RynekInstalacyjny.pl

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+
Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+


Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+. Łączą one wysoką sprawność, znakomite parametry hydrauliczne i intuicyjne sterowanie – dzięki zaawansowanym możliwościom komunikacji. Co więcej – taka inwestycja może zwrócić się nawet w ciągu dwóch lat.

treść sponsorowana

Nowoczesna duża pompa obiegowa

W roli pompy obiegowej, oferującej wydajność do 60 m3/h (pompa pojedyncza) i wysokość podnoszenia do 13 m, znakomicie sprawdzi się elektroniczna, bezdławnicowa pompa Lowara ecocirc Xlplus. Dzięki swojemu przyłączu gwintowanemu lub kołnierzowemu, jest w pełni przygotowana do współpracy z zaawansowanymi systemami automatyki budynkowej i zarządzania instalacjami (Building Management System – BMS).

Lowara ecocirc XLplus łączy w sobie wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnej pompy obiegowej. Solidna konstrukcja, izolowana cieplnie obudowa oraz czytelny wyświetlacz cyfrowy zapewniają łatwość montażu i pewność obsługi. Wysoka efektywność pracy idzie w parze z wydajnością i efektywnością energetyczną. Pozwala na to silnik elektronicznie komutowany (EC) z magnesami trwałymi oraz automatycznie dostosowywana wydajność, co jest możliwe dzięki kilku trybom regulacji dopasowanym do potrzeb konkretnej instalacji, takim jak:

  • regulacja ciśnieniem proporcjonalnym (Δp-v),
  • regulacja stałociśnieniowa (Δp-c),
  • regulacja różnicą temperatury (Δp-T),
  • praca ze stałą prędkością (ustawiana ręcznie),
  • praca nocna (Night Mode) ze zużyciem energii obniżonym do niezbędnego minimum.

Pompa Lowara ecocirc XLplus wyróżnia się także szerokimi możliwościami komunikacji i sterowania. W standardzie wyposażona jest w moduł z protokołami Modbus RTU i BACnet, co zapewnia jej współpracę z nawet najbardziej zaawansowanymi systemami zarządzania instalacjami w budynku. Pompą można także sterować przez wi-fi, korzystając z komputera czy urządzenia mobilnego (tablet lub smartfon).

Dzięki dużej rozpiętości temperatury roboczej od -10 do +110°C i ciśnieniu roboczemu do 10 bar, Lowara ecocirc XLplus znajdzie zastosowanie także w instalacjach chłodzenia, solarnych i geotermalnych. Dowiedz się więcej >>

Inteligentna prostota pompy obiegowej

W serii ecocirc istnieje złożony z 14 modeli typoszereg, wręcz stworzony do zastosowania jako nowoczesna, wysokosprawna pompa obiegowa oferująca wysokość podnoszenia do 8 m przy wydajności do 4,5 m³/h.

Na pierwszy plan możliwości oferowanych przez pompy ecocirc+  wysuwa się wysoka sprawność i energooszczędność. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu silnika ECM z elektroniczną komutacją (EC),wirnika z magnesami trwałymi (PM) oraz funkcji automatycznej regulacji wydajności eAdapt, która zapewnia automatyczną analizę pracy i dostosowanie optymalnych ustawień. W efekcie wskaźnik efektywności energetycznej (Energy Efficiency Index, EEI) jest mniejszy od 0,18, podczas gdy wymóg stawiany przez dyrektywę Ekoprojekt wynosi maks. 0,23. Natomiast zużycie energii jest mniejsze nawet o 80 proc.

Aby zapewnić optymalną pracę pompy dostosowaną do konkretnych potrzeb, dostępnych jest kilka wymienionych wyżej trybów regulacji. W standardzie dostępne jest także automatyczne odpowietrzanie oraz zabezpieczenie przed suchobiegiem, co poprawia wydajność, bezpieczeństwo i trwałość pompy, bez konieczności ingerencji użytkownika.

Zarówno dla instalatora, jak i użytkownika, ważna jest prostota obsługi. Pompy ecocirc+ wyposażone są w wielofunkcyjne pokrętło, wielokolorową diodę LED (znane ze wcześniejszych modeli ecocirc), ale też w trzycyfrowy wyświetlacz cyfrowy. Dzięki temu możliwe jest nie tylko łatwe ustawienie prędkości i trybu regulacji, ale też wizualizacja alarmów, ostrzeżeń i kodów błędu. Zdalny nadzór, czyli kontrolę pracy i sterowanie poprzez dedykowaną aplikację, zapewnia bezprzewodowe połączenie przez bluetooth.

Ze względu na swoją konstrukcję, sprawność i dostępne funkcje, pompa ecocirc+ znajdzie zastosowanie nie tylko w instalacjach c.w.u (zarówno z grzejnikowymi zaworami termostatycznymi, jak i ogrzewania podłogowego), ale też instalacjach solarnych i chłodzenia. Sprawdź >>

Wymiana pompy obiegowej

Pompy Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+ doskonale sprawdzą się jako nowoczesne zastępstwo dla rozwiązań istniejących w starszych instalacjach. Dzięki oferowanej wydajności i energooszczędności, inwestycja w nowe urządzenie zwraca się nawet po dwóch latach – rzeczywisty czas zwrotu zależy od czasu pracy urządzenia. Rozwiązania konstrukcyjne pomp (np. wymienna wtyczka) pozwalają zastąpić większość urządzeń pracujących obecnie w instalacjach.

Xylem logo Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Tel.: 22 735 81 00

Info.poland@xylem.com

www.xylem.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie...

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najwyższą jakość i skuteczność działania przy znacznie ograniczonych kosztach operacyjnych.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB...

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB Lowara postawiono na spełnienie tych oczekiwań dzięki połączeniu rozwiązań zapewniających dobre parametry hydrauliczne i efektywność energetyczną.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu...

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu sprawia, że stabilna praca instalacji zapewniona jest bez udziału użytkownika.

Wybrane dla Ciebie

Jak działają odnawialne źródla ciepła »

Jak działają odnawialne źródla ciepła » Jak działają odnawialne źródla ciepła »

Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO »

Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO » Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO »

Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać »

Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać » Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać »

Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 »

Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 » Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 »

Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach »

Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach » Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach »

Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku » Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych » Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Zarejestruj się i zgarnij pieniądze na kolejne zakupy »

Zarejestruj się i zgarnij pieniądze na kolejne zakupy » Zarejestruj się i zgarnij  pieniądze na kolejne zakupy »

Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku » Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem » Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Do 77% oszczędności na zużyciu energii » Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt » Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Czy pompa ciepła się opłaca »

Czy pompa ciepła się opłaca » Czy pompa ciepła się opłaca »

Poznaj metody na oszczędność wody »

Poznaj metody na oszczędność wody » Poznaj metody na oszczędność wody »

oszczędność wody » W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »

oszczędność wody » W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »  oszczędność wody »  W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy » Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.