RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Rekuperacja dla każdego domu lub pomieszczenia – propozycje marki Alnor

Centrale rekuperacyjne HRU (Heat Recovery Unit) 

Centrale rekuperacyjne HRU (Heat Recovery Unit) 

Centrale rekuperacyjne w zależności od wielkości i wykonania umożliwiają uzyskanie czystego i zdrowego powietrza w każdym domu – nowym lub remontowanym. W ofercie firmy Alnor znajdziemy kilka propozycji rozwiązań technicznych, pasujących do różnych oczekiwań i różnych możliwości.

treść sponsorowana

Centrale rekuperacyjne HRU (Heat Recovery Unit) oferowane przez markę Alnor zapewniają wydajną, sprawną i sterowalną wentylację z odzyskiem ciepła do domów jednorodzinnych. Skutecznie obsługują różne obiekty – od pojedynczych pomieszczeń do dużych domów o powierzchni nawet do 300 m2. Cechą wspólną wszystkich typoszeregów urządzeń są rozwiązania z najwyższej półki, których współpraca pozwala na optymalną obsługę wybranego obiektu.

urządzenie zastosowanie wymiennik ciepła zakres wydajności sprawność odzysku ciepła pobór mocy [W]
HRU-PremAIR

hru premair
centrala rekuperacyjna do wentylacji domów i mieszkań (pow. 80 do 300 m2) wymiennik przeciwprądowy (z aluminium) 80-350 m3/h (przy 100 Pa) do 91,2% 150–220
HRU-SlimAIR

HRU-SlimAIR
podwieszana centrala rekuperacyjna do wentylacji domów i mieszkań (pow. 80 do 150 m2) wymiennik przeciwprądowy (z PET) od 250 m3/h (przy 100 Pa) do 89,9% 14,8–91,5
HRU-WALL-RC

hru-wall
rekuperator wewnątrzścienny do wentylacji pojedynczego pomieszczenia, polecany do budynków remontowanych wymiennik ceramiczny 10–25 m3/h (model 100)
20–60 m3/h (model 150)
do 82% maks. 6
HRU-WALL-WI

hru-wall
rekuperator wewnątrzścienny do wentylacji pojedynczego pomieszczenia, polecany do budynków remontowanych   wymiennik ceramiczny      
Tabela. Centrale rekuperacyjne do zastosowań domowych – możliwość wstępnego wybrania rozwiązania do konkretnej inwestycji.

Pełnowymiarowy centralny system wentylacji

Centrala rekuperacyjna HRU-PremAIR stanowi w pełni sterowalne „centrum wentylacyjne” do nowych domów (nawet do 300 m2 powierzchni), których właściciele zainteresowani są wydajną wentylacją, pełnym wykorzystaniem możliwości odzysku energii (bo niekoniecznie tylko ciepła) i bezobsługowym dostosowaniem pracy urządzenia do panujących warunków. O nowoczesności tego urządzenia decydują m.in. lekka, ale wytrzymała konstrukcja, wysokosprawny przeciwprądowy wymiennik aluminiowy (lub entalpiczny) oraz szerokie możliwości sterowania bezprzewodowego (także przez wi-fi).

Centrala HRU-PremaAIR: zalety dla instalatora i użytkownika

 • sprawny montaż, możliwy m.in. dzięki kompaktowej konstrukcji i małej wadze (35 kg), ale także dostępnemu w standardzie zestawowi do montażu ściennego i podłogowego. Rozruch i późniejszy serwis ułatwia interfejs serwisowy, z którego można odczytać wszystkie parametry oraz zmodyfikować ich nastawy.
 • cicha i energooszczędna praca możliwa dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej i obudowy z polipropylenu spienionego (EPP) oraz płynnej regulacji wydajności energooszczędnych wentylatorów EC.
 • zaawansowana automatyka i komunikacja bezprzewodowa (bez konieczności prowadzenia przewodów) – m.in. modulowany by-pass z funkcją free cooling i free heating sterowanymi automatycznie na podstawie odczytu temperatury; bezobsługowa praca (automatyczny dobór prędkości wentylatorów do zapotrzebowania) w przypadku wyposażenia w pomieszczeniowe czujniki CO2 i RH (wilgotności względnej); zaawansowany algorytm przeciwzamrożeniowy oraz możliwość sterowania przez aplikacje mobilne (Android i iOS) i przeglądarkę internetową.
 • przyjazna i prosta eksploatacja – w standardzie dostępne są bardzo łatwe do wymiany filtry ISO Coarse 70%, istnieje też możliwość zastosowania filtrów ISO ePM1 55% (wysoka skuteczność antysmogowa). Komunikacja błędów oraz konieczności inspekcji filtrów dostępna jest przez standardowy panel.
 • dostępny także odzysk ciepła utajonego (z wilgoci), dzięki możliwości zastosowania wymiennika entalpicznego.
 • gwarancja 2 lata.
Centrala rekuperacyjna HRU-Premair

Centrala rekuperacyjna Alnor HRU-Premair – znakomite rozwiązanie do domów

Idealne rozwiązanie wentylacyjne na trudne warunki montażowe

Centrala rekuperacyjna podwieszana HRU-SlimAIR zapewnia skuteczną wentylację z odzyskiem ciepła dla mniejszych i typowych domów mieszkalnych (do 150 m2 powierzchni). Stanowi wydajną i skuteczną alternatywę dla typowego rekuperatora, jeśli w pomieszczeniu technicznych jest problem z miejscem na montaż. Może być doskonałym rozwiązaniem w przypadku zmiany systemu wentylacji w istniejącym domu z naturalnej na mechaniczną. 

Centrala HRU-SlimAIR: zalety dla instalatora i użytkownika

 • łatwy montaż nawet przy małej ilości miejsca i trudnych warunkach lokalowych: wysokość centrali wynosi zaledwie 242 mm (jedno z najcieńszych urządzeń na rynku), zaś montaż w 3 pozycjach (pionowy, poziomy i podwieszany poziomy) możliwy jest dzięki specjalnemu systemowi odpływu skroplin. Dodatkowo, specjalny stelaż umożliwia wykonanie montażu przez jedną osobę – tym bardziej, że konstrukcja jest lekka, ważąc zaledwie 25,5 kg! Króćce przyłączeniowe można zdemontować i wymienić np. na kolana.
 • cicha i energooszczędna praca (klasa efektywności energetycznej nawet A+ przy odpowiednim sterowaniu), za co odpowiadają m.in. obudowa z polipropylenu spienionego (EPP) gwarantująca wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną oraz energooszczędne wentylatory EC.
 • bardzo prosta konserwacja – wymiana filtrów dostępna jest z dwóch stron
 • dostępny także odzysk ciepła utajonego (z wilgoci), dzięki możliwości zastosowania wymiennika entalpicznego.
 • rozbudowane możliwości regulacji i sterowania: inteligentne sterowanie automatycznym bypass’em, sterowanie bezprzewodowe (także poprzez aplikację mobilną na systemy Android i iOS) oraz możliwości sterowania „wentylacją na żądanie” dzięki bezprzewodowym czujnikom CO2 i wilgotności względnej.
 • możliwość uzyskania dofinansowania w programie „Czyste Powietrze” dla domów remontowanych (w określonych warunkach nawet bez wymiany źródła ciepła!).
 • wysoka sprawność centrali w warunkach rzeczywistych – sprawność odzysku ciepła zapewniona jest nie tylko na papierze dzięki dostępnemu opcjonalnie systemowi CF (Constant Flow), zapewniającemu zbilansowanie wentylacji niezależnie od panujących warunków i zachowanie najwyższej sprawności rekuperatora.
 • gwarancja 2 lata.
Centrala podwieszana Alnor

Centrala podwieszana Alnor HRU-Slimair – elastyczność i dowolność montażu

Zdalne sterowanie w pojedynczych pomieszczeniach

HRU-WALL-RC jest rekuperatorem decentralnym (wewnątrzściennym) zdalnie sterowanym, przeznaczonym do pojedynczego pomieszczenia (salon albo sypialnia). Modele w dwóch wydajnościach (do 25 i do 60 m3/h) pozwalają obsłużyć dowolne wielkości pomieszczeń. Rozwiązanie to szczególnie sprawdza się w sytuacji, gdy niemożliwy lub trudny technicznie jest montaż systemu centralnego. Urządzenie pracuje w naprzemiennych cyklach nawiewu i wywiewu (tzw. push-pull) w zakresie od 40 do 120 sekund.

Rekuperator HRU-WALL-RC: zalety dla instalatora i użytkownika

 • uniwersalne i ekonomiczne rozwiązanie – brak kanałów (montaż w ścianie obsługiwanego pomieszczenia) oraz teleskopowa rura (o regulowanej długości) zapewnia łatwy i szybki montaż w niemal każdych warunkach i dopasowanie rekuperatora do dowolnej grubości ściany.
 • wysoce efektywna energetycznie praca – maksymalny odzysk ciepła do 82% według normy PN-EN 13141-8 dotyczącej bezkanałowych urządzeń wentylacyjnych oraz odzysk 74% w punkcie referencyjnym (70% wydajności pracy) rekuperatora (wg rozporządzenia EU 1254/2014). Energooszczędny wentylator EC zapewnia maks. zużycie prądu wynoszące zaledwie 6W.
 • cicha, niezauważalna praca – maks. 29 dB(A);
 • trwałość systemu – o trwałości decydują m.in. ceramiczny wymiennik ciepła o strukturze plastra miodu, obudowa z tworzywa ABS odpornego na wstrząsy i promieniowanie UV oraz odwracalne silniki wentylatorów EC z wbudowanym zabezpieczeniem termicznym, przygotowane do pracy ciągłej (naprzemiennej).
 • ochrona wymiennika i pomieszczenia przed zanieczyszczeniami – siatka zewnętrzna przeciw owadom i dwa filtry przeciwkurzowe z sygnalizacją zabrudzenia filtra (można je łatwo umyć pod bieżącą wodą).
 • możliwość sterowania jednym lub kilkoma zsynchronizowanymi urządzeniami – dostępny w zestawie pilot z wyświetlaczem LED) umożliwia m.in. wybranie jednej z pięciu prędkości (zależnie od modelu): 20, 30, 40, 50, 60 m3/h, wybór kilku funkcji, np. czasowego zwiększenia wydajności (boost), przeciwzamrożeniowej, free cooling (tylko nawiew lub wywiew) oraz inteligentna kontrola wilgotności, a także utomatyczne zarządzanie długością cyklu w trybie COMFORT.
 • gwarancja: 2 lata.
Rekuperator wewnątrzścienny hru wall

Rekuperator wewnątrzścienny – idealny do pojedynczych pomieszczeń i budynków remontowanych

Wyższy poziom rekuperacji zdecentralizowanej

Najnowsza propozycja Alnor to nowy rekuperator wewnątrzścienny...

Komentarze

Powiązane

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Projekt rekuperacji przy planowaniu budowy domu – czy warto?

Projekt rekuperacji przy planowaniu budowy domu – czy warto? Projekt rekuperacji przy planowaniu budowy domu – czy warto?

Rekuperacja w domu to gwarancja ciągłego dostępu do świeżego i zdrowego powietrza. W nowoczesnym budownictwie przestarzała już nieco wentylacja grawitacyjna powoli odchodzi w zapomnienie. Wszystko dlatego,...

Rekuperacja w domu to gwarancja ciągłego dostępu do świeżego i zdrowego powietrza. W nowoczesnym budownictwie przestarzała już nieco wentylacja grawitacyjna powoli odchodzi w zapomnienie. Wszystko dlatego, że dobrze zaprojektowany system wentylacji mechanicznej zapewnia efektywniejszą wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem domu a dworem, a dodatkowo może przyczynić się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie podczas zimowych miesięcy. Dowiedz się więcej o zaletach rekuperacji z poniższego poradnika!

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Wentylatory osiowe i promieniowe

Wentylatory osiowe i promieniowe Wentylatory osiowe i promieniowe

Wentylatory można podzielić na kilka sposobów: ze względu na miejsce montażu, np. kanałowe, ścienne, dachowe; przeznaczenie, np. do odciągów z kuchni, chemoodporne, oddymiające; budowę wirnika, np. osiowe,...

Wentylatory można podzielić na kilka sposobów: ze względu na miejsce montażu, np. kanałowe, ścienne, dachowe; przeznaczenie, np. do odciągów z kuchni, chemoodporne, oddymiające; budowę wirnika, np. osiowe, promieniowe. W artykule przedstawiamy najważniejsze cechy wentylatorów kanałowych oraz osiowych ściennych.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o. Spawanie tworzyw sztucznych w wentylacji

Spawanie tworzyw sztucznych w wentylacji Spawanie tworzyw sztucznych w wentylacji

Spawaniem tworzyw sztucznych nazywa się uplastycznienie łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, pręta spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Podgrzewa się przy tym powierzchnie powyżej...

Spawaniem tworzyw sztucznych nazywa się uplastycznienie łączonych powierzchni i materiału łączącego (spoiwa, pręta spawalniczego) za pomocą ciepła i ciśnienia. Podgrzewa się przy tym powierzchnie powyżej ich temperatury topnienia i łączy razem pod ciśnieniem tak, aby powstała możliwie jednorodna spoina. Jakie są techniki spawania kanałów wentylacyjnych z tworzyw sztucznych i jak przygotować powierzchnie łączonych elementów?

Wentylatory kanałowe DV-PP – 6 wielkości

Wentylatory kanałowe DV-PP – 6 wielkości Wentylatory kanałowe DV-PP – 6 wielkości

Wentylatory kanałowe DV-PP – 6 wielkości

Wentylatory kanałowe DV-PP – 6 wielkości

Wentylatory kanałowe DV – 8 wielkości

Wentylatory kanałowe DV – 8 wielkości Wentylatory kanałowe DV – 8 wielkości

Wentylatory kanałowe DV – 8 wielkości

Wentylatory kanałowe DV – 8 wielkości

Wentylatory dachowe DV-ROF-V – 6 wielkości

Wentylatory dachowe DV-ROF-V – 6 wielkości Wentylatory dachowe DV-ROF-V – 6 wielkości

Wentylatory dachowe DV-ROF-V – 6 wielkości

Wentylatory dachowe DV-ROF-V – 6 wielkości

Wentylator kanałowy - prostokątny DV-SQ

Wentylator kanałowy - prostokątny DV-SQ Wentylator kanałowy - prostokątny DV-SQ

Wentylator kanałowy - prostokątny DV-SQ

Wentylator kanałowy - prostokątny DV-SQ

Wentylator kanałowy - okrągły LIGHT DV-PP-L

Wentylator kanałowy - okrągły LIGHT DV-PP-L Wentylator kanałowy - okrągły LIGHT DV-PP-L

Wentylator kanałowy - okrągły LIGHT DV-PP-L

Wentylator kanałowy - okrągły LIGHT DV-PP-L

Wentylator dachowy DV-ROF-RHT-315

Wentylator dachowy DV-ROF-RHT-315 Wentylator dachowy DV-ROF-RHT-315

Wentylator dachowy DV-ROF-RHT-315

Wentylator dachowy DV-ROF-RHT-315

Wentylator dachowy DV-ROF-R – 6 wielkości

Wentylator dachowy DV-ROF-R – 6 wielkości Wentylator dachowy DV-ROF-R – 6 wielkości

Wentylator dachowy DV-ROF-R – 6 wielkości

Wentylator dachowy DV-ROF-R – 6 wielkości

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA2 (z otworem rewizyjnym)

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA2 (z otworem rewizyjnym) Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA2 (z otworem rewizyjnym)

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA2 (z otworem rewizyjnym)

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA2 (z otworem rewizyjnym)

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA-12-T

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA-12-T Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA-12-T

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA-12-T

Klapa przeciwpożarowa odcinająca FDA-12-T

Klapa przeciwpożarowa motylkowa CFDM

Klapa przeciwpożarowa motylkowa CFDM Klapa przeciwpożarowa motylkowa CFDM

Klapa przeciwpożarowa motylkowa CFDM

Klapa przeciwpożarowa motylkowa CFDM

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym HRU-PremAIR

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym HRU-PremAIR Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym HRU-PremAIR

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym HRU-PremAIR

Rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym HRU-PremAIR

Rekuperatory HRU-MinistAir-W-450

Rekuperatory HRU-MinistAir-W-450 Rekuperatory HRU-MinistAir-W-450

Rekuperator HRU-MinistAir-W-450 jest rekomendowany do stosowania w domach mieszkalnych o powierzchni maksymalnej około 200 m2.

Rekuperator HRU-MinistAir-W-450 jest rekomendowany do stosowania w domach mieszkalnych o powierzchni maksymalnej około 200 m2.

Rekuperator wewnątrzścienny jednorurowy HRU-WALL

Rekuperator wewnątrzścienny jednorurowy HRU-WALL Rekuperator wewnątrzścienny jednorurowy HRU-WALL

Rekuperator wewnątrzścienny jednorurowy HRU-WALL

Rekuperator wewnątrzścienny jednorurowy HRU-WALL

Rekuperator decentralny zdalnie sterowany HRU-WALL-RC

Rekuperator decentralny zdalnie sterowany HRU-WALL-RC Rekuperator decentralny zdalnie sterowany HRU-WALL-RC

Rekuperator decentralny zdalnie sterowany HRU-WALL-RC

Rekuperator decentralny zdalnie sterowany HRU-WALL-RC

Program AlnorSILENT

Program AlnorSILENT Program AlnorSILENT

Program AlnorSILENT

Program AlnorSILENT

Najnowsze produkty i technologie

Euroterm Nowa linia zaworów kulowych Red F-Power od Ferro – trwałość i wydajność w każdych warunkach

Nowa linia zaworów kulowych Red F-Power od Ferro – trwałość i wydajność w każdych warunkach Nowa linia zaworów kulowych Red F-Power od Ferro – trwałość i wydajność w każdych warunkach

Firma Ferro wprowadziła na rynek nową serię zaworów kulowych w ramach marki Red, o nazwie F-Power. Nowa linia składa się z dziewiętnastu modeli w różnych rozmiarach. Ta seria stanowi doskonałą alternatywę...

Firma Ferro wprowadziła na rynek nową serię zaworów kulowych w ramach marki Red, o nazwie F-Power. Nowa linia składa się z dziewiętnastu modeli w różnych rozmiarach. Ta seria stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zaworów dostępnych na polskim rynku. Dostępne są u autoryzowanego dystrybutora, sieci hurtowni Euroterm24.pl, co zapewnia łatwy dostęp do tej innowacyjnej serii zarówno dla profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych.

new-house.com.pl Systemy rekuperacji ciepła w nowoczesnych domach: analiza zwrotu inwestycji

Systemy rekuperacji ciepła w nowoczesnych domach: analiza zwrotu inwestycji Systemy rekuperacji ciepła w nowoczesnych domach: analiza zwrotu inwestycji

Rekuperacja jest innowacyjnym systemem wentylacji, który dodatkowo pozwala na odzysk energii cieplnej. Jego zastosowanie znacząco redukuje straty energetyczne budynku, a tym samym obniża koszty ponoszone...

Rekuperacja jest innowacyjnym systemem wentylacji, który dodatkowo pozwala na odzysk energii cieplnej. Jego zastosowanie znacząco redukuje straty energetyczne budynku, a tym samym obniża koszty ponoszone na ogrzewanie. System tego typu składa się z kanałów, które odpowiadają za pobór zużytego powietrza z domu oraz wpuszczanie nowego. Od klasycznej instalacji wentylacyjnej różni się właśnie zintegrowanym układem odzysku energii cieplnej, dzięki czemu może zapewnić znaczące oszczędności na etapie eksploatacji...

Kanlux SA news Szynoprzewody Kanlux TEAR

Szynoprzewody Kanlux TEAR Szynoprzewody Kanlux TEAR

Szynoprzewody wcześniej kojarzone były wyłącznie ze sklepami, biurami i innymi pomieszczeniami komercyjnymi, coraz częściej jednak goszczą w prywatnych domach i mieszkaniach. Ich główną zaletą jest możliwość...

Szynoprzewody wcześniej kojarzone były wyłącznie ze sklepami, biurami i innymi pomieszczeniami komercyjnymi, coraz częściej jednak goszczą w prywatnych domach i mieszkaniach. Ich główną zaletą jest możliwość tworzenia różnorodnych konfiguracji świetlnych, za pomocą ruchomych projektorów. Mamy możliwość umieszczenia kilku punktów świetlnych na jednej szynie, a co najważniejsze, w każdym momencie możemy zmienić położenie takiego pojedynczego projektora i oświetlić inną strefę w pomieszczeniu zgodnie...

Kanlux SA news Jakie lampy zainstalować w łazience?

Jakie lampy zainstalować w łazience? Jakie lampy zainstalować w łazience?

Przy wyborze opraw oświetleniowych do łazienki powinieneś zwrócić uwagę na ich odporność na wnikanie wilgoci (stopień IP). Lampy w łazience muszą być wytrzymałe na warunki panujące w tym pomieszczeniu...

Przy wyborze opraw oświetleniowych do łazienki powinieneś zwrócić uwagę na ich odporność na wnikanie wilgoci (stopień IP). Lampy w łazience muszą być wytrzymałe na warunki panujące w tym pomieszczeniu – tylko wtedy będą dla Ciebie bezpieczne i bezawaryjnie posłużą Ci przez długie lata. Kanlux przygotował ofertę opraw łazienkowych, która jest bardzo szeroka, dlatego jesteśmy pewni, że znajdziesz lampy, które będą odpowiadały Twoim potrzebom.

Kanlux SA news Profesjonalne taśmy Kanlux NEON LED

Profesjonalne taśmy Kanlux NEON LED Profesjonalne taśmy Kanlux NEON LED

Kanlux NEON LED to wyjątkowe taśmy LED dostępne w trzech temperaturach barwowych: biała zimna, biała ciepła i biała neutralna i w kolorze niebieskim. Cechują się wodoodpornością (IP65) i wyjątkową sprężystością....

Kanlux NEON LED to wyjątkowe taśmy LED dostępne w trzech temperaturach barwowych: biała zimna, biała ciepła i biała neutralna i w kolorze niebieskim. Cechują się wodoodpornością (IP65) i wyjątkową sprężystością. Ich zaletą jest równomierne świecenie na całej długości (nie widać punktów świetlnych) i 3 lata gwarancji.

Kanlux SA news Plafoniera Kanlux IPER LED – wodoodporność i wstrząsoodporność na najwyższym poziomie

Plafoniera Kanlux IPER LED – wodoodporność i wstrząsoodporność na najwyższym poziomie Plafoniera Kanlux IPER LED – wodoodporność i wstrząsoodporność na najwyższym poziomie

Plafoniera Kanlux IPER LED ma szereg zalet, które wpływają na jej jakość. 5 lat gwarancji, trwałość 50 000 h, wysoka skuteczność świetlna 120 lm/W – to tylko część z nich.

Plafoniera Kanlux IPER LED ma szereg zalet, które wpływają na jej jakość. 5 lat gwarancji, trwałość 50 000 h, wysoka skuteczność świetlna 120 lm/W – to tylko część z nich.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.