RynekInstalacyjny.pl

Co nowego w branży? Sprawdza redaktor naczelny Rynku Instalacyjnego

Co nowego w branży?
fot. Redakcja RI

Co nowego w branży?


fot. Redakcja RI

Blisko 200 lat czyniliśmy Ziemię nam poddaną, w takim tempie, że proces rozwoju gospodarczego dotarł do ściany. Coraz więcej raportów wskazuje, że zasoby naturalne i klimat oraz równowaga w przyrodzie to dobra globalne – nas wszystkich, a nie tylko wielkich koncernów. Co więcej, globalna wioska to obecnie bardziej wspólna troska i działania zmierzające do zachowania środowiska. Coraz częściej ekonomiści stawiają tezę, że to, co warto i trzeba robić, nie zawsze się opłaca w sensie zysku rozumianego tak jak dotychczas, ale jest opłacalne i wręcz konieczne dla naszego zrównoważonego rozwoju. Zmienić się musi zarówno przemysł, jak i rolnictwo.

Zobacz także

INTERsoft Szkolenia on-line z ArCADia BIM 14

Szkolenia on-line z ArCADia BIM 14 Szkolenia on-line z ArCADia BIM 14

INTERsoft zaprasza do obejrzenia cyklu webinariów poświęconych pracy z programem ArCADia BIM 14 i modułami branżowymi.

INTERsoft zaprasza do obejrzenia cyklu webinariów poświęconych pracy z programem ArCADia BIM 14 i modułami branżowymi.

Redakcja RI news Powstanie efektywna energetycznie biblioteka

Powstanie efektywna energetycznie biblioteka Powstanie efektywna energetycznie biblioteka

Energooszczędny budynek biblioteki powstanie w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane przez NFOŚiGW kwotą ok. 1,2 mln zł (ok. 560 tys. zł dotacji i taką samą kwotą pożyczki)....

Energooszczędny budynek biblioteki powstanie w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej. Przedsięwzięcie zostanie dofinansowane przez NFOŚiGW kwotą ok. 1,2 mln zł (ok. 560 tys. zł dotacji i taką samą kwotą pożyczki). Wybudowany obiekt będzie charakteryzować się niższym wskaźnikiem rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną.

wj news Jubileusz polskich wodociągowców

Jubileusz polskich wodociągowców Jubileusz polskich wodociągowców

Ósmy Kongres Wodociągowców Polskich z mottem „W obliczu nowych wyzwań” uświetnił jubileusz 30-lecia działalności Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Ósmy Kongres Wodociągowców Polskich z mottem „W obliczu nowych wyzwań” uświetnił jubileusz 30-lecia działalności Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.

Ponad dwa wieki temu Wielka Brytania była liderem rewolucji przemysłowej, a obecnie przygotowuje się do zielonej rewolucji. Anglicy już doświadczyli paru kryzysów – ogołocili wyspę z lasów, od smogu mieszkańcy umierali wprost na ulicy, wyfedrowali węgiel, a teraz kończą im się złoża gazu. Kieruje też nimi ekonomia. Margaret Thatcher zamknęła kopalnie w połowie lat 80. XX wieku pomimo bardzo dużych napięć i protestów. Gaz wokół wyspy był tańszy, a węgiel Anglicy kupowali m.in. w Polsce, ale krótko, bo szybko likwidowali węglowe elektrownie i ciepłownie, budując gazowe i atomowe. Kiedy na rynku przyjęły się kotły kondensacyjne, jako pierwsi zakazali stosowania tych z otwartą komorą spalania. Ale już wtedy informowano społeczeństwo, że za dwie–trzy dekady w obrocie będą praktycznie tylko urządzenia grzewcze zasilane elektrycznie, a energia dla nich pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych. Nie byli jakimiś geniuszami – analizowali i chłodno kalkulowali, przygotowując społeczeństwo na zmiany.

Nasze rządy z kolei nie informowały, jakie mają plany, które, nawet jeśli już powstawały, szybko były zmieniane przez kolejne władze. Co więcej, politycy próbowali nam w tym czasie wmówić, że „da się” żyć jak dawnej, po staremu, czyli fedrować i palić węglem. A OZE? Mamy przecież dużo lasów i można tworzyć także leśne gospodarstwa węglowe, a drewno spalać później w elektrowniach. Z technicznego punktu widzenia jest to cofnięcie się o 200 lat, ale na papierze daje energię odnawialną...

Dziś premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mówi wprost: Czekając na przyszłoroczne spotkanie na szczycie klimatycznym COP26, przedstawiam ambitny plan zielonej rewolucji przemysłowej, która zmieni sposób, w jaki żyjemy w Wielkiej Brytanii. Jest to wspólne globalne wyzwanie – każdy kraj na świecie musi podjąć działania w celu zabezpieczenia przyszłości planety dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń.

Plan Brytyjczyków zakłada m.in. zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2030 i hybrydowymi od 2035 r., rozwój morskich farm wiatrowych do 40 GW w 2030 r., co ma pokryć zapotrzebowanie na energię wszystkich domów w kraju, rozwój energetyki wodorowej do 5 GW w 2030 r. na potrzeby przemysłu, transportu i gospodarstw domowych, a także energetyki jądrowej. Rozwijany będzie ponadto zeroemisyjny transport publiczny i rowerowy i stwarzane zachęty do poruszania się pieszo. Wspierane będą badania w dziedzinach trudnych do zdekarbonizowania, czyli transporcie lotniczym i morskim, dotowana poprawa energooszczędności budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych. Do tego dojdą działania na rzecz ochrony i przywracania środowiska naturalnego – w tym sadzenie lasów wyciętych w początkach pierwszej rewolucji przemysłowej.

A my na kolejnych stronach informujemy m.in., jak obniżać zużycie energii w budynkach i jak ją magazynować.

Zapraszamy do lektury listopadowego "Rynku Instalacyjnego" >>

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news Nowy Chief Technology Officer w Uponor

Nowy Chief Technology Officer w Uponor Nowy Chief Technology Officer w Uponor

Uponor powołał Thomasa Fuhra na stanowisko Chief Technology Officer i członka Zarządu Operacyjnego (Executive Committee) oraz wprowadził zmiany w strukturze kierownictwa Uponor Building Solutions Europe.

Uponor powołał Thomasa Fuhra na stanowisko Chief Technology Officer i członka Zarządu Operacyjnego (Executive Committee) oraz wprowadził zmiany w strukturze kierownictwa Uponor Building Solutions Europe.

Redakcja RI news Nowelizacja Prawa wodnego

Nowelizacja Prawa wodnego Nowelizacja Prawa wodnego

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ma dostosować polskie prawo do wymagań dyrektywy ws. oczyszczania ścieków komunalnych.

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ma dostosować polskie prawo do wymagań dyrektywy ws. oczyszczania ścieków komunalnych.

Redakcja RI news BuyPV.eu certyfikowanym dystrubutorem SolaX Power

BuyPV.eu certyfikowanym dystrubutorem SolaX Power BuyPV.eu certyfikowanym dystrubutorem SolaX Power

BuyPV,oficjalny dystrybutor i importer paneli z listy Tier1, komponentów PV oraz inwerterów hybrydowych i systemów magazynowania energii, został oficjalnym, certyfikowanym dystrybutorem firmy SolaX Power....

BuyPV,oficjalny dystrybutor i importer paneli z listy Tier1, komponentów PV oraz inwerterów hybrydowych i systemów magazynowania energii, został oficjalnym, certyfikowanym dystrybutorem firmy SolaX Power. BuyPV ofertę kieruje do przedsiębiorstw i nabywców hurtowych, działających na rynku polskim i na rynkach europejskich.

news Iglotech na Targach MCE

Iglotech na Targach MCE Iglotech na Targach MCE

Grupa Iglotech w tym roku zadebiutowała na jednych z najbardziej prestiżowych targach branży HVAC&R – Mostra Convegno Expocomfort (MCE) w Mediolanie.

Grupa Iglotech w tym roku zadebiutowała na jednych z najbardziej prestiżowych targach branży HVAC&R – Mostra Convegno Expocomfort (MCE) w Mediolanie.

Redakcja RI news Lubelska ciepłownia inwestuje w fotowoltaikę

Lubelska ciepłownia inwestuje w fotowoltaikę Lubelska ciepłownia inwestuje w fotowoltaikę

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. zainstaluje na dachach swoich budynków technicznych panele fotowoltaiczne, które będą produkować prąd na potrzeby spółki. Niewykorzystana energia zostanie...

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. zainstaluje na dachach swoich budynków technicznych panele fotowoltaiczne, które będą produkować prąd na potrzeby spółki. Niewykorzystana energia zostanie odprowadzona do sieci operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). Inwestycja powstanie przed końcem 2023 roku.

Waldemar Joniec news Nowy numer 7-8/2022 „Rynku Instalacyjnego”!

Nowy numer 7-8/2022 „Rynku Instalacyjnego”! Nowy numer 7-8/2022 „Rynku Instalacyjnego”!

Ceny energii wywołują niepewność w biznesie. Jeśli chcemy rozwijać gospodarkę, musimy nie tylko tworzyć nowe miejsca pracy, ale i uwzględniać jej wpływ na klimat i chronić zasoby naturalne. Rozumie to...

Ceny energii wywołują niepewność w biznesie. Jeśli chcemy rozwijać gospodarkę, musimy nie tylko tworzyć nowe miejsca pracy, ale i uwzględniać jej wpływ na klimat i chronić zasoby naturalne. Rozumie to coraz więcej przedsiębiorców dysponujących kapitałem i wiedzą oraz polityków tworzących ramy prawne w UE.

Redakcja RI news Pierwsze miodobranie w pasiece Viessmann

Pierwsze miodobranie w pasiece Viessmann Pierwsze miodobranie w pasiece Viessmann

W roku 2021 firma Viessmann podjęła współpracę z Fundacją Ekologiczną Pszczoła Musi Być. Jej celem jest szerzenie wiedzy o roli owadów zapylających (w tym oczywiście pszczół) i konieczności przeciwdziałania...

W roku 2021 firma Viessmann podjęła współpracę z Fundacją Ekologiczną Pszczoła Musi Być. Jej celem jest szerzenie wiedzy o roli owadów zapylających (w tym oczywiście pszczół) i konieczności przeciwdziałania ich wymieraniu, jakie ma obecnie miejsce — niestety, głównie z uwagi na działalność człowieka. Zwiększenie nacisku na działania proekologiczne osób fizycznych, przedsiębiorstw czy instytucji jest konieczne, aby odwrócić ten trend. To ważne m.in. dlatego, że ¾ roślin rolnych wydaje plony właśnie...

Redakcja RI news Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane

Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane

1 sierpnia uruchomiono elektroniczny Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane (e-CRUB). System e-CRUB to zupełnie nowe oprogramowanie, które zastąpi dotychczasowy Centralny Rejestr osób...

1 sierpnia uruchomiono elektroniczny Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane (e-CRUB). System e-CRUB to zupełnie nowe oprogramowanie, które zastąpi dotychczasowy Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane oraz rejestr ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie (CRUB).

Redakcja RI news Jak inflacja wpływa na decyzje inwestorów indywidualnych?

Jak inflacja wpływa na decyzje inwestorów indywidualnych? Jak inflacja wpływa na decyzje inwestorów indywidualnych?

BCMM przeprowadziło w lipcu badanie wpływu inflacji na plany budowlano-remontowe inwestorów indywidualnych. Jak wiele osób rezygnuje z remontu z powodu wzrostu cen materiałów?

BCMM przeprowadziło w lipcu badanie wpływu inflacji na plany budowlano-remontowe inwestorów indywidualnych. Jak wiele osób rezygnuje z remontu z powodu wzrostu cen materiałów?

wj news Gaz, węgiel i energia jądrowa a kotły gazowe i pompy ciepła w UE

Gaz, węgiel i energia jądrowa a kotły gazowe i pompy ciepła w UE Gaz, węgiel i energia jądrowa a kotły gazowe i pompy ciepła w UE

Ostatnie tygodnie obfitowały w doniesienia o planach UE dotyczących paliw, energetyki, ciepłownictwa i ogrzewania budynków. Tempo wydarzeń jest szybkie i poszczególne propozycje wysuwane są w obliczu aktualnych...

Ostatnie tygodnie obfitowały w doniesienia o planach UE dotyczących paliw, energetyki, ciepłownictwa i ogrzewania budynków. Tempo wydarzeń jest szybkie i poszczególne propozycje wysuwane są w obliczu aktualnych zmian geopolitycznych oraz postępowania Rosji w kwestii dostaw gazu do krajów UE. Wiele organizacji branżowych publikowało ostatnio informacje nt. podejmowanych w UE działań w zakresie zmian w prawie i zużycia energii, prezentując swoje stanowiska.

Redakcja RI news Vaillant Budowlaną Marką Roku 2022

Vaillant Budowlaną Marką Roku 2022 Vaillant Budowlaną Marką Roku 2022

Już od 18 lat ASM – Centrum Badań i Analiz Rynki Sp. z o.o. przeprowadza szeroko zakrojone badania rynku branży budowlanej, opierające się na spontanicznych wskazaniach wykonawców z całej Polski. W tym...

Już od 18 lat ASM – Centrum Badań i Analiz Rynki Sp. z o.o. przeprowadza szeroko zakrojone badania rynku branży budowlanej, opierające się na spontanicznych wskazaniach wykonawców z całej Polski. W tym roku po raz kolejny urządzenia marki Vaillant zdobyły tytuł Złotej i Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2022 w kategoriach: „Kotły grzewcze” i „Pompy ciepła”.

Redakcja RI news Danfoss Saginomiya świętuje 20-lecie istnienia

Danfoss Saginomiya świętuje 20-lecie istnienia Danfoss Saginomiya świętuje 20-lecie istnienia

Polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w kampusie Danfoss w Grodzisku Mazowieckim uruchomi w 2023 r. nowe linie produkcyjne. Inwestycja jest warta 9,4 mln EUR. To kolejny etap 20-letniej współpracy...

Polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w kampusie Danfoss w Grodzisku Mazowieckim uruchomi w 2023 r. nowe linie produkcyjne. Inwestycja jest warta 9,4 mln EUR. To kolejny etap 20-letniej współpracy Danfoss Poland z Saginomiya Seisakusho.

Redakcja RI news Konkurs NCBR „Technologie domowej retencji”

Konkurs NCBR „Technologie domowej retencji” Konkurs NCBR „Technologie domowej retencji”

Właściciele domów jednorodzinnych mogą zostać partnerem strategicznym NCBR w przedsięwzięciu „Technologie domowej retencji”. W domach wybranych partnerów zostanie bezpłatnie zainstalowany innowacyjny system...

Właściciele domów jednorodzinnych mogą zostać partnerem strategicznym NCBR w przedsięwzięciu „Technologie domowej retencji”. W domach wybranych partnerów zostanie bezpłatnie zainstalowany innowacyjny system do retencjonowania oraz oczyszczania wody deszczowej.

Redakcja RI news Modernizacja kolektora ściekowego na Ursynowie i Mokotowie zakończona

Modernizacja kolektora ściekowego na Ursynowie i Mokotowie zakończona Modernizacja kolektora ściekowego na Ursynowie i Mokotowie zakończona

Stołecznie MPWiK zakończyło modernizację ponad 4-kilometrowego odcinka kolektora w ul. Bacha, Sikorskiego, Witosa. To kluczowy element układu odbioru ścieków z południowej części lewobrzeżnej Warszawy....

Stołecznie MPWiK zakończyło modernizację ponad 4-kilometrowego odcinka kolektora w ul. Bacha, Sikorskiego, Witosa. To kluczowy element układu odbioru ścieków z południowej części lewobrzeżnej Warszawy. Zakończenie modernizacji wybudowanego jeszcze w latach 70. kolektora oznacza poprawienie bezpieczeństwa pracy sieci kanalizacyjnej na terenie dzielnic, gdzie biegnie trasa kanału, czyli Mokotowa i Ursynowa. Przedsięwzięcie kosztowało ponad 50 mln zł.

Redakcja RI news Jak Polacy przygotowują się do kryzysu energetycznego?

Jak Polacy przygotowują się do kryzysu energetycznego? Jak Polacy przygotowują się do kryzysu energetycznego?

United Surveys przeprowadziło sondaż na temat oszczędzania energii wśród Polaków dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Wynika z niego, że ponad połowa Polaków nie planuje w najbliższym czasie żadnych...

United Surveys przeprowadziło sondaż na temat oszczędzania energii wśród Polaków dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Wynika z niego, że ponad połowa Polaków nie planuje w najbliższym czasie żadnych działań mających na celu zmniejszenie zużycia energii w domach i mieszkaniach.

Redakcja RI news Szkolenia Klima-Therm i Reflex

Szkolenia Klima-Therm i Reflex Szkolenia Klima-Therm i Reflex

Firmy Klima-Therm i Reflex, dostarczające zaawansowane rozwiązania w dziedzinie systemów i instalacji HVACR, zrealizowały cykl szkoleń kierowanych do projektantów. Motywem przewodnim partnerskiego projektu...

Firmy Klima-Therm i Reflex, dostarczające zaawansowane rozwiązania w dziedzinie systemów i instalacji HVACR, zrealizowały cykl szkoleń kierowanych do projektantów. Motywem przewodnim partnerskiego projektu szkoleniowego pt. „Akademia Projektanta” były nowoczesne instalacje grzewcze w budownictwie komercyjnym i wielorodzinnym.

wj news Wprowadzanie do obrotu zespołów pomp pożarowych

Wprowadzanie do obrotu zespołów pomp pożarowych Wprowadzanie do obrotu zespołów pomp pożarowych

Od 1 lipca 2022 r. w instalacjach wodociągowych przeciwpożarowych mogą być montowane pompy oraz zespoły pompowe mające Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych.

Od 1 lipca 2022 r. w instalacjach wodociągowych przeciwpożarowych mogą być montowane pompy oraz zespoły pompowe mające Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych.

Redakcja RI Dni otwarte w SMAY

Dni otwarte w SMAY Dni otwarte w SMAY

SMAY zaprasza do uczestnictwa w dniach otwartych w swojej nowej siedzibie w Podłężu k. Krakowa – 14 i 15 września 2022 r.

SMAY zaprasza do uczestnictwa w dniach otwartych w swojej nowej siedzibie w Podłężu k. Krakowa – 14 i 15 września 2022 r.

Redakcja RI news Modernizacja systemu ciepłowniczego w Brzesku z dofinansowaniem z NFOŚiGW

Modernizacja systemu ciepłowniczego w Brzesku z dofinansowaniem z NFOŚiGW Modernizacja systemu ciepłowniczego w Brzesku z dofinansowaniem z NFOŚiGW

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku otrzymało 14 mln zł dotacji i 15,6 mln zł pożyczki z programu NFOŚiGW „Ciepłownictwo Powiatowe” na modernizację źródła ciepła oraz sieci...

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brzesku otrzymało 14 mln zł dotacji i 15,6 mln zł pożyczki z programu NFOŚiGW „Ciepłownictwo Powiatowe” na modernizację źródła ciepła oraz sieci ciepłowniczych. Inwestycja poprawi stabilizację systemu grzewczego, a ponadto ograniczy zużycie energii pierwotnej o 71 798 GJ/rok, a emisję dwutlenku węgla o 13 779 ton/rok.

Redakcja RI news Pierwsza w Polsce regionalna strategia energetyczna

Pierwsza w Polsce regionalna strategia energetyczna Pierwsza w Polsce regionalna strategia energetyczna

Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska podjął się opracowania pierwszej w Polsce strategii energetycznej. Dokument zatytułowany „Strategia Energetyczna Dolnego Śląska – kierunki wsparcia sektora energetycznego”...

Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska podjął się opracowania pierwszej w Polsce strategii energetycznej. Dokument zatytułowany „Strategia Energetyczna Dolnego Śląska – kierunki wsparcia sektora energetycznego” został skierowany do konsultacji społecznych, które potrwają do 17 września 2022 r. Celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Redakcja RI news Planowane dodatki osłonowe

Planowane dodatki osłonowe Planowane dodatki osłonowe

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o szczegółach przygotowywanego dodatku osłonowego dla właścicieli domów ogrzewanych pelletem drzewnym, olejem opałowym, drewnem czy gazem. Planowane wsparcie...

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało o szczegółach przygotowywanego dodatku osłonowego dla właścicieli domów ogrzewanych pelletem drzewnym, olejem opałowym, drewnem czy gazem. Planowane wsparcie ma wynieść od 500 do 3000 zł. Celem jest zapewnienie wsparcia dla dużej grupy gospodarstw domowych w Polsce w pokryciu części kosztów wynikających ze wzrostu cen na rynku energii.

Redakcja RI news Ceny materiałów budowlanych w lipcu 2022 r.

Ceny materiałów budowlanych w lipcu 2022 r. Ceny materiałów budowlanych w lipcu 2022 r.

Grupa PSB Handel S.A. przygotowała analizę cen materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu. Zestawienie pozwala śledzić, jak zmieniały się ceny.

Grupa PSB Handel S.A. przygotowała analizę cen materiałów budowlanych oraz do domu i ogrodu. Zestawienie pozwala śledzić, jak zmieniały się ceny.

Redakcja RI news PGE Toruń pomaga poprawić efektywność energetyczną budynków

PGE Toruń pomaga poprawić efektywność energetyczną budynków PGE Toruń pomaga poprawić efektywność energetyczną budynków

PGE Toruń wprowadziła nowe usługi, które mają pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej budynku, tym samym pozwalając oszczędzić ciepło. Nowa oferta dostępna jest od 1 sierpnia 2022 r. dla zarządców...

PGE Toruń wprowadziła nowe usługi, które mają pomóc w zwiększeniu efektywności energetycznej budynku, tym samym pozwalając oszczędzić ciepło. Nowa oferta dostępna jest od 1 sierpnia 2022 r. dla zarządców budynków mieszkaniowych, oświatowych, ochrony zdrowia i budynków użyteczności publicznej.

Redakcja RI news Aranżacje łazienek dekoratorki wnętrz Anny Tomaski-Szmai

Aranżacje łazienek dekoratorki wnętrz Anny Tomaski-Szmai Aranżacje łazienek dekoratorki wnętrz Anny Tomaski-Szmai

Anna Tomaska-Szmaja jest dekoratorką wnętrz i autorką bloga „Od inspiracji do realizacji”. Specjalizuje się w domowych metamorfozach w duchu DIY, udowadniając, że piękne aranżacje można uzyskać bez wydawania...

Anna Tomaska-Szmaja jest dekoratorką wnętrz i autorką bloga „Od inspiracji do realizacji”. Specjalizuje się w domowych metamorfozach w duchu DIY, udowadniając, że piękne aranżacje można uzyskać bez wydawania fortuny. Na co dzień projektuje wnętrza dla swoich klientów, jednak to urządzanie własnego mieszkania sprawia jej najwięcej frajdy. Niedawno wzięła na warsztat dwie łazienki w swoim domu.

Wybrane dla Ciebie

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy Jakie tajemnice kryje w sobie najnowszy klimatyzator przemysłowy

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Najnowsze produkty i technologie

Automa.Net sp. z o. o. Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność?

Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność? Części automatyki przemysłowej – jak sprawdzić ich dostępność?

Masz własny zakład automatyki przemysłowej lub inną firmę, która potrzebuje dostępu do specjalistycznych części i narzędzi do maszyn z całego świata? Dostęp do sprawdzonych dostawców i dystrybutorów podzespołów...

Masz własny zakład automatyki przemysłowej lub inną firmę, która potrzebuje dostępu do specjalistycznych części i narzędzi do maszyn z całego świata? Dostęp do sprawdzonych dostawców i dystrybutorów podzespołów może okazać się w tym przypadku kluczowy. Sprawdź, jak najszybciej odszukać potrzebne części w internecie i zamówić je bezpośrednio od dystrybutora z dowolnego miejsca na ziemi.

PHU DAMBAT Falownik czy hydrofor?

Falownik czy hydrofor? Falownik czy hydrofor?

Zarówno falownik, jak i hydrofor to urządzenia, które optymalizują i regulują pracę instalacji, przyczyniając się do oszczędności wody i energii. Różni je zasada działania i zastosowanie.

Zarówno falownik, jak i hydrofor to urządzenia, które optymalizują i regulują pracę instalacji, przyczyniając się do oszczędności wody i energii. Różni je zasada działania i zastosowanie.

ESBE Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji?

Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji? Kolektory i zawór temperaturowy w jednej instalacji?

W instalacjach z kolektorami słonecznymi wykorzystywane są zwykle zawory do ogrzewania słonecznego. Jeżeli jest to jednak system grzewczy z kotłem na paliwo stałe i kolektorami słonecznymi, po stronie...

W instalacjach z kolektorami słonecznymi wykorzystywane są zwykle zawory do ogrzewania słonecznego. Jeżeli jest to jednak system grzewczy z kotłem na paliwo stałe i kolektorami słonecznymi, po stronie kotła montuje się zawór temperaturowy.

merXu Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej

Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej Kupuj przez internet w 8 krajach Unii Europejskiej

Ciężki okres dla branży przemysłowej spowodowany światową sytuacją gospodarczo-polityczną sprawia, że coraz więcej firm zainteresowanych jest międzynarodowymi możliwościami, jakie niesie rynek. A te są...

Ciężki okres dla branży przemysłowej spowodowany światową sytuacją gospodarczo-polityczną sprawia, że coraz więcej firm zainteresowanych jest międzynarodowymi możliwościami, jakie niesie rynek. A te są naprawdę ciekawe – zwłaszcza z perspektywy zakupowej.

LG ELECTRONICS POLSKA SP. Z O.O Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia?

Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia? Czy klimatyzacją można ogrzewać pomieszczenia?

Klimatyzacja na stałe wpisała się w nasze życie. Montujemy ją zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Niektórzy zastanawiają się, czy warto w nią inwestować, biorąc pod uwagę fakt, że lato, choć ostatnio...

Klimatyzacja na stałe wpisała się w nasze życie. Montujemy ją zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Niektórzy zastanawiają się, czy warto w nią inwestować, biorąc pod uwagę fakt, że lato, choć ostatnio gorące, trwa tylko kilka miesięcy. Odpowiedź jest prosta – gdy kończy się lato, zaczyna się ogrzewanie klimatyzacją!

VERANO GLOBAL Sp. z o.o. Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest!

Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest! Idealne ogrzewanie i chłodzenie niskotemperaturowe już jest!

Świat się zmienia, podobnie jak klimat. Zimy nie są już tak ciężkie, zaś w lecie temperatury nawet w Polsce potrafią nam nieźle dokuczać. Dlatego warto pomyśleć o urządzeniu, które będzie spełniać dwie...

Świat się zmienia, podobnie jak klimat. Zimy nie są już tak ciężkie, zaś w lecie temperatury nawet w Polsce potrafią nam nieźle dokuczać. Dlatego warto pomyśleć o urządzeniu, które będzie spełniać dwie funkcje – grzania w zimie oraz chłodzenia w lecie. Niebawem takie urządzenia będą standardową formą ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń biurowych jak i mieszkań prywatnych. Te urządzenia to klimakonwektory.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.