik chłodniczy.

Panasonic Marketing Europe GmbH Sp. z o.o. Projektowanie instalacji HVAC i wod-kan w obiektach gastronomicznych

Projektowanie instalacji HVAC i wod-kan w obiektach gastronomicznych Projektowanie instalacji HVAC i wod-kan w obiektach gastronomicznych

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas projektowania instalacji sanitarnych w obiektach gastronomicznych, jest konieczność zapewnienia nie tylko komfortu cieplnego, ale też bezpieczeństwa...

Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas projektowania instalacji sanitarnych w obiektach gastronomicznych, jest konieczność zapewnienia nie tylko komfortu cieplnego, ale też bezpieczeństwa pracowników i gości restauracji. Zastosowane rozwiązania wentylacyjne i grzewczo-klimatyzacyjne muszą być energooszczędne, ponieważ gastronomia potrzebuje dużych ilości energii przygotowania posiłków i wentylacji.

Barbara Jurek (Specjalista ds. techniczno-handlowych Caleffi Poland), Calefii Poland Sp. z o.o. Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi

Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi Co warto wiedzieć o zaworze antyzamarzaniowym z serii 108 marki Caleffi

Wraz ze wzrastającą popularnością pomp ciepła, w tym pomp ciepła typu monoblok, dużym zainteresowaniem cieszy się również zawór antyzamarzaniowy Caleffi z serii 108. Jego zadaniem jest ochrona pompy ciepła...

Wraz ze wzrastającą popularnością pomp ciepła, w tym pomp ciepła typu monoblok, dużym zainteresowaniem cieszy się również zawór antyzamarzaniowy Caleffi z serii 108. Jego zadaniem jest ochrona pompy ciepła typu monoblok przed zamarznięciem w sytuacji wystąpienia awarii zasilania elektrycznego.

Messe Frankfurt news Targi ISH 2023

Targi ISH 2023 Targi ISH 2023

W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędą się kolejne targi ISH – wiodące wydarzenie dla branży instalacyjno-sanitarnej.

W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędą się kolejne targi ISH – wiodące wydarzenie dla branży instalacyjno-sanitarnej.

ESBE news Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić

Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić Wymiana zaworu przełączającego – to warto sprawdzić

Odpowiednio dobrane i poprawnie działające zawory przełączające mają wpływ na wydajną pracę systemu grzewczego. Jeżeli zajdzie konieczność wymiany takiego zaworu, warto zwrócić uwagę na 5 podstawowych...

Odpowiednio dobrane i poprawnie działające zawory przełączające mają wpływ na wydajną pracę systemu grzewczego. Jeżeli zajdzie konieczność wymiany takiego zaworu, warto zwrócić uwagę na 5 podstawowych kwestii.

Zakład Produkcyjny Blachotrapez Sp. z o.o. Dowiedz się, dlaczego warto mieć zbieracz wody deszczowej!

Dowiedz się, dlaczego warto mieć zbieracz wody deszczowej! Dowiedz się, dlaczego warto mieć zbieracz wody deszczowej!

Coraz dotkliwsze, wydłużające się z roku na rok susze sprawiają, że w okresie letnim na mieszkańców niektórych regionów nakładane są ograniczenia związane ze zużyciem wody. Do takich restrykcji należy,...

Coraz dotkliwsze, wydłużające się z roku na rok susze sprawiają, że w okresie letnim na mieszkańców niektórych regionów nakładane są ograniczenia związane ze zużyciem wody. Do takich restrykcji należy, między innymi, podlewanie ogrodu. Każdy miłośnik uprawy roślin wie, jak ważne jest ich nawadnianie, dlatego coraz więcej z nich decyduje się na zakup zbiornika na deszczówkę. Jeżeli chcesz efektywnie gromadzić opady, z pewnością przyda Ci się zbieracz wody deszczowej. Dowiedz się, jak działa i dlaczego...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.