RynekInstalacyjny.pl

Zaawansowane wyszukiwanie

Odprowadzanie spalin w technice kondensacyjnej

JEREMIAS Sp. z o.o. | 2022-11-07
Zestaw montażowy; fot.: Jeremias

Zestaw montażowy; fot.: Jeremias

Oferta kominowa firmy Jeremias została poszerzona o nowoczesne polipropylenowe systemy odprowadzania spalin. Przeznaczona jest do współpracy z urządzeniami grzewczymi o stosunkowo niskiej temperaturze spalin nieprzekraczającej 120°C.

treść sponsorowana

Polipropylenowe rozwiązanie odprowadzania spalin z kotłów kondensacyjnych

Oferta kominowa firmy Jeremias została poszerzona o nowoczesne polipropylenowe wkłady kominowe do odprowadzania spalin, jednościenne EW-PPS i EW- PP-FLEX oraz koncentryczne powietrzno-spalinowe TWIN-PL i TWIN-P. Są to systemowe rozwiązania, w których rdzeń spalinowy wykonany jest z polipropylenu odpornego na promieniowanie UV. Dedykowane są one do współpracy z urządzeniami grzewczymi o stosunkowo niskiej temperaturze spalin nieprzekraczającej 120°C takimi jak: kotły i kondensacyjne, nagrzewnice kondensacyjne lub gazowe absorpcyjne pompy ciepła.

Systemy zbudowane są z kształtek kominowych, łączonych między sobą wtykowo za pomocą kielichów, w których umieszczona jest uszczelka odporna na kondensat ze spalin. Taki sposób połączenia gwarantuje wysoką szczelność układu w nadciśnieniu do 5000 Pa.

Do głównych zalet systemów Jeremias wykonanych z polipropylenu należy trwałość, niezawodność, szybkość i łatwość montażu, niewielka waga, możliwość budowy wielu wariantów układu kominowego w zależności od warunków architektonicznych budynku i umiejscowienia pomieszczenia kotłowni. Znajdują one szerokie zastosowanie w nowobudowanych budynkach, jak również podczas modernizacji układów grzewczych w szerokim zakresie rozwiązań montażowych.

 

Wkład kominowy

W tego typu układzie, system jednościenny EW-PPS lub system jednościenny elastyczny/giętki.

EW-PP-FLEX montowany jest w szachcie (niepalnej obudowie kominowej), który jest posadowiony na kolanie z podporą, od góry zakończony pokrywą komina. Spaliny odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem polipropylenowego rdzenia spalinowego, świeże powietrze do komory spalania dostarczane jest od góry komina za pośrednictwem pokrywy kominowej, przestrzenią pomiędzy obudową kominową i rdzeniem spalinowym do komory spalania kotła. 

Polipropylenowy system EW-PPS w szachcie

Polipropylenowy system EW-PPS montowany w szachcie kominowym; fot.: Jeremias

Polipropylenowy system elastyczny EW-PP-FLEX

Polipropylenowy system elastyczny EW-PP-FLEX montowany w szachcie; fot.: Jeremias

Renowacja stalowych wkładów kominowych

W przypadku modernizacji szczególnie na uwagę zasługuje specjalnie dedykowany do tego zadania zestaw kształtek bazowych, które ułatwiają i skracają czas montażu.

Dobrym przykładem jest podpora renowacyjna przeznaczona do modernizacji istniejącego stalowego podciśnieniowego wkładu kominowego, do standardu umożliwiającego współpracę z kotłami kondensacyjnymi w układzie powietrzno-spalinowym. Podpora renowacyjna w parze z kolanem ze sztucerem gwintowanym umożliwia w łatwy i szybki sposób montaż szczelnego systemu nadciśnieniowego w istniejącym stalowym wkładzie kominowym. Instalacja podpory renowacyjnej i kolana ze sztucerem w trójniku przyłączeniowym stalowego wkładu kominowego, przebiega niemal bezinwazyjnie, nie ma konieczności rozkuwania szachtu kominowego lub rozcinania wkładu. Kształt podpory umożliwi stabilne podparcie dla kolana i zamontowanemu na nim odcinku pionowemu systemu odprowadzania spalin. Podpora jest uniwersalna dla standardowych średnic wkładów kominowych stosowanych do odprowadzania spalin z gazowych kotłów atmosferycznych i można ją z łatwością dostosować do średnicy wkładu kominowego 113, 120 lub 130 mm, sam montaż podpory przebiega szybko i łatwo. 

Renowacja stalowego wkładu kominowego

Renowacja stalowego wkładu kominowego do standardu umożliwiającego współpracę z kotłami kondensacyjnymi; fot.: Jeremias

Podpora renowacyjna -130-PP2627-1 przeznaczona do renowacji

Podpora renowacyjna -130-PP2627-1 przeznaczona do renowacji stalowego wkładu kominowego; fot.: Jeremias

Przyłącze między wkładem kominowym a kotłem kondensacyjnym wyrzut przez ścianę lub bezpośrednio przez dach

Dla wariantów w przypadku, gdy system kominowy instalowany jest w budynku, montaż bezpośrednio przez ścianę albo przez dach, proponujemy zastosowanie systemu powietrzno-spalinowego TWIN-PL. Jest to rozwiązanie stosowane w przypadku dogodnego umiejscowienia kotłowni oraz braku przeciwwskazań technicznych ze względów rodzaju i umiejscawiania budynku, charakteryzuję się prostotą montażu. 

Odprowadzanie spalin przez ścianę zew. budynku

Odprowadzanie spalin bezpośrednio przez ścianę zew. budynku; fot.: Jeremias

Odprowadzanie spalin przez dach budynku

Odprowadzanie spalin przez dach budynku; fot.: Jeremias

Komin na zewnątrz budynku

W tym przypadku doskonale sprawdza się system powietrzno-spalinowy TWIN-P, w kotłowni zainstalowany jako czopuch przyłączeniowy, na zewnątrz prowadzony po ścianie budynku. Zewnętrzny płaszcz osłonowy komina wykonany jest z wysokiej klasy stali nierdzewnej, rdzeń spalinowy z polipropylenu. Najważniejszą zaletą rozwiązania kominowego TWIN-P jest możliwość montażu na zewnątrz budynku, dzięki czemu z powodzeniem może on zostać prowadzony np.: po elewacji zewnętrznej budynku. 

Odprowadzanie spalin za pośrednictwem systemu TWIN-P, montaż do elewacji zewnętrznej budynku

Odprowadzanie spalin za pośrednictwem systemu TWIN-P, montaż do elewacji zewnętrznej budynku; fot.: Jeremias

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Energynat Jesienna edycja SOFAR ROADSHOW 2023 za nami – kolejny sukces SOFAR i Energynat Trade

Jesienna edycja SOFAR ROADSHOW 2023 za nami – kolejny sukces SOFAR i Energynat Trade Jesienna edycja SOFAR ROADSHOW 2023 za nami – kolejny sukces SOFAR i Energynat Trade

W ubiegłym tygodniu zakończyła się jesienna edycja SOFAR Roadshow – kultowego cyklu spotkań szkoleniowo-networkingowych organizowanych przez markę SOFAR wraz z oficjalnym dystrybutorem urządzeń SOFAR,...

W ubiegłym tygodniu zakończyła się jesienna edycja SOFAR Roadshow – kultowego cyklu spotkań szkoleniowo-networkingowych organizowanych przez markę SOFAR wraz z oficjalnym dystrybutorem urządzeń SOFAR, firmą Energynat Trade. Wydarzenie po raz kolejny zakończyło się sukcesem – swoją wiedzę pogłębiło kilkuset instalatorów z różnych miast Polski.

Grupa Pracuj S.A. W jakich branżach znajdzie zastosowanie chatGPT?

W jakich branżach znajdzie zastosowanie chatGPT? W jakich branżach znajdzie zastosowanie chatGPT?

W 2022 roku naukowcy z amerykańskiego laboratorium OpenAI zaprezentowali światu prototyp inteligentnego chatbota GPT. Nikt wówczas nie przypuszczał, że narzędzie to zrewolucjonizuje sposób postrzegania...

W 2022 roku naukowcy z amerykańskiego laboratorium OpenAI zaprezentowali światu prototyp inteligentnego chatbota GPT. Nikt wówczas nie przypuszczał, że narzędzie to zrewolucjonizuje sposób postrzegania chatbotów. Obecnie coraz więcej branż korzysta z rozwiązania, jakim jest inteligentny, cyfrowy rozmówca. O jakich branżach mowa? Sprawdź.

BayWa r.e. Solar Systems System Dach zielony novotegra – debiut na polskim rynku

System Dach zielony novotegra – debiut na polskim rynku System Dach zielony novotegra – debiut na polskim rynku

To pierwsza taka instalacja w Polsce! Nowy system montażowy na dach zielony od firmy novotegra miał swój debiut w Poznaniu na dachu jednego z biurowców. Instalację wykonała firma D3RS Czymbor, Koperski...

To pierwsza taka instalacja w Polsce! Nowy system montażowy na dach zielony od firmy novotegra miał swój debiut w Poznaniu na dachu jednego z biurowców. Instalację wykonała firma D3RS Czymbor, Koperski Sp. j.

ECO Comfort Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj! Fotowoltaika na gruncie – inwestuj i oszczędzaj!

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle...

Montaż instalacji fotowoltaicznej to doskonałe remedium na rosnące ceny prądu oraz limity zużycia, z gwarantowaną stawką za kilowatogodzinę. W dobie niepewnych czasów na rynku energetycznym oraz ciągle rosnącej inflacji, takie rozwiązanie pozwala cieszyć się spokojem i niezależnością. Choć najczęstszym sposobem montażu instalacji fotowoltaicznej jest konstrukcja na dachu, istnieją wskazania i okoliczności, by zamontować panele fotowoltaiczne na gruncie. W jakich sytuacjach sprawdzą się stelaże naziemne?...

karnix.pl Kombinacja rolet i karniszy - jak stworzyć spójną dekorację okienną?

Kombinacja rolet i karniszy - jak stworzyć spójną dekorację okienną? Kombinacja rolet i karniszy - jak stworzyć spójną dekorację okienną?

Spójna dekoracja okna zależy od wielu czynników, ale często i przede wszystkim od tego, jakiego typu rolety i karnisze dopasujemy. Różnorodna oferta dostępnych produktów umożliwia przygotowanie innowacyjnej...

Spójna dekoracja okna zależy od wielu czynników, ale często i przede wszystkim od tego, jakiego typu rolety i karnisze dopasujemy. Różnorodna oferta dostępnych produktów umożliwia przygotowanie innowacyjnej i ciekawej aranżacji, dlaczego jednak nie zawsze daje ona tak duże wrażenie estetyczne? Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak udekorować okno wykonując aranżację okna pod klucz to koniecznie zajrzyj do dalszej części tego poradnika.

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o. Hybrydowa pompa ciepła

Hybrydowa pompa ciepła Hybrydowa pompa ciepła

Wyobraź sobie, że w 2030 r. po europejskich drogach nie jeździ ani jeden samochód. Dzięki temu do atmosfery nie trafia 500 mln ton dwutlenku węgla. Czy taki kompromis byłby satysfakcjonujący? Na szczęście...

Wyobraź sobie, że w 2030 r. po europejskich drogach nie jeździ ani jeden samochód. Dzięki temu do atmosfery nie trafia 500 mln ton dwutlenku węgla. Czy taki kompromis byłby satysfakcjonujący? Na szczęście nie jest konieczny - według szacunków Międzynarodowej Agencji Energetycznej taki sam potencjał zmniejszenia emisji CO2 mają pompy ciepła.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - rynekinstalacyjny.pl

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.rynekinstalacyjny.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.rynekinstalacyjny.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.