Pobierz pełny numer miesięcznika Rynku Instalacyjnego 7-8/2017

WYDANIE BEZPŁATNE - ZAREJESTRUJ konto w portalu 

WOD-KAN za nami – relacja

Redakcja RI  |  20.06.2018
Modele zarządzania publicznego, wykorzystanie benchmarkingu, finansowanie kapitałowe w samorządzie lokalnym i branży komunalnej – to tylko niektóre z poruszanych zagadnień podczas WOD-KAN 2018
Modele zarządzania publicznego, wykorzystanie benchmarkingu, finansowanie kapitałowe w samorządzie lokalnym i branży komunalnej – to tylko niektóre z poruszanych zagadnień podczas WOD-KAN 2018
IGWP

XXVI edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN za nami. Ponad 300 wystawców z Polski i wielu krajów Europy spotkało się w nowoczesnym obiekcie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, aby przez trzy czerwcowe dni prezentować swoją ofertę, nawiązywać kontakty z nowymi partnerami oraz spotkać się z dotychczasowymi kontrahentami.

Podczas tegorocznych targów pojawiła się Strefa Nowych Technologii, będąca miejscem prezentacji najnowszych rozwiązań w branży wod-kan, przedstawionych przez  wystawców, którzy zgłosili swoje produkty do nagrody GRAND PRIX Targów WOD-KAN 2018. Drugą targową nowością była Strefa Zarządzania WOD-KAN.

Prelegenci – doświadczeni, wieloletni przedstawiciele zarządów przedsiębiorstw wod-kan – poruszali tematy zarządzania w kontekście modeli zarządzania publicznego, wykorzystania benchmarkingu, finansowania kapitałowego w samorządzie lokalnym i branży komunalnej oraz dostępności cenowej wody. Rozmawiano również o zarządzaniu przedsiębiorstwami wod-kan z punktu widzenia partnera biznesowego.  

Zobacz również poprzednią edycję: Jubileuszowe targi WOD-KAN

W ostatnim dniu targów Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” oraz Przewodniczący Rady Izby, a także obecni na targach członkowie Rady Izby zaprosili wystawców na rozmowę o targach i aktualnej sytuacji branży.

III edycja Kongresu Envicon Water zgromadziła wielu prelegentów, w tym przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas corocznej uroczystej gali targowej i kongresowej, w uznaniu zasług, kompetencji i wiedzy oraz zaangażowania na rzecz branży, statuetkę Summa cum laude wręczono Wojciechowi Jassakowi – prezesowi PWiK w Ełku. Prezes IGWP Dorota Jakuta otrzymała nagrodę WODOSKAR 2018 za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz branży, za godne reprezentowanie spraw branży i zabieganie o jak najlepsze warunki działalności. Statuetka została przyznana przez Stowarzyszenie Wodociągi Podlaskie, Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe i Regionalne Stowarzyszenie Wodociągowe w Olsztynie.

Dowiedz się więcej: Nowe stawki za wodę – gdzie taniej, gdzie drożej, a gdzie bez zmian?

Tegoroczne nagordy Grand Pirix otrzymały produkty: prasa ślimakowa IEA „High Flow” firmy Eurotech Bielsko-Biała, przepływomierz Prosonic Flow B200 firmy Endress+Hauser Polska Wrocław oraz aplikacja zarządzająca siecią wodociągową Smart Flow przedstawiona przez Future Processing Gliwice. Natomiast nagrody za najciekawszą ekspozycję trafiły do: AMIBLU Gdańsk, TOPSERW Zielonka, STEINZEUG-KERAMO Piekary Śląskie. W tym roku komisja konkursowa postanowiła również uhonorować Wodociągi Warszawskie i Krakowskie, będące  przykładem wzorowej branżowej współpracy.

Drugi targowy dzień zakończyło mniej formalne spotkanie wystawców, członków IGWP oraz targowych gości na tradycyjnej biesiadzie. Tym razem goście zabrani zostali w podróż dookoła świata na pokładzie samolotu. Biesiadnicy brali udział w konkursach i zabawach. Parkiet był pełen, a najnowsze hity z list przebojów proponowane przez  profesjonalnego DJ-a zachęcały do zabawy.

Zobacz też: Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach – najlepsza inwestycja komunalna 2018

Dla Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” WOD-KAN to najważniejsze wydarzenie w roku, bo spotykamy tych, dla których pracujemy. Podsumowując tegoroczne targi, myślimy o kolejnych, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

mat. IGWP

[wod-kan 2018, relacja, targi wod-kan 2018, wodociągi, kanalizacje]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Z jakich urządzeń powinieneś skorzystać, żeby ogrzewać ekologicznie »

ogrzewanie ekologiczneCzy wiesz, w jaki sposób obniżyć koszty zużycia energii? » Wybierz właściwy system wentylacji do budynku, domu, mieszkania »
oszczedzanie energii oprogramowanie
Niskie zużycie energii jest ważne zarówno ze względów ekonomicznych jak i ochrony środowiska. W systemie grzewczym jest wiele czynników, które wpływają na całkowitą wydajność. (...) czytam więcej »  czytam więcej »

 Dobierz klimatyzator do swojego mieszkania » Nowoczesne rozwiązania dla oczyszczalni ścieków  »
program lojalnościowy dla instalatorów oczyszczanie ścieków
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 

Co zrobić aby ocieplić dom jeszcze lepiej »

ocieplanie domu

Dowiedz się więcej »


 Poznaj nowe style w kolekcji sanitarnej » Zdradzamy błędy przy projektowaniu systemów tłocznych kanalizacji ściekowej »
kolekcja sanitarna  klimatyzator
czytam więcej » Na system tłoczny składają się przepompownie (pompy), współpracujące z nimi rurociągi tłoczne oraz studnie rozprężne. Najprostszym układem jest współpraca jednej przepompowni z rurociągiem tłocznym bez bocznych dopływów ciśnieniowych (...) czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2018

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2018
W miesięczniku m.in.:
  • - Szkoła niemal zeroenergetyczna
  • - Systemy różnicowania ciśnienia
Zobacz szczegóły
DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o. DAB PUMPS POLAND Sp. z o.o.
DAB oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne , zapewniające niezawodność, efektywność oraz optymalizację zużycia energii w...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl