RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA

Redakcja RI | 2023-02-15
Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA

Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina na Targach BUDMA

Najważniejszemu wydarzeniu budowlanemu w naszej części Europy – Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży budowlanej i architektonicznej, jak również konferencji dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed tymi sektorami przemysłu. Jednym z najważniejszych wydarzeń była dwudniowa (30-31 stycznia 2023 r.) konferencja budowlana – pierwszego dnia skupiona wokół spraw polskich (Forum BUILD4FUTURE), zaś drugiego wokół perspektyw powojennej odbudowy Ukrainy (Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina).

We wtorek 31 stycznia rozpoczął się w Poznań Congress Center drugi dzień święta budownictwa, czyli Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska-Ukraina. To pierwsze takie spotkanie przedstawicieli branży budowlanej z Europy Zachodniej, Skandynawii, Ukrainy i Polski w naszym kraju, poświęcone wyłącznie problematyce budownictwa w ogólnym planie odbudowy infrastruktury naszego wschodniego sąsiada po toczącej się jeszcze wojnie.

Otwarcia Konwencji dokonali Piotr Uściński, Sekretarz Stanu w  Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Bartosz Cichocki – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Paweł Kurtasz – prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Piotr Dardziński – prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz jako gospodarze wydarzenia – Jan Styliński, prezes PZPB i Filip Bittner z Zarządu Grupy MTP.

Ważne i trudne pytania

Pytań związanych z aktualnym stanem współpracy z rynkiem ukraińskim jest wiele, stąd uczestnicy Konwencji starali się wskazać, jakie wsparcie rządowe dla polskich firm budowlanych oraz finansowe wejścia na rynek ukraiński są w tej chwili niezbędne i najbardziej pilne. Mówiono też o niezwykle istotnych kwestiach związanych z ubezpieczeniami i gwarancjami dla inwestycji na wschodzie.

Podczas rozpoczętej zaraz po otwarciu debaty wprowadzającej rozmawiano o sytuacji ekonomicznej Ukrainy i próbowano ocenić obecną sytuację na rynku budowlanym w tym kraju. Wzięli w niej udział znani analitycy finansowi i ekonomiści: Marek Zuber, Marek Budzisz i Adrian Furgalski.

Straty prowadzące do katastrofy

Wcześniej jednak dr Tetiana Chuzha z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kijowie przedstawiła skalę zniszczeń wojennych w obrębie budownictwa i infrastruktury w Ukrainie. A te są olbrzymie, zaś sam kraj stanął na granicy katastrofy humanitarnej. Jak podała dr Tetiana Chuzha, straty ogólne – według Kancelarii Prezydenta Ukrainy – wyceniane były w październiku 2022 r. na kwotę ponad 1 bln dolarów, zaś straty bezpośrednie – na 650 mld dol. Z kolei dane Banku Światowego z czerwca 2022 r. mówią o zapotrzebowaniu na odbudowę samej ukraińskiej infrastruktury na kwotę ok. 350 mld dol.

Podane przez dr Tetianę Chuzhę szkody w infrastrukturze budowlanej spowodowane wojną wyceniało się w roku 2022 na 137,8 mld dol. Niestety, w wyniku działań wojennych liczba uszkodzonych i zniszczonych obiektów infrastruktury stale rośnie. Z kolei koszty szkód w infrastrukturze transportowej przekroczyły już 35,6 mld dol. – w tym 26,6 mld dol. to zniszczenia dróg, a 4,4 mld dol. to szkody na kolei. Ponadto ok. 50 proc. ukraińskich obiektów energetycznych zostało uszkodzonych wskutek zmasowanych ataków pod koniec 2022 r. Ponad 150 mostów lub wiaduktów na drogach o znaczeniu państwowym zostało zniszczonych lub uszkodzonych, natomiast szkody w ukraińskim mieszkalnictwie szacuje się na 54 mld dol. Uszkodzonych lub zniszczonych zostało łącznie 149,3 tys. budynków mieszkalnych. Szkody wyrządzone przez wojnę obiektom kultury, sportu i religii szacuje się na 2,2 mld dol.

Dr Chuzha podała też, że w wyniku wojny zniszczeniu uległo m.in. 84,3 tys. maszyn rolniczych, 3 tys. prywatnych samochodów osobowych, 14,4 tys. pojazdów komunikacji miejskiej, 330 szpitali, 595 budynków administracji państwowej i samorządowej, 31 internatów i 44 ośrodków pomocy społecznej. To wszystko – jak ocenili zgodnie uczestnicy Konwencji – będzie wymagało olbrzymiej, międzynarodowej współpracy, tak na etapie projektowania mechanizmów finansowania odbudowy, jak i samego wykonawstwa, dostarczania technologii, ludzi, maszyn i materiałów budowlanych.

Czytaj także: Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2023

Jak i za co odbudować Ukrainę?

Koncepcje odbudowy Ukrainy i udziału polskiego sektora budowlanego, czyli forum praktycznych doświadczeń funkcjonowania budownictwa i polskich firm z tego sektora w Ukrainie – to tematyka eksperckiej debaty, w której udział wzięli m.in. Szymon Waszczyn z firmy Bolix Ukraine, Yaroslav Romanchuk z EUCON Legal Group i Zrzeszenia Ukraińskiego Biznesu w Polsce, Karol Kubica z Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kijowie, Roman Babak z TB Group i Konwentu Budowlanego Polska–Ukraina, Leszek Gołąbiecki – prezes spółki Unibep, prof. Gennadiy Farenyuk z Państwowego Instytutu Naukowo-Badawczego Konstrukcji Budowlanych Ukrainy oraz Aleksander Baranowski z Narodowego Stowarzyszenia Architektów Ukrainy.

Tuż po niej rozmawiano o nowoczesnych technologiach oraz eksporcie polskich usług i materiałów budowlanych. Jerzy Karwelis z Centrum Rozwoju Biznesu Łukasiewicz – ORGMASZ rozmawiał o tym m.in. z Maciejem Korbasiewiczem z firmy Bolix Ukraine, Arturem Jarząbem z firmy Synthos, Michałem Wieczorkiem z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Sieci Łukasiewicz, Bogusławą Rudecką ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Bogdanem Kępką z Klastra Polskie Technologie Bazaltowe, Konradem Szczęsnym z Invest Stockholm i Mateuszem Danilukiem z firmy Pronar.

Natomiast na zakończenie spotkania Kazimierz Krupa z Kancelarii Drawbridge zaprosił do dyskusji poświęconej finansowaniu inwestycji oraz ubezpieczeniach realizacji procesów budowlanych w odbudowie Ukrainy. Jego gośćmi byli Janusz Władyczak – prezes KUKE, Karol Tofil z Banku Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Blocher z Budimeksu, Damian Kaźmierczak z PZPB, Wiktor Karpinec z Kredobank Ukraina i Olena Sztorgin z Konfederacji Firm Budowlanych Ukrainy.

Organizatorzy i Partnerzy

Międzynarodowa Konwencja Budownictwo Polska–Ukraina zorganizowana została przez Grupę MTP oraz Polski Związek Pracodawców Budownictwa, skupiający najważniejsze firmy wykonawcze działające w naszym kraju. Merytorycznego wsparcia udzieliły wydarzeniom: Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Bank Gospodarstwa Krajowego, PFR Nieruchomości oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz.

źródło: Grupa MTP

Komentarze

Powiązane

Redakcja RI news „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

„Klimatyzacja obiektów szpitalnych” „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

Druga edycja Konferencji Naukowo-Technicznej „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” odbędzie się 25 marca 2022 r. w formie online. Konferencja organizowana jest przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki...

Druga edycja Konferencji Naukowo-Technicznej „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” odbędzie się 25 marca 2022 r. w formie online. Konferencja organizowana jest przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Główną Sekcję Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.

Redakcja RI news Webinarium „Uciążliwe zapachy”

Webinarium „Uciążliwe zapachy” Webinarium „Uciążliwe zapachy”

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium na temat „Uciążliwe zapachy...

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium na temat „Uciążliwe zapachy – wpływ na zdrowie i neutralizacja”, które odbędzie się w dniu 4 marca 2022 r. o godzinie 15:00.

Redakcja RI news Konferencja Heat not Lost

Konferencja Heat not Lost Konferencja Heat not Lost

VI Konferencja Naukowo-Techniczna Heat not Lost odbędzie się 23-24 lutego 2022 roku na TARGACH KIELCE oraz online. Konferencja jest wydarzeniem, którego tematyka poświęcona jest efektywności energetycznej,...

VI Konferencja Naukowo-Techniczna Heat not Lost odbędzie się 23-24 lutego 2022 roku na TARGACH KIELCE oraz online. Konferencja jest wydarzeniem, którego tematyka poświęcona jest efektywności energetycznej, w tym najnowszym osiągnięciom naukowym oraz rozwiązaniom technicznym.

Redakcja RI news „Wyzwania pakietu FIT for 55”

„Wyzwania pakietu FIT for 55” „Wyzwania pakietu FIT for 55”

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza na webinarium „Wyzwania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych”. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego 2022 r.

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza na webinarium „Wyzwania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych”. Wydarzenie odbędzie się 23 lutego 2022 r.

Redakcja RI news Szkolenie „Pompy ciepła”

Szkolenie „Pompy ciepła” Szkolenie „Pompy ciepła”

Elektrotechnika SA zaprasza na dwudniowe szkolenie techniczne z zakresu pompy ciepła powietrze/woda. Szkolenie przeznaczone jest dla instalatorów i serwisantów pomp ciepła.

Elektrotechnika SA zaprasza na dwudniowe szkolenie techniczne z zakresu pompy ciepła powietrze/woda. Szkolenie przeznaczone jest dla instalatorów i serwisantów pomp ciepła.

Redakcja RI news Szkolenia z systemów klimatyzacji Fuji

Szkolenia z systemów klimatyzacji Fuji Szkolenia z systemów klimatyzacji Fuji

Fuji Electric rozpoczyna szkolenia z systemów klimatyzacji Split oraz Multi Split, przeznaczone dla instalatorów i serwisantów chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowości produktowych marki, montażu...

Fuji Electric rozpoczyna szkolenia z systemów klimatyzacji Split oraz Multi Split, przeznaczone dla instalatorów i serwisantów chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nowości produktowych marki, montażu systemów, diagnozowania awarii, występujących błędów i uruchamiania układów Multi Split.

Redakcja RI news Szkolenie dla instalatorów: Pompy ciepła

Szkolenie dla instalatorów: Pompy ciepła Szkolenie dla instalatorów: Pompy ciepła

Elektrotechnika S.A. zaprasza na szkolenie techniczne z zakresu pompy ciepła typu split/monoblok Hokkaido. Szkolenie przeznaczone jest dla instalatorów i serwisantów pomp ciepła.

Elektrotechnika S.A. zaprasza na szkolenie techniczne z zakresu pompy ciepła typu split/monoblok Hokkaido. Szkolenie przeznaczone jest dla instalatorów i serwisantów pomp ciepła.

Waldemar Joniec news Jakość powietrza a efektywność energetyczna

Jakość powietrza a efektywność energetyczna Jakość powietrza a efektywność energetyczna

V Międzynarodowa Konferencja „Jakość powietrza a efektywność energetyczna – 2021” odbyła się online 9–10 grudnia 2021 r. Dyskutowano o standardzie budynków niemal zeroenergetycznych (nZEB) oraz o tym,...

V Międzynarodowa Konferencja „Jakość powietrza a efektywność energetyczna – 2021” odbyła się online 9–10 grudnia 2021 r. Dyskutowano o standardzie budynków niemal zeroenergetycznych (nZEB) oraz o tym, jak duże jest to wyzwanie dla samorządów, projektantów, a także wykonawców.

Redakcja RI news X Kongres PORT PC

X Kongres PORT PC X Kongres PORT PC

2 czerwca 2022 r. w Krakowie odbędzie się X Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. X Kongres będzie...

2 czerwca 2022 r. w Krakowie odbędzie się X Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). W tym roku wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. X Kongres będzie szczególnie ważnym momentem w 11-letniej historii stowarzyszenia i historii pomp ciepła w Polsce.

Redakcja RI news GAZTERM 2022

GAZTERM 2022 GAZTERM 2022

Przed nami jubileuszowa, XXV edycja Konferencji GAZTERM. Odbędzie się ona w dniach 15-18.05.2022 r. w Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Przed nami jubileuszowa, XXV edycja Konferencji GAZTERM. Odbędzie się ona w dniach 15-18.05.2022 r. w Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach.

Redakcja RI news Polski Dzień Hydraulika 2022

Polski Dzień Hydraulika 2022 Polski Dzień Hydraulika 2022

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Hydraulika obchodzony na całym świecie 11 marca. W Polsce, z inicjatywy Stowarzyszenia OSFIS, już po raz drugi będziemy obchodzić nasze branżowe święto pod nazwą...

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Hydraulika obchodzony na całym świecie 11 marca. W Polsce, z inicjatywy Stowarzyszenia OSFIS, już po raz drugi będziemy obchodzić nasze branżowe święto pod nazwą Polski Dzień Hydraulika.

Redakcja RI news Kongres Budownictwa Polskiego

Kongres Budownictwa Polskiego Kongres Budownictwa Polskiego

Kongres Budownictwa Polskiego odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2022 r. w Poznaniu. To dwudniowe spotkanie kluczowych przedstawicieli sektora budowlanego i branż towarzyszących, poświęcone tematyce...

Kongres Budownictwa Polskiego odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2022 r. w Poznaniu. To dwudniowe spotkanie kluczowych przedstawicieli sektora budowlanego i branż towarzyszących, poświęcone tematyce budownictwa i infrastruktury w obecnej dekadzie.

Redakcja RI news Konferencja „Innowacje w OZE”

Konferencja „Innowacje w OZE” Konferencja „Innowacje w OZE”

Konferencja naukowa „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2022 r. na Akademii Górniczo–Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Konferencja naukowa „Innowacje w odnawialnych źródłach energii” odbędzie się w dniach 9-10 czerwca 2022 r. na Akademii Górniczo–Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Redakcja RI news Program Konferencji GAZTERM

Program Konferencji GAZTERM Program Konferencji GAZTERM

25. edycja Konferencji GAZTERM odbędzie się w dniach 15-18.05.2022 r. w Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach. Tematem wiodącym Konferencji będzie: Rynek gazu w okresie przełomu. Szczyt gazowy...

25. edycja Konferencji GAZTERM odbędzie się w dniach 15-18.05.2022 r. w Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach. Tematem wiodącym Konferencji będzie: Rynek gazu w okresie przełomu. Szczyt gazowy – wyzwania dla bezpieczeństwa i sprawiedliwej transformacji w Europie.

Redakcja RI news VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego

VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego

To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej w Polsce, gromadzące kluczowych przedstawicieli biznesu i instytucji związanych z tą tematyką. VI Konwencja Rynku Grzewczego,...

To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży grzewczej, sanitarnej i instalacyjnej w Polsce, gromadzące kluczowych przedstawicieli biznesu i instytucji związanych z tą tematyką. VI Konwencja Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego odbędzie się 25 kwietnia 2022 r. podczas Targów INSTALACJE.

Redakcja RI news Konferencja „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

Konferencja „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” Konferencja „Klimatyzacja obiektów szpitalnych”

W dniu 25 marca 2022 r. odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” zorganizowana w formie zdalnej przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii...

W dniu 25 marca 2022 r. odbyła się II Konferencja Naukowo-Techniczna „Klimatyzacja obiektów szpitalnych” zorganizowana w formie zdalnej przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych, w której wzięło udział ponad 300 uczestników.

Redakcja RI news Webinarium „Jakość wyrobów budowlanych”

Webinarium „Jakość wyrobów budowlanych” Webinarium „Jakość wyrobów budowlanych”

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza na webinarium „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku”. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00-11.30.

Związek Pracodawców – Producentów Materiałów dla Budownictwa zaprasza na webinarium „Jakość wyrobów budowlanych dostępnych na polskim rynku”. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia 2022 r. w godzinach 10.00-11.30.

Redakcja RI news Webinar „Zapotrzebowanie budynku i strefa klimatyczna a dobór pompy ciepła”

Webinar „Zapotrzebowanie budynku i strefa klimatyczna a dobór pompy ciepła” Webinar „Zapotrzebowanie budynku i strefa klimatyczna a dobór pompy ciepła”

Panasonic zaprasza na webinar pt. Zapotrzebowanie budynku i strefa klimatyczna a dobór pompy ciepła – na co zwrócić uwagę? Wydarzenie online odbędzie się 13 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00.

Panasonic zaprasza na webinar pt. Zapotrzebowanie budynku i strefa klimatyczna a dobór pompy ciepła – na co zwrócić uwagę? Wydarzenie online odbędzie się 13 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00.

Redakcja RI news Webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne w obiektach służby zdrowia”

Webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne w obiektach służby zdrowia” Webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne w obiektach służby zdrowia”

12 maja 2022 r. o godzinie 13:00 odbędzie się webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne w obiektach służby zdrowia” organizowane przez Główną Sekcję Techniki Instalacyjnej w Szpitalnictwie i Balneotechniki.

12 maja 2022 r. o godzinie 13:00 odbędzie się webinarium „Niecodzienne problemy instalacyjne w obiektach służby zdrowia” organizowane przez Główną Sekcję Techniki Instalacyjnej w Szpitalnictwie i Balneotechniki.

Redakcja RI news Konferencja „Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych”

Konferencja „Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych” Konferencja „Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych”

Krajowe Forum Chłodnictwa i Targi INSTALACJE serdecznie zapraszają na konferencję pt. "Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych", która odbędzie się 26 kwietnia 2022...

Krajowe Forum Chłodnictwa i Targi INSTALACJE serdecznie zapraszają na konferencję pt. "Branża chłodnicza w obliczu aktualnych krajowych i unijnych uregulowań prawnych", która odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. w godz. 12:00-16:00 w World Trade Center Poznań.

Redakcja RI news VIII Konferencja „Kliwent Event”

VIII Konferencja „Kliwent Event” VIII Konferencja „Kliwent Event”

W dniach 6-10 czerwca 2022 r. po raz kolejny odbędzie się wydarzenie „Kliwent Event” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami...

W dniach 6-10 czerwca 2022 r. po raz kolejny odbędzie się wydarzenie „Kliwent Event” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

news Szkolenia akredytacyjne Panasonic

Szkolenia akredytacyjne Panasonic Szkolenia akredytacyjne Panasonic

Panasonic zaprasza firmy instalacyjne na szkolenia akredytacyjne dotyczące urządzeń klimatyzacyjnych marki. Szkolenia organizowane są w całej Polsce.

Panasonic zaprasza firmy instalacyjne na szkolenia akredytacyjne dotyczące urządzeń klimatyzacyjnych marki. Szkolenia organizowane są w całej Polsce.

Redakcja RI news Webinarium „Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej”

Webinarium „Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej” Webinarium „Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej”

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium na temat „Wentylacja i klimatyzacja w...

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium na temat „Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej – aktualne możliwości i rozwiązania”, które odbędzie się 20 maja 2022 r. o godzinie 15:00.

Redakcja RI news Sympozjum Branży PV

Sympozjum Branży PV Sympozjum Branży PV

Sympozjum „Razem dla OZE” odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Uniejowie. Tematy Sympozjum skupiają się wokół ostatnich, dynamicznych zmian na rynku OZE, biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną....

Sympozjum „Razem dla OZE” odbędzie się w dniach 18 i 19 maja w Uniejowie. Tematy Sympozjum skupiają się wokół ostatnich, dynamicznych zmian na rynku OZE, biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną. Wśród prelegentów pojawią się znani eksperci.

Wybrane dla Ciebie

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze » 100% wydajności grzewczej w bardzo niskiej temperaturze »

Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Dołącz do grona elektro - wykonawców » Dołącz do grona elektro - wykonawców »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Bezpłatny audyt fotowoltaiki » Bezpłatny audyt fotowoltaiki »

Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach »

Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach » Czego nie może zabraknąć w elektro narzędziach »

Czego może brakować w kominie?

Czego może brakować w kominie? Czego może brakować w kominie?

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu » Co zrobić by zatrzymać ciepło w domu »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” » Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe » Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii » Jakie urządzenia pomogą w kontrolowaniu przepływu energii »

Zostań Instalatorem HVAC »

Zostań Instalatorem HVAC » Zostań Instalatorem HVAC »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. » Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. »

Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze »

Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze » Uzyskaj zwrot z programu czyste powietrze »

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu? Czy wiesz, jak utrzymać ciśnienie w wodociągu?

Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy?

Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy? Jaki grzejnik wybrać? Stalowy czy aluminiowy?

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji » Jak szybko i sprawnie pozyskać elementy do systemu klimatyzacji »

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie »

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie » Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie »

Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku »

Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku » Poznaj sposób na usprawnienie opomiarowania budynku »

Steruj urządzeniami z jednego miejsca

Steruj urządzeniami z jednego miejsca Steruj urządzeniami z jednego miejsca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca Pompa ciepła w nowym domu, czy to się opłaca

Najnowsze produkty i technologie

Kanlux SA news Polska Fabryka Kanlux

Polska Fabryka Kanlux Polska Fabryka Kanlux

Podczas realizacji inwestycji budowlanej ważnych jest wiele czynników. Jednym z nich jest terminowość i szybkość dostarczenia niezbędnych komponentów. Nie bez znaczenia jest też spełnienie (specyficznych...

Podczas realizacji inwestycji budowlanej ważnych jest wiele czynników. Jednym z nich jest terminowość i szybkość dostarczenia niezbędnych komponentów. Nie bez znaczenia jest też spełnienie (specyficznych często) wymogów projektu. Oczywiście liczy się też niezawodność, i bezawaryjność dostarczonych produktów.

IZOMIX sp. z o.o. IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta!

IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta! IZOMIX SP. Z O.O. – firma stawiająca na intensywny rozwój, jakość i zadowolenie klienta!

Izolacja rurociągów przemysłowych, izolacje na statkach, montaż płaszczy blaszanych czy przemysłowe instalacje chłodnicze i wentylacyjne to tylko część zagadnień, którymi zajmują się monterzy izolacji...

Izolacja rurociągów przemysłowych, izolacje na statkach, montaż płaszczy blaszanych czy przemysłowe instalacje chłodnicze i wentylacyjne to tylko część zagadnień, którymi zajmują się monterzy izolacji przemysłowych oraz blacharze. Wysokiej jakości materiały i możliwość skorzystania z fachowych porad zapewni im sklep IZOMIX.

KFA Armatura Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Obalamy mity o grzejniku aluminiowym Obalamy mity o grzejniku aluminiowym

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów...

Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów oraz fałszywych przekonań. Postanowiliśmy więc obalić niektóre z nich i podzielić się wiedzą, podając kilka niezaprzeczalnych faktów.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master

Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master Świeże powietrze wolne od wirusów z klimatyzatorem Hisense Fresh Master

Każdy chce, aby jego dom był bezpiecznym i zdrowym miejscem, w którym będzie czuć się bezpieczny – chroniony przed różnymi zagrożeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. To poczucie komfortu jest...

Każdy chce, aby jego dom był bezpiecznym i zdrowym miejscem, w którym będzie czuć się bezpieczny – chroniony przed różnymi zagrożeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego. To poczucie komfortu jest związane z jakością powietrza, którym oddychasz. Dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia zapewniać sobie i swojej rodzinie czyste i świeże powietrze. Tu z pomocą przychodzi innowacyjny i inteligentny klimatyzator Hisense Fresh Master.

BMETERS POLSKA sp. z o.o. news HYDROCAL M4 RADIO

HYDROCAL M4 RADIO HYDROCAL M4 RADIO

HYDROCAL M4 RADIO to ciepłomierz kompaktowy typu combo do pomiaru energii ciepła i chłodu. W standardzie ma wbudowany moduł radiowy WMBUS i LoRAWAN, oraz interfejs NFC służący do konfiguracji.

HYDROCAL M4 RADIO to ciepłomierz kompaktowy typu combo do pomiaru energii ciepła i chłodu. W standardzie ma wbudowany moduł radiowy WMBUS i LoRAWAN, oraz interfejs NFC służący do konfiguracji.

Kanlux SA news TEKNO – oszczędność czasu, łatwość montażu

TEKNO – oszczędność czasu, łatwość montażu TEKNO – oszczędność czasu, łatwość montażu

MOWION to marka osprzętu elektroinstalacyjnego stworzona przez Kanlux. Oferujemy w niej rozwiązania nie tylko do wnętrz, ale również zewnętrzne. Do tych zadań przeznaczyliśmy serię TEKNO.

MOWION to marka osprzętu elektroinstalacyjnego stworzona przez Kanlux. Oferujemy w niej rozwiązania nie tylko do wnętrz, ale również zewnętrzne. Do tych zadań przeznaczyliśmy serię TEKNO.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.