RynekInstalacyjny.pl

Weź udział w konkursie i wygraj finansowanie bez opłat wstępnych

Faktoring jest prosty i dostępny dla branży instalacyjnej

praca zbiorowa | 2014-09-23
Faktoring jest prosty

Faktoring jest prosty

Przedsiębiorców z branży budowlanej, instalacyjnej i nieruchomości o prostocie usługi przekonuje Pragma Faktoring. We wrześniu ekonomiści rozpoczęli kampanię promującą prewencję zatorów płatniczych oraz poprawę płynności finansowej. Kampanię skierowano głównie do małych i średnich przedsiębiorców.

treść sponsorowana

Przedsiębiorcy związani z budownictwem przemysłowym oraz mieszkaniowym chętniej korzystają z różnych narzędzi poprawiających płynność finansową.

Duża liczba upadłości w branży spowodowała, że firmy, które przetrwały trudności są mniej skłonne do zawierania ryzykownych transakcji oraz skrupulatnie rozważają możliwości zabezpieczenia się na wypadek niewypłacalności bądź nierzetelności kooperanta. Z drugiej stronny śmielej zakreślają plany rozwoju i przyjmują duże zamówienia.

Faktoring minimalizuje ryzyko transakcji

Jak przekonują eksperci z Pragma Faktoring, firmy z sektora budowlanego, a także instalacyjne zaczęły doceniać funkcję prewencyjną faktoringu polegającą na tym, że w ramach faktoringu bez regresu instytucja finansująca może przejąć ryzyko niewypłacalności zamawiającego. Dużym udogodnieniem dla mniejszych przedsiębiorców z tej branży jest przejęcie monitoringu płatności przez firmę faktoringową.

Firmy przekonują się, że ścisłe procedury i systemy informatyczne stosowane przez faktorów wpływają na skuteczność kontroli rozliczeń, a tym samym ich lepszą ściągalność. Wywiad gospodarczy, który przeprowadza faktor wobec potencjalnego kooperanta, pomaga zarządzać ryzkiem finansowym przedsiębiorstwa i uniknąć ryzyka współpracy z nierzetelnym bądź niewypłacalnym kontrahentem.

- W ramach faktoringu przedsiębiorca od razu po dokonaniu transakcji sprzedaży może otrzymać pieniądze za sprzedany towar czy wykonaną usługę. Dostęp do gotówki przed terminem płatności umożliwia firmom zakup towarów po najniższych cenach, bieżące regulowanie zobowiązań, a także utrzymanie płynności w sytuacjach, gdy rzeczywiste koszty inwestycji przewyższają prognozowane.

W różnych wariantach faktoring pozwala też w krótkim czasie pozyskać środki na zrealizowanie dużych zleceń. W przypadku firm instalatorskich – pozwala to na przyjęcie zlecenia wymagającego inwestycji przekraczającej własne możliwości mniejszych podmiotów – wyjaśnia Grzegorz Pardela Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu w Pragma Faktoring SA.

Faktoring jest prosty – dowiedz się na czym polega i wygrywaj!

Zainaugurowana przez Pragma Faktoring SA we wrześniu akcja ma na celu spopularyzować wiedzę na temat faktoringu.

- Od blisko 20 lat dostarczamy przedsiębiorcom oparte na faktoringu rozwiązania, finansujące rozwój sprzedaży i zwiększające ich konkurencyjność na nasyconym rynku. Wciąż jednak przedsiębiorcy rozważają faktoring, głównie gdy spotkają się z odmową przyznania kredytu obrotowego z banku. Tymczasem faktoring to kompleksowe narzędzie wspomagania płynności finansowej i zarządzania ryzkiem finansowym. Mamy nadzieję, że kampania pomoże podnieść świadomość przedsiębiorców w tym zakresie – podsumowuje Grzegorz Pardela

W ramach kampanii „Faktoring jest Prosty” spółka ogłosiła konkurs. Promuje także stronę wyjaśniającą zasady funkcjonowania transakcji objętej faktoringiem, publikuje  szereg tekstów informacyjnych, a eksperci udzielają odpowiedzi na najczęstsze pytania przedsiębiorców.

W ramach akcji obędzie się również cykl otwartych szkoleń z podstaw prewencji zatorów płatniczych, poprawy płynności i wiedzy o zabezpieczeniach w transakcjach handlowych. Pytania konkursowe oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie: faktoringjestprosty.pl

Dlaczego właśnie faktoring?

Zgodnie z danymi Eurostatu ponad połowa polskich przedsiębiorców z sektora MSP nie ma szans na pozyskanie kredytu bankowego. Zdaniem organizatorów konkursu, przedsiębiorcy pozbawieni szans na pozyskanie kapitału często rezygnują bądź odraczają inwestycje i plany rozwoju. Konieczność udzielania kredytów kupieckich, której wymagają klienci powoduje utratę płynności i wyklucza część z nich z rynku. Cierpi na tym cała gospodarka.

– Wielu przedsiębiorców decyduje się na  faktoring dopiero wówczas, kiedy ma trudności z pozyskaniem kredytu obrotowego. Rzeczywiście faktoring jest łatwiej dostępny od kredytu, ale mniejsze firmy wspomaga w wielu obszarach. Faktor na wstępie weryfikuje rzetelność płatniczą potencjalnego kooperanta, monitoruje terminowość płatności, może także zabezpieczyć przed ryzykiem niewypłacalności. Dodatkowo zapewnia obsługę transakcji pod względem prawnym, co w przypadku powstania roszczeń znacznie ułatwi ich wyegzekwowanie – wylicza Grzegorz Pardela.
Pragma Faktoring logo

Pragma Faktoring S.A.
ul. Brynowska 72
40-584 Katowice
tel: +48 32 44 20 200
faks: +48 32 44 20 240

e-mail: biuro@pragmafaktoring.pl
www.pragmafaktoring.pl

Komentarze

Powiązane

praca zbiorowa ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów

ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów ELEKTRA szkoli instalatorów i projektantów

Bezpłatne szkolenia ELEKTRA Inwest Plus dla projektantów i instalatorów. Już w maju 2013 roku!

Bezpłatne szkolenia ELEKTRA Inwest Plus dla projektantów i instalatorów. Już w maju 2013 roku!

praca zbiorowa Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce

Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce Marka Concept – europejska jakość teraz także w Polsce

Od kilku miesięcy w dystrybucji na terenie Polski są już produkty międzynarodowej marki Concept. Ponad 40 lat tradycji, dostępność jedynie poprzez sieć fachowej sprzedaży oraz unikalne projekty stanowią...

Od kilku miesięcy w dystrybucji na terenie Polski są już produkty międzynarodowej marki Concept. Ponad 40 lat tradycji, dostępność jedynie poprzez sieć fachowej sprzedaży oraz unikalne projekty stanowią główne wyróżniki tego europejskiego brandu.

praca zbiorowa Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie

Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie Projekt wentylacji mechanicznej i klimatyzacji budynku Poczty w Warszawie

Projekt klimatyzacji i wentylacji budynku biurowo-usługowego siedziby Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej zlokalizowanego przy ul. Chmielnej róg Żelaznej w Warszawie Projekt, który postanowiliśmy przedstawić...

Projekt klimatyzacji i wentylacji budynku biurowo-usługowego siedziby Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej zlokalizowanego przy ul. Chmielnej róg Żelaznej w Warszawie Projekt, który postanowiliśmy przedstawić naszym Czytelnikom, jest ciekawym rozwiązaniem architektonicznym, ale także bardzo interesującym ujęciem roli klimatyzacji w budynkach biurowo-usługowych. Klimatyzowane atrium, z którego można pobrać świeże powietrze poprzez otwarcie okna w pokoju, to rozwiązanie warte poznania. Mimo że realizacja...

Wybrane dla Ciebie

Jak działają odnawialne źródla ciepła »

Jak działają odnawialne źródla ciepła » Jak działają odnawialne źródla ciepła »

Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO »

Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO » Czy panele fotowoltaiczne nadal sa ECO »

Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać »

Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać » Jaki system przeciwoblodzeniowy wybrać »

Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 »

Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 » Sprawdź, jakie udogodnienia szykują się dla instalatorów i wykonawców w 2022 »

Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach »

Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach » Na co warto zwrócić uwagę projektując instalację PV na dachach »

Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku » Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych » Jak zadbać o higienę w miejscach publicznych »

Zarejestruj się i zgarnij pieniądze na kolejne zakupy »

Zarejestruj się i zgarnij pieniądze na kolejne zakupy » Zarejestruj się i zgarnij  pieniądze na kolejne zakupy »

Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku » Co zrobić kiedy nie możesz pozbyć się wody z wycieku »

Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalcji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem » Jak zabezpieczyć dylatację przed pożarem »

Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Do 77% oszczędności na zużyciu energii » Do 77% oszczędności na zużyciu energii »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt » Z poradnika hydraulika - gdzie kupisz sprawdzony sprzęt »

Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elemntów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Czy pompa ciepła się opłaca »

Czy pompa ciepła się opłaca » Czy pompa ciepła się opłaca »

Poznaj metody na oszczędność wody »

Poznaj metody na oszczędność wody » Poznaj metody na oszczędność wody »

oszczędność wody » W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »

oszczędność wody » W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »  oszczędność wody »  W czym tkwi sedno w projektowaniu instalacji grzewczej »

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy » Który grzejnik wybrać? Aluminiowy czy stalowy »

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.