Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

W Kaliszu trwa modernizacja infrastruktury ciepłowniczej

Redakcja RI  |  23.01.2019
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Kaliszu
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Kaliszu
Fot. Energa

Spółka Energa rozwinie infrastrukturę ciepłowniczą w rewitalizowanej Starówce Kalisza i podłączy nowe obiekty do miejskiej sieci. Prace mają zakończyć się w pierwszej połowie roku. Modernizacja sieci ma pozytywnie wpłynąć na jakość powietrza w mieście, dzięki zniknięciu kotłów węglowych na bardziej efektywne systemy energetyki cieplnej.

Energa prowadzi współpracę z samorządem Kalisza, aby zmodernizować infrastrukturę ciepłowniczą, która ma na celu poprawę efektywności dostarczania energii cieplnej oraz komfortu życia mieszkańców. Coraz więcej lokali znajdujących się w historycznym centrum Kalisza jest przyłączanych do sieci centralnego ogrzewania. W walce ze smogiem dymiące kotły węglowe są zastępowane nowoczesnymi, ekologicznymi i bardziej efektywnymi rozwiązaniami.

Przeczytaj również: Nowe przyłączenia do sieci ciepłowniczej na Śląsku

Na początku stycznia Zarząd spółki Energa Ciepło Kaliskie spotkał się z przedstawicielami władz Miasta Kalisza i kluczowych klientów – odbiorców energii cieplnej wytwarzanej i dostarczanej przez Energę. Była to kolejna runda rozmów na temat modernizacji sieci ciepłowniczej, wodociągowej, elektrycznej i gazowniczej. Najważniejszym zagadnieniem, poruszanym podczas dyskusji, była rewitalizacja ulic: Śródmiejskiej, Piskorzewskiej i Zamkowej, usytuowanych w historycznym centrum miasta. Dzięki wykonanym pracom będzie możliwe podłączenie do miejskiego systemu ogrzewania kolejnych kamienic i budynków wielorodzinnych.

W trakcie spotkania z władzami Kalisza uzgodniono, że realizacja poszczególnych przedsięwzięć, związanych z rewitalizowanym obszarem, powinna być zakończona do 30 czerwca 2019 roku. Do tego czasu, do miejskiej sieci ciepłowniczej, zasilanej ciepłem systemowym, Energa Ciepło Kaliskie przyłączy wszystkie nowe obiekty zainteresowane korzystaniem z tej sieci.

Zainteresowanie podłączeniem do miejskiego ciepła jest znaczne. Chęć korzystania z niego zgłaszają kolejni klienci, również ci spoza centrum Kalisza. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię cieplną Energa Kogeneracja przygotowuje się do  modernizacji źródeł wytwarzania ciepła. Temu celowi służyć ma także współpraca Energi Wytwarzanie z władzami Kalisza w zakresie możliwości wykorzystania w energetyce cieplnej wód geotermalnych zlokalizowanych w okolicach miasta.

Źródło: Energa

[sieć ciepłownicza, Energa, Kalisz, miejska sieć ciepłownicza, energia cieplna, ogrzewania, wymiana ogrzewania, system grzewczy, walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl