RynekInstalacyjny.pl

Oferta dla chłodnictwa

Wilo Polska Sp. z o.o. | 2021-11-12
Sterownik typu SCe-HVAC, Fot. Wilo Polska Sp. z o.o.

Sterownik typu SCe-HVAC, Fot. Wilo Polska Sp. z o.o.

Oferta Wilo dla chłodnictwa to nie tylko popularne, wysokosprawne pompy bezdławnicowe, które mogą również pracować z mieszaniną woda-glikol w stężeniu do 50%, ale także cała gama pomp, które doskonale sprawdzają się w obiegach chłodniczych pierwotnych i wtórnych wodnych i wodno-glikolowych. Coraz częściej w w/w układach stosuje się również jako medium mrówczan potasu, który przy pewnych zastrzeżeniach może być przetłaczany za pomocą pomp Wilo.

treść sponsorowana

Dla takich zastosowań Wilo posiada szeroką paletę pomp dławnicowych. Są to pompy typu Inline, pompy monoblokowe, a także pompy normalizowane oraz pompy dwustrumieniowe z osiowo dzielonym korpusem.

Dopierając pompy dławnicowe do układów chłodniczych wykorzystujących jako medium mieszaniny wodno-glikolowe bez względu na stężenie zalecamy, korzystając z listy rozwijalnej konfiguratora pompy w programie doboru Select 4, zastosować uszczelnienie mechaniczne w wykonaniu materiałowym SiC/SiC (węglik krzemu, Q1Q1X4GG), tj. wersja -S1 w oznaczeniu pompy. Takie wykonanie materiałowe uszczelnienia mechanicznego zdecydowanie lepiej się sprawdzi i unikniemy niepotrzebnych wycieków z dławnicy.

Do pomp Inline zaliczamy pompy elektroniczne typu Stratos GIGA, IP-E oraz IL-E, a także ich odpowiedniki w postaci pomp podwójnych typu Stratos GIGA-D, DP-E i DL-E. W ofercie Wilo znajdują się również elektroniczne pompy monoblokowe typu Stratos GIGA-B oraz BL-E.

Elektroniczne pompy dławnicowe wyposażone są w wysokosprawne silniki klasy sprawności IE4 lub IE5, gwarantujące oszczędną pracę i możliwie minimalne pobory mocy, które niewątpliwie przełożą się na znaczne oszczędności kosztów eksploatacji. Poza tym, ich nowoczesna konstrukcja pozwala na łatwą wymianę elementów eksploatacyjnych, takich jak uszczelnienia i łożyska.

Podstawowe parametry techniczne elektronicznych pomp dławnicowych Wilo, takie jak: zakresy wydajności, maksymalne wysokości podnoszenia, zakresy dopuszczalnej temperatury przetłaczanego medium, jak i średnice przyłączy oraz nominalne moce silników i maksymalne ciśnienie robocze, prezentuje tabela nr 1.

parametry techniczne elektronicznych

Tabela 1. Parametry techniczne elektronicznych pomp dławnicowych Wilo.

Układy dwupompowe składające się z elektronicznych pompy dławnicowych Wilo, w tym także pompy podwójne, mogą pracować automatycznie bez konieczności stosowania dodatkowego sterownika zewnętrznego.

W takim przypadku wystarczy wykorzystując styki MP połączyć kablem dwie pompy, które w zależności od wybranego trybu praca/rezerwa lub praca/praca, będą się automatycznie dołączały, wyrównywały czasy pracy oraz zamieniały podczas awarii jednej z pomp.

Poza pompami elektronicznymi Wilo oferuje swoim Klientom także pompy standardowe stałoobrotowe. Pompy te dzielą się na:

  • pompy Inline pojedyncze typu IPL i IL oraz pompy podwójne typu DPL i DL,
  • pompy monoblokowe typu BL i BM,
  • pompy normowe posadowione na płycie podstawy typu Atmos GIGA-N oraz NLG,
  • pompy dwustrumieniowe z osiowo dzielonym korpusem o bardzo dużych wydajnościach typu SCP.

Uzupełnieniem oferty są pompy dla szczególnych wymagań takich jak:

  • duża wysokość podnoszenia (do 290 m) - wielostopniowe pompy z typoszeregu Helix First V,
  • wysoka temperatura przetłaczanego medium (do 210⁰C) - pompy do wody gorącej typu IPH-W.

Podstawowe parametry techniczne standardowych pomp dławnicowych Wilo podano w tabeli nr 2.

parametry techniczne standardowych pomp d awicowych wilno

Tabela 2. Parametry techniczne standardowych pomp dławnicowych Wilo.

Ofertę Wilo uzupełniają przetwornice częstotliwości typu EFC o mocy do 132 kW mogące współpracować ze wszystkimi typami pomp standardowych Wilo zapewniając im płynną regulację obrotów.

przetwornica

Przetwornica częstotliwości Wilo typu EFC

sterownik

Sterownik typu SCe-HVAC

Ponadto do współpracy pomp w układach wielopompowych Wilo oferuje różnego rodzaju sterowniki i szafy sterujące w zależności od typu zastosowanych pomp. Są to sterowniki regulujące pracę pomp elektronicznych lub pomp stałoobrotowych z dodatkową przetwornicą częstotliwości dobraną do każdej z pomp, sterowniki regulujące kaskadowo pompy stałoobrotowe oraz szafy sterujące zawierające jedną przetwornicę częstotliwości. Ogólne dane techniczne różnych rodzajów sterowników Wilo zebrano w tabeli 3.

Szafy sterujące „na zapytanie” mogą być dowolnie wyposażane w funkcje i regulacje na życzenie Klienta. Wilo może dostarczyć „pod klucz” szafy sterujące oraz pompy wraz z uruchomieniem oraz koniecznymi robotami budowlanymi i instalacyjnymi.

Ponadto Serwis Wilo Polska oferuje obsługę eksploatacyjną obejmującą nie tylko wymianę elementów eksploatacyjnych, ale także utrzymanie ciągłości ruchu. Zajmujemy się również serwisowaniem pomp różnych Producentów. Profesjonalnie wyposażony warsztat wraz z dwiema stacjami prób pozwala przywrócić sprawność ruchową i parametrową pomp, która zostanie potwierdzona dodatkowymi protokołami z badań.

Podsumowując, Wilo posiada szeroką ofertę pomp oraz sterowników do kompleksowego doboru i obsługi układów pompowych zarówno od strony technicznej, jak i instalacyjnej i serwisowej.

Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu ze specjalistami Wilo w celu doradztwa technicznego przy tworzeniu odpowiedniego rozwiązania, a także do skorzystania z naszej oferty w przypadku budowy lub modernizacji swoich systemów chłodniczych. Chętnie służymy Państwu fachową poradą.

logo Wilo

Wilo Polska Sp. z o.o.

Jedności 5,
05-506 Lesznowola
tel.: 22 702 61 61
fax: 22 702 61 00
e-mail: wilo.pl@wilo.com
https://wilo.com/pl/pl/

Komentarze

Powiązane

Wilo-SiBoost Smart MVISE

Wilo-SiBoost Smart MVISE Wilo-SiBoost Smart MVISE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo-COR MVISE

Cichobieżne zestawy hydroforowe Wilo-COR MVISE

Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Wilo-SiBoost Smart Helix VE Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Zestawy hydroforowe Wilo-SiBoost Smart Helix VE

Wilo-COR-Helix VF.../SC-FFS

Wilo-COR-Helix VF.../SC-FFS Wilo-COR-Helix VF.../SC-FFS

Wilo-COR-Helix VF.../SC-FFS

Wilo-COR-Helix VF.../SC-FFS

Wilo Polska Sp. z o.o. Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody.

Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody.

Wilo Polska Sp. z o.o., mgr inż. Filip Pogorzelski Specjalista ds. technicznych Przepompownie ścieków. Problematyka i rozwiązania

Przepompownie ścieków. Problematyka i rozwiązania Przepompownie ścieków. Problematyka i rozwiązania

Przyobiektowe przepompownie są stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do grawitacyjnego systemu odprowadzania ścieków, ze względu na ukształtowanie terenu, wysoki poziom wód gruntowych,...

Przyobiektowe przepompownie są stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do grawitacyjnego systemu odprowadzania ścieków, ze względu na ukształtowanie terenu, wysoki poziom wód gruntowych, niższe posadowienie wyjścia kanalizacji w stosunku do kolektora sieci kanalizacji lub znaczne oddalenie od miejsca zrzutu ścieków.

Przepompownie Wilo-EMUport CORE

Przepompownie Wilo-EMUport CORE Przepompownie Wilo-EMUport CORE

Przepompownie Wilo-EMUport CORE

Przepompownie Wilo-EMUport CORE

Przepompownie przydomowe WS830E

Przepompownie przydomowe WS830E Przepompownie przydomowe WS830E

Przepompownie przydomowe WS830E

Przepompownie przydomowe WS830E

Wilo-Stratos PICO

Wilo-Stratos PICO Wilo-Stratos PICO

Wilo-Stratos PICO

Wilo-Stratos PICO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO STG

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO STG Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO STG

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO STG

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO STG

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos PICO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos MAXO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos MAXO Pompa obiegowa Wilo-Yonos MAXO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos MAXO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos MAXO

Pompa obiegowa Wilo-Yonos ECO BMS

Pompa obiegowa Wilo-Yonos ECO BMS Pompa obiegowa Wilo-Yonos ECO BMS

Pompa obiegowa Wilo-Yonos ECO BMS

Pompa obiegowa Wilo-Yonos ECO BMS

Pompa obiegowa Wilo-Stratos GIGA

Pompa obiegowa Wilo-Stratos GIGA Pompa obiegowa Wilo-Stratos GIGA

Pompa obiegowa Wilo-Stratos GIGA

Pompa obiegowa Wilo-Stratos GIGA

Wilo Polska Sp. z o.o. Wykorzystaj wodę deszczową i roztopową z Wilo

Wykorzystaj wodę deszczową i roztopową z Wilo Wykorzystaj wodę deszczową i roztopową z Wilo

Czy wiesz, że... Ustawa z dnia 20 lipca 2017 "Prawo wodne" zmieniła definicję prawną wód opadowych i roztopowych? Nie są to już ścieki, ale zasoby, które można i trzeba wykorzystywać dla środowiska oraz...

Czy wiesz, że... Ustawa z dnia 20 lipca 2017 "Prawo wodne" zmieniła definicję prawną wód opadowych i roztopowych? Nie są to już ścieki, ale zasoby, które można i trzeba wykorzystywać dla środowiska oraz oszczędności. Czy wiesz, że... coraz częściej wydawane są negatywne decyzje w sprawie odprowadzenia wód deszczowych bezpośrednio do kanalizacji ogólnospławnej?

Wilo Polska Sp. z o.o. Zespół pomp pożarowych – wyrób budowlany i urządzenie przeciwpożarowe

Zespół pomp pożarowych – wyrób budowlany i urządzenie przeciwpożarowe Zespół pomp pożarowych – wyrób budowlany i urządzenie przeciwpożarowe

Zespół pomp pożarowych jest sercem wodnej instalacji przeciwpożarowej. Wszystkie jego komponenty, jak i zespół jako całość, muszą zatem spełniać szereg surowych wymagań dotyczących niezawodności. W praktyce...

Zespół pomp pożarowych jest sercem wodnej instalacji przeciwpożarowej. Wszystkie jego komponenty, jak i zespół jako całość, muszą zatem spełniać szereg surowych wymagań dotyczących niezawodności. W praktyce projektowej warto stawiać na rozwiązania, które wyróżniają się zarówno wysoką jakością techniczną, jak i spełnieniem wymagań prawnych, których w odniesieniu do urządzeń tak ważnych dla bezpieczeństwa użytkowników i konstrukcji budynków jest naprawdę dużo.

Wybrane dla Ciebie

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne Z jakiego powodu wentylatory dachowe są niezbędne

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych Zapoznaj się z programem doboru wentylatorów strumieniowych

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę Co powinieneś zrobić zanim położysz kostkę

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża »

Klimatyzacja - co nowego oferuje branża » Klimatyzacja  - co nowego oferuje branża »

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów Zostań ceryfikowanym instalatorem systemów

Jakie może być maksymalne zużycie energii »

Jakie może być maksymalne zużycie energii » Jakie może być maksymalne zużycie energii  »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? » Czy wiesz, jakich błędów unikać przy instalacji? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Czy bezdotykowy design stanie się standardem? » Czy bezdotykowy design stanie się standardem? »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych » Jak zminimalizować stratę energii w układach wentylacyjnych »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym » Jaki wybrać płyn do instalacji w przemyśle spożywczym »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem » Od czego zacząć, gdy chcesz zabezpieczyć hale przemysłowe przed pożarem »

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” " Weź udział w Sympozjum „Razem dla OZE- szanse rozwoju branży PV” "

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe Jak poprawnie zaizolować instalacje przemysłowe

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji Skorzystaj z pomocy przy projektowaniu systemu wentylacji

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego » Jakich elementów potrzebujesz do projektu fotowoltaicznego »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości » Które pompy ściekowe mogą być stosowane na dużej głębokości »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? » Upały dają się we znaki! Co lepsze? Centrala wentylacyjna czy rooftop? »

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split Dlaczego multi-split jest lepszy od oddzielnych jednostek typu split

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym Jak sterować ogrzewaniem podłogowym

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego? Co ułatwi i usprawni montaż ogrzewania podłogowego?

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie oczyścić instalację C.O. Jak skutecznie oczyścić instalację C.O.

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach Jak skutecznie nawilżyć powietrze na dużych metrażach

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła Poznaj rodzaje bezkanałowej wentylacji z odzyskiem ciepła

Instalacja a zdrowy budynek

Instalacja a zdrowy budynek Instalacja a zdrowy budynek

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji

Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar w wentylacji Sprawdź, jak poprawnie przeprowadzić pomiar  w wentylacji

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie Jak ogrzać dom ekologicznie i oszczędnie

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła Wybierz sposób na poprawną instalację pompy ciepła

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.