RynekInstalacyjny.pl

Weź udział w konkursie i wygraj finansowanie bez opłat wstępnych

Faktoring jest prosty i dostępny dla branży instalacyjnej

praca zbiorowa | 2014-09-23
Faktoring jest prosty

Faktoring jest prosty

Przedsiębiorców z branży budowlanej, instalacyjnej i nieruchomości o prostocie usługi przekonuje Pragma Faktoring. We wrześniu ekonomiści rozpoczęli kampanię promującą prewencję zatorów płatniczych oraz poprawę płynności finansowej. Kampanię skierowano głównie do małych i średnich przedsiębiorców.

treść sponsorowana

Przedsiębiorcy związani z budownictwem przemysłowym oraz mieszkaniowym chętniej korzystają z różnych narzędzi poprawiających płynność finansową.

Duża liczba upadłości w branży spowodowała, że firmy, które przetrwały trudności są mniej skłonne do zawierania ryzykownych transakcji oraz skrupulatnie rozważają możliwości zabezpieczenia się na wypadek niewypłacalności bądź nierzetelności kooperanta. Z drugiej stronny śmielej zakreślają plany rozwoju i przyjmują duże zamówienia.

Faktoring minimalizuje ryzyko transakcji

Jak przekonują eksperci z Pragma Faktoring, firmy z sektora budowlanego, a także instalacyjne zaczęły doceniać funkcję prewencyjną faktoringu polegającą na tym, że w ramach faktoringu bez regresu instytucja finansująca może przejąć ryzyko niewypłacalności zamawiającego. Dużym udogodnieniem dla mniejszych przedsiębiorców z tej branży jest przejęcie monitoringu płatności przez firmę faktoringową.

Firmy przekonują się, że ścisłe procedury i systemy informatyczne stosowane przez faktorów wpływają na skuteczność kontroli rozliczeń, a tym samym ich lepszą ściągalność. Wywiad gospodarczy, który przeprowadza faktor wobec potencjalnego kooperanta, pomaga zarządzać ryzkiem finansowym przedsiębiorstwa i uniknąć ryzyka współpracy z nierzetelnym bądź niewypłacalnym kontrahentem.

- W ramach faktoringu przedsiębiorca od razu po dokonaniu transakcji sprzedaży może otrzymać pieniądze za sprzedany towar czy wykonaną usługę. Dostęp do gotówki przed terminem płatności umożliwia firmom zakup towarów po najniższych cenach, bieżące regulowanie zobowiązań, a także utrzymanie płynności w sytuacjach, gdy rzeczywiste koszty inwestycji przewyższają prognozowane.

W różnych wariantach faktoring pozwala też w krótkim czasie pozyskać środki na zrealizowanie dużych zleceń. W przypadku firm instalatorskich – pozwala to na przyjęcie zlecenia wymagającego inwestycji przekraczającej własne możliwości mniejszych podmiotów – wyjaśnia Grzegorz Pardela Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu w Pragma Faktoring SA.

Faktoring jest prosty – dowiedz się na czym polega i wygrywaj!

Zainaugurowana przez Pragma Faktoring SA we wrześniu akcja ma na celu spopularyzować wiedzę na temat faktoringu.

- Od blisko 20 lat dostarczamy przedsiębiorcom oparte na faktoringu rozwiązania, finansujące rozwój sprzedaży i zwiększające ich konkurencyjność na nasyconym rynku. Wciąż jednak przedsiębiorcy rozważają faktoring, głównie gdy spotkają się z odmową przyznania kredytu obrotowego z banku. Tymczasem faktoring to kompleksowe narzędzie wspomagania płynności finansowej i zarządzania ryzkiem finansowym. Mamy nadzieję, że kampania pomoże podnieść świadomość przedsiębiorców w tym zakresie – podsumowuje Grzegorz Pardela

W ramach kampanii „Faktoring jest Prosty” spółka ogłosiła konkurs. Promuje także stronę wyjaśniającą zasady funkcjonowania transakcji objętej faktoringiem, publikuje  szereg tekstów informacyjnych, a eksperci udzielają odpowiedzi na najczęstsze pytania przedsiębiorców.

W ramach akcji obędzie się również cykl otwartych szkoleń z podstaw prewencji zatorów płatniczych, poprawy płynności i wiedzy o zabezpieczeniach w transakcjach handlowych. Pytania konkursowe oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie: faktoringjestprosty.pl

Dlaczego właśnie faktoring?

Zgodnie z danymi Eurostatu ponad połowa polskich przedsiębiorców z sektora MSP nie ma szans na pozyskanie kredytu bankowego. Zdaniem organizatorów konkursu, przedsiębiorcy pozbawieni szans na pozyskanie kapitału często rezygnują bądź odraczają inwestycje i plany rozwoju. Konieczność udzielania kredytów kupieckich, której wymagają klienci powoduje utratę płynności i wyklucza część z nich z rynku. Cierpi na tym cała gospodarka.

– Wielu przedsiębiorców decyduje się na  faktoring dopiero wówczas, kiedy ma trudności z pozyskaniem kredytu obrotowego. Rzeczywiście faktoring jest łatwiej dostępny od kredytu, ale mniejsze firmy wspomaga w wielu obszarach. Faktor na wstępie weryfikuje rzetelność płatniczą potencjalnego kooperanta, monitoruje terminowość płatności, może także zabezpieczyć przed ryzykiem niewypłacalności. Dodatkowo zapewnia obsługę transakcji pod względem prawnym, co w przypadku powstania roszczeń znacznie ułatwi ich wyegzekwowanie – wylicza Grzegorz Pardela.
Pragma Faktoring logo

Pragma Faktoring S.A.
ul. Brynowska 72
40-584 Katowice
tel: +48 32 44 20 200
faks: +48 32 44 20 240

e-mail: biuro@pragmafaktoring.pl
www.pragmafaktoring.pl

Komentarze

Powiązane

praca zbiorowa ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów

ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów

Bezpłatne szkolenia ELEKTRA Inwest Plus dla projektantów i instalatorów. Już w maju 2013 roku!

Bezpłatne szkolenia ELEKTRA Inwest Plus dla projektantów i instalatorów. Już w maju 2013 roku!

praca zbiorowa Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce

Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce

Od kilku miesięcy w dystrybucji na terenie Polski są już produkty międzynarodowej marki Concept. Ponad 40 lat tradycji, dostępność jedynie poprzez sieć fachowej sprzedaży oraz unikalne projekty stanowią...

Od kilku miesięcy w dystrybucji na terenie Polski są już produkty międzynarodowej marki Concept. Ponad 40 lat tradycji, dostępność jedynie poprzez sieć fachowej sprzedaży oraz unikalne projekty stanowią główne wyróżniki tego europejskiego brandu.

praca zbiorowa Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie

Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie

Projekt klimatyzacji i wentylacji budynku biurowo-usługowego siedziby Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej zlokalizowanego przy ul. Chmielnej róg Żelaznej w Warszawie Projekt, który postanowiliśmy przedstawić...

Projekt klimatyzacji i wentylacji budynku biurowo-usługowego siedziby Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej zlokalizowanego przy ul. Chmielnej róg Żelaznej w Warszawie Projekt, który postanowiliśmy przedstawić naszym Czytelnikom, jest ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, ale także bardzo interesującym ujęciem roli klimatyzacji w budynkach biurowo-usługowych. Klimatyzowane atrium, z którego można pobrać świeże powietrze poprzez otwarcie okna w pokoju, to rozwiązanie warte poznania. Mimo że realizacja...

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy? Skuteczna klimatyzacja - co to znaczy?

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Czy wiesz, jakimi preparatami czyścić klimatyzację?

Czy wiesz, jakimi preparatami czyścić klimatyzację? Czy wiesz, jakimi preparatami czyścić klimatyzację?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.