RynekInstalacyjny.pl

Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

System pompowania ścieków Flygt Concertor
Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

System pompowania ścieków Flygt Concertor


Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najwyższą jakość i skuteczność działania przy znacznie ograniczonych kosztach operacyjnych.

treść sponsorowana

Flygt ConcertorTM to pompa, które zupełnie zmienia standard pracy przepompowni (od 1 do 4 pomp) ścieków w systemach kanalizacyjnych. Wyznacza nową jakość doboru, montażu i eksploatacji przepompowni przy zachowaniu trwałości, imponującej charakterystyki pracy i elastyczności przejawiającej się w dostosowaniu pracy urządzeń do bieżącej sytuacji w instalacji.

Wiele potrzeb, jedno rozwiązanie

Pompa Flygt ConcertorTM– rozwiązanie, w którym postawiono na elastyczność – ma za zadanie automatycznie dostosowywać się do zmieniających się warunków hydraulicznych w danej przepompowni, bez konieczności zmian średnicy wirnika czy wielkości silnika. Wydajność wynosi do 430 m³/h, zaś wysokość podnoszenia do 50 m, jednak dzięki szerokiemu zakresowi pola charakterystyk, pompę można dobrać nawet przy niepełnych danych projektowych. Możliwe jest dokonanie właściwego doboru w całym zakresie wydajności, a nie tylko po jednej krzywej.

Wydajność urządzenia można więc łatwo zmieniać i dostosowywać do potrzeb – na miejscu lub zdalnie. Taka filozofia doboru przekłada się także na szybką dostawę oraz znaczną dostępność części zamiennych. Znacznie upraszcza to nie tylko samą inwestycję, ale też późniejszą konserwację przepompowni.

Kierunek: przepompownia bezobsługowa

Koszmarem każdej przepompowni są urządzenia i orurowanie zatykające się piaskiem, szlamem, tłuszczem i innymi trudnymi składnikami zanieczyszczeń. Zatem funkcjonalnością, którą na pewno doceni każdy operator i która znacznie obniży koszty oraz czas przeznaczony na usuwanie zatykających przepompownię zanieczyszczeń, jest grupa zmniejszająca koszty czyszczenia przepompowni o 80 proc. Flygt ConcertorTM dysponuje wbudowaną funkcją automatycznego czyszczenia rurociągu i pompy, funkcją samooczyszczania wyposażenia hydraulicznego (Adaptive–N) oraz zaawansowanym auto-monitoringiem urządzeń. Przepompownia pracuje więc bezawaryjnie, ze znacznie zredukowaną uciążliwością zapachową – i to przy dużo mniejszych nakładach na utrzymanie czystości (np. na czyszczenie próżniowe) i przy ograniczeniu czasu potrzebnego na czynności konserwacyjne i związane z nimi przestoje.

Energia: jak zużywać jej mniej

Ponieważ energia w typowej przepompowni ścieków stanowi blisko 34 proc. całkowitego kosztu cyklu życia, pompa Flygt ConcertorTM nie mogła obyć się bez rozwiązań optymalizujących zużycie energii i umożliwiających nawet do 70 proc. oszczędności kosztów energii w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. W pełni sterowalny silnik o wysokiej klasie sprawności IE4 nie tylko sam zapewnia wysoką efektywność energetyczną, ale też daje pełne możliwości opatentowanej funkcji Energy MinimizerTM. Dzięki temu rozwiązaniu, praca pomp jest dostosowywana do bieżących potrzeb tak, by pracowały one w najbardziej wydajnych punktach pracy. Do mniejszego zużycia energii przyczynia się też samooczyszczająca się hydraulika – wspomniana już funkcja Adaptive–NTM sprawia, że instalacja jest czysta i nie są potrzebne dodatkowe nakłady energii na pokonanie większych oporów przepływu. Nie bez znaczenia jest też kompaktowy wymiar szafki sterowniczej, niewymagającej dodatkowych nakładów energetycznych na wentylację czy utrzymanie temperatury.

Dodajmy prostotę i inteligencję

Flygt ConcertorTM daje szerokie możliwości instalacji jako pompa zatapialna, z pionowym i poziomym ustawieniem wirnika. Łatwy rozruch możliwy jest dzięki ustawieniom wstępnym i interfejsowi umożliwiającemu łatwe dostosowanie pompy do założonych warunków pracy w danej przepompowni. Pompą można łatwo sterować oraz śledzić historię jej pracy (w tym alarmów i sytuacji awaryjnych) oraz optymalizować jej ustawienia, dzięki możliwości podłączenia do zewnętrznych systemów zakładowych typu SCADA.

xylem logo Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Tel.: 22 735 81 00

Info.poland@xylem.com

www.xylem.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara...

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+. Łączą one wysoką sprawność, znakomite parametry hydrauliczne i intuicyjne sterowanie – dzięki zaawansowanym możliwościom komunikacji. Co więcej – taka inwestycja może zwrócić się nawet w ciągu dwóch lat.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB...

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB Lowara postawiono na spełnienie tych oczekiwań dzięki połączeniu rozwiązań zapewniających dobre parametry hydrauliczne i efektywność energetyczną.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu...

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu sprawia, że stabilna praca instalacji zapewniona jest bez udziału użytkownika.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.