Potencjał energetyki wiatrowej na lądzie. Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ostrzega, że każda ingerencja w szeroko konsultowane i zaakceptowane przez stronę rządową i samorządową 500 metrów w ustawie odległościowej będzie w praktyce oznaczać dalsze blokowanie energetyki wiatrowej na lądzie. Tylko zachowanie zasady 500 m zagwarantuje megawaty energii z wiatru już w ciągu 2 lat, a w kolejnych latach nawet do 22 GW z lądowej energetyki wiatrowej. Zmiana odległości na 1000 metrów będzie oznaczać nawet do pięciu razy mniej energii z wiatru w systemie – wynika z prognoz IEO.
Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych...
Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych przeglądów.
W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy...
W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy i promocji, obecnie w coraz większym stopniu korzysta z różnych form działań marketingowych. Jakie grupy docelowe są najistotniejsze według przedstawicieli firm produkujących materiały budowlane? Z jakich narzędzi do optymalizacji działań marketingowych korzystają? Jakie poparcie ma technologia BIM...
Polska jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie. Liczba zamontowanych pomp ciepła w 2022 r. wyniosła 180 000, tym samym sprzedaż w roku 2022 względem 2021 wzrosła o...
Polska jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie. Liczba zamontowanych pomp ciepła w 2022 r. wyniosła 180 000, tym samym sprzedaż w roku 2022 względem 2021 wzrosła o 140%. Dofinansowanie na pompy ciepła i programy współfinansujące termomodernizację skutkują 60-procentowym udziałem pomp ciepła we wnioskach do programu „Czyste Powietrze”. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku marka Beretta proponuje szkolenia dla instalatorów i szereg korzyści wynikających ze współpracy.
Nowelizacja ustawy odległościowej, która zakłada liberalizację zasady 10H do 500 metrów, pozwala na ponad 25-krotne zwiększenie dostępności terenów pod inwestycje wiatrowe. Jednak każda ingerencja w odległość minimalną oznacza dalsze blokowanie energetyki wiatrowej na lądzie. Przygotowany przez rząd zapis 500 metrów umożliwi rozwój całkiem nowych inwestycji, pozwoli też na kontynuację projektów rozpoczętych przed wejściem w życie ustawy odległościowej – tych, które mają uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. To sprawi, że już w perspektywie 2-3 lat popłyną pierwsze megawaty energii z wiatru na lądzie.
Gigawaty z wiatru już w ciągu 2 lat
Jak wynika z analiz Instytutu Energetyki Odnawialnej, odległość 500 m zagwarantuje nowe GW z wiatru już w ciągu 2 lat, a w kolejnych latach potencjał energetyki wiatrowej na lądzie wyniesie nawet do 22 GW. Zmiana odległości na 1000 metrów oznacza nawet do pięciu razy mniej energii z wiatru w systemie.
„Odejście od zasady 500 m oznacza istotne zmniejszenie możliwości inwestycyjnych w nowe źródła wiatrowe – każdy metr zwiększenia tej odległości to nieproporcjonalnie większe ograniczenie potencjalnych lokalizacji – to oznacza brak możliwości budowy silnego polskiego przemysłu, nowych, innowacyjnych miejsc pracy, a także oznacza dalsze uzależnienie polskiej energetyki od importu paliw” – mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
500 metrów oznacza tańszą energię i czyste powietrze
Odblokowanie energetyki wiatrowej na lądzie to strategiczna decyzja w obliczu dramatycznie wysokich cen energii – energia z wiatru to najtańsze źródło energii, które najszybciej może obniżyć rachunki za prąd polskich rodzin. To także źródło bezemisyjne, które sprawi, że nasze powietrze będzie czyste i zmaleje liczba ofiar smogu.
Odblokowanie wiatraków popierają również autorytety naukowe – z raportu PAN wynika, że wiatraki na lądzie są bezpieczne dla zdrowia, a przedstawione wyniki wskazują, że odległością minimalną w Polsce, pełniącą rolę światła ostrzegawczego, może być 500 metrów.
Nie dziwi więc, że dziś żadna technologia nie cieszy się w Polsce tak wysokim poparciem jak OZE. W szczycie kryzysu związanego z brakiem węgla i gigantycznymi cenami prądu ponad 80 proc. Polaków chce pilnego przyjęcia ustawy liberalizującej rozwój farm wiatrowych.
500 metrów to wsparcie dla samorządów
Rozwój nowych inwestycji wiatrowych oznacza także olbrzymie wparcie dla lokalnych społeczności i samorządów. Nowe farmy wiatrowe przy najlepszym scenariuszu rozwoju zagwarantują 490-935 mln zł dodatkowych wpływów do samorządów oraz nawet do 100 tysięcy nowych miejsc pracy w perspektywie do 2030 r.
„Energię elektryczną z wiatru należy traktować jako szansę dla rozwoju lokalnych społeczeństw. To z jednej strony czysta i tania energia z wiatru, a z drugiej wpływy budżetowe, które pozwolą na inwestycje służące lokalnej społeczności. Decyzje o lokalizacji inwestycji powinny być podejmowane na poziomie lokalnym, a nie centralnym. Od tego są samorządy, aby decydować o przyszłości lokalnych społeczności i razem z mieszkańcami powinny mieć głos decydujący. Dziś gminy czekają na zasadę 500 metrów i nowe inwestycje wiatrowe w swojej okolicy, bo to wsparcie finansowe jest nam po prostu potrzebne” – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.
500 metrów poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski
Wojna w Ukrainie, szantaż energetyczny, rosnące ceny i krytyczna wizja braku surowców uświadomiły, jak istotne i ważne dla pokojowego świata są odnawialne źródła energii. Energia z wiatru pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski i oznacza koniec wspierania dyktatorów poprzez zakup drogich surowców kopalnych.
Analitycy energetycznego think tanku Ember policzyli, jak wyglądałby polski miks energetyczny, gdyby w 2016 r. nie zdecydowano się na wprowadzenie tzw. zasady 10H. Ostrożne szacunki pokazują, że Polska dysponowałaby dziś blisko 19-proc. udziałem energii z wiatru. W samym 2022 r. pozwoliłoby to zaoszczędzić około 6 mln ton węgla.
Niniejszy poradnik stanowi kompendium wiedzy praktycznej związanej z problematyką charakterystyki energetycznej budynków. Książka w prosty i przyjazny sposób przedstawia teorię związaną z tym tematem,...
Niniejszy poradnik stanowi kompendium wiedzy praktycznej związanej z problematyką charakterystyki energetycznej budynków. Książka w prosty i przyjazny sposób przedstawia teorię związaną z tym tematem, metodologię obliczeń opisaną w obowiązujących przepisach prawnych i normach oraz inne zagadnienia pokrewne. Przeznaczona jest zarówno dla osób, które na co dzień sporządzają świadectwa charakterystyki energetycznej, jak i tych, które zamierzają je sporządzać.
Veolia zakończyła pierwszy etap dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego w Kraśniku. W ramach inwestycji uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został...
Veolia zakończyła pierwszy etap dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego w Kraśniku. W ramach inwestycji uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został zastąpiony biomasą.
Politechnika Śląska we współpracy z Grupą Veolia Polska otwiera nowy profil studiów MBA: Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. Celem jest kształcenie kompetencji menadżerskich w zakresie optymalnego...
Politechnika Śląska we współpracy z Grupą Veolia Polska otwiera nowy profil studiów MBA: Technologie Wodorowe i Transformacja Energetyczna. Celem jest kształcenie kompetencji menadżerskich w zakresie optymalnego zarządzania produkcją, logistyką i magazynowaniem energii pozyskiwanej z różnych źródeł, w tym z zastosowaniem technologii wodorowych.
W dniach 22-26 maja 2023 roku odbędzie się IX edycja konferencji „Kliwent Event”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami...
W dniach 22-26 maja 2023 roku odbędzie się IX edycja konferencji „Kliwent Event”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN...
W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.
Ruszyła kampania promująca odnawialne źródła energii. Akcja pod hasłem “All you need is… OZE” została zapoczątkowana zielonymi akcentami, które 14 lutego pojawiły się w wybranych miejscach Krakowa. Twórcy...
Ruszyła kampania promująca odnawialne źródła energii. Akcja pod hasłem “All you need is… OZE” została zapoczątkowana zielonymi akcentami, które 14 lutego pojawiły się w wybranych miejscach Krakowa. Twórcy kampanii przekonują, że odnawialne źródła energii (OZE) są nam dzisiaj potrzebne do życia tak samo jak miłość.
Najważniejszemu wydarzeniu budowlanemu w naszej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej,...
Najważniejszemu wydarzeniu budowlanemu w naszej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. Jednym z najważniejszych wydarzeń była dwudniowa (30-31 stycznia 2023 r.) konferencja budowlana – pierwszego dnia skupiona wokół spraw polskich (Forum BUILD4FUTURE), zaś drugiego...
Antysmogowi aktywiści z Warszawy Bez Smogu sprawdzili w CEEB, ile jest jeszcze pozaklasowych kotłów w województwie mazowieckim. W warszawskim „obwarzanku” działają jeszcze 26 204 „kopciuchy”, w stolicy...
Antysmogowi aktywiści z Warszawy Bez Smogu sprawdzili w CEEB, ile jest jeszcze pozaklasowych kotłów w województwie mazowieckim. W warszawskim „obwarzanku” działają jeszcze 26 204 „kopciuchy”, w stolicy kolejne 4428, natomiast na Mazowszu pracuje aż 280 000 sztuk! w rzeczywistości może być ich jeszcze więcej, ponieważ spora część źródeł ciepła nie została zgłoszona do CEEB. Według uchwały antysmogowej kotły te powinny zostać wymienione jak najszybciej.
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. proponuje dopłaty do zmiany sposobu ogrzewania na bardziej efektywne, np. poprzez przyłączenie się do ciepła systemowego, montaż pompy ciepła czy nowoczesnego...
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. proponuje dopłaty do zmiany sposobu ogrzewania na bardziej efektywne, np. poprzez przyłączenie się do ciepła systemowego, montaż pompy ciepła czy nowoczesnego kotła gazowego. Dopłaty są niezależne od wszystkich pozostałych programów dofinansowań na wymianę urządzeń grzewczych.
Bank Millennium uruchamia kredyty na realizację projektów fotowoltaicznych. Dostępne są dwa warianty pożyczki – do 2 mln zł, bez wkładu własnego i dodatkowych zabezpieczeń (100% energii na potrzeby własne)...
Bank Millennium uruchamia kredyty na realizację projektów fotowoltaicznych. Dostępne są dwa warianty pożyczki – do 2 mln zł, bez wkładu własnego i dodatkowych zabezpieczeń (100% energii na potrzeby własne) oraz do 20 mln zł, z wkładem własnym od 10% do 20% i minimalną autokonsumpcją energii na poziomie 50%.
Bank Pocztowy zawarł umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), dzięki której wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym łatwiej będzie uzyskać kredyt, a dzięki nowemu grantowi z BGK – wyższą premię na...
Bank Pocztowy zawarł umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), dzięki której wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym łatwiej będzie uzyskać kredyt, a dzięki nowemu grantowi z BGK – wyższą premię na termomodernizację.
W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja Targów ISH, które po kilkuletniej przerwie wracają do tradycyjnej formy. Wśród wystawców znajdziemy firmę HOESCH wchodzącą...
W dniach 13-17 marca 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja Targów ISH, które po kilkuletniej przerwie wracają do tradycyjnej formy. Wśród wystawców znajdziemy firmę HOESCH wchodzącą w skład grupy SANPLAST. Polski producent będzie współwystawcą stoiska targowego na którym zaprezentowane zostaną rozwiązania do łazienki.
Odbudowa zniszczonej infrastruktury ukraińskich miast i przywrócenie dostępu do mieszkań, ogrzewania czy wody wymaga holistycznego podejścia i efektywnych energetycznie technologii. Podczas międzynarodowej...
Odbudowa zniszczonej infrastruktury ukraińskich miast i przywrócenie dostępu do mieszkań, ogrzewania czy wody wymaga holistycznego podejścia i efektywnych energetycznie technologii. Podczas międzynarodowej konferencji Rebuild Ukraine 2023, Danfoss zaprezentował plan odbudowy, który przyspieszy zieloną transformację Ukrainy.
SolarEdge Technologies ogłosił uruchomienie pierwszej wirtualnej elektrowni bateryjnej wspierającej brytyjski system ESO Demand Flexibility Service („DFS”). Usługa jest dostępna dla tysięcy właścicieli...
SolarEdge Technologies ogłosił uruchomienie pierwszej wirtualnej elektrowni bateryjnej wspierającej brytyjski system ESO Demand Flexibility Service („DFS”). Usługa jest dostępna dla tysięcy właścicieli baterii domowych SolarEdge w całej Wielkiej Brytanii, którzy mogą korzystać z zachęt finansowych, wykorzystując zmagazynowaną energię podczas szczytów zapotrzebowania DFS, co zostanie wykorzystane do stabilizacji sieci.
Cyfryzacja w budownictwie postępuje. Od 1 stycznia działają cyfrowe książki obiektu budowlanego (założono ich już 500), a od 27 stycznia właściciele i zarządcy nieruchomości mogą też w wersji cyfrowej...
Cyfryzacja w budownictwie postępuje. Od 1 stycznia działają cyfrowe książki obiektu budowlanego (założono ich już 500), a od 27 stycznia właściciele i zarządcy nieruchomości mogą też w wersji cyfrowej prowadzić dzienniki budowy.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków do konkursów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – IPCEI oraz IPCEI wodorowy. To szansa dla polskich przedsiębiorców...
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nabór wniosków do konkursów w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – IPCEI oraz IPCEI wodorowy. To szansa dla polskich przedsiębiorców na realizację zaawansowanych projektów badawczo-rozwojowych.
1 marca rozpoczynają się zapisy na semestr letni Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie...
1 marca rozpoczynają się zapisy na semestr letni Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem” prowadzonego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z aglomeracji warszawskiej. Zapisy będą prowadzone drogą elektroniczną.
27 projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej na Dolnym Śląsku otrzymało dotacje w łącznej wysokości 93 mln zł. Zakres inwestycji obejmuje budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących...
27 projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej na Dolnym Śląsku otrzymało dotacje w łącznej wysokości 93 mln zł. Zakres inwestycji obejmuje budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków lub gromadzenia wód opadowych lub roztopowych, a także zakup i montaż urządzeń oraz instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych.
Firma ESBE wprowadza na rynek zawory serii SLD130 – bardzo szybkie i kompaktowe zawory mieszająco-przełączające do instalacji CWU lub systemów grzewczych.
Firma ESBE wprowadza na rynek zawory serii SLD130 – bardzo szybkie i kompaktowe zawory mieszająco-przełączające do instalacji CWU lub systemów grzewczych.
Decyzje podejmowane przez instalatorów i projektantów mają znaczny wpływ na jakość życia i komfort w domach, miejscach pracy i w obiektach użyteczności publicznej. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych...
Decyzje podejmowane przez instalatorów i projektantów mają znaczny wpływ na jakość życia i komfort w domach, miejscach pracy i w obiektach użyteczności publicznej. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań instalacyjnych sprawia, że w budynku poprawia się jakość powietrza, ogrzewanie jest możliwie tanie i wydajne, zmniejsza się zapotrzebowanie na wodę i energię, a sterowanie urządzeniami jest maksymalnie ułatwione. Na jakie urządzenia i materiały warto zwrócić uwagę, by budynki były energooszczędne i komfortowe...
Ci, którzy skorzystali w 2022 r. z dotacji z „Mojego Prądu”, mogą uwzględnić poniesione koszty w uldze termomodernizacyjnej. Beneficjenci obecnej edycji „Mojego Prądu”, którzy złożyli wnioski o dotację...
Ci, którzy skorzystali w 2022 r. z dotacji z „Mojego Prądu”, mogą uwzględnić poniesione koszty w uldze termomodernizacyjnej. Beneficjenci obecnej edycji „Mojego Prądu”, którzy złożyli wnioski o dotację przed 15 grudnia 2022 r., będą mogli skorzystać z jej podwyższenia. Ministerstwo Finansów wyjaśnia, jak rozliczyć ulgę termomodernizacyjną w zeznaniu podatkowym za ubiegły rok, jeśli część dotacji została wypłacona w 2022 roku, a dodatkowe środki zostaną wypłacone w roku 2023.
Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. na platformie GROHE X. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane będzie w formie online. Każdy dzień konferencji GROHE...
Konferencja GROHE X Summit „Caring for Water” odbędzie się w dniach 7-9 marca 2023 r. na platformie GROHE X. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane będzie w formie online. Każdy dzień konferencji GROHE X Summit poświęcony jest jednemu z makrotrendów: urbanizacji, zrównoważonemu rozwojowi oraz zdrowiu i dobremu samopoczuciu.
W styczniu rozpoczęła się budowa zaledwie 5 817 mieszkań, co oznacza spadek o ponad 20 procent w stosunku do stycznia 2022 r. Widoczne mocne wyhamowanie rynku deweloperskiego może oznaczać poważne problemy...
W styczniu rozpoczęła się budowa zaledwie 5 817 mieszkań, co oznacza spadek o ponad 20 procent w stosunku do stycznia 2022 r. Widoczne mocne wyhamowanie rynku deweloperskiego może oznaczać poważne problemy z pracą dla wszystkich zawodów związanych z budownictwem. Liczba zatrudnionych w budownictwie rosła od 2017 roku, a obecnie pracę w sektorze znajduje około 500 tys. osób (dane GUS za III kw. 2022 r.), z czego 217 tys. zatrudnionych jest w samej tylko branży deweloperskiej, wznoszącej budynki wielorodzinne,...
Źródła odnawialnej energii cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Instalacja fotowoltaiki domowej pozwala ograniczyć rachunki za energię elektryczną praktycznie...
Źródła odnawialnej energii cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych. Instalacja fotowoltaiki domowej pozwala ograniczyć rachunki za energię elektryczną praktycznie do zera. Chcesz się dowiedzieć się, jak przebiega montaż modułów PV oraz jak są projektowane schematy instalacji fotowoltaicznej? Przeczytaj poniższy artykuł!
Zielona Firma z Krakowa zwyciężyła w zmaganiach o tytuł „Instalatora roku”. To szósta już edycja konkursu organizowanego przez firmę Corab – lidera rynku dystrybucji komponentów PV. Szósta, i jak dotąd,...
Zielona Firma z Krakowa zwyciężyła w zmaganiach o tytuł „Instalatora roku”. To szósta już edycja konkursu organizowanego przez firmę Corab – lidera rynku dystrybucji komponentów PV. Szósta, i jak dotąd, najtrudniejsza.
Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych...
Pompa ciepła pracuje zazwyczaj 2 do 2,5 tys. godzin rocznie. To znacznie dłużej niż praca silnika w prywatnym samochodzie, co do którego właściciel nie ma wątpliwości o potrzebie wykonywania okresowych przeglądów.
W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy...
W dzisiejszych czasach marketing stał się jednym z najważniejszych narzędzi w promowaniu biznesu. Branża budowlana, która jeszcze kilka lat temu była dość konserwatywna w swoich podejściach do reklamy i promocji, obecnie w coraz większym stopniu korzysta z różnych form działań marketingowych. Jakie grupy docelowe są najistotniejsze według przedstawicieli firm produkujących materiały budowlane? Z jakich narzędzi do optymalizacji działań marketingowych korzystają? Jakie poparcie ma technologia BIM...
Pompy obiegowe są ważnym elementem instalacji ogrzewania oraz chłodzenia i klimatyzacji. Zadaniem pomp jest zapewnienie ciągłego obiegu nośnika energii wewnątrz instalacji. Dzięki temu zasilane urządzenia...
Pompy obiegowe są ważnym elementem instalacji ogrzewania oraz chłodzenia i klimatyzacji. Zadaniem pomp jest zapewnienie ciągłego obiegu nośnika energii wewnątrz instalacji. Dzięki temu zasilane urządzenia mogą przekazywać odpowiednie ilości energii dla zapewniania komfortu.
W ostatnich latach zauważalny jest znaczny wzrost zapotrzebowania na pompy obiegowe, które są ważnym elementem systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Pompy obiegowe są niezbędne do napędzania cyrkulacji...
W ostatnich latach zauważalny jest znaczny wzrost zapotrzebowania na pompy obiegowe, które są ważnym elementem systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Pompy obiegowe są niezbędne do napędzania cyrkulacji wody w systemie grzewczym, co oznacza, że są one kluczowymi elementami w zapewnianiu wydajnego działania instalacji. Niestety, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na te pompy, narastały również problemy z ich dostępnością.
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.