Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kraków dofinansowuje wymianę kotłów węglowych

Redakcja RI  |  05.11.2018
Kraków pomaga w wymianie kotła węglowego
Kraków pomaga w wymianie kotła węglowego
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Kraków dla osób, które są w trudnej sytuacji materialnej przygotował specjalny program umożliwiający otrzymanie nawet 100 proc. poniesionych kosztów na wymianę nieekologicznego ogrzewania. Program ma ułatwić wymianę kotła węglowego na miejskie ogrzewanie lub kocioł gazowy/elektryczny.

W Krakowie od 1 września 2019 roku zacznie obowiązywać całkowity zakaz spalania paliw stałych. Dlatego mieszkańcy mają tylko 9 miesięcy, aby wymienić ogrzewanie na bardziej ekologiczne. Z tego powodu Urząd Miasta zadeklarował, że osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą ubiegać się o dofinansowanie na wymianę kotła węglowego. Co więcej, mogą także starać się o dopłatę do rachunków, wynikającą z wymiany ogrzewania na system proekologiczny.

Dowiedz się więcej: Oferteo: Wiemy, że smog jest problemem, ale wciąż ogrzewamy węglem

Na czym polega Program Osłonowy Pomocy Społecznej? Świadczenie przyznawane jest osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, które nie dokonały jeszcze trwałej zmiany systemu ogrzewania. Z pomocy mogą skorzystać osoby, których dochód w przypadku osoby samotnie gospodarującej nie przekracza 1402 zł netto (200% kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej), a w przypadku rodziny nie przekracza 1056 zł netto na osobę (200% kryterium dochodowego rodziny).

W przypadku osób, które spełniają warunki skorzystania z dotacji w ramach PONE, pomoc ta ma funkcję uzupełniającą - polega na przyznaniu świadczenia w wysokości do 40% kosztów kwalifikowalnych, gdyż w 2018 r. w ramach PONE można uzyskać dotację w wysokości do 60%  tych kosztów. W uzasadnionych przypadkach, z tej formy pomocy mogą skorzystać także osoby, które złożyły wniosek w ramach PONE ale nie otrzymały dotacji (wówczas w oparciu o przyczyny odmowy uwzględnienia takiego wniosku, analizowana będzie zasadność przyznania zasiłku celowego na pokrycie kosztów inwestycji) – dzięki temu może zostać przyznana pomoc do 100% kosztów kwalifikowanych.

Więcej infomacji na temat programu można znaleźć na stronie: www.krakow.pl.

Źródło: krakow.pl

[walka ze smogiem, smog, zanieczyszczenie powietrza, ogrzewanie, dofinansowanie, system ogrzewanie, nieekologiczne ogrzewanie, kocioł węglowy, kocioł gazowy, wymiana ogrzewania]

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl