RynekInstalacyjny.pl

DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!

DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!; Fot. DAB

DTRON (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!; Fot. DAB

DAB projektuje rozwiązania szyte na miarę z myślą o rzeczywistych wymaganiach każdego, kto funkcjonuje w tej branży. Dzięki wiedzy technicznej i doświadczeniu ekspertów DAB, nowe pompy zatapialne DTron oferują korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dystrybutorów i instalatorów, zapewniając oszczędność miejsca, zużycia energii, czasu oraz kosztów. Jednak przełomowe i trwałe zmiany możliwe są tylko wtedy, gdy uważnie wsłuchamy się w głos najważniejszych ekspertów na rynku, czyli naszych Klientów.

treść sponsorowana

I tak oto powstał nowy typoszereg pomp zatapialnych z elektronicznym sterowaniem zał./wył. do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych. Dwa modele, DTron 2 oraz DTron 3 wraz z akcesoriami, tworzą szereg rozwiązań dla różnych typów instalacji.

Typoszereg pomp Dtron można zainstalować na trzy różne sposoby – w zbiorniku, na powierzchni oraz w studni. To ogromny krok w kierunku przedefiniowania cech pompy zatapialnej. Pompy zatapialne DTron 2 i DTron 3 są efektem wytężonych prac zmierzających do stworzenia pomp cechujących się nie tylko łatwą obsługą, ale również wysoką sprawność. Dowiedz się więcej >>

Szybki i łatwy montaż, oraz wysoka niezawodność dzięki zintegrowanemu naczyniu przeponowemu

Naczynie przeponowe zabezpiecza przed zapowietrzeniem instalacji, zapobiega przypadkom niepotrzebnego załączania się pompy oraz chroni przed skutkami uderzeń hydraulicznych, wydłużając jej żywotność. Dzięki zintegrowaniu naczynia przeponowego z konstrukcją pompy, instalacja przebiega znacznie szybciej.

Łatwa i stała kontrola pracy pompy oraz prosty montaż akcesoriów dzięki technologii NFC, oraz PLC

NFC (ang. Near Field Communication) pozwala zastosować wyłącznik pływakowy lu czujnik poziomu wody* bez potrzeby połączeń kablowych. Akcesoria można łatwo podłączyć d pompy bez konieczności demontażu korpusu pompy. Pozwala to na szybkie prowadzeni prac i zachowanie szczelności. PLC* (ang. Power Line Communication) pozwala na podłączenie elektronicznego sterownika Com Box przy wykorzystaniu przewodu sieci elektrycznej, zamiast przewodu komunikacyjnego.

Maksymalna elastyczność montażu,  ochrona i odporność dzięki DOC68

DOC68 to akcesorium posiadające certyfikat potwierdzający stopień ochrony IP68, które pozwala na instalację pomp DTron w wynurzeniu i korzystanie z nich jak z konwencjonalnego hydroforu.
Korzyści podczas instalacji i eksploatacji dzięki wbudowanemu zaworowi odpowietrzającemu.
Zawór odpowietrzający umożliwia poprawne zasysanie bezpośrednio po instalacji pompy i gwarantuje jej niezawodną pracę.

Łatwa konserwacja dzięki modułowej konstrukcji

Konstrukcja pompy składająca się z elementów modułowych sprawia, że czynności konserwacyjne i serwisowe są niezwykle proste. Poszczególne podzespoły można wymontować niezależnie od pozostałych, naprawić lub wymienić je, dzięki czemu czas naprawy jest krótszy, a koszty prac niższe.

Akcesoria do pomp DTron na nowo definiują obszar zastosowania typoszeregu, umożliwiając instalację zaledwie dwóch modeli w różnych warunkach pracy. Zastosowany wraz z pompą w wersji X, zestaw umożliwia zasysanie wody, unikając dostawania się do pompy osadów i zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika czy studzienki. DOC68 pozwala na montaż pompy DTron na zewnątrz jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68. Wyłącznik pływakowy wykrywa poziom wody w zbiorniku oraz zapobiega jego całkowitemu opróżnieniu i pracy na sucho.

Sterownik DConnect Box 2 umożliwia sprawdzenie statusu pompy, modyfikację parametrów jej załączania i wyłączania, przegląd alarmów i monitorowanie ciśnienia bezpośrednio na Twoim smartfonie, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność i obsługę prostszą niż kiedykolwiek (tylko DTron3). Po podłączeniu do urządzenia sterującego DConnect Box 2 czujnik kontroluje poziom wody w zbiorniku i przekazuje dane z pomiaru do aplikacji użytkownika (tylko DTron 3). COM BOX pozwala modyfikować ciśnienie załączenia i wyłączenia pompy oraz sprawdzać alarmy w prosty i intuicyjny sposób (w standardzie dla DTron 3). Dowiedz się więcej >>

SŁUCHAMY NASZYCH KLIENTÓW

Dostarczając ponad 2 miliony pomp rocznie, zapewniamy wydajne zaopatrzenie w wodę na całym świecie i wychodzimy naprzeciw szczególnym wymaganiom naszych Klientów. W Australii, gdzie natura bywa nieprzewidywalna, otrzymaliśmy bardzo ważną lekcję: owady i małe gady często dostają się do pomp i zakładają w nich gniazda. Skorzystaliśmy z tej wiedzy, projektując nowe modele typoszeregu DTron, które są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Rozwiązaliśmy tym samym problem napotkany przez australijskich użytkowników naszych pomp i sprawiliśmy, że ich eksploatacja jest jeszcze bardziej bezpieczna, w każdej szerokości geograficznej.

DTron w skrócie

DTron2 to elektroniczna, wielowirnikowa pompa o średnicy 7” do wody czystej przeznaczona do stosowania w zbiornikach i studzienkach. Możliwa praca w zanurzeniu, częściowym wynurzeniu lub na powierzchni (po doposażeniu w odpowiednie akcesorium). Pompa odpowiednia do podnoszenia ciśnienia oraz do stosowania w systemach wykorzystania wody deszczowej i nawadniania w segmencie mieszkaniowym. Możliwy montaż poziomy. Dostępna wersja X z przyłączem 1” oraz zestaw X zawierający przewód ssawny o długości 1 m oraz pływak zapobiegający zasysaniu zanieczyszczeń z dna. Pompa posiada stopień ochrony IP68. Istnieje możliwość zastosowania urządzenia jako pompy powierzchniowej po zastosowaniu akcesorium DOC68 (dostarczane oddzielnie). Atestowana wersja do wody pitnej dostępna na zapytanie. W zakresie dostawy zintegrowane naczynie przeponowe (brak konieczności stosowania zewnętrznego naczynia). Dowiedz się więcej >>

KONSTRUKCJA CZĘŚCI HYDRAULICZNEJ

Korpus pompy wykonany z odpornego na korozję i oksydację technopolimeru. Zintegrowany zawór zwrotny. Zintegrowany filtr cząstek stałych. Zawór nadmiarowo-upustowy redukuje ciśnienie wytworzone w wyniku tworzenia się kryształków lodu w rurociągach i zabezpiecza przed uderzeniami hydraulicznymi. Zawór odpowietrzający w korpusie pompy wspomaga zasysanie przy pierwszym uruchomieniu oraz po opróżnieniu zbiornika lub studzienki. Uchwyt do przenoszenia pompy wykonany z technopolimeru. Zintegrowane naczynie przeponowe o pojemności 0,04 litra zwymiarowane w taki sposób, aby zapobiec cyklicznym załączeniom pompy w przypadku niewielkich wycieków oraz w celu zabezpieczenia pompy przed uderzeniami hydraulicznymi. Naczynie przeponowe nie wymaga obsługi oraz uzupełniania gazu. Sprzęgło pomiędzy wirnikami z technopolimeru, pierścień pływający i dysk stabilizujący ze stali nierdzewnej zapewniają niższy stopień zużycia części hydraulicznej. Możliwość regulowania poziomu zasysania po zastosowaniu specjalnego akcesorium (w zakresie dostawy): 3,5 - 4 - 6 lub 8 cm.

KONSTRUKCJA SILNIKA

Silnik zatapialny, asynchroniczny, chłodzony wodą. Wał części hydraulicznej ze stali nierdzewnej AISI 303. Podwójne uszczelnienie mechaniczne w komorze olejowej zapewnia szczelność. Kondensator i zintegrowane zabezpieczenie termiczne silnika. Przewód posiada szybkozłącze umożliwiające szybkie podłączenie w zbiorniku. Złącze przewodu zasilającego zabezpieczone przed przypadkowym rozłączeniem.

FUNKCJE UKŁADU ELEKTRONICZNEGO

Układ elektroniczny pozwala na automatyczną pracę pompy w zależności od zapotrzebowania instalacji oraz zabezpiecza ją przed pracą na sucho. Kieszeń z komunikacją NFC przeznaczona do podłączenia wyłącznika pływakowego (dostarczanego oddzielnie) bez konieczności otwierania pompy, dzięki czemu zachowana jest jej szczelność. Funkcja ANTI-FLOOD zabezpiecza przed zalaniem w przypadku awarii klapy burzowej, a funkcja ANTI-BURPING zapewnia ochronę pompy przed nieuzasadnionymi załączeniami spowodowanymi pęcherzami powietrza w wodzie.

DAB logo

DAB Pumps Poland Sp. z o.o.
ul. Janka Muzykanta 60
02-188 Warszawa

e-mail: sprzedaz@dabpumps.com.pl
www.dabpumps.com.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Webinar dla projektantów: poznaj zestawy hydroforowe DAB!

Webinar dla projektantów: poznaj zestawy hydroforowe DAB! Webinar dla projektantów: poznaj zestawy hydroforowe DAB!

Już 12 maja (środa) o godz. 10.00 zapraszamy projektantów i generalnych wykonawców na bezpłatne, praktyczne webinarium, w trakcie którego przedstawimy typoszeregi elektronicznych zestawów hydroforowych...

Już 12 maja (środa) o godz. 10.00 zapraszamy projektantów i generalnych wykonawców na bezpłatne, praktyczne webinarium, w trakcie którego przedstawimy typoszeregi elektronicznych zestawów hydroforowych firmy DAB Pumps. Spotkanie poprowadzi Jakub Kurowski, Area Sales Manager w DAB, na co dzień wspierający projektantów w doborze zestawów hydroforowych. Przedstawi możliwości zestawów z oferty firmy, pokazując, jak mierzyć się z często spotykanymi problemami projektowymi.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Rejestruj pompy obiegowe EVOSTA i zamów opaskę Xiaomi MiBand 4!

Rejestruj pompy obiegowe EVOSTA i zamów opaskę Xiaomi MiBand 4! Rejestruj pompy obiegowe EVOSTA i zamów opaskę Xiaomi MiBand 4!

PREMIA PUNKTOWA NA START Za rejestrację otrzymujesz premię punktową, którą wykorzystasz, kiedy zechcesz. Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś!

PREMIA PUNKTOWA NA START Za rejestrację otrzymujesz premię punktową, którą wykorzystasz, kiedy zechcesz. Nie zwlekaj, zarejestruj się już dziś!

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Zarejestruj się w DAB CLUB i odbierz 50 punktów na start!

Zarejestruj się w DAB CLUB i odbierz 50 punktów na start! Zarejestruj się w DAB CLUB i odbierz 50 punktów na start!

Jak zarejestrować się do programu? Wejdź na stronę dabclub.com.pl w prawym górnym rogu kliknij zarejestruj się, podaj dane swojej firmy, wprowadź zakupione pompy DAB i odbieraj nagrody.

Jak zarejestrować się do programu? Wejdź na stronę dabclub.com.pl w prawym górnym rogu kliknij zarejestruj się, podaj dane swojej firmy, wprowadź zakupione pompy DAB i odbieraj nagrody.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Program partnerski DAB Club

Program partnerski DAB Club Program partnerski DAB Club

Właśnie wystartował partnerski program DAB Club, skierowany do Instalatorów. To program dla Profesjonalistów, dający ogromny pakiet korzyści!

Właśnie wystartował partnerski program DAB Club, skierowany do Instalatorów. To program dla Profesjonalistów, dający ogromny pakiet korzyści!

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych

(R)ewolucja wśród pomp zatapialnych (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych

DTron to nowy typoszereg pomp zatapialnych DAB z elektronicznym sterowaniem zał/wył do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych.

DTron to nowy typoszereg pomp zatapialnych DAB z elektronicznym sterowaniem zał/wył do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Pompy Evosta – najwyższy stopień IP na rynku oraz 5-letnia gwarancja w standardzie!

Pompy Evosta – najwyższy stopień IP na rynku oraz 5-letnia gwarancja w standardzie! Pompy Evosta – najwyższy stopień IP na rynku oraz 5-letnia gwarancja w standardzie!

Nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta wyróżnia się innowacyjnością a zastosowana technologia to efekt wieloletniego doświadczenia marki DAB Pumps oraz połączenia współpracy i integracji...

Nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Evosta wyróżnia się innowacyjnością a zastosowana technologia to efekt wieloletniego doświadczenia marki DAB Pumps oraz połączenia współpracy i integracji działów Badań i Rozwoju, Industrializacji i Zakupów. Pompa jest niezwykle innowacyjna pod względem zastosowanej technologii, niezawodności oraz wydajności. To urządzenia zaprojektowane i wyprodukowane w procesie inteligentnej produkcji, którą można uznać za nowość na rynku. Energooszczędna, elektroniczna...

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Energooszczędne pompy obiegowe z pięcioletnią gwarancją

Energooszczędne pompy obiegowe z pięcioletnią gwarancją Energooszczędne pompy obiegowe z pięcioletnią gwarancją

Potrzebujesz nowoczesną pompę do wody lub inne urządzenie z zakresu technologii przepływu i zarządzania wodą – o niezawodnej, solidnej konstrukcji i doskonałej jakości działania? Jeśli tak, skorzystaj...

Potrzebujesz nowoczesną pompę do wody lub inne urządzenie z zakresu technologii przepływu i zarządzania wodą – o niezawodnej, solidnej konstrukcji i doskonałej jakości działania? Jeśli tak, skorzystaj z oferty jednego z liderów branży. DAB PUMPS to firma, która od ponad 40 lat działa na rynku światowym – oferując rozwiązania, które spełniają najwyższe normy jakościowe.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Nowe pompy cyrkulacyjne EVOSTA 2 SAN

Nowe pompy cyrkulacyjne EVOSTA 2 SAN Nowe pompy cyrkulacyjne EVOSTA 2 SAN

EVOSTA 2 SAN to energooszczędna, elektroniczna pompa cyrkulacyjna do instalacji ciepłej wody użytkowej. Gwarantuje ona niskie zużycie energii elektrycznej - maksymalnie do 7 W. Dzięki kompaktowej budowie...

EVOSTA 2 SAN to energooszczędna, elektroniczna pompa cyrkulacyjna do instalacji ciepłej wody użytkowej. Gwarantuje ona niskie zużycie energii elektrycznej - maksymalnie do 7 W. Dzięki kompaktowej budowie pompy instalacja jest łatwa i szybka. Pompa wyposażona jest w zabezpieczony przed zablokowaniem silnik synchroniczny z magnesami trwałymi, wymagający tylko jednego pierścienia uszczelniającego między silnikiem a korpusem pompy oraz 1,5m kabel zasilający w standardzie.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Rewolucyjne hydrofory e.sybox i e.sybox mini

Rewolucyjne hydrofory e.sybox i e.sybox mini Rewolucyjne hydrofory e.sybox i e.sybox mini

Kup e.sybox lub e.sybox mini a otrzymasz e.sywall za 1 zł.

Kup e.sybox lub e.sybox mini a otrzymasz e.sywall za 1 zł.

DAB PUMPS POLAND Sp. z o. o. Energooszczędna pompa Evosta firmy DAB

Energooszczędna pompa Evosta firmy DAB Energooszczędna pompa Evosta firmy DAB

Energooszczędna elektroniczna pompa obiegowa Evosta nadaje się do wszystkich typów domowych instalacji grzewczych. Do instalacji z ogrzewaniem podłogowym polecamy pompę w wersji Evosta DPC.

Energooszczędna elektroniczna pompa obiegowa Evosta nadaje się do wszystkich typów domowych instalacji grzewczych. Do instalacji z ogrzewaniem podłogowym polecamy pompę w wersji Evosta DPC.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zapewnić komfort cieplny » Jak zapewnić komfort cieplny »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego Pomagamy dobrać inwerter do systemu fotowoltaicznego

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.