Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Prestiżowy certyfikat WRAS dla Press LBP

Redakcja RI  |  11.09.2019
Prestiżowy certyfikat WRAS dla Press LBP
Prestiżowy certyfikat WRAS dla Press LBP
Fot. KAN-therm

SYSTEM KAN-therm Press LBP, wykorzystujący zarówno mosiężne, jak i tworzywowe złączki zaciskowe PPSU do stosowania z rurami KAN-therm PE-RT/AL/PE-RT: 16–63 mm otrzymał prestiżowy certyfikat WRAS.

Water Regulations Advisory Scheme (WRAS) jest znakiem zgodności, który dowodzi, że dany produkt jest zgodny z wysokimi standardami określonymi w Water Supply (Water Fittings) Regulations w Anglii i Walii oraz równoważnymi regulacjami wodnymi w Szkocji i Irlandii Północnej, które zostały wprowadzone w życie w 1999 roku. Przepisy te określają wymogi prawne dotyczące projektowania, montażu, eksploatacji i konserwacji instalacji wodociągowych, armatury wodnej i urządzeń wykorzystujących wodę, a tym samym odgrywają istotną rolę w ochronie zdrowia publicznego, zabezpieczeniu dostaw wody i promowaniu efektywnego wykorzystania wody w obiektach odbiorców w całej Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również: WOD-KAN 2019

W imieniu brytyjskich dostawców usług wodociągowych powołano specjalną jednostkę akredytującą w celu promowania i ułatwiania przestrzegania tych przepisów — Water Regulations Advisory Scheme (WRAS). Chociaż jednostka WRAS została powołana dopiero w 2008 r., dostawcy usług wodociągowych współpracują od ponad 100 lat, aby pomagać osobom fizycznym i organizacjom w przestrzeganiu regulaminów i przepisów dotyczących armatury wodnej.

Zasady WRAS mają zastosowanie do każdej armatury wodnej, która po zainstalowaniu będzie transportować wodę z publicznej sieci wodociągowej. Przyczyniają się one do ochrony zdrowia publicznego poprzez zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu, marnotrawstwu, niewłaściwemu zużyciu lub niewłaściwym pomiarom wody oraz — co najważniejsze — zanieczyszczeniu wody pitnej. Dlatego też certyfikat WRAS jest wydawany dopiero po przeprowadzeniu przez niezależne laboratoria i dostawców usług wodociągowych szeroko zakrojonych, rygorystycznych badań mechanicznych i jakości wody. Ponadto każdy produkt wymaga powtórnego potwierdzenia co pięć lat, co zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości.

Produkt wykonany z niewłaściwych materiałów może zanieczyścić wodę, rozpuszczając metale lub pobudzając rozwój bakterii, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego smaku, zapachu lub źródłem zagrożenia dla zdrowia. Zakup elementów zatwierdzonych przez WRAS gwarantuje, że usługa wykonywana dla klientów jest zawsze zgodna z odpowiednimi przepisami i regulacjami prawnymi.

Źródło: KAN-therm

[KAN-therm, WRAS, dostawa wody, armatura wodna, woda, nagroda, znak zgodności]

Tagi: 
kan-therm | 
wras | 
dostawa wody | 
armatura wodna | 
woda | 
nagroda | 
znak zgodności

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl