RynekInstalacyjny.pl

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+ – definicja nowoczesności

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+
Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Pompa obiegowa XLplus i ecocirc+


Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Wysokosprawna, energooszczędna, inteligentna i przyjazna dla instalatora elektroniczna pompa obiegowa – zarówno do instalacji nowych, jak i do modernizacji. Takie właśnie są pompy z wirnikiem mokrym Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+. Łączą one wysoką sprawność, znakomite parametry hydrauliczne i intuicyjne sterowanie – dzięki zaawansowanym możliwościom komunikacji. Co więcej – taka inwestycja może zwrócić się nawet w ciągu dwóch lat.

treść sponsorowana

Nowoczesna duża pompa obiegowa

W roli pompy obiegowej, oferującej wydajność do 60 m3/h (pompa pojedyncza) i wysokość podnoszenia do 13 m, znakomicie sprawdzi się elektroniczna, bezdławnicowa pompa Lowara ecocirc Xlplus. Dzięki swojemu przyłączu gwintowanemu lub kołnierzowemu, jest w pełni przygotowana do współpracy z zaawansowanymi systemami automatyki budynkowej i zarządzania instalacjami (Building Management System – BMS).

Lowara ecocirc XLplus łączy w sobie wszystko, czego można oczekiwać od nowoczesnej pompy obiegowej. Solidna konstrukcja, izolowana cieplnie obudowa oraz czytelny wyświetlacz cyfrowy zapewniają łatwość montażu i pewność obsługi. Wysoka efektywność pracy idzie w parze z wydajnością i efektywnością energetyczną. Pozwala na to silnik elektronicznie komutowany (EC) z magnesami trwałymi oraz automatycznie dostosowywana wydajność, co jest możliwe dzięki kilku trybom regulacji dopasowanym do potrzeb konkretnej instalacji, takim jak:

  • regulacja ciśnieniem proporcjonalnym (Δp-v),
  • regulacja stałociśnieniowa (Δp-c),
  • regulacja różnicą temperatury (Δp-T),
  • praca ze stałą prędkością (ustawiana ręcznie),
  • praca nocna (Night Mode) ze zużyciem energii obniżonym do niezbędnego minimum.

Pompa Lowara ecocirc XLplus wyróżnia się także szerokimi możliwościami komunikacji i sterowania. W standardzie wyposażona jest w moduł z protokołami Modbus RTU i BACnet, co zapewnia jej współpracę z nawet najbardziej zaawansowanymi systemami zarządzania instalacjami w budynku. Pompą można także sterować przez wi-fi, korzystając z komputera czy urządzenia mobilnego (tablet lub smartfon).

Dzięki dużej rozpiętości temperatury roboczej od -10 do +110°C i ciśnieniu roboczemu do 10 bar, Lowara ecocirc XLplus znajdzie zastosowanie także w instalacjach chłodzenia, solarnych i geotermalnych. Dowiedz się więcej >>

Inteligentna prostota pompy obiegowej

W serii ecocirc istnieje złożony z 14 modeli typoszereg, wręcz stworzony do zastosowania jako nowoczesna, wysokosprawna pompa obiegowa oferująca wysokość podnoszenia do 8 m przy wydajności do 4,5 m³/h.

Na pierwszy plan możliwości oferowanych przez pompy ecocirc+  wysuwa się wysoka sprawność i energooszczędność. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu silnika ECM z elektroniczną komutacją (EC),wirnika z magnesami trwałymi (PM) oraz funkcji automatycznej regulacji wydajności eAdapt, która zapewnia automatyczną analizę pracy i dostosowanie optymalnych ustawień. W efekcie wskaźnik efektywności energetycznej (Energy Efficiency Index, EEI) jest mniejszy od 0,18, podczas gdy wymóg stawiany przez dyrektywę Ekoprojekt wynosi maks. 0,23. Natomiast zużycie energii jest mniejsze nawet o 80 proc.

Aby zapewnić optymalną pracę pompy dostosowaną do konkretnych potrzeb, dostępnych jest kilka wymienionych wyżej trybów regulacji. W standardzie dostępne jest także automatyczne odpowietrzanie oraz zabezpieczenie przed suchobiegiem, co poprawia wydajność, bezpieczeństwo i trwałość pompy, bez konieczności ingerencji użytkownika.

Zarówno dla instalatora, jak i użytkownika, ważna jest prostota obsługi. Pompy ecocirc+ wyposażone są w wielofunkcyjne pokrętło, wielokolorową diodę LED (znane ze wcześniejszych modeli ecocirc), ale też w trzycyfrowy wyświetlacz cyfrowy. Dzięki temu możliwe jest nie tylko łatwe ustawienie prędkości i trybu regulacji, ale też wizualizacja alarmów, ostrzeżeń i kodów błędu. Zdalny nadzór, czyli kontrolę pracy i sterowanie poprzez dedykowaną aplikację, zapewnia bezprzewodowe połączenie przez bluetooth.

Ze względu na swoją konstrukcję, sprawność i dostępne funkcje, pompa ecocirc+ znajdzie zastosowanie nie tylko w instalacjach c.w.u (zarówno z grzejnikowymi zaworami termostatycznymi, jak i ogrzewania podłogowego), ale też instalacjach solarnych i chłodzenia. Sprawdź >>

Wymiana pompy obiegowej

Pompy Lowara ecocirc XLplus i ecocirc+ doskonale sprawdzą się jako nowoczesne zastępstwo dla rozwiązań istniejących w starszych instalacjach. Dzięki oferowanej wydajności i energooszczędności, inwestycja w nowe urządzenie zwraca się nawet po dwóch latach – rzeczywisty czas zwrotu zależy od czasu pracy urządzenia. Rozwiązania konstrukcyjne pomp (np. wymienna wtyczka) pozwalają zastąpić większość urządzeń pracujących obecnie w instalacjach.

Xylem logo Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o.

Tel.: 22 735 81 00

Info.poland@xylem.com

www.xylem.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM Inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie...

Jak wybrać rozwiązanie do przepompowni, które sprosta każdej sytuacji? Odpowiedzią jest pierwszy na świecie zintegrowany inteligentny system pompowania ścieków Flygt ConcertorTM – nowatorskie rozwiązanie zapewniające użytkownikowi najwyższą jakość i skuteczność działania przy znacznie ograniczonych kosztach operacyjnych.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem Wydajna instalacja podnoszenia ciśnienia wody z niskim kosztem eksploatacji, czyli zestaw hydroforowy SMB Lowara firmy Xylem

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB...

Od współczesnych zestawów hydroforowych oczekuje się nie tylko skutecznego podnoszenia ciśnienia wody w instalacjach wody użytkowej, ale również niskich kosztów eksploatacji. W zestawie hydroforowym SMB Lowara postawiono na spełnienie tych oczekiwań dzięki połączeniu rozwiązań zapewniających dobre parametry hydrauliczne i efektywność energetyczną.

Xylem Water Solutions Polska Sp. z o.o. Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem Stałe ciśnienie wody w instalacji? To możliwe z zestawem hydroforowym GHV Lowara firmy Xylem

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu...

Zestaw hydroforowy GHV Lowara zapewnia stałe ciśnienie wody w instalacji, nawet przy dużych i częstych wahaniach w rozbiorach wody. Pełna automatyzacja, osiągana dzięki zaawansowanej regulacji i sterowaniu sprawia, że stabilna praca instalacji zapewniona jest bez udziału użytkownika.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.