RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Nowe normy przyjęte przez PKN w grudniu 2023 r.

Redakcja RI | 2023-12-11

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.

  • PN-EN 14825:2022-11 -- Klimatyzatory, agregaty do chłodzenia cieczy oraz pompy ciepła ze sprężarkami napędzanymi elektrycznie, do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń -- Badanie i ocena w warunkach częściowego obciążenia oraz obliczanie wydajności sezonowej

Niniejszy dokument stosuje się do klimatyzatorów, pomp ciepła i agregatów chłodzących ciecz, w tym agregatów chłodniczych dla komfortu oraz procesowych. Stosuje się go do jednostek wyprodukowanych fabrycznie, zdefiniowanych w EN 14511-1, z wyjątkiem jednostek jednokanałowych, dwukanałowych, szaf sterowniczych i central sterujących jednostkami. Uwzględniono w nim również pompy ciepła z bezpośrednią wymianą ciepła do wody (solanki) (DX-woda (solanka)), zdefiniowane w EN 15879-1. Niniejszy dokument stosuje się również do jednostek hybrydowych zdefiniowanych w niniejszej normie. W niniejszym dokumencie określono temperatury, warunki obciążenia częściowego oraz metody obliczeń w celu wyznaczania sezonowego współczynnika efektywności chłodzenia SEER i SEERon, sezonowej efektywności energetycznej chłodzenia pomieszczeń ηs,c, sezonowego współczynnika efektywności ogrzewania SCOP, SCOPon i SCOPnet, sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń ηs,h i sezonowego współczynnika efektywności energetycznej SEPR. Takie metody obliczeń mogą opierać się na wartościach obliczonych lub zmierzonych. W przypadku wartości zmierzonych w niniejszym dokumencie określono metody badania w celu wyznaczania wydajności, wartości EER i COP w trybie aktywnym w warunkach obciążenia częściowego. Ustalono również metody badania mocy wejściowej w trybie wyłączonego termostatu, trybie czuwania, stanie wyłączenia i trybie włączonej grzałki karteru. UWAGA 1 Wyraz „jednostka” jest używany zamiast terminów produkty w pełnym znaczeniu. UWAGA 2 Wyraz „ogrzewanie” jest używany w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń.

  • PN-EN 13611:2019-07/AC:2021-10 -- Urządzenia zabezpieczające i sterujące do palników i urządzeń spalających paliwa gazowe i/lub płynne -- Wymagania ogólne

Bezpłatne poprawki są dostępne na https://sklep.pkn.pl

  • PN-EN 15643:2021-11 -- Zrównoważenie obiektów budowlanych -- Struktura oceny budynków i obiektów inżynieryjnych

W niniejszym dokumencie przedstawiono zasady i wymagania dotyczące oceny środowiskowych, społecznych i ekonomicznych właściwości użytkowych budynków i obiektów inżynieryjnych z uwzględnieniem ich charakterystyk technicznych i funkcjonalności. UWAGA 1: Oceny środowiskowych, społecznych i ekonomicznych właściwości użytkowych to trzy aspekty oceny zrównoważenia budynków i obiektów inżynieryjnych, lub ich kombinacji (zwanych dalej „obiektami budowlanymi”). Struktura dotyczy wszystkich rodzajów obiektów budowlanych i są istotne dla nowych obiektów budowlanych w całym ich cyklu życia, a także dla istniejących obiektów budowlanych przez pozostały okres użytkowania i na etapie końca życia. Ocena zrównoważenia obiektów budowlanych obejmuje aspekty i wpływy obiektów budowlanych wyrażone za pomocą wymiernych wskaźników. Obejmuje ocenę wpływu obiektów budowlanych na aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne oraz oddziaływania na obszar lokalny (obszar oddziaływania) oraz lokalną infrastrukturę poza terenem budynku i obiektów inżynieryjnych. UWAGA 2: Ocena zrównoważenia w normach opracowanych w niniejszej strukturze obejmuje potencjalne wpływy, np. nieodłączne zagrożenia związane z chemikaliami, które nie są oparte na pełnej ocenie ryzyka środowiskowego. Ocena środowiskowych, społecznych i ekonomicznych aspektów organizacji, takich jak systemy zarządzania, nie jest zawarta w normach opracowanych w niniejszej strukturze. Jednak decyzje lub działania, które wpływają na środowiskowe, społeczne i ekonomiczne właściwości użytkowe przedmiotu oceny, mogą być brane pod uwagę, gdy ocena obejmuje aspekty związane z procesem zarządzania.

  • PN-EN 17472:2022-07 -- Zrównoważenie obiektów budowlanych -- Zrównoważona ocena obiektów inżynieryjnych -- Metody obliczania

W niniejszym dokumencie określono wymagania i określone metody oceny środowiskowych, ekonomicznych i społecznych właściwości użytkowych obiektów inżynieryjnych z uwzględnieniem funkcjonalności i charakterystyk technicznych obiektów inżynieryjnych. Za pomocą niniejszego dokumentu proces podejmowania decyzji dotyczących projektu jest wspierany poprzez zapewnienie ujednoliconej metody umożliwiającej porównywanie wariantów programu. Ocena środowiskowych, ekonomicznych właściwości użytkowych obiektów inżynieryjnych opiera się na ocenie cyklu życia (LCA), koszcie cyklu życia (LCC), koszcie całego życia (WLC) oraz innych skwantyfikowanych informacjach środowiskowych i ekonomicznych. Podejście do oceny obejmuje wszystkie etapy cyklu życia obiektów inżynieryjnych i obejmuje wszystkie wyroby budowlane, procesy i usługi związane z obiektami inżynieryjnych, wykorzystywane w trakcie ich cyklu życia. Niniejszy dokument dotyczy nowych i istniejących obiektów inżynieryjnych oraz projektów remontu. Środowiskowe właściwości użytkowe opierają się na danych uzyskanych z deklaracji środowiskowych wyrobu (EPD) oraz dodatkowych wskaźników. Niniejszy dokument nie dotyczy oceny środowiskowych, ekonomicznych i społecznych właściwości użytkowych budynku (budynków) jako części obiektów inżynieryjnych; zamiast tego mają zastosowanie EN 15978, EN 16309 i EN 16627.

  • PN-EN IEC 61730-1:2018-06/AC:2018-07 -- Ocena bezpieczeństwa modułu fotowoltaicznego (PV) -- Część 1: Wymagania dotyczące konstrukcji

Bezpłatne poprawki są dostępne na https://sklep.pkn.pl

  • PN-EN ISO 22057:2022-10 -- Zrównoważenie budynków i obiektów inżynieryjnych -- Szablony danych do wykorzystania deklaracji środowiskowych wyrobów (EPD) dla wyrobów budowlanych w modelowaniu informacji o obiekcie budowlanym (BIM)

W niniejszym dokumencie określono zasady i wymagania umożliwiające wykorzystanie danych środowiskowych i technicznych zawartych w EPD dotyczących wyrobów i usług budowlanych, elementów budowlanych i zintegrowanych systemów technicznych w BIM w celu pomocy w ocenie środowiskowych właściwości użytkowych obiektu budowlanego w całym jego cyklu życia. W niniejszym dokumencie podano wymagania dotyczące strukturyzowania informacji EPD z zastosowaniem szablonu danych zgodnie z ISO 23386 i ISO 23387, aby dane EPD można było interpretować maszynowo i aby umożliwić ich integrację w opartych na informacjach etapach projektowania, budowy, użytkowania i końca życia. Niniejszy dokument dotyczy strukturyzacji ogólnych danych LCA do wykorzystania w środowisku BIM, ponieważ dane te są wymagane w przypadku braku odpowiednich danych EPD umożliwiających ocenę środowiskowych właściwości użytkowych na poziomie obiektu budowlanego. Niniejszy dokument nie obejmuje środowiskowych właściwości użytkowych na poziomie obiektu budowlanego.

Komentarze

Powiązane

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. Pompy ciepła HISENSE Hi-Therma w oddziałach Schiessl Polska!

Pompy ciepła HISENSE Hi-Therma w oddziałach Schiessl Polska! Pompy ciepła HISENSE Hi-Therma w oddziałach Schiessl Polska!

Teraz w każdym z 13 oddziałów Schiessl Polska istnieje możliwość nabycia pomp ciepła marki Hisense. Nasi specjaliści służą pomocą w wyborze odpowiednich urządzeń, udzielą profesjonalnych porad, przedstawią...

Teraz w każdym z 13 oddziałów Schiessl Polska istnieje możliwość nabycia pomp ciepła marki Hisense. Nasi specjaliści służą pomocą w wyborze odpowiednich urządzeń, udzielą profesjonalnych porad, przedstawią korzystne warunki cenowe oraz szybko zrealizują zamówienie.

ANG Klimatyzacja Sp. z o.o. Kup pompę ciepła ANDE, otrzymaj klimatyzator ANDE za 1 zł

Kup pompę ciepła ANDE, otrzymaj klimatyzator ANDE za 1 zł Kup pompę ciepła ANDE, otrzymaj klimatyzator ANDE za 1 zł

Pompy ciepła ANDE ECO THERMA to nowoczesne rozwiązanie dostosowane do zmieniających się potrzeb rynku. Są to inteligentne i niezawodne urządzenia, wysoce energooszczędne i stanowiące serce kompleksowych...

Pompy ciepła ANDE ECO THERMA to nowoczesne rozwiązanie dostosowane do zmieniających się potrzeb rynku. Są to inteligentne i niezawodne urządzenia, wysoce energooszczędne i stanowiące serce kompleksowych systemów ogrzewania i chłodzenia budynków.

Redakcja RI news Pompka skroplin klasy premium

Pompka skroplin klasy premium Pompka skroplin klasy premium

Easy Flow, nowe rozwiązanie produkcji włoskiej firmy Tecnosystemi w ofercie firmy Ventia, to kompaktowa pompka skroplin o poborze mocy nieprzekraczającym 19 W.

Easy Flow, nowe rozwiązanie produkcji włoskiej firmy Tecnosystemi w ofercie firmy Ventia, to kompaktowa pompka skroplin o poborze mocy nieprzekraczającym 19 W.

Redakcja RI news Szeroki zakres wydajności w nowych klimatyzatorach ściennych Mitsubishi

Szeroki zakres wydajności w nowych klimatyzatorach ściennych Mitsubishi Szeroki zakres wydajności w nowych klimatyzatorach ściennych Mitsubishi

Oferta klimatyzatorów ściennych japońskiego producenta Mitsubishi Heavy Industries została rozszerzona o serię Standard Plus (SRK ZTL-W). Klimatyzatory przeznaczone są do chłodzenia lub ogrzewania zarówno...

Oferta klimatyzatorów ściennych japońskiego producenta Mitsubishi Heavy Industries została rozszerzona o serię Standard Plus (SRK ZTL-W). Klimatyzatory przeznaczone są do chłodzenia lub ogrzewania zarówno mniejszych mieszkań, jak również domów oraz większych pomieszczeń biurowych/handlowych, w szerokim zakresie wydajności chłodniczej od 1,50 do 7,10 kW oraz wydajności grzewczej od 2,00 do 8,00 kW.

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news Klimatyzator BREVA od marki Beretta – latem chłodzi, zimą ogrzewa

Klimatyzator BREVA od marki Beretta – latem chłodzi, zimą ogrzewa Klimatyzator BREVA od marki Beretta – latem chłodzi, zimą ogrzewa

Idzie lato, a wraz z nim upały... Te potrafią być ciężkie do zniesienia – zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup klimatyzacji – jednak nie warto...

Idzie lato, a wraz z nim upały... Te potrafią być ciężkie do zniesienia – zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup klimatyzacji – jednak nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili. Sprawdź, dlaczego warto wybrać propozycję od marki Beretta i jak zaoszczędzić na zakupie klimatyzatora.

Redakcja RI news Lindab Road Show

Lindab Road Show Lindab Road Show

Lindab RoadShow trwa! Auto pokazowe Lindab odwiedza instalatorów w całym kraju, żeby zaprezentować „od środka” ekologiczne urządzenia dla domów.

Lindab RoadShow trwa! Auto pokazowe Lindab odwiedza instalatorów w całym kraju, żeby zaprezentować „od środka” ekologiczne urządzenia dla domów.

Redakcja RI news Klimatyzator Rotenso Teta Mirror

Klimatyzator Rotenso Teta Mirror Klimatyzator Rotenso Teta Mirror

Nowy klimatyzator Teta Mirror marki Rotenso to nowoczesne, całoroczne urządzenie do chłodzenia i grzania. Głęboka czerń matowej obudowy w połączeniu z czarnym lustrzanym czołem składają się na nowoczesny...

Nowy klimatyzator Teta Mirror marki Rotenso to nowoczesne, całoroczne urządzenie do chłodzenia i grzania. Głęboka czerń matowej obudowy w połączeniu z czarnym lustrzanym czołem składają się na nowoczesny i uniwersalny wygląd klimatyzatora, który sprawdzi się we wnętrzach o różnym stylu.

Redakcja RI news Nowe normy – luty 2023 r.

Nowe normy – luty 2023 r. Nowe normy – luty 2023 r.

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN...

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.

Redakcja RI news Nowe normy – grudzień 2022 r.

Nowe normy – grudzień 2022 r. Nowe normy – grudzień 2022 r.

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN...

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.

Redakcja RI news Klimatyzatory z wymiennymi, tekstylnymi panelami

Klimatyzatory z wymiennymi, tekstylnymi panelami Klimatyzatory z wymiennymi, tekstylnymi panelami

Rotenso Versu Cloth Caramel i Rotenso Versu Cloth Stone to nowa odsłona najbardziej rozpoznawalnego w ofercie marki modelu Versu. Elegancki design urządzenia znajdzie swoich fanów wśród miłośników różnych...

Rotenso Versu Cloth Caramel i Rotenso Versu Cloth Stone to nowa odsłona najbardziej rozpoznawalnego w ofercie marki modelu Versu. Elegancki design urządzenia znajdzie swoich fanów wśród miłośników różnych stylów. Unikatową cechą są wymienne, tekstylne panele, idealnie przylegające do frontu klimatyzatora.

Redakcja RI news Nowe normy – listopad 2022 r.

Nowe normy – listopad 2022 r. Nowe normy – listopad 2022 r.

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN...

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.

Waldemar Joniec Baza EPREL

Baza EPREL Baza EPREL

Dostawcy wprowadzający po raz pierwszy na rynek unijny nowe modele produktów związanych z energią są od 1 stycznia 2019 r. zobowiązani do ich wcześniejszego zarejestrowania w bazie EPREL. W czerwcu 2022...

Dostawcy wprowadzający po raz pierwszy na rynek unijny nowe modele produktów związanych z energią są od 1 stycznia 2019 r. zobowiązani do ich wcześniejszego zarejestrowania w bazie EPREL. W czerwcu 2022 r. udostępniono użytkownikom panel publiczny tej bazy. Trwa doskonalenie jej funkcji dla dostawców, a organizacje branżowe, w tym Eurovent, zwracają uwagę na potrzebę aktualizacji danych i ich weryfikacji.

Redakcja RI news Promocja na klimatyzatory ETHEREA

Promocja na klimatyzatory ETHEREA Promocja na klimatyzatory ETHEREA

Akcja promocyjna AIR POWER na klimatyzatory PANASONIC nadal trwa. Teraz do każdego zakupionego klimatyzatora Etherea dodawany jest kupon rabatowy 50 PLN.

Akcja promocyjna AIR POWER na klimatyzatory PANASONIC nadal trwa. Teraz do każdego zakupionego klimatyzatora Etherea dodawany jest kupon rabatowy 50 PLN.

Redakcja RI news KAISAI reklamuje się w TV

KAISAI reklamuje się w TV KAISAI reklamuje się w TV

Firma Klima-Therm od lipca startuje z telewizyjną kampanią reklamową marki KAISAI. Przez trzy miesiące na antenach ogólnopolskich stacji TVN, Polsat i TVP 1 emitowane będą billboardy promujące klimatyzatory...

Firma Klima-Therm od lipca startuje z telewizyjną kampanią reklamową marki KAISAI. Przez trzy miesiące na antenach ogólnopolskich stacji TVN, Polsat i TVP 1 emitowane będą billboardy promujące klimatyzatory i pompy ciepła. Kampania KAISAI obejmuje też takie kanały, jak radio, outdoor i internet.

opr. red. Jak nowelizowane prawo unijne wpłynie na rynek klimatyzatorów

Jak nowelizowane prawo unijne wpłynie na rynek klimatyzatorów Jak nowelizowane prawo unijne wpłynie na rynek klimatyzatorów

Ważnym aspektem rozwoju rynku klimatyzatorów są stosowane w nich czynniki chłodnicze, o czym decydują nie tylko parametry techniczne czy użytkowe danego czynnika, ale także zmieniające się wymagania prawne...

Ważnym aspektem rozwoju rynku klimatyzatorów są stosowane w nich czynniki chłodnicze, o czym decydują nie tylko parametry techniczne czy użytkowe danego czynnika, ale także zmieniające się wymagania prawne związane z łagodzeniem efektu cieplarnianego. Do 24 czerwca 2022 r. trwają konsultacje społeczne w sprawie nowelizacji unijnego rozporządzenia F-gazowego – nowe zapisy mogą mieć znaczny wpływ na rozwój tego segmentu urządzeń.

Redakcja RI news Klimatyzatory Ocarina

Klimatyzatory Ocarina Klimatyzatory Ocarina

Lindab poszerzył portfolio o urządzenia firmy TCL: klimatyzatory ścienne z serii Ocarina oraz jednostki kasetonowe FMA do układów multi split.

Lindab poszerzył portfolio o urządzenia firmy TCL: klimatyzatory ścienne z serii Ocarina oraz jednostki kasetonowe FMA do układów multi split.

Redakcja RI news HAIER na czele rankingów Euromonitora

HAIER na czele rankingów Euromonitora HAIER na czele rankingów Euromonitora

Haier został ponownie nagrodzony i wyróżniony trzema certyfikatami Euromonitor.

Haier został ponownie nagrodzony i wyróżniony trzema certyfikatami Euromonitor.

Redakcja RI news Klimatyzacja Midea i Manchester City

Klimatyzacja Midea i Manchester City Klimatyzacja Midea i Manchester City

To kolejny rok marki Midea jako oficjalnego Partnera Manchester City w Premier League. Podobne wartości grup pozwoliły na wypracowanie dobrej współpracy. Teraz, razem z Midea kibicujemy zawodnikom Man...

To kolejny rok marki Midea jako oficjalnego Partnera Manchester City w Premier League. Podobne wartości grup pozwoliły na wypracowanie dobrej współpracy. Teraz, razem z Midea kibicujemy zawodnikom Man City, którzy już 29 maja zagrają w finale Ligi Mistrzów.

opr. red. Klimatyzatory wchodzą do IoT

Klimatyzatory wchodzą do IoT Klimatyzatory wchodzą do IoT

W ofertach producentów znaleźć można typoszeregi urządzeń o szerokich zakresach mocy chłodniczej i grzewczej dla różnych typów budynków i pomieszczeń. Towarzyszy im bogata oferta różnych typów jednostek...

W ofertach producentów znaleźć można typoszeregi urządzeń o szerokich zakresach mocy chłodniczej i grzewczej dla różnych typów budynków i pomieszczeń. Towarzyszy im bogata oferta różnych typów jednostek wewnętrznych. Oferowane są głównie urządzenia inwerterowe o wysokich wskaźnikach efektywności energetycznej dla chłodzenia i grzania.

Redakcja RI news Klimatyzacja staje się sztuką

Klimatyzacja staje się sztuką Klimatyzacja staje się sztuką

Galletti po raz kolejny stawia decydujący krok naprzód w dziedzinie technologii i projektowania, i wypuszcza na rynek nową serię klimakonwektorów – ART-U Canvas. Przedni panel klimakonwektora jest w pełni...

Galletti po raz kolejny stawia decydujący krok naprzód w dziedzinie technologii i projektowania, i wypuszcza na rynek nową serię klimakonwektorów – ART-U Canvas. Przedni panel klimakonwektora jest w pełni personalizowany. Co się na nim znajdzie? To zależy wyłącznie od Ciebie!

Redakcja RI news Laur Klienta 2020 dla marki Midea

Laur Klienta 2020 dla marki Midea Laur Klienta 2020 dla marki Midea

Marka MIDEA otrzymała Złote Godło w kategorii „Jakość i innowacyjność – klimatyzatory” w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Laur Klienta.

Marka MIDEA otrzymała Złote Godło w kategorii „Jakość i innowacyjność – klimatyzatory” w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Laur Klienta.

Redakcja RI news Midea wspiera walkę z koronawirusem

Midea wspiera walkę z koronawirusem Midea wspiera walkę z koronawirusem

100 milionów RMB, urządzenia dla szpitali Huoshenshan i Leishenshan oraz miliony medycznych masek – to tylko część darowizn, jakie przekazała Midea, aby wygrać walkę z koronawirusem. W Chinach odnotowano...

100 milionów RMB, urządzenia dla szpitali Huoshenshan i Leishenshan oraz miliony medycznych masek – to tylko część darowizn, jakie przekazała Midea, aby wygrać walkę z koronawirusem. W Chinach odnotowano już prawie 30 tysięcy zarażonych, zmarły 564 osoby.

Redakcja RI news Nowa siedziba firmy Thermosilesia otwarta!

Nowa siedziba firmy Thermosilesia otwarta! Nowa siedziba firmy Thermosilesia otwarta!

Firma Thermosilesia otworzyła nową siedzibę w Rudzie Śląskiej. Imponujący budynek tworzy komfortowe warunki pracy dla blisko 80 osób. Dynamiczny rozwój firmy umożliwiają wykwalifikowani i profesjonalni...

Firma Thermosilesia otworzyła nową siedzibę w Rudzie Śląskiej. Imponujący budynek tworzy komfortowe warunki pracy dla blisko 80 osób. Dynamiczny rozwój firmy umożliwiają wykwalifikowani i profesjonalni pracownicy, kompleksowa oferta produktowa i własne centrum logistyczne.

Krystyna Nowotczyńska, Jerzy Nowotczyński news Zestawienie aktualnych norm - stan na luty 2019

Zestawienie aktualnych norm - stan na luty 2019 Zestawienie aktualnych norm - stan na luty 2019

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN...

W zestawieniu podano wybrane nowe normy z branży instalacyjnej i projekty norm. Wykaz przygotowano na podstawie informacji normalizacyjnych podawanych w wersji elektronicznej miesięcznika „Wiadomości PKN – Normalizacja”.

Wybrane dla Ciebie

Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Jak wybrać odpowiednie urządzenie » Jak wybrać odpowiednie urządzenie »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się » Łatwy montaż systemów podtynkowych? Przekonaj się »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? » Czy wiesz, co skutecznie zadba o instalacje CO? »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody » Jesteś Instalatorem? Nie czekaj, odbieraj nagrody »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła » Czego jeszcze nie wiesz o pompach ciepła »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? » Czy wiesz, jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego? »

Jakie korzyści dla instalatora »

Jakie korzyści dla instalatora » Jakie korzyści dla instalatora »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji » Zobacz jak profesjonaliści pomagają sobie w projektowaniu instalacji »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin » Poznaj skuteczne metody odprowadzania spalin »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? » Czy istnieją naturalne czynniki chłodzące? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? » Jakie rozdzielacze do ogrzewania podłogowego poleciłby ekspert? »

Odkryj nowy sposób próżniowania »

Odkryj nowy sposób próżniowania » Odkryj nowy sposób próżniowania »

Dołącz do grona super instalatorów »

Dołącz do grona super instalatorów » Dołącz do grona super instalatorów »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie » Która pompa zapewni stałe ciśnienie wody w kranie »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu » Podpowiadamy, jaki grzejnik zainstalować w pomieszczeniu »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej » Pobierz tabelę z parametrami armatury ogrodowej »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji » Poznaj, nowe rozwiązania w projektowaniu instalacji »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności » Które płyty styropianowe mają najwyższy wskaźnik energooszczędności »

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety! Projekty domów piętrowych – poznaj ich zalety!

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni...

W obliczu rosnącej wartości przestrzeni mieszkalnej i zróżnicowanych potrzeb współczesnych rodzin, budowa domu piętrowego jest optymalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie efektywne wykorzystanie powierzchni z komfortem i funkcjonalnością. Projekty domów piętrowych, skupiające się na optymalnym wykorzystaniu powierzchni budynku, oferują przemyślane układy przestrzenne.

ECO Comfort Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy Klimatyzacja kanałowa do domu: zastosowania, rodzaje, tryby pracy

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i...

Zadaniem klimatyzacji jest przede wszystkim obniżenie zbyt wysokiej temperatury w budynku i dostosowanie jej do parametrów, które będą zapewniały komfortowe warunki pracy lub odpoczynku. Gorące lata i okresy długotrwałych upałów są silnie odczuwalne nawet w nowoczesnych, dobrze izolowanych budynkach wyposażonych w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne, dlatego nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz chętniej wybierane przez inwestorów, którzy budują lub modernizują swoje domy.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Promocja Cashback od Panasonic

Promocja Cashback od Panasonic Promocja Cashback od Panasonic

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

Zwrot 2000 zł za zakup i rejestrację kompletu pompy ciepła Aquarea T-CAP

ECO Comfort Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024! Montaż klimatyzatora: cena, rodzaje urządzeń, koszt montażu klimatyzacji w domu w 2024!

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki...

Choć główną funkcją klimatyzatora jest chłodzenie powietrza w upalne okresy roku, panuje błędne przekonanie, że na schłodzeniu mieszkania kończy się funkcja systemu klimatyzacji. Tymczasem nowoczesne jednostki nie ograniczają się jedynie do pojedynczych zadań.

SCHIESSL POLSKA Sp. z o.o. news Majówka z Hisense Easy Smart

Majówka z Hisense Easy Smart Majówka z Hisense Easy Smart

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

Kupuj w maju klimatyzatory Easy Smart i odbieraj bony o wartości 800 PLN!

RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A./Beretta news NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta NOWOŚĆ! Klimatyzator BREVA E marki Beretta

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Ten model nie tylko idealnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale także oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań z myślą o środowisku i komforcie użytkowników.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.