Zasadniczym elementem modernizacji domu jest obniżenie zapotrzebowania na ciepło poprzez termomodernizację. W tym celu należy ocieplić budynek, wymienić stolarkę okienną, zmniejszyć straty wentylacyjne i zlikwidować mostki cieplne. Po remoncie należy ponownie dobrać grzejniki, ich moc powinna być dostosowana do nowych potrzeb grzewczych, które trzeba dokładnie wyliczyć. Unikniemy w ten sposób przewymiarowania źródła ciepła, które wiąże się nie tylko z wyższymi kosztami zakupu instalacji, ale też z późniejszymi wyższymi kosztami eksploatacji.
treść sponsorowana
Proces grzania składa się z trzech etapów: produkcja ciepła, magazynowanie ciepła (nie zawsze pożądane) i dystrybucja ciepła. Źródło pracujące z maksymalną sprawnością gwarantuje optymalną produkcję ciepła. Na każdym z wymienionych wyżej etapów mogą powstawać straty. Gros użytkowników skupia się na optymalizacji pracy źródła ciepła, zapominając o optymalizacji wykorzystania już wyprodukowanego ciepła.
Żyjemy w strefie klimatycznej o dużej zmienności pogodowej, gdzie sezon grzewczy może trwać np. pół roku, dogrzewamy się również w okresach przejściowych (Poznaj grzejniki dostosowane do polskiego sezonu grzewczego). Nasze aktualne wymagania co do komfortu cieplnego nie są niezmienne, w przyszłości potrzeby te mogą ulec zmianie.
Dlatego warto zwrócić uwagę na jeszcze inne istotne cechy, które powinny charakteryzować nowoczesną instalacje: łatwość obsługi systemu przez każdego z domowników, możliwość zmiany strategii grzania np. ze względu na tryb życia lub inne, zmienne potrzeby co do temperatury komfortu cieplnego, bardzo ważna jest również możliwość modyfikacji systemu grzewczego w przyszłości.
Tak sformułowanym wymaganiom mogą sprostać jedynie grzejniki o małej masie własnej i dużej powierzchni wymiany ciepła (Sprawdź ofertę grzejników na twoją kieszeń). Dostarczają taką ilość ciepła, jaka potrzebna jest do utrzymania zadanej temperatury i dokładnie wówczas, kiedy trzeba. Które z dostępnych na rynku grzejników charakteryzują się jednocześnie małą masą oraz dużą powierzchnią grzania? Są nimi produkty REGULUS-system.
Grzejniki REGULUS-system – atuty:
szybkie, przy niewielkim nakładzie energii rozpoczęcie efektywnego grzania
szybkie zatrzymanie grzania – przy zastosowaniu czujników temperatury możliwość wykorzystania każdego zysku ciepła (nasłonecznienie)
możliwość maksymalnie długich wyłączeń ogrzewania w ciągu doby (sterownik dobowy).
Grzejniki same w sobie nie oszczędzają energii, dają jednak możliwość wyboru strategii grzania i precyzyjnej dystrybucji wytworzonego ciepła. Dzięki temu jest możliwe istotne zmniejszenie kosztów ogrzewania, bez obniżania komfortu cieplnego.
Grzejniki REGULUS umożliwiają łatwą, szybką, optymalną dystrybucję ciepła i utrzymywanie komfortowej temperatury wnętrz w wymiarze całorocznym, a nie tylko podczas sezonu grzewczego. W miarę nasilania...
Grzejniki REGULUS umożliwiają łatwą, szybką, optymalną dystrybucję ciepła i utrzymywanie komfortowej temperatury wnętrz w wymiarze całorocznym, a nie tylko podczas sezonu grzewczego. W miarę nasilania się dynamiki zmian pogodowych, przydatność szybko reagujących grzejników będzie rosnąć, maleć będzie natomiast przydatność energochłonnych grzejników o wysokiej bezwładności cieplnej.
Cel wytwarzania ciepła jest oczywisty: jak najwyższy (całoroczny) komfort cieplny za jak najniższą cenę. Produkowany przez Was produkt (ciepło) trzeba jak najefektywniej, jak najtaniej i jak najszybciej...
Cel wytwarzania ciepła jest oczywisty: jak najwyższy (całoroczny) komfort cieplny za jak najniższą cenę. Produkowany przez Was produkt (ciepło) trzeba jak najefektywniej, jak najtaniej i jak najszybciej dostarczyć do odbiorców końcowych.
Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...
Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem duże spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.
Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne, ładniejsze, a czasem także modne. Pamiętajmy jednak, że moda przemija…
Jeśli decydujemy się na wymianę czegokolwiek, to na coś co jest lepsze, bardziej ekonomiczne, funkcjonalne, ładniejsze, a czasem także modne. Pamiętajmy jednak, że moda przemija…
Mała masa całkowita oraz duża powierzchnia wymiany. Pierwsza cecha jest niezbędna do podjęcia funkcji grzania niewielkim nakładem energii startowej. Druga jest warunkiem sprawnego grzania niskotemperaturowego.
Wysoka...
Mała masa całkowita oraz duża powierzchnia wymiany. Pierwsza cecha jest niezbędna do podjęcia funkcji grzania niewielkim nakładem energii startowej. Druga jest warunkiem sprawnego grzania niskotemperaturowego.
Wysoka sprawność, krótki czas dostępu do ciepła, łatwa kontrola emisji ciepła, a co za tym idzie komfortu cieplnego, to niższy koszt gospodarowania ciepłem oraz poszanowanie energii.
Dlaczego? To wynika wprost z istoty ich konstrukcji: układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła do otoczenia z aluminium, bardzo mała masa własna, wyraźnie większa od innych grzejników powierzchnia wymiany....
Dlaczego? To wynika wprost z istoty ich konstrukcji: układ wodny z miedzi, układ oddawania ciepła do otoczenia z aluminium, bardzo mała masa własna, wyraźnie większa od innych grzejników powierzchnia wymiany. Nie ma innego grzejnika o takich walorach. Oponenci mówią z przekąsem: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego… A ktoś określany mianem „złota rączka” też jest do niczego?
Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła oraz innych niskotemperaturowych źródeł ciepła wyraźnie rośnie zainteresowanie takimi urządzeniami, jak grzejniki ścienne z wentylatorem, a także grzejniki kanałowe...
Wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła oraz innych niskotemperaturowych źródeł ciepła wyraźnie rośnie zainteresowanie takimi urządzeniami, jak grzejniki ścienne z wentylatorem, a także grzejniki kanałowe z wentylatorem.
W miarę budowania coraz cieplejszych i dobrze akumulujących ciepło domów, coraz bardziej uzasadnione staje się zastosowanie w nich grzejników niskoinercyjnych, ekonomicznych, łatwo sterowalnych, a takie...
W miarę budowania coraz cieplejszych i dobrze akumulujących ciepło domów, coraz bardziej uzasadnione staje się zastosowanie w nich grzejników niskoinercyjnych, ekonomicznych, łatwo sterowalnych, a takie właśnie są produkty REGULUS- system.
Nasze decyzje co do wyboru technologii budowy domu są ostateczne. Jedną z nich jest konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania. Czy komfort cieplny stanowi ważny element komfortu życia w NASZYM WYMARZONYM...
Nasze decyzje co do wyboru technologii budowy domu są ostateczne. Jedną z nich jest konfiguracja instalacji centralnego ogrzewania. Czy komfort cieplny stanowi ważny element komfortu życia w NASZYM WYMARZONYM DOMU?
W miarę budowania coraz cieplejszych i dobrze akumulujących ciepło domów, coraz bardziej uzasadnione staje się zastosowanie w nich grzejników niskoinercyjnych, ekonomicznych, łatwo sterowalnych, a takie...
W miarę budowania coraz cieplejszych i dobrze akumulujących ciepło domów, coraz bardziej uzasadnione staje się zastosowanie w nich grzejników niskoinercyjnych, ekonomicznych, łatwo sterowalnych, a takie właśnie są produkty REGULUS-system.
Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.
Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.
Czy zużycie energii na ogrzewanie w dwóch identycznie zbudowanych domach, położonych blisko siebie, podobnie względem stron świata, ogrzewanych tym samym źródłem ciepła i posiadających identyczny system...
Czy zużycie energii na ogrzewanie w dwóch identycznie zbudowanych domach, położonych blisko siebie, podobnie względem stron świata, ogrzewanych tym samym źródłem ciepła i posiadających identyczny system wentylacyjny może się znacznie różnić?
Grzejniki już nie kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem, przy współczesnych ciepłych ścianach i oknach mogą być w dowolnym miejscu – obok okna, na filarze, pod ławką, w dowolnym kolorze i kształcie,...
Grzejniki już nie kojarzą się z białą plamą widniejącą pod oknem, przy współczesnych ciepłych ścianach i oknach mogą być w dowolnym miejscu – obok okna, na filarze, pod ławką, w dowolnym kolorze i kształcie, wąskie, pionowe albo niskie na nóżkach. To element wystroju, który może być tak wkomponowany we wnętrzu, aby być jak najmniej widoczny lub stanowić ciekawy akcent aranżacji.
Grzejniki różnią się między sobą powierzchnią czynną oraz masą. Wielkość powierzchni wymiany grzejnika warunkuje temperaturę pracy niezbędną dla jego efektywnej pracy, natomiast masa grzejnika istotnie...
Grzejniki różnią się między sobą powierzchnią czynną oraz masą. Wielkość powierzchni wymiany grzejnika warunkuje temperaturę pracy niezbędną dla jego efektywnej pracy, natomiast masa grzejnika istotnie wpływa na czas dostępu do pożądanej ilości ciepła. Mała masa całkowita grzejnika umożliwia łatwe sterowania procesem grzania (w tym również zaprzestanie grzania) – grzanie precyzyjne i efektywne.
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza cecha. Domy ciepłe (murowane z elementami betonowymi) posiadają dużą zdolność akumulowania ciepła. Natomiast domy bardzo ciepłe charakteryzuje niska...
Współcześnie budowane ciepłe domy różni jedna zasadnicza cecha. Domy ciepłe (murowane z elementami betonowymi) posiadają dużą zdolność akumulowania ciepła. Natomiast domy bardzo ciepłe charakteryzuje niska lub bardzo niska akumulacyjność ciepła. Jak skutecznie je ogrzewać i jaki system wybrać?
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem do chłodzenia pomieszczeń, pod warunkiem, że dysponują odpowiednimi grzejnikami. W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki...
Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystać je latem do chłodzenia pomieszczeń, pod warunkiem, że dysponują odpowiednimi grzejnikami. W miarę ocieplania się klimatu i wzrostu dynamiki zjawisk pogodowych, grzejniki rewersyjne staną się nieodłącznym elementem nowoczesnej instalacji centralnego ogrzewania zimą i centralnego chłodzenia latem. Ich posiadanie zapewnia bezpieczeństwo cieplne wobec zróżnicowanych warunków klimatycznych.
W jakich godzinach i jak długo przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach?
To jedno z istotnych pytań, które zadajemy sobie planując modernizację instalacji grzewczej.
Zapewnienie komfortu cieplnego...
W jakich godzinach i jak długo przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach?
To jedno z istotnych pytań, które zadajemy sobie planując modernizację instalacji grzewczej.
Zapewnienie komfortu cieplnego wymaga szczególnie elastycznego funkcjonowania instalacji grzewczej, zaczynając od produkcji ciepła przez jego magazynowanie (ewentualne), a kończąc na jego emisji.
• bardzo cienkie grzejniki – tylko 65 mm
• wersja INSPIRO z konwekcją naturalną – wysokość: 300 mm
• wersja INSPIRO E-VENT z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem – wysokość: 400 mm
• wszystkie dostępne...
• bardzo cienkie grzejniki – tylko 65 mm
• wersja INSPIRO z konwekcją naturalną – wysokość: 300 mm
• wersja INSPIRO E-VENT z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem – wysokość: 400 mm
• wszystkie dostępne kolory wg palety RAL w tej samej cenie
Nowoczesne systemy grzewcze muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie komfortu cieplnego. Do ogrzania współczesnych domów wystarczy mała ilość energii cieplnej, bowiem przez większą część doby i sezonu...
Nowoczesne systemy grzewcze muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie komfortu cieplnego. Do ogrzania współczesnych domów wystarczy mała ilość energii cieplnej, bowiem przez większą część doby i sezonu grzewczego w ciepłym, dobrze akumulującym domu, instalacja nie musi grzać w ogóle – zatem instalacja oparta jedynie na samej "podłogówce" nie sprawdzi się.
Od wielu miesięcy przedstawiamy Państwu własną doktrynę dotyczącą procesu ogrzewania.
Jej powstanie jest wynikiem analizy trendów panujących w europejskim budownictwie, stale zmieniającego się sposobu...
Od wielu miesięcy przedstawiamy Państwu własną doktrynę dotyczącą procesu ogrzewania.
Jej powstanie jest wynikiem analizy trendów panujących w europejskim budownictwie, stale zmieniającego się sposobu życia i pracy, struktury wydatków, jest także wynikiem wniosków płynących z wiedzy o fizjologii człowieka w kontekście wpływu temperatury otoczenia na jego stan zdrowia, nie w perspektywie krótkoterminowej lecz wieloletniej, w myśl dewizy „Nasz Dom nie może nam szkodzić”.
Konieczność oszczędności w zużyciu energii do celów grzewczych, wynikająca z przepisów oraz z jej wysokich kosztów, zbliża współczesne budownictwo do cech budownictwa pasywnego. Formułowane są nowe, indywidualnie...
Konieczność oszczędności w zużyciu energii do celów grzewczych, wynikająca z przepisów oraz z jej wysokich kosztów, zbliża współczesne budownictwo do cech budownictwa pasywnego. Formułowane są nowe, indywidualnie dopasowane, strategie ogrzewania.
Przed kilku laty do ogrzewania wnętrz o dużych przeszkleniach nie było na rynku dobrego, taniego rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe nie zda tu egzaminu. 1 m² "podłogówki" waży od 150-400 kg.
Klimat w Polsce...
Przed kilku laty do ogrzewania wnętrz o dużych przeszkleniach nie było na rynku dobrego, taniego rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe nie zda tu egzaminu. 1 m² "podłogówki" waży od 150-400 kg.
Klimat w Polsce cechuje duża dynamika, stwarzająca problemy z optymalną dystrybucją ciepła. Idealną alternatywą dla charakteryzującej się ogromną bezwładnością cieplną "podłogówki" jest ogrzewanie kanałowe.
Spośród produkowanych przez REGULUS-system grzejników ściennych na szczególną uwagę zasługują ich specjalne wersje przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak baseny, myjnie samochodowe,...
Spośród produkowanych przez REGULUS-system grzejników ściennych na szczególną uwagę zasługują ich specjalne wersje przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak baseny, myjnie samochodowe, łaźnie, oranżerie itp.
Świat pędzi do przodu a anachroniczne, kompletnie nieprzekładające się na obecną rzeczywistość, dawno temu sformułowane poglądy i fałszywe stereotypy zawsze mają się świetnie.
Powielanie obiegowych mitów...
Świat pędzi do przodu a anachroniczne, kompletnie nieprzekładające się na obecną rzeczywistość, dawno temu sformułowane poglądy i fałszywe stereotypy zawsze mają się świetnie.
Powielanie obiegowych mitów nie musi być przejawem złej woli, lecz jedynie braku doświadczenia i niepełnej wiedzy, może jednakże stanowić łatwy do zastosowania element walki konkurencyjnej. Problem w tym, że obiegowy mit doprowadzić może do dokonania złego wyboru poprzez błędne uszeregowanie łańcucha przyczynowo-skutkowego.
Po sukcesie Projektu Refrigerants LIFE Cycle, którego najważniejszym celem było ograniczenie emisji fluorowanych gazów cieplarnianych do atmosfery, Fundacja Ochrony Klimatu PROZON rozpoczęła realizację...
Po sukcesie Projektu Refrigerants LIFE Cycle, którego najważniejszym celem było ograniczenie emisji fluorowanych gazów cieplarnianych do atmosfery, Fundacja Ochrony Klimatu PROZON rozpoczęła realizację kolejnych dwóch, ważnych dla branży chłodniczo-klimatyzacyjnej w kraju, projektów finansowanych ze środków unijnych.
W ostatnich latach projekty domów z płaskim dachem zyskały na popularności, stając się symbolem nowoczesnej architektury. Domy z płaskim dachem, dzięki swojej minimalistycznej bryle i funkcjonalności,...
W ostatnich latach projekty domów z płaskim dachem zyskały na popularności, stając się symbolem nowoczesnej architektury. Domy z płaskim dachem, dzięki swojej minimalistycznej bryle i funkcjonalności, odpowiadają na potrzeby współczesnych inwestorów, pragnących połączyć nietuzinkowy wygląd z praktycznym wykorzystaniem przestrzeni. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto wybrać projekt domu z płaskim dachem, jakie są jego zalety i na co zwrócić uwagę, wybierając taki projekt.
Inteligentne sterowanie pompą ciepła za pomocą aplikacji? Dzięki adapterowi Hi-Mit II użytkownicy mogą wygodnie sterować systemem Hi-Therma i konttrolować temeraturę w pomieszczeniu w dowolnym miejscu...
Inteligentne sterowanie pompą ciepła za pomocą aplikacji? Dzięki adapterowi Hi-Mit II użytkownicy mogą wygodnie sterować systemem Hi-Therma i konttrolować temeraturę w pomieszczeniu w dowolnym miejscu i czasie.
Hisense Energy Pro X to nowoczesny klimatyzator, który łączy elegancki design z wyjątkową efektywnością. Dzięki nowej stylistyce i proporcjom, urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji. Dzięki unikalnej...
Hisense Energy Pro X to nowoczesny klimatyzator, który łączy elegancki design z wyjątkową efektywnością. Dzięki nowej stylistyce i proporcjom, urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji. Dzięki unikalnej technologii inwerterowej opracowanej przez Hisense, współczynniki SEER/SCOP wzrosły o 25%, co pozwala na oszczędność energii do 30%!
Panasonic we współpracy z redakcją GlobEnergia, kontynuuje cykl „Webinarowej Środy”, oferując praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii grzewczych. Już 4 września o godzinie 10:00 odbędzie się...
Panasonic we współpracy z redakcją GlobEnergia, kontynuuje cykl „Webinarowej Środy”, oferując praktyczną wiedzę na temat nowoczesnych technologii grzewczych. Już 4 września o godzinie 10:00 odbędzie się kolejny webinar, podczas którego Paweł Maj, doświadczony ekspert w dziedzinie pomp ciepła, omówi, jak skutecznie zabezpieczyć pompy ciepła typu monoblok i hydrosplit przed mrozem.
Myślisz o inwestycji w instalację fotowoltaiczną, magazyn energii elektrycznej lub magazyn ciepła? Istnieje możliwość ubiegania się o rządowe dofinansowanie na ten cel. Już we wrześniu 2024 roku rusza...
Myślisz o inwestycji w instalację fotowoltaiczną, magazyn energii elektrycznej lub magazyn ciepła? Istnieje możliwość ubiegania się o rządowe dofinansowanie na ten cel. Już we wrześniu 2024 roku rusza szósta edycja programu „Mój Prąd”. Dla beneficjentów przygotowano wsparcie w wysokości łącznej aż 400 milionów złotych. Dowiedz się, czym jest program „Mój Prąd” 6.0 oraz w jaki sposób złożyć wniosek o dofinansowanie.
Technologia pomiarowa testo dla chłodnictwa i klimatyzacji. Kompaktowe przyrządy pomiarowe teraz w promocyjnych cenach!
Technologia pomiarowa testo dla chłodnictwa i klimatyzacji. Kompaktowe przyrządy pomiarowe teraz w promocyjnych cenach!
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.