RynekInstalacyjny.pl

Przyszłość ciepłownictwa dostępna już dziś – ciepłomierz kompaktowy PolluCom® F z odczytem zdalnym

Ciepłomierz kompaktowy PolluCom® F z odczytem zdalnym

Ciepłomierz kompaktowy PolluCom® F z odczytem zdalnym

Zgodnie z unijną dyrektywą 2018/2002 EED (Energy Efficiency Directive) od 25 października 2020 roku nowo instalowane ciepłomierze muszą mieć możliwość zdalnego odczytu wskazań. W 2027 roku obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich zainstalowanych urządzeń. Warto wybrać rozwiązanie, które zapewnia najszersze możliwości odczytu danych i gwarantuje najwyższą jakość pracy.

treść sponsorowana

Ciepłomierz kompaktowy PolluCom® F firmy Sensus – opcjonalnie dostępny także jako rozłączny – to idealne rozwiązanie do szeregu zastosowań w zakresie pomiaru zużycia energii cieplnej w systemach wodnych i glikolowych. Dzięki zakresowi pracy przetwornika od 5 do 90°C może być stosowany zarówno w systemach grzewczych, jak i chłodniczych (temperatura zasilania/powrotu 6/12°C). Precyzyjny pomiar w szerokim zakresie przepływów (druga klasa dokładności według normy produktowej ciepłomierzy PN-EN 1434-3) dla niemal wszystkich ustawień sprawia, że ciepłomierz PolluCom® F sprawdzi się zarówno przy indywidualnym opomiarowaniu mieszkań i domów, jak i w węzłach cieplnych. Dowiedz się więcej >>

Dostępność różnych modułów komunikacyjnych – zgodnych z normą produktową ciepłomierzy PN-EN 1434-3 – umożliwia zastosowanie urządzenia niezależnie od stosowanego systemu odczytu. Komunikacja radiowa wMbus zapewnia odczyt inkasencki „walk-by” (zbieranie danych bez wchodzenia do poszczególnych lokali) lub „drive-by” (zbieranie danych z samochodu inkasenckiego wyposażonego w odpowiednią stację nadawczą).

Z kolei moduł M-Bus umożliwia prowadzenie w pełni zdalnej nieograniczonej liczby odczytów, a tym samym dokładne i precyzyjne zarządzanie rozliczaną energią. Ciekawym rozwiązaniem jest moduł M-Bus z dwoma wejściami impulsowymi – umożliwia on dokonywanie pomiarów także dla innych urządzeń, np. wodomierzy w mieszkaniu. Ciepłomierz PolluCom® F może też zostać fabrycznie wyposażony w dodatkowe moduły, umożliwiające współpracę z automatyką ciepłowniczą i ze zintegrowanymi systemami odczytów danych.

Dzięki ciepłomierzom PolluCom® F firmy Sensus możliwe jest nie tylko sprawne przygotowanie szczegółowych rozliczeń dla odbiorców, ale też analiza gromadzonych danych, diagnostyka ewentualnych nieprawidłowości i optymalizacja obsługiwanej sieci. Pomaga w tym zintegrowany rejestrator danych. Zapisuje on w pamięci urządzenia wartości z 1200 godzin, 120 dni, 120 miesięcy, a także 500 zdarzeń oraz śledzenie 500 zmian.

Rejestrator może, zależnie od potrzeb danego obiektu i zasad rozliczeń z odbiorcami, gromadzić dane w wybranym przedziale czasu (od 3 do 1440 minut). Zbierane są następujące dane:

  • moc grzania i chłodzenia,
  • strumień objętości cieczy grzewczej i chłodzącej,
  • temperatura na zasilaniu i powrocie oraz różnica temperatury,
  • zużycie (w tym zużycie energii taryfowej),
  • możliwe godziny awarii.

Niezależnie od zdalnej obsługi urządzenia, możliwy jest także odczyt stacjonarny oraz konfiguracja i serwis urządzenia na miejscu. PolluCom® F wyposażony jest w wygodny wyświetlacz LCD – zawiera on 8 cyfr w głównej linii odczytu i 6 cyfr w linii podrzędnej. Na bieżąco wyświetlają się wartości chwilowe (moc, przepływ, temperatury), ale także skumulowane wartości zużycia energii i objętości czynnika grzewczego/chłodzącego, bieżąca data (co wyklucza pomyłkę podczas odczytu) oraz numer klienta.

Z wyświetlacza można mieć dostęp nie tylko do bieżącego odczytu, ale też do danych archiwalnych oraz poziomu serwisowego. Druga klasa dokładności wg PN-EN 1434 zapewniona jest przy dowolnej pozycji zabudowy, za wyjątkiem zabudowy wyświetlaczem w dół. Sprawdź >>

Obsługa zdalnego odczytu przez ciepłomierz PolluCom® F usprawnia pracę inkasentów i przyspiesza rozliczenia, pomaga zoptymalizować pracę sieci, a jednocześnie sama w sobie nie generuje dużych kosztów eksploatacyjnych. Przyczynia się do tego również zasilanie bateryjne – żywotność baterii wynosi 6 lat (czyli może służyć nawet dłużej niż cały okres legalizacji urządzenia), a opcjonalnie może być wydłużona do 13 lat.

logo xylem

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Tel.: 22 735 81 00
Info.poland@xylem.com
www.xylem.pl

sensus

Sensus Polska Sp. z o.o.

Tel.: 56 654 33 03
Fax.: 56 657 21 45
info.pl@xylem.com
www.sensus.com

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie...

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najwyższą jakość i skuteczność działania przy znacznie ograniczonych kosztach operacyjnych.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara...

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+. Łączą one wysoką sprawność, znakomite parametry hydrauliczne i intuicyjne sterowanie – dzięki zaawansowanym możliwościom komunikacji. Co więcej – taka inwestycja może zwrócić się nawet w ciągu dwóch lat.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB...

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB Lowara postawiono na spełnienie tych oczekiwań dzięki połączeniu rozwiązań zapewniających dobre parametry hydrauliczne i efektywność energetyczną.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.