Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Konkurs TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2019

patronat medialny Rynku Instalacyjnego
Redakcja RI  |  24.04.2019
Konkurs TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2019
Konkurs TOPTEN Kotły Grzewcze na paliwa stałe 2019
Fot. mat. pras.

Polska Izba Ekologii (PIE) oraz Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) zapraszają do udziału w kolejnej, VIII edycji Konkursu „TOPTEN Kotły grzewcze na paliwa stałe 2019”. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, obejmuje kotły grzewcze na paliwa stałe – kopalne oraz biomasę drzewną, o znamionowej mocy cieplnej 500 kilowatów („kW”) lub mniejszej.

Celem kontynuowanego Konkursu jest promowanie w Polsce, a także poza jej granicami, najbardziej efektywnych energetycznie i jednocześnie najmniej obciążających środowisko kotłów grzewczych małej mocy z paliw stałych, spełniających już wymagania Rozporządzenia Komisji UE 2015/1189.

Zobacz wyniki zeszłorocznej edycji konkursu >>

W ciągu dwóch lat do Konkursu TOPTEN, polscy producenci zgłosili ponad 50 różnych produktów – kotłów, zasilanych ręcznie lub automatycznie paliwami stałymi (węglem, biomasą drzewną – drewnem kawałkowym lub pelletem drzewnym), już spełniających wymagania Rozporządzenia KOMISJI (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwo stałe. Zgłoszonych zostało ponad 100 różnych konstrukcji kotłów, zasilanych ręcznie lub automatycznie paliwami stałymi, spełniających wymagania klasy 5 wg PN-EN 303-5:2012, a tym samym wymagania Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 5 września 2017r., w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.

Uczestnikami Konkursu mogą być producenci oraz dystrybutorzy kotłów zasilanych paliwami stałymi o znamionowej mocy cieplnej 500 kW lub mniejszej przeznaczonych do instalowania w indywidualnym i komunalnym budownictwie. Nabór wniosków będzie trwał od 10 maja 2019 r. do 31 sierpnia 2019 r. Do konkursu można zgłosić się poprzez przesłanie Karty zgłoszeniowej produktu wraz z załącznikami, drogą pocztową na adres: POLSKA IZBA EKOLOGII, ul. Warszawska 3 40–009 Katowice, z dopiskiem Konkurs TOPTEN 2019.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: topten.info.pl.

Źródło: Polska Izba Ekologii

[konkurs top ten 2019, konkurs top ten, konkurs, polska izba ekologii, efektywność energetyczna, efektywność ekologiczna, kotły, kotły grzewcze, ogrzewanie]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl