Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

ENEX Nowa Energia

Redakcja RI  |  Rynek Instalacyjny 4/2019  |  15.04.2019
ENEX Nowa Energia
ENEX Nowa Energia
Fot. Targi Kielce

XXII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia (Kielce, 27–28 lutego) zostały zdominowane przez technologie odnawialnych źródeł energii. Na stoiskach ENEX Nowa Energia prezentowano najnowszej generacji panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła oraz samochody elektryczne, a także szybkie ładowarki i baterie magazynujące energię. W targach uczestniczyli także dostawcy tradycyjnej energii oraz firmy produkujące elementy sieci energetycznych.

Wydarzenie to staje się jednym z najciekawszych krajowych spotkań targowo-konferencyjnych, gdyż równolegle odbywają się w jego trakcie Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych ­4INSULATION (przeniesione do Kielc z Krakowa), a także Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej GREEN CITY EXPO. Ponadto wystawie towarzyszyły: Kongres Ekologii Powietrza ANTYSMOG, Konferencja ENERGIA PL – Magazyny Energii, Kongres PORT PC oraz Konferencja Naukowo-Techniczna HEAT not LOST.

Zobacz również: Targi 4INSULATION już za nami

W trakcie I Kongresu Ekologii Powietrza promowano programy antysmogowe oraz ochronę powietrza dla Kielc i regionu. Zorganizowano warsztaty dotyczące elektromobilności, OZE i zagrożeń wynikających z niskiej emisji. Konferencja ENERGIA PL miała na celu popularyzację wiedzy na temat magazynowania energii, w tym w ramach e-mobility. Z kolei mottem przewodnim Kongresu PORT PC był „Dom bez rachunków” – czyli z instalacją PV i pompami ciepła.

Targi 4INSULATION to m.in. platforma spotkań profesjonalistów i firm z przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, konserwatorów instalacji oraz inwestorów, a także audytorów energetycznych i doradców przemysłowych, firm budowlanych i remontowych oraz projektantów. To również miejsce spotkań przyszłych instalatorów – osób przygotowujących się do zawodu.

Przeczytaj również: Jak młodzi inżynierowie mają zdobywać wiedzę?

Towarzysząca tym targom konferencja HEAT not LOST to arena dyskusji i wymiany wiedzy o izolowaniu instalacji oraz zwiększaniu efektywności energetycznej. Konferencję podzielono na trzy segmenty: pierwszy dotyczył wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w wyso­ko­sprawnej kogeneracji, drugi – poprawy efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych, a trzeci – izolacji instalacji przemysłowych.  Dzięki tym wydarzeniom, odbywającym się w jednym miejscu i czasie, można było dostrzec, w jakim kierunku podążamy – będziemy zmieniać energetykę, ogrzewanie budynków i komunikację, wchodząc w erę energetyki odnawialnej i rozproszonej oraz elektromobilności, a także erę troski o środowisko.

Medale Targów ENEX 2019 zdobyły firmy: Galmet – za pompę ciepła Spectra Smart z podgrzewaczem do c.w.u., Nibe Biawar – za inteligentny i wielozadaniowy system grzewczy NIBE oraz Defro – za Bio Slim Plus kocioł na biomasę. Wyróżniono: firmę Edward Biel za stację ładowania pojazdów elektrycznych EVB, Politechnikę Świętokrzyską za silniki do pracy w warunkach niebezpiecznych oraz Solar PV Krzysztof Dorynek za panele fotowoltaiczne ZNShine GIZera ­Graphene.

[targi, Enex, ENEX Nowa Energia 2019, targi 2019, I Kongres Ekologii Powietrza, Targi 4INSULATION, Konferencja Energia PL]

Aktualność pochodzi z: miesięcznika Rynek Instalacyjny 4/2019

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl