RynekInstalacyjny.pl

Klimatyzacja Daikin – popularne serie i modele klimatyzatorów

DAIKIN | 2021-05-11
Klimatyzacja Daikin

Klimatyzacja Daikin

Daikin słynie z urządzeń doskonałej jakości. Klimatyzatory tej marki nie zawiodą nawet najbardziej wymagających klientów. Zachwycają świetną wydajnością, trwałością i niebanalnym wyglądem. Daikin wprowadził klimatyzatory na światowy rynek już ponad 90 lat temu, dlatego przemawia za nim ogromne doświadczenie i know-how. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze serie i modele, a także dlaczego warto sięgnąć po urządzenia tej marki.

treść sponsorowana

Klimatyzatory Daikin – rodzaje

W asortymencie klimatyzatorów marki Daikin znajdują się klimatyzatory typu split, multisplit oraz Sky Air. Poszczególne modele doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach mniejszych, średnich lub tych o naprawdę dużej powierzchni. W ten sposób producent zapewnia użytkownikowi możliwość doboru urządzenia optymalnie dostosowanego do jego potrzeb. Klimatyzatory Daikin zostały zaprojektowane w Europie i dlatego idealnie wpasowują się w europejskie wnętrza domów, biur i obiektów użyteczności publicznej.

Klimatyzatory Daikin typu split

Do najpopularniejszych serii klimatyzatorów Daikin zaliczamy:

  • Stylish,
  • Ururu Sarara,
  • Emura,
  • Perfera,
  • Comfora.

Seria Stylish to przede wszystkim bardzo energooszczędne urządzenia działające w technologii split. Jak sama nazwa wskazuje, ma być ona przede wszystkim atrakcyjna wizualnie dla użytkownika. Nie oznacza to jednak, że traci na parametrach. Spora wydajność chłodnicza oraz grzewcza to tylko jeden z wielu mocnych stron tej serii. Serię Ururu Sarara z kolei wyróżnia technologia Flash Steamer, która pozwala na eliminacje niepożądanych zapachów oraz niebezpiecznego i szkodliwego dla zdrowia formaldehydu. Jeżeli poszukujesz klimatyzatora, który będzie wydajny, ale jednocześnie nie będzie zakłócał twojego spokoju, to seria Emura na pewno spełni twoje oczekiwania. Modele z tej serii cechuje również wiele dodatkowych funkcjonalności, które znacznie ułatwiają i uatrakcyjniają ich obsługę. Z kolei klimatyzatory Perfer to niższy pobór prądu nawet do 80%, wbudowany programator czasowy oraz wentylator z 5 prędkościami pracy do wyboru. Wykorzystano tutaj również czynnik chłodzący R-32, który nie wpływa negatywnie na środowisko w porównaniu z innymi modelami na rynku. Comfora to seria klimatyzatorów z funkcją osuszania powietrza. Urządzenia Comfora są energooszczędne oraz zostały wyposażone w sterowniki z opcją pracy online.

Klimatyzatory Daikin typu multi-split

Klimatyzatory typu multi-split najlepiej sprawdzają się w większych przestrzeniach. Daikin zadbał o wysoką energooszczędność oraz odporność klimatyzatorów. Pochwalić producenta możemy także za niską emisję hałasu, wbudowany czynnik chłodniczy R-32 oraz sprężarkę typu swing, która zmniejsza oddziaływanie urządzenia na środowisko aż o 68%.

Za pomocą systemu multi-split możemy podłączyć od 2 do aż 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. Nie oznacza to jednak wystającego okablowania, czy ograniczania przestrzeni. Producent zadbał o doskonałą estetykę urządzeń dzięki zastosowaniu nowoczesnej linii wzorniczej. Dodatkowo Daikin umożliwia sterowanie klimatyzatorem z poziomu aplikacji mobilnej "Daikin Online Controller", dzięki której możemy m.in. kontrolować zużycie energii, czy też sterować termostatem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które stawiają na rozwiązania typu smart dom.

Klimatyzatory z funkcją grzewczą Daikin to bardzo wytrzymałe urządzenia, które mogą pracować w bardzo niskich temperaturach do -25*C. Co ważne, gwarantują równomierne rozprowadzenia powietrza po pomieszczeniu dzięki wbudowanemu nawiewowi 3D.

Klimatyzatory Sky Air

Klimatyzatory Sky Air przeznaczone są do obiektów komercyjnych. To właśnie tam liczy się wysoka energooszczędność oraz spora wydajność, którą system Sky Air jest w stanie zagwarantować. Klimatyzacje tego typu wyposażane są w wiele nowoczesnych technologii. Jedną z nich są kurtyny powietrzne Biddle, które niwelują straty zimnego i ciepłego powietrza oraz zwiększają energooszczędność. Warto również wspomnieć o automatycznym dostosowywaniu temperatury czynnika chłodniczego względem obciążenia.

Popularne modele klimatyzatorów Daikin

Poniżej prezentujemy kilka wybranych modeli klimatyzatorów, które zyskały dużą popularność na polskim rynku:

  • Daikin Perfera FTXM-N

Daikin Perfera FTXM-N to klimatyzator ścienny, który w trybie cichym może emitować jedyne 19 dB. Jest szczególnie ceniony przez użytkowników za najwyższą klasę energetyczną A+++ oraz nawiew w funkcji 3D, dzięki któremu powietrze zostaje równomiernie rozprowadzone i sięga nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków. Jesteś alergikiem? Na pewno zadowoli cię rewolucyjna technologia Flash Steamer, która skutecznie eliminuje wirusy, pleśń oraz alergeny.

  • Daikin Comfora FTXP-M

Daikin Comfora FTXP-M to klimatyzator typu split wyposażony w doskonały program osuszania, programator 24h oraz tryb ekonomiczny. Mimo sporej ilości dodatkowych funkcji, urządzenie to nie generuje wysokich rachunków za prąd. Do dyspozycji mamy również wiele trybów np. nocny (zapobiegający przegrzaniu/wychłodzeniu urządzenia) oraz tryb Powerful, który ekspresowo nagrzewa lub schładza pomieszczenie.

  • Daikin FNA25A9 / RXM25N9

Daikin FNA25A9 / RXM25N9 to klimatyzator podłogowy, który jest doskonałym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy szukają wydajnej alternatywy dla klimatyzatora ściennego. Jego kompaktowe wymiary oraz wysoka efektywność energetyczna sprawiają, że model ten staje się coraz bardziej popularny. Nie zabrakło tutaj również regulacji prędkości wentylatora, funkcji osuszania, czy wbudowanego timera.

Wybierz swój wymarzony klimatyzator już dziś! Jeżeli nie wiesz, w jaki model zainwestować, skontaktuj się ze specjalistami w tej dziedzinie. Pomogą nie tylko w doborze modelu, ale i odpowiedniej mocy.

Komentarze

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.