RynekInstalacyjny.pl

Jakie są korzyści z termodernizacji? Raport „Polska ocieplona”

Redakcja RI | 2019-11-21
Raport „Polska ocieplona”, Fot. Isover

Raport „Polska ocieplona”, Fot. Isover

Smog to kluczowy problem naszego kraju, a jego głównym źródłem, wbrew powszechnej opinii nie są transport i przemysł, a słabo lub w ogóle niezaizolowane budynki, zwłaszcza domy jednorodzinne. Tylko 32% Polaków, jako główne źródło smogu wskazuje ogrzewanie budynków. Tymczasem spośród ponad 5,5 mln polskich domów, aż 4 mln wymaga poprawy efektywności energetycznej. Dzięki termomodernizacji możemy nawet o 69% zmniejszyć ich zapotrzebowanie na energię i rozpocząć realną walkę ze smogiem. To jeden z aspektów termomodernizacji, który porusza raport „Polska ocieplona” przygotowany przez markę ISOVER.

Zobacz także

ECO Comfort Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać!

Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać! Dofinansowanie ekologicznego ogrzewania – Sprawdź jak je uzyskać!

W wielu gminach ruszył program dofinansowania ekologicznego ogrzewania. Jest to forma pomocy dla osób posiadających stare piece. Ekologiczne ogrzewanie jest droższe od ogrzewania starego typu, kiedy to...

W wielu gminach ruszył program dofinansowania ekologicznego ogrzewania. Jest to forma pomocy dla osób posiadających stare piece. Ekologiczne ogrzewanie jest droższe od ogrzewania starego typu, kiedy to w piecu spalane były, w ramach oszczędności, śmieci czy węgiel niskiej jakości. Dlatego niektóre gminy uruchomiły również Programy osłonowe mające pomóc w pokryciu kosztów eksploatacji ekologicznego ogrzewania.

Termo Organika Sp. z o.o. Wiosna – idealny czas na ocieplanie domu!

Wiosna – idealny czas na ocieplanie domu! Wiosna – idealny czas na ocieplanie domu!

Każdy dom powinien być ciepły zimą i chłodny latem. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Naprawdę można mieć taki dom, pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji...

Każdy dom powinien być ciepły zimą i chłodny latem. Bez uciążliwych rachunków za ogrzewanie i bez klimatyzacji. Naprawdę można mieć taki dom, pod warunkiem, że jego bryła będzie mieć solidną warstwę termoizolacji w Kompletnym Systemie Ocieplenia.

REGULUS-system Termomodernizacja w walce ze smogiem

Termomodernizacja w walce ze smogiem Termomodernizacja w walce ze smogiem

Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.

Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.

Punktem wyjścia do stworzenia raportu „Polska ocieplona” stało się badanie przeprowadzone przez GFK Polonia dotyczące barier i motywacji dotyczących termomodernizacji. Raport stanowi analizę korzyści z masowego ocieplenia polskich domów. Dotyka korzyści ekonomicznych i  środowiskowych, porusza kwestie bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz wpływu termomodernizacji na komfort i jakość życia Polaków. Zwrócono też uwagę na potencjał  programu „Czyste Powietrze”.

Czyste powietrze i realne oszczędności

Niewystarczający poziom izolacyjności termicznej większości polskich domów powoduje, że udział wydatków na nośniki energii w gospodarstwach domowych jest o 60% wyższy niż średnia europejska. Jak wynika z raportu „Polska ocieplona”, Polacy przeznaczają na ogrzewanie średnio 3 680 zł na sezon. To ponad 10% rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego i prawie 70% wydatków na energię. Dzięki termomodernizacji możemy ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 69%, co stanowi ogromną oszczędność i realnie przekłada się na poprawę jakości powietrza.

Efektywna termomodernizacja uwzględnia odpowiednią kolejność działań. Zanim zdecydujemy się na wymianę kotła, powinniśmy ocieplić wszystkie przegrody zewnętrzne oraz wymienić okna i drzwi. To pozwoli nam dobrać kocioł o mniejszej mocy, adekwatnej do zmniejszonego, dzięki ociepleniu, zapotrzebowania na energię. Tylko tak przeprowadzone prace mogą przynieść oszczędności od 2 do ponad 8 tys. zł rocznie w zależności od wykorzystywanego paliwa.

Dbanie o środowisko

Statystyki biją na alarm – spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich, 36 znajduje się w Polsce. Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza jest niska emisja, a jak podkreślono w raporcie „Polska ocieplona” ponad 88% emisji pyłu zawieszonego PM10 jest związana z indywidualnym ogrzewaniem budynków. Jak wynika z raportu, jeżeli w każdym budynku jednorodzinnym poddanym kompleksowej termomodernizacji, przyjmiemy roczne ograniczenie zużycia energii na poziomie 21,6 MWh, to w skali kraju da nam to oszczędności 310 mln GJ, co stanowi ekwiwalent 10,7 mln ton węgla kamiennego. W ten sposób możemy ograniczyć emisję CO2 o ponad 28 mln ton rocznie, a pyłu zawieszonego o ponad 118 tysięcy ton rocznie.

Efektem modernizacji termicznej domów jest nie tylko poprawa ich efektywności energetycznej, ale też komfort mieszkańców związany z poprawą akustyki oraz utrzymaniem stabilnej temperatury wewnątrz. To właśnie stabilna temperatura w miejscu zamieszkania wpływa na kondycję i zdrowie domowników, pomagając w budowaniu odporności oraz chroniąc przed infekcjami. Odpowiednia termika budynku ogranicza również ryzyko rozwoju pleśni czy chorób układu oddechowego.

Niska jakość powietrza, zwłaszcza w sezonie grzewczym, stała się na tyle dotkliwa, że coraz więcej osób i organizacji podnosi głos w tej sprawie. Każda poprawa izolacji budynku realnie wpłynie na jakość naszego życia. Raport „Polska ocieplona” jest podsumowaniem korzyści  płynących z masowej termomodernizacji polskich domów. Pełny raport na stronie www.lepiejbezsmogu.pl.

Źródło: Isover

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019”

„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” „Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019”

„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” przedstawia najważniejsze z punktu widzenia inwestora informacje o wprowadzonej na początku tego roku uldze termomodernizacyjnej, a także możliwe korzyści...

„Poradnik inwestora – ulga termomodernizacyjna 2019” przedstawia najważniejsze z punktu widzenia inwestora informacje o wprowadzonej na początku tego roku uldze termomodernizacyjnej, a także możliwe korzyści z inwestowania w poprawę efektywności energetycznej własnego domu. Opracowanie powstało z inicjatywy Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE), we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, oraz Polskim Alarmem Smogowym.

Redakcja RI news Termomodernizacja zmniejsza rachunki za energię na osiedlu w Sosnowcu

Termomodernizacja zmniejsza rachunki za energię na osiedlu w Sosnowcu Termomodernizacja zmniejsza rachunki za energię na osiedlu w Sosnowcu

Komunalne osiedle Juliusz w Sosnowcu dzięki przeprowadzeniu energomodernizacji, obejmującej termomodernizację budynku i wymianę ogrzewania, zużycie energii zmniejszyło się aż 3,5-krotnie.

Komunalne osiedle Juliusz w Sosnowcu dzięki przeprowadzeniu energomodernizacji, obejmującej termomodernizację budynku i wymianę ogrzewania, zużycie energii zmniejszyło się aż 3,5-krotnie.

Redakcja RI news ROCKWOOL zaprasza do jesiennej akcji dla wykonawców ociepleń domów jednorodzinnych

ROCKWOOL zaprasza do jesiennej akcji dla wykonawców ociepleń domów jednorodzinnych ROCKWOOL zaprasza do jesiennej akcji dla wykonawców ociepleń domów jednorodzinnych

Firma ROCKWOOL zaprasza do udziału w jesiennej edycji akcji dla wykonawców. Jest ona skierowana do wszystkich profesjonalistów, którzy wykonują ocieplenia domów jednorodzinnych wełną skalną. Do wygrania...

Firma ROCKWOOL zaprasza do udziału w jesiennej edycji akcji dla wykonawców. Jest ona skierowana do wszystkich profesjonalistów, którzy wykonują ocieplenia domów jednorodzinnych wełną skalną. Do wygrania jest 1 z 6 gwarantowanych nagród, zawierających m.in. stół warsztatowy, zestaw narzędzi czy koszulek z oryginalnymi nadrukami. Akcja potrwa do 15 grudnia.

Redakcja RI news Ustawa dotycząca termomodernizacji budynków z wielkiej płyty przyjęta

Ustawa dotycząca termomodernizacji budynków z wielkiej płyty przyjęta Ustawa dotycząca termomodernizacji budynków z wielkiej płyty przyjęta

Rząd przyjął projekt ustawy przedstawiony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju o zmianę ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Rząd przyjął projekt ustawy przedstawiony przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju o zmianę ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów.

Redakcja RI news Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach przejdzie termomodernizację

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach przejdzie termomodernizację Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach przejdzie termomodernizację

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach otrzymał dofinansowanie na realizację projektu termomodernizacyjnego. Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co przełoży...

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach otrzymał dofinansowanie na realizację projektu termomodernizacyjnego. Głównym celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, co przełoży się na oszczędności w kosztach eksploatacyjnych obliczane na ponad 75 tys. złotych rocznie oraz ograniczenie emisji CO2.

Redakcja RI news Projekt antysmogowej mapy dla Żywca ukończony w połowie

Projekt antysmogowej mapy dla Żywca ukończony w połowie Projekt antysmogowej mapy dla Żywca ukończony w połowie

Forum Energii i Miasto Żywiec wspólnie realizują projekt antysmogowej mapy drogowej dla miasta Żywiec. Projekt jest w tej chwili na półmetku, zakończył się audyt energetyczny miasta. Kolejne etap to wstępne...

Forum Energii i Miasto Żywiec wspólnie realizują projekt antysmogowej mapy drogowej dla miasta Żywiec. Projekt jest w tej chwili na półmetku, zakończył się audyt energetyczny miasta. Kolejne etap to wstępne diagnozy i określenie kolejnych kroków w celu zrealizowania projektu.

Redakcja RI news Program Czyste Powietrze pomoże w ociepleniu budynków z wielkiej płyty

Program Czyste Powietrze pomoże w ociepleniu budynków z wielkiej płyty Program Czyste Powietrze pomoże w ociepleniu budynków z wielkiej płyty

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poinformowało, że w ramach programu Czyste Powietrze, że budynki w starej tzw. wielkiej płycie mogą być ocieplane z pomocą państwa. Dostaną także dodatkowe środki związane...

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju poinformowało, że w ramach programu Czyste Powietrze, że budynki w starej tzw. wielkiej płycie mogą być ocieplane z pomocą państwa. Dostaną także dodatkowe środki związane z bezpieczeństwem konstrukcji oraz przyznawane będą dodatkowe punkty za mikroinstalacje z odnawialnych źródeł energii i pomoc dla gmin w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych.

Redakcja RI news NIK sprawdził, jakie są efekty termomodernizacji

NIK sprawdził, jakie są efekty termomodernizacji NIK sprawdził, jakie są efekty termomodernizacji

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych pod kątem realizacji termomodernizacji. Termomodernizacja przeprowadzana z udziałem środków publicznych wg NIK przynosi pozytywne...

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych pod kątem realizacji termomodernizacji. Termomodernizacja przeprowadzana z udziałem środków publicznych wg NIK przynosi pozytywne efekty, jednak nie w takiej skali, jak oczekiwano. W skontrolowanych spółdzielniach nastąpiło ograniczenie zużycia energii cieplnej. Obniżyły się także koszty ogrzewania budynków mieszkalnych. Niestety oszczędności są mniejsze, niż przewidywano. Dlaczego? Ponieważ cena energii elektrycznej...

Redakcja RI news Współpraca samorządów ws. programu Czyste Powietrze

Współpraca samorządów ws. programu Czyste Powietrze Współpraca samorządów ws. programu Czyste Powietrze

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że kilkadziesiąt gmin podpisało umowy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska ws. współpracy przy programie "Czyste Powietrze". Dzięki temu wnioski mają być...

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że kilkadziesiąt gmin podpisało umowy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska ws. współpracy przy programie "Czyste Powietrze". Dzięki temu wnioski mają być szybciej rozpatrywane, aby środki na działania smogowe były sprawniej wypłacane.

Redakcja RI news Centrum Zdrowia Dziecka przejdzie termomodernizację

Centrum Zdrowia Dziecka przejdzie termomodernizację Centrum Zdrowia Dziecka przejdzie termomodernizację

Centrum Zdrowia Dziecka dzięki otrzymaniu dofinansowania NFOŚiGW zrealizuje termomodernizację 15 budynków wchodzących w skład instytutu.

Centrum Zdrowia Dziecka dzięki otrzymaniu dofinansowania NFOŚiGW zrealizuje termomodernizację 15 budynków wchodzących w skład instytutu.

Redakcja RI news Nowa mapa Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL

Nowa mapa Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL Nowa mapa Certyfikowanych Wykonawców ROCKWOOL

Firma ROCKWOOL przygotowała dla inwestorów indywidualnych duże udogodnienie w zakresie poszukiwania profesjonalnych wykonawców ocieplających budynki wełną skalną. Z nową mapą Certyfikowanych Wykonawców...

Firma ROCKWOOL przygotowała dla inwestorów indywidualnych duże udogodnienie w zakresie poszukiwania profesjonalnych wykonawców ocieplających budynki wełną skalną. Z nową mapą Certyfikowanych Wykonawców każda osoba budująca dom jest w stanie szybko i bezproblemowo znaleźć wykonawcę świadczącego usługi najbliżej planowanej czy też trwającej już budowy.

Redakcja RI news Szpitale na Pomorzu przejdą termomodernizację

Szpitale na Pomorzu przejdą termomodernizację Szpitale na Pomorzu przejdą termomodernizację

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pięć szpitali na Pomorzu otrzyma dofinansowanie na termomodernizację budynków. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad...

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pięć szpitali na Pomorzu otrzyma dofinansowanie na termomodernizację budynków. Koszt przedsięwzięcia wyniesie ponad 33 mln zł.

Redakcja RI news NFOŚiGW dofinansuje termomodernizację budynków AGH w Krakowie

NFOŚiGW dofinansuje termomodernizację budynków AGH w Krakowie NFOŚiGW dofinansuje termomodernizację budynków AGH w Krakowie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępni ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko niemal 5,7 mln zł na kompleksową termomodernizację dwóch budynków (D-13 i...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udostępni ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko niemal 5,7 mln zł na kompleksową termomodernizację dwóch budynków (D-13 i D-11) Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Redakcja RI news Ruszyły konsultacje - czy będzie pomoc w termomodernizacji bloków z wielkiej płyty?

Ruszyły konsultacje - czy będzie pomoc w termomodernizacji bloków z wielkiej płyty? Ruszyły konsultacje - czy będzie pomoc w termomodernizacji bloków z wielkiej płyty?

Do konsultacji trafiła nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji. W noweli zapisano m.in. pomoc dla właścicieli budynków wybudowanych w systemie wielopłytowym, wsparcie dla samorządów w prowadzeniu...

Do konsultacji trafiła nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji. W noweli zapisano m.in. pomoc dla właścicieli budynków wybudowanych w systemie wielopłytowym, wsparcie dla samorządów w prowadzeniu remontów budynków komunalnych oraz zachęty do instalacji OZE w trakcie prowadzenia termomodernizacji.

Redakcja RI news Poradnik „Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych”

Poradnik „Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych” Poradnik „Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych”

„Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych”, to poradnik pod redakcją dr inż. Szymona Firląga, który przedstawia w sposób wyczerpujący korzyści płynące z termomodernizacji domów jednorodzinnych,...

„Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych”, to poradnik pod redakcją dr inż. Szymona Firląga, który przedstawia w sposób wyczerpujący korzyści płynące z termomodernizacji domów jednorodzinnych, wyjaśnia celowość i przebieg tego procesu. Prezentuje możliwości wsparcia finansowego oraz doradczego termomodernizacji budynków jednorodzinnych. Książka może być pomocna dla projektantów, wykonawców oraz inwestorów indywidualnych. Powstała ona dzięki Fundacji Ziemia i Ludzie ze środków Programu...

Redakcja RI news OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego

OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego OZE drogą do budownictwa niskoemisyjnego

To motto tegorocznego Forum Termomodernizacja (3 kwietnia, Warszawa), organizowanego przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Dyskusja podczas trzech sesji toczyła się wokół kwestii termomodernizacji...

To motto tegorocznego Forum Termomodernizacja (3 kwietnia, Warszawa), organizowanego przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Dyskusja podczas trzech sesji toczyła się wokół kwestii termomodernizacji budynków w kontekście jakości powietrza. W otwierającym pierwszą sesję referacie Jan Rączka (Alternator) wyraził pogląd, że w działaniach dotyczących termomodernizacji powinna nastąpić zmiana priorytetów – poprawa jakości powietrza powinna być ważniejsza niż zmniejszenie zużycia energii. To zła jakość...

Redakcja RI news Czy będą zmiany w programie Czyste Powietrza dla Śląska?

Czy będą zmiany w programie Czyste Powietrza dla Śląska? Czy będą zmiany w programie Czyste Powietrza dla Śląska?

Śląsko-dąbrowska Solidarność chce wprowadzić zmiany do programu Czyste Powietrze. Według związku zawodowego w programie powinny się znaleźć dotacje do przyłączeń domów jednorodzinnych do sieci ciepłowniczych...

Śląsko-dąbrowska Solidarność chce wprowadzić zmiany do programu Czyste Powietrze. Według związku zawodowego w programie powinny się znaleźć dotacje do przyłączeń domów jednorodzinnych do sieci ciepłowniczych oraz dofinansowanie zakupu elektrofiltrów kominowych. Związek proponuje także usunięcie zapisów „dyskryminujących” nowoczesne kotły węglowe.

Redakcja RI news Milion złotych na wymianę przestarzałych kotłów w Niepołomicach

Milion złotych na wymianę przestarzałych kotłów w Niepołomicach Milion złotych na wymianę przestarzałych kotłów w Niepołomicach

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego około 160 przestarzałych kotłów tzw. kopciuchów zostanie wymienionych w gminie Niepołomice.

Dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego około 160 przestarzałych kotłów tzw. kopciuchów zostanie wymienionych w gminie Niepołomice.

Redakcja RI news MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa

MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa MPiT: Będzie nowela ustawy o OZE a program Energia Plus nabiera tempa

Jak poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, program Energia Plus wchodzi w kolejną fazę – PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i...

Jak poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, program Energia Plus wchodzi w kolejną fazę – PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i instalację paneli fotowoltaicznych do kwoty 50 tys. zł. Ministerstwo zapowiada również, że już wkrótce do konsultacji ma trafić projekt nowelizacji ustawy o OZE, który umożliwi MŚP działalność prosumencką.

dr inż. Maciej Robakiewicz news Forum Termomodernizacja 2019 - relacja

Forum Termomodernizacja 2019 - relacja Forum Termomodernizacja 2019 - relacja

3 kwietnia 2019 roku, w budynku Tower-Service w Warszawie odbyło się XIX Forum Termomodernizacja 2019 zorganizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych (ZAE). Wiodącym tematem tegorocznego FORUM...

3 kwietnia 2019 roku, w budynku Tower-Service w Warszawie odbyło się XIX Forum Termomodernizacja 2019 zorganizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych (ZAE). Wiodącym tematem tegorocznego FORUM były „Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa”.

Redakcja RI news Termomodernizacja w SGGW

Termomodernizacja w SGGW Termomodernizacja w SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uzyskała dofinansowanie unijne na wykonanie termomodernizacji w ośmiu budynków uczelni. Uczelnia otrzyma na ten cel ponad 3,1 mln zł.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uzyskała dofinansowanie unijne na wykonanie termomodernizacji w ośmiu budynków uczelni. Uczelnia otrzyma na ten cel ponad 3,1 mln zł.

Redakcja RI news Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019

Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019 Odnawialne źródła energii na Forum Termomodernizacji 2019

Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji ogólnopolskiego spotkania audytorów XIX FORUM TERMOMODERNIZACJA 2019, które odbędzie się pod hasłem „Odnawialne źródła...

Zarząd Zrzeszenia Audytorów Energetycznych zaprasza do wzięcia udziału w XIX edycji ogólnopolskiego spotkania audytorów XIX FORUM TERMOMODERNIZACJA 2019, które odbędzie się pod hasłem „Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa”.

Redakcja RI news Mazowsze inwestuje w niskoemisyjność

Mazowsze inwestuje w niskoemisyjność Mazowsze inwestuje w niskoemisyjność

Mazowsze chce intensywnie walczyć ze złą jakością powietrza i zadbać o niskoemisyjność w gminach. Dlatego Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych, Grodzisk Mazowiecki...

Mazowsze chce intensywnie walczyć ze złą jakością powietrza i zadbać o niskoemisyjność w gminach. Dlatego Ożarów Mazowiecki za ponad 14,3 mln zł wybuduje blisko 20 km ścieżek rowerowych, Grodzisk Mazowiecki zainwestuje ponad 2,3 mln zł w termomodernizację, a gmina Skaryszew zainwestuje ponad 1,8 mln zł na wykonanie łącznie 155 instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w budynkach prywatnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Redakcja RI news Forum Termomodernizacja 2019

Forum Termomodernizacja 2019 Forum Termomodernizacja 2019

Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa to temat przewodni XIX Forum Termomodernizacja Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

Odnawialne źródła energii - droga do niskoemisyjnego budownictwa to temat przewodni XIX Forum Termomodernizacja Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku w Warszawie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.